Το ξέρατε ότι Mekishiko σημαίνει μεξικό;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Sneak Peaks    BLOOD+
valarauko
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 21, 2006 5:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 03 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 350 Τόπος: thessaloniki
BLOOD+

ένα ενδιαφέρον shounen anime, φρέσκο φρέσκο , μιας και κυκλοφόρησε το 2005-2006 (μένουν κανα δυο από τα 50 επεισόδια για να ολοκληρωθεί!!)

story
Η Saya Otonashi είναι ένα απλό γυμνασειοκόριτσο , με τη διαφορά οτι δεν θημάται τόποτα απο το παρελθόν της,από ένα χρόνο και πριν. Σιγά σιγά όμως καθώς εκσελίσεται η ιστορία, βλέπουμε να αναλαμβάνει το ρόλο του εκτελεστή τεράτων, των chiropteran, που εμφανίζονται όλο και περισότερο στον κόσμο. Τί είναι αυτά τα τέρατα , και από που ήρθαν? και γιατί η Saya είναι η μοναδική που μπορεί να τα σκοτώσει?? Αυτά και πολλά ακόμα μυστήρια, έρχεστε να αποκαλύψετε βλέποντας αυτή τη σειρά!

art n sound
Στον τομέα των γραφικών καταρχάς, είναι προσεγμένο, από τα χρώματα του, που τείνουν στις σκούρες αποχρώσεις για να ενισχύσει την gothic ατμόσφαιρα , στο animation των χαρακτήρων που είναι ομαλότατο, και εμμονή στην αληθοφάνεια (μή περιμένετε κουλές γκριμάτσες και nosebleeds.. δεν έχει Cool , μιας και λείπει τελείως και το funservis!!)

Τώρα για τον ήχο.. : καλή και ταιριαστή η όποια μουσική υπόκρουση, χωρίς αυτό να σημαίνει οτι θα τη θημάστε και για πάντα Smile οι φωνές των χαρακτήρων δένουν αρμονικά και με συναίσθυμα στην ιστορία, και τα ηχητικά εφέ πείθουν με την ποιότητα τους!!

final
Το Blood είναι ενδιαφέρον, αιματηρό και σκοτεινό anime που μπορεί να σας κρατήσει για 50 ολόκληρα επεισόδια, δεν σας λέω must see.. αλλά μια ματιά ίσος να σας πείσει!!










για τους καλοθελητές:http://www.animeyume.org/series.php?id=1747&show=torrents

με χαρά θα δεχτώ σχόλια !! Laughing Laughing


Έχει επεξεργασθεί από τον/την valarauko στις Τετ Σεπ 27, 2006 12:23 pm, 1 φορά

_________________



Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul!!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ghostdog
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 21, 2006 6:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 13 Ιούλ 06 Δημοσιεύσεις: 658 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: X_x
Μου άρεσε πάρα πολύ το συγκεκριμένο anime και κυρίως οι χαρακτήρες και η ατμόσφαιρα. Είχα δει 35 επεισόδια μονοκοπανία και μετά όταν περίμενα για τα funsub releases είχα πάθει στέρηση Laughing Ευτυχώς ήρθε το berserk και με ξεκόλλησε...

Έχουν βγεί μέχρι και το 49 επεισόδιο από τη shinsen subs και όπου να'ναι βγαίνει και το τελευταίο..Άντε επιτέλους...

Σημείωση : ήταν να το κάνουν 52 επεισόδεια νομίζω αλλά τελικά έγιναν 50 ... χμμ είτε αποφάσισαν να κόψουν τις πολλές σάλτσες (καλό) είτε τελείωσε το budget (κακό) , είτε πάζει και καμιά 2η σαιζόν (καλύτερο)...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Darcia
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 22, 2006 10:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 782 Τόπος: Θεσσαλονίκη, μεγάλη φραπεδομάνα Τώρα Βλέπω: την τύφλα μου
εγώ στο 32 σταμάτησα. Περιμένω να τελειώσει και θα το δω πακέτο με τα υπόλοιπα 10 επεισόδια του H&C II.

Καλή σειρά αλλά εμένα μου άρεσε το πρώτο OVA που είχα δει το 2002. Τώρα αν δεν το έχετε δει ή δεν έχετε διαβάσει τα 2 manga η σειρά με τη νέα προσεγγιση της Saiya μπορεί να σας αρέσει. Εμένα δε με πολυεντυπωσίασε η σειρά αλλά βλέπεται.

Αντε να δω και το 4ο OP και ED.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ghostdog
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 27, 2006 5:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 13 Ιούλ 06 Δημοσιεύσεις: 658 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: X_x
Λοιπόν η επιτέλους η σειρά ολοκληρώθηκε από τους shinsen !

Το τέλος είναι αρκετά ικανοποιητικό και συγκινητικό αν και προσωπικά θα το ήθελα λίγο περισσότερο εντυπωσιακό και "αιμομικτικό" (ο νοών νοήτω). Πάντως αφήνονται περιθώρια για συνέχεια , αν και δεν το βλέπω σύντομα.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Darcia
Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 13, 2006 11:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 782 Τόπος: Θεσσαλονίκη, μεγάλη φραπεδομάνα Τώρα Βλέπω: την τύφλα μου
μιας και τελείωσε η σειρά δεν μπορώ να πω πως με εντυπωσίασε. Καλύτερα να ξαναβλεπα το OVA και να διαβαζα τα δύο manga παρά να βλεπα τη σειρά.

Ο χρόνος που αφιέρωσα σε αυτό μπορούσα να το αφιερώσω στο Eureka7 (που θα το δω έτσι και αλλιως).

Κρίμα που ένα OVA που το λάτρεψα και που με ξαναέβαλε πριν 4 χρόνια στον κόσμο των anime έτυχε να έχει τέτοια μέτρια σειρά.

Δεν το συνιστώ αν και ο πρώτος κύκλος βλέπεται.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
jojimbo_project'03
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 10, 2006 11:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Δεκ 06 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: thessaloniki Τώρα Βλέπω: berserk
Αν και προσωπικα σαν anime δεν μου αρεσε, (ακομη και η μελαχγολια πρεπει να εχει λογο) θεωρω οτι σε καποιον που του αρεσει το τοσο βαρυ στυλ του,
θα του μεινει.
Εγω παλι στα 20 κατι επεισοδια σταματησα.
Αν και ειμαι fan τον 'σοβαρων' anime και comics γενικα, αυτο παραπαει.
Παντως δεν ειναι ασχημα φτιαγμενο.
Το animation θ'αρεσει σε πολλους, το στορυ επισης.
Ουτε θα κοψετε φλεβες μεχρι να τελειωσουν τα fillers (καποιος απο το κοινο φωναζει naruto)
Με λιγα λογια δειτε το οποσδηποτε, τουλαχιστον μεχρι το 15ο επεισοδιο.
Μετα συνεχιζετε at your own risk!

_________________
The blossom of the blossoms is the chery blossom.
Samurai is the man among men.


Spoiler:

http://www.youtube.com/watch?v=mHLob2mFE1E
Fear of the apex predator
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ertai
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 30, 2006 1:44 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 06 Δεκ 06 Δημοσιεύσεις: 257 Τόπος: Grand Line
Egw exw dei ta prwta 10 episodes kai mono apo to poso aima exei exw pwrwthei Very Happy. Einai kai gamw!! Ena koritsaki pou sfaze ita panta!!!

_________________

A dream that will come true is not a real dream
私は新しい世界の神である
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης