Το ξέρατε ότι usagi σημαίνει κουνέλι/λαγός;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Επόμενη
Σελίδα 1 από 12
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Animeetings Και Events    Προβολές anime κάθε Δευτέρα
Glastenen
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 10, 2007 8:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 17 Απρ 05 Δημοσιεύσεις: 116 Τόπος: the deep well of desire
Προς ενημέρωση όσων παρακολουθούν το topic και ίσως θορυβήθηκαν από τα τελευταία posts: έγιναν συζητήσεις με τα παιδιά του τομέα και θέλω να πιστεύω πως οι εντάσεις αμβλύνθηκαν και λύθηκαν ό,τι τυχόν παρεξηγήσεις είχαν δημιουργηθεί και από τις δύο πλευρές ή, αν μη τι άλλο, είναι σε καλό δρόμο. Τονίζω και ξεκαθαρίζω ότι λυπάμαι αν κάποια πράγματα από όσα ειπώθηκαν ακούστηκαν πιο σοβαρά απ’ ότι τα εννοούσα και σαφώς δεν αντιπροσωπεύουν τον τομέα στο σύνολό του. Ζητώ ξανά συγγνώμη από τους ανθρώπους που δεν είχαν καμία ανάμειξη στις εντάσεις και ένιωσαν να προσβάλλονται, καθώς και από τα μέλη του forum για τη σύγχυση που προκλήθηκε. Ευχαριστώ.
-------------------------------------------------------------------------

Όσοι γνωρίζετε τον Πολιτιστικό Όμιλο Φοιτητών Πανεπιστημίου Αθηνών (ενίοτε κυκλοφορεί και ως ΠΟΦΠΑ) γνωρίζετε ασφαλώς και τον κινηματογράφο της Ίριδας, Ιπποκράτους 15 ισόγειο (αγνοείστε τα ξηλωμένα καθίσματα).

Εκεί λοιπόν, με την ευγενική παροχή του χώρου από τα παιδιά του Κινηματογραφικού Τομέα, κάθε Δευτέρα στις 19:00 θα προβάλλονται ταινίες anime για κάθε ενδιαφερόμενο. Ήδη ξεκινήσαμε στις 22/2 με Grave of the Fireflies και στις 29/2 με Perfect Blue και τον Αστερισμό της Ανδρομέδας (για τους λάτρεις της ρετρό καλτίλας).

Σας περιμένουμε και στις επόμενες προβολές. Μόνο σπεύστε, γιατί μερικοί μερικοί και μόνο στην ιδέα της προβολής anime (και όχι κάποιας συγκλονιστικής υπερκουλτουριάρικης ταίνιας από το νότιο Τιμπουκτού) πετάνε φλύκταινες. Αν δεν μαζέψουμε κόσμο και καταντήσουμε να κάνουμε ιδιωτικές προβολές ultra καμένων anime θα μας πετάξουν κλωτσηδόν και θα 'χουν και δίκιο.

Ελάτε με φίλους, πατατάκια και καλή διάθεση. Αφήστε κατοικίδια και ξινισμένες φάτσες στην πόρτα. Τα λέμε εκεί!

ΜΑΙΟΣ

7/5

Inuyasha movie

14/5

Captain Harlock Arcadia of my Youth

21/5

Area 88 ova

28/5

Laputa Castle in the Sky
-----------------------------------------------

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΡΙΛΙΟΥ

Μεγάλη Δευτέρα 2 Απριλίου
Akira


Δευτέρα Πάσχα 9 Απριλίου ΔΕΝ γίνεται προβολή


Δευτέρα 16 Απριλίου
Ai no Kusabi


Δευτέρα 23 Απριλίου
Final Fantasy VII: Advent Children


Δευτέρα 30 Απριλίου
Kiky's Delivery Service

------------------------------------------------
Δευτέρα 12 Φεβρουαρίου

Nausicaa of the Valley of the wind


Δευτέρα 19 Φεβρουαρίου

Samurai X : Trust and Betrayal

ματαιώθηκε

Δευτέρα 26 Φεβρουαρίου

Angel Sanctuary

~ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΡΤΙΟΥ~

Δευτέρα 5/3

Cowboy Bebop: the Movie


Δευτέρα 12/3

Like the clouds like the wind


Δευτέρα 19/3

Samurai X: Trust and Betrayal


Δευτέρα 26/3

Whisper of the Heart

Οι προβολές θα γίνονται στην Ίριδα στην φοιτητική λέσχη Ιποκράτους 15 ( Ιπποκράτους και Ακαδημίας γωνία)
Ωρα προβολών 19:00

και θα χαρούμε να σας δούμε όλους εκει!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Glastenen στις Τετ Μάϊ 02, 2007 9:47 pm, 5 φορές συνολικά

_________________
アフロ軍曹!!! (であります) XD
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kenji
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 10, 2007 9:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 30 Σεπ 04 Δημοσιεύσεις: 911 Τόπος: Θεσ/νικη / Πάτρα Τώρα Βλέπω: Ton kafe pano sto grafeio
Καλή επιτυχία.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fingolfin
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 10, 2007 10:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 23 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 287 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: Τα πάντα και τίποτα...
Συγχαρητήρια για την προσπάθειά σας!
Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου θα παρεβρεθώ!
Και θα ''σύρω'' και αν χρειαστεί 2 φιλαράκια να σας στηρίξουμε με την παρουσία μας. Laughing Razz
Μία ερώτηση όμως για να ξέρουμε: πληρώνουμε κάποιο εισιτήριο?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Katan
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 11, 2007 12:20 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 26 Οκτ 03 Δημοσιεύσεις: 129 Τόπος: Atziluth Τώρα Βλέπω: Saiunkoku Monogatari
ANGEL SANCTUARY???? OMG...tha prospathisw PARA POLY NA ERTHW!!!!!!!!!
THANKS!

_________________
Death to those with arrogance...!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SSJGojeta
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 11, 2007 12:24 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 1461 Τόπος: Forgotten Realms
Ίσως καταφέρω να παρεβρεθώ κι εγώ σε κάποια από τις εκδηλώσεις (παίζει να κατέβω αθήνα μέσα στον φλεβάρη, ανάλογα με τα κέφια των καταλήψεων). Πολύ καλή κίνηση ελπίζω μόνο να μην ακούσετε βλακείες για το angel sanctuary γιατί υπάρχουν πολλά κομπλεξιλίκια.. Crying or Very sad

_________________

Αν δεν ξέρεις, πες δεν ξέρω και ρώτα, δεν είναι ντροπή. Καλύτερα να ρωτάς παρά να βγάζεις λάθος συμπεράσματα..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Glastenen
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 11, 2007 12:54 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 17 Απρ 05 Δημοσιεύσεις: 116 Τόπος: the deep well of desire
Δεν υπάρχει κανενός είδους εισητήριο (αν πληρώσετε να ξέρετε ότι σας πιάσανε κότσους), άλλωστε οι δραστηριότητες του Ομίλου είναι ανοιχτές σε όλους, ακόμη και μη φοιτητές Smile φέρτε όποιον και όσους θέλετε μόνο να είστε καλά παιδάκια Razz
Το Angel Sanctuary είναι από τα πιο παρανοικά και καταθλιπτικά manga που έχω δει ποτέ μου και ο μόνος λόγος που τους επιτρέπω να στραβομουτσουνίασουν είναι επειδή το OVA δεν είναι αντάξιό του Laughing τώρα για τα κομπλεξικά περί αδερφού και αδερφής ας μην πιάσω στο στόμα μου ούτε τον Οίκο των Ατρειδών (με μάνα-γιο), ούτε και τον Παπακαλιάτη (με όλους τους εναπομείναντες βαθμούς συγγένειας). Και να ακουστούν σχόλια δε θα πτοηθούμε, υπάρχουν τόσα άλλα αιμομικτικά σενάρια να φαν κι οι κότες, ο καρμίρης ο Setsuna θα τους σοκάρει; Rolling Eyes


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Glastenen στις Κυρ Φεβ 11, 2007 1:03 am, 2 φορές συνολικά

_________________
アフロ軍曹!!! (であります) XD
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
SSJGojeta
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 11, 2007 12:57 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 1461 Τόπος: Forgotten Realms
Σιγά ρε το καταθληπτικό παρανοϊκό anime το angel sanctuary. Προτιμώ να λέω πρωτότυπο ή αριστουργηματικό. Όσο για το dune γιατί αυτό είναι ο τίτλος του και όχι οίκος των ατρeιδών δεν παίχτηκε ποτέ τέτοιο σκηνικό. Άλλα πράματα κάναν οι μπένε τζέτζέριτ. Και σε πολύ λίγες περιπτώσεις ξέρανε με ποιόν κάνανε ότι κάνανε Rolling Eyes
Τέλος πάντων, άλλο που δεν θέλω να δω το Angel Sanctuary στο cinema Smile

_________________

Αν δεν ξέρεις, πες δεν ξέρω και ρώτα, δεν είναι ντροπή. Καλύτερα να ρωτάς παρά να βγάζεις λάθος συμπεράσματα..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Glastenen
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 11, 2007 1:09 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 17 Απρ 05 Δημοσιεύσεις: 116 Τόπος: the deep well of desire
Το σχόλιό μου για το AS δεν ήταν αρνητικό. Νομίζω ήταν προφανές. Και με το "Οίκος των Ατρειδών" αναφέρθηκα εύγλωττα σε αρχαιοελληνικές τραγωδίες όπου γινόταν το έλα να δεις. Ο Οιδίποδας και η μάνα του ήταν στον οίκο των Λαβδακιδών αν θυμάμαι καλά, οπότε λάθος μου. Το Dune δεν έχει καμία απολύτως σχέση.
off topic τέλος Smile

_________________
アフロ軍曹!!! (であります) XD
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
SSJGojeta
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 11, 2007 1:19 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 1461 Τόπος: Forgotten Realms
μπαχ νόμιζα μιλούσες για κάτι πιο νεό από τον οιδίποδα. Καλά μην το ψάχνεις με τα αρχαία. Αν το AS είχε γίνει στην αίγυπτο στα χρόνια των φαραώ θα ήταν αρκετά πιο αποδεκτό Laughing . Δεν ξέρω αν εσύ βλέπεις τις λέξεις "παρανοϊκό" και "καταθληπτικό" ως θετικές Confused
Συγγνώμη δικό μου λάθος, απλά έχω ακούσει τόσο θάψιμο για αυτό το manga, αυτό φταίει Embarassed

_________________

Αν δεν ξέρεις, πες δεν ξέρω και ρώτα, δεν είναι ντροπή. Καλύτερα να ρωτάς παρά να βγάζεις λάθος συμπεράσματα..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Glastenen
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 11, 2007 2:16 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 17 Απρ 05 Δημοσιεύσεις: 116 Τόπος: the deep well of desire
Εχ, το παρανοικό και το καταθλιπτικό από μόνα τους δεν έχουν κάτι το άσχημο. Αν γίνονται καλαίσθητα είναι καλοδεχούμενα Laughing αναφερόταν κυρίως στους λόγους θαψίματός του οι οποίοι, αν και αντικειμενικά αποδεκτοί, προσωπικά δεν μου αρκούν. Με λίγα λόγια, είναι αξιόλογο παρά το ασυνήθιστο ύφος του Smile

_________________
アフロ軍曹!!! (であります) XD
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
noname
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 11, 2007 4:39 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
kalh epitixia ^^

to as einai apla korifeo !

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kakashi-sensei
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 11, 2007 9:28 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 10 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 449 Τόπος: Θεσσαλονίκη
SSJGojeta έγραψε:
Ίσως καταφέρω να παρεβρεθώ κι εγώ σε κάποια από τις εκδηλώσεις (παίζει να κατέβω αθήνα μέσα στον φλεβάρη, ανάλογα με τα κέφια των καταλήψεων). Πολύ καλή κίνηση ελπίζω μόνο να μην ακούσετε βλακείες για το angel sanctuary γιατί υπάρχουν πολλά κομπλεξιλίκια.. Crying or Very sad


kompleksilikia?? Oxi re,to ksereis oti den exw problhma me tous gay k tous transexual,anthrwpoi einai k aytoi.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
SSJGojeta
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 11, 2007 9:31 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 1461 Τόπος: Forgotten Realms
kakashi-sensei έγραψε:
SSJGojeta έγραψε:
Ίσως καταφέρω να παρεβρεθώ κι εγώ σε κάποια από τις εκδηλώσεις (παίζει να κατέβω αθήνα μέσα στον φλεβάρη, ανάλογα με τα κέφια των καταλήψεων). Πολύ καλή κίνηση ελπίζω μόνο να μην ακούσετε βλακείες για το angel sanctuary γιατί υπάρχουν πολλά κομπλεξιλίκια.. Crying or Very sad


kompleksilikia?? Oxi re,to ksereis oti den exw problhma me tous gay k tous transexual,anthrwpoi einai k aytoi.


Αχ και να μιλούσα μόνο για σένα καλά θα ήταν Rolling Eyes

_________________

Αν δεν ξέρεις, πες δεν ξέρω και ρώτα, δεν είναι ντροπή. Καλύτερα να ρωτάς παρά να βγάζεις λάθος συμπεράσματα..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Halomaniac
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 11, 2007 3:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 09 Ιαν 07 Δημοσιεύσεις: 6 Τόπος: my own beautiful world.... Τώρα Βλέπω: Οτι να'ναι!!!
Παρα πολυ καλο,στο samurai X αν γινόταν να μην αλλαχτει η ημερόμηνια, πιστευω ότι η αργία θα βολεύει πολλους... Οπως και να έχει πάντως θα προσπαθησω να είμαι εκεί!!!Thanks!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Katan
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 11, 2007 5:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 26 Οκτ 03 Δημοσιεύσεις: 129 Τόπος: Atziluth Τώρα Βλέπω: Saiunkoku Monogatari
tha ithela please an ginetai na min allaxthei i imerominia kyriws tou angel sanctuary...giati yparxei periptwsi na min mporesw na erthw an metaferthei gia tin epomeni vdomada. oson afora to samurai x, symfwnw sto oti i argia auti mallon tha voleuei tous perissoterous, k kalo tha itan na akolouthithei k gi auto to programma ws exei(k enas filos mou pou exei skopo na erthei sto samurai x sas parakalei to idio Smile

_________________
Death to those with arrogance...!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 12
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης