Το ξέρατε ότι muden σημαίνει ασύρματη επικοινωνία;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Sneak Peaks    [Preview] Paradise Kiss
Kienzan
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 22, 2006 11:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 316 Τόπος: Gianena-Athina Τώρα Βλέπω: Oti katsi^^
Από τα αναμενόμενα anime του 2005 το Paradise Kiss είχε το δύσκολο έργο να καλύψει
τα κενό του Ηoney and clover στη Noitamina (ζώνη προβολής shojo anime της FujiTV)

Και ω μα πόσο καλά έκανε αυτή τη δουλειά!! Smile



Χρησιμοποιώντας ένα ιδιαίτερο στιλ στο σχέδιο πoυ ώρες ώρες θυμίζει Gankutsuou και ξεσηκωτικό
J Rock soundtrack το Paradise Kiss ζωντανευεί ενα δημοφιλές Shoujo manga και μπoρεί να κοιταζει
στα ματια αλλα και να υπερβάλλει του θηρίου γνώστο με το ονομα “H&CCool



Το μεγάλο ατού του ParaKiss δεν είναι άλλο από το υπέροχο artwork του.
Από το ξεχωριστό character design μέχρι τα ακόμα πιο πρωτότυπα και περίεργα ρούχα όλα δένουν
με τα Backrounds και σχηματίζουν ένα ανιμε που θυμίζει κάτι σε κινούμενο πίνακα ζωγραφικής.



Όμως το ParaKiss δεν σταματάει στο οφθαλμόλουτρο. Μέσα από την σχέση της Yukari (πρωταγωνίστρια)
με μια ομάδα εκκεντρικών φοιτητών ραπτικής αναδύονται η σύγχηση και οι ανησυχίες της εφηβείας καθώς
και οι πιέσεις που δέχονται οι έφηβοι για κοινωνική αναγνώριση.



Για όλους εσάς τους πολέμιους τον Shoujo/slice of life ανιμε θα σας πρότεινα να του ρίξετε μια μάτια
έτσι μόνο και μόνο για τις ωραίες εικόνες, και ποιος ξέρει...
μπορεί να σας παρασύρει και η όμορφη ιστορία και ας είναι γεμάτη Bishounen. :bleh:

Arrow Εδω μπορείται να βρέιτε το encodement των συμπατριοτών μας InuYasha 4Ever Fansubs & OpenSea FanSubs
-------------------------------------------------------------------------------------

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
valarauko
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 28, 2006 12:14 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 03 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 350 Τόπος: thessaloniki
είπες 2 μαγικές λέξεις.. Honey και clover αρα τηα το δώ..το μόνο σίγουρο, αλλά από σχέδιο?? πιο πολύ με nana μιαζει...

_________________



Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul!!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 28, 2006 12:29 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Κατευασα καπια επσοδια μα σταματισα να το βλεπω απο το πρωτο. "απαγαγουν ενα κοριτσι για να το κανουν τραγουδιστρια..."αν θημαμαι καλα. Δεν μου τραβιξετε το ενδιαφερον.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kienzan
Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 31, 2006 12:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 316 Τόπος: Gianena-Athina Τώρα Βλέπω: Oti katsi^^
valarauko έγραψε:
είπες 2 μαγικές λέξεις.. Honey και clover αρα τηα το δώ..το μόνο σίγουρο, αλλά από σχέδιο?? πιο πολύ με nana μιαζει...

Το Νana και το ParaKiss είναι απο την ιδια mangaka Ai Yazawa Wink
Παράθεση:
Κατευασα καπια επσοδια μα σταματισα να το βλεπω απο το πρώτο. "απαγαγουν ενα κοριτσι για να το κανουν τραγουδιστρια..."αν θημαμαι καλα. Δεν μου τραβιξετε το ενδιαφερον.

Κάπου τα έχεις μπλέξει μου φένεται Confused
Δεν απαγάγουν κανέναν ουτε και εχει τραγουδήστριες Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 31, 2006 5:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Kienzan έγραψε:
Δεν απαγάγουν κανέναν ουτε και εχει τραγουδήστριες Razz
Toτε αλλο ειναι αυτο που θημαμαι... Μπορει να το ριξω μια ματια!

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
valarauko
Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 13, 2006 3:18 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 03 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 350 Τόπος: thessaloniki
xmm, tora pou to eida nai, mporo na ekfero mia pio olokliromeni apopsi..

proton, nomizo oti einai kalo, polu kalo.. alla den mporei na koitaxei ep oudeni kapio apo ta nana i H&C

to artwork indeed ta spaei.
apo ta kalitera op kai ends

kala kommatia apo apopsi mousikis..
arketa kalo storu..apla den itan polu "demeno" kat'eme

to sistino pantos anepifilaxta!! einai polu kalo gia na to xasei kaneis Very Happy

pantos pesan lefta se afto to anime.. akous ekei..franz ferdinand mesa sto ost , kai gia tragoudi klisimatos to :do you want to.. pou einai kai korifaio mpraaavoo!!! Shocked Shocked Shocked Shocked

_________________



Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul!!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης