Το ξέρατε ότι kiku σημαίνει χρυσάνθεμο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Sneak Peaks    Hanaukyo Maids (in two versions!!)




Πια ειναι η γνωμη σας? (Παρακαλο μην απαντισετε αν δεν εχετε δει και τις δυο εκδοσεις! Εχουν μεγαλη διαφορα μεταξι τους.)

Πρωτιμω την πρωτη εκδοση. Θεοτρελη, ξεκαρδιστικη με μπολικο fan service!
0%
 0%  [ 0 ]
Πρωτιμω το La verite. Εχει οτι θα 'πρεπε να εχει ενα καλο anime. Μου τεριαξε περισοτερο!
25%
 25%  [ 1 ]
Και οι δυο ειναι καλες. Η καθεμια εχει το δικο της διαφορετικο στιλ.
50%
 50%  [ 2 ]
Δεν εντιποσιαστικα και τοσο, μα τα ηδα και τα δυο ευχαριστα.
0%
 0%  [ 0 ]
Οτι και να γινει, anime τετιου ιδους δεν ειναι του στιλ μου.
25%
 25%  [ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 4


Kite
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 11, 2006 10:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Καθος εχει δημιουργιθει ιδικος τομεας για παρουσιασεις ειπα να αντιγραψω ενα παλιο topic και να το αναπτιξω λιγο.... Απεφιγα να χρησιμοποιησω wallpapers ή γενικα ετιμες ηκονες. Τα περισοτερα picks ειναι τραβιγμενα απο μενα.

Hanaukyo Maids

Η υποθεση της σειρας εχει ως εξεις:
Ο Ηanaukyo Taro ειναι ενα μικροκαμομενο παιδι που προσφατα εχασε τους γονεις του και θα πιγενε να ζησει με τον παπου του. Φτανοντας ανακαλιπτει οτι οι Hanaukyo ειναι η πιο πλουσια υκογενια τις Ιαπονιας, ο παπους του βγικε στην συνταξη και αφησε τον Taro μοναδικο κλυρονομο της αυτοκρατοριας του, η οποια συμπεριλαμβανει και ενα απεραντο σπιτι με εκατομιρια (κυριολεκτικα μηλαω) ηπιρετριες για καθε ηδος δουλια που μπορει να φανταστει κανεις. Παρ'ολ'αυτα ο Taro αδιαφορει για τον παραδισο που του δοθικε καθος τον ενδιαφερει μονο μια απο ολες αυτε τις ηπιρετριες.


Η συγκεκρημενη σειρα εχει κυκλοφορισει σε 2 εκδοσεις. Και οι δυο εγιναν απο το ιδιο στουντιο με τρια χρωνια διαφορα πανο στο ιδιο βασικο σεναριο.



ΕΚΔΟΣΗ ΕΝΑ!!

Η πρωτη εκδοση αποτελιτε απο 12(+3ova) 10λεπτα επισοδια τα οπια εχουν τονους απο fanservice και απιροελαχιστη σοβαροτιτα. Το service που προσφερουν οι ηπιρετριες ειναι ηπερβοληκο (μεχρι και στο σχολειο τον ακολουθουνε). Η αδιαφορια του Taro προς τις ηπιρετριες οφιλετε στο γεγονος οτι αντιδρα αλεργικα οταν τον αγκιζουν γεινεκες "εκτος απο μια".
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=54
οι υπιρετριες δεν δισταζουν σε οτι διποτε προκιμενο να εξιπιρετισουν αυτο το ανθροπακι.
η πρωτη εκδοση εχει ελαχιστη λογοκρισια!
ο Taro δεν μπορει ουτε να κατουρισει μονος του.
Θα ηθελα ολες δασκαλες του ελευθερου σχεδιου να ειναι σαν αυτη!!




ΕΚΔΟΣΗ ΔΥΟ!!!

Η δευτερη εκδοση της σειρας Hanaukyo Maids "La Verite" εγινε 3 χρωνια μετα απο το ιδιο στουντιο και αποτελιτε απο 12 20λεπτα επισοδια. Aυτην την φορα η σειρα εχει συμαντικα λιγοτερο fanservice, περισοτερη σοβαροτιτα και πολυ πιο βαθη σεναριο εως και μαχες.
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=1555
Φυσικα και απο την δευτερη εκδοση δεν λυπουν κομικια επισοδια.
Στο "la verite" ξεσκεπαζετε ο λογος που η Mariel εχει τοσο τυφλη υπακοη (φενοταν γενικος οτι κατι δεν παει καλα με αυτην).
προς στο τελος υπαρχουν μαχες και συνομοσιες ανταξιες ενος fighting adventure anime.
το "la verite" ειναι φανερα πιο σοβαρο απο το πρωτο.



Οσοι ενδιαφερεστε θα βριτε και τις δυο σειρες DDL στο πολυαγαπιμενο μας..,
http://www.muffindomain.com/index.php?page=anime.html

Και οι δυο εκδοσεις αξιζουν μια ματια καθος η πρωτη ειναι μικρη και ευχαριστη ενο η δευτερη εχει παρει πιο σοβαρα τον ρολο της ως anime.
Το συγουρο ειναι οτι και οι δυο σειρες εδοσαν πολυ εμπνευση στην Ιαπονια για πολα cosplays. Razz


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kite στις Δευ Ιούλ 17, 2006 3:08 pm, 3 φορές συνολικά

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
valarauko
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 12, 2006 2:26 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 03 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 350 Τόπος: thessaloniki
oraios kite!!!

kalo to preview!!!

kai go tha kano... molis liso to thema me tis photo..

Crying or Very sad Crying or Very sad den xerei pos na nevasei photo,,, Embarassed Embarassed

pes te mou kai mena...

na kano kai go ena preview... pou toso to thelo...[/img]

_________________



Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul!!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
xHATEBREEDx
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 12, 2006 9:01 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 07 Ιούλ 04 Δημοσιεύσεις: 171 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Τους λογαριασμούς του σπιτιού....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 12, 2006 1:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
valarauko έγραψε:
kai go tha kano... molis liso to thema me tis photo..
Crying or Very sad Crying or Very sad den xerei pos na nevasei photo,,, Embarassed Embarassed
pes te mou kai mena...
na kano kai go ena preview... pou toso to thelo...[/img]

Eπιδι μιαζεις με "noobα" θα σου δοσω οδιγιες κατα γραμμα.

Πρωτα πρωτα πρεπει να ξες οτι μπορεις με το google να ψαξεις εικονες που ειναι ιδη ανεβασμενες στον explorer. Αν τις εχει φορτοσει ιδι καπιος αλλος γιατι να μπεις στο κοπο να τις ξανα φορτοσεις?
1 .Ανιγεις το google.
2 .Γραφεις το θεμα που ψαχνεις.
3 .Πατας εικονες.
4 .Το google αντι να σου βγαλει δειευθινσεις θα σου βγαλει εικονες που που πιστευει οτι ειναι σχετικες με το θεμα.
5 .Επιλεγεις την εικονα που θες.
6 .Το google θα σε παει στην δηευθινση που βρικιε την εικονα δηνοντας σου την δηνατοτιτα να δεις την εικονα σε κανονικο μεγεθος χορεις να χριαστει να ψαξεις την σελλιδα.
7 .Πατας δεξι click στην εικονα και επιλεγεις ιδιοτιτες.
8 .Αντιγραφεις το url που βρισκετε η εικονα. Το url θα μιαζει καπος ετσι (Π.Χ. http://www.skata.tur/skata/skatamemeli.jpg) Nα προσεχεις να τελιονει σε .jpg ή .gif ή αλλη καταλιξη εικονων, αλλιος αυτο που αντεγραψες δεν θα πρεπει να ειναι εικονα.
9 .Πατας το κουμπι Img στο forum. Κανεις επικολιση το url τις εικονας που αντεγραψες. Ξαναπατας το /img για να κλισει το πλεσιο.
10.Κανεις ενα preview για να σιγουρευτεις οτι εγιναν ολα σωστα. (μερικα site προστατευουν τις εικονες τους για να μην τις διχνουν οι users σε αλλες διευθινσεις καθος αν γινουν πολυ θα τους κοβετε η ταχυτιτα)

Αν δεν μπορεις να βρεις στο διαδικτιο την ικονα που θες, δεν εχει παρα να την φορτοσεις μονος σου χρησιμοποιοντας τις σελιδες που πρωανεφερε ο xHATEBREEDx (εγω χρησιμοποιω το www.imageshack.us).
1. Γηνεσε μελος στο site.
2. Zητας να κανεις upload νεο image.
3. Κανεις upload την εικονα που θες να διξεις. (αν ειναι μεγαλη θα παρει καπια ωρα.)
4. Το site θα σου δοσει διαφορα διαφορετικα url ανλογα με την περιπτοση σου.
5. Επιλεγεις το url που λεει οτι ειναι direct. Aν θες, σου δινει ενα url ηδικα για forum, οπου η εικονα δεν θα φενετε στο κανονικο μεγεθος παρα μονο αν κανεις click επανο της. (Π.Χ. ). Αν βαλεις αυτο δεν χριαζετε να βαλεις την εικονα σου δε πλεσια img.

Κανε μερικα πηραματα και θα το μαθεις.
Σε ολα τα forum γηνετε πανο κατο με τον ιδιο τροπο.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kite στις Δευ Ιούλ 17, 2006 3:11 pm, 3 φορές συνολικά

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kienzan
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 12, 2006 2:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 316 Τόπος: Gianena-Athina Τώρα Βλέπω: Oti katsi^^
gia na kanis tin ikona na fenete se kanoniko megethos
opos grafis gia paradigma

URL=http://img458.imageshack.us/my.php?image=bscap0105po.jpg][img]http://img458.imageshack.us/img458/9292/bscap0105po.th.jpg[/img][/URL]).


Zvinis to th. ke i ikona emfanizete sto kaniniko megethos

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 12, 2006 2:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Μη ξεφευγουμε απο το topic...
2 ωρες μου πηρε να κανω αυτο το preview για να ακουσω σχολια... Mad

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kienzan
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 12, 2006 4:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 316 Τόπος: Gianena-Athina Τώρα Βλέπω: Oti katsi^^
Den exo dei kanena apo ta dio alla to proto mou fanike pio endiaferon giati


Fan service is....
... ehmm...
For fans


Na ipotheso oti gia na dis to deftero ine kalitera na exeis di to proto?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 12, 2006 7:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Kienzan έγραψε:
Na ipotheso oti gia na dis to deftero ine kalitera na exeis di to proto?


Δεν διαβασες τι εγραψα?
Πρωκιτε για δυο διαφορετικους τιτλους βασισμενους στο ιδιο manga (και να φανταστεις οτι εγιναν και απο το ιδιο στουντιο). Κανενα δεν ειναι συνεχια του αλου. Σε πολα σιμια θα συναντισεις και ακριβος το ιδιο σεναριο επισοδιου, διαφορετικα σκινοθετιμενο. Shocked
Πριν δω οτι εγιναν απο το ιδιο στουντιο νομισα οτι ετυχε δυο στουντιο και ανελαβαν ταυτοχρονα το ιδιο anime. Confused

Μαλον κανοντας το πρωτο εφαγαν κραξιμο απο τους otakus που ανελισαν τοσο λιγο το story που υπιρχε στο manga. Μαλον δεν περιμεναν καν οτι θα ειχε επιτιχια, και καθος ετσι πως ειχε φερει το anime με σκετη κομοδια και fanservice,με τα επισοδια δεκαλεπτα και να μην ειναι καν καλο δουλεμενο, αποφασισαν να το ξανακανουν απο την αρχη δηνοντας πιο γερες βασεις (20 λεπτα επισοδια), καθος και λιγο παραπανο σοβαροτιτα.

Στην σελιδα που εδοσα πιο πανω τα εχει και τα δυο.
Και τα δυο ειναι το ιδιο καλα, απλα σε διαφορετικους τομεις το καθενα. Ο μονος λογος που θα σου λεγα να δεις πρωτα το πρωτο ειναι γιατι ισος μετα να μην σου κατευενει τοσο ευκολα καθος ειναι πιο απλα δουλεμενο και ξες οτι το story δεν πρωκιτε να εξελιχθει πολυ.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kienzan
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 12, 2006 7:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 316 Τόπος: Gianena-Athina Τώρα Βλέπω: Oti katsi^^
Fisika ke diavasa ti egrapses aplos elega mipos iparxei kapios logos san afton Smile
Kite έγραψε:
Ο μονος λογος που θα σου λεγα να δεις πρωτα το πρωτο ειναι γιατι ισος μετα να μην σου κατευενει τοσο ευκολα καθος ειναι πιο απλα δουλεμενο και ξες οτι το story δεν πρωκιτε να εξελιχθει πολυ.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 13, 2006 10:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Εμένα μου φαίνονται πολύ πρωτότυπα και τα δύο. Θα τα κατεβάσω από την διεύθυνση που έδωσες (Που έχει και πολύ πράμα) και θα επανέλθω για αξιολόγηση Wink

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
valarauko
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 15, 2006 11:56 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 03 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 350 Τόπος: thessaloniki
ego nomizo oti to la verita einao kallitero..

pio kalo animation , pio doulemeni story,

to proto einai OTI NA NE!!!, me tin kali ennnoia panta!

pantos ena tha po......ZHLEYOOO

atimi koinonia, giati na min exo kai go ena tetoio papou???

_________________



Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul!!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 15, 2006 2:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
valarauko έγραψε:
pantos ena tha po......ZHLEYOOO

atimi koinonia, giati na min exo kai go ena tetoio papou???

Ποιος τον χεζει τον παπου... Εγω το σπιτι θελω! (με το πρωσοπικο φυσικα)

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
shihou-chan
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 15, 2006 3:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 05 Δημοσιεύσεις: 651 Τόπος: Atene Τώρα Βλέπω: Excell Saga, Dragon Zakura etc
Hehe! Laughing Endiaferon fenete to sigekrimeno anime! Cool
Sigura tha tu rixo mia matia prosehos!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 17, 2006 2:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Πριν πολλούς μήνες είχα δει την πρώτη version. Aν κι όχι τίποτα το σπουδαίο, είχε τον χαβαλέ του, είχε και τα fanservice του...το απότομο τέλος και το σχέδιό του με χάλασε, αλλά αποζημιώθηκα με τα τρελά σκηνικά που είχε καθ' όλη την διάρκεια της σειράς.

Πριν λίγο καιρό πήρα και την δεύτερη version. Bλέποντας το πρώτο επεισόδιο, είδα με ανακούφιση ότι το σχέδιο στα πρόσωπα βελτιώθηκε αρκετά (στην πρώτη version ήταν αρκετά βλακώδες), δυστυχώς στο σχεδιασμό των σωμάτων δεν σημείωσε κι ιδιαίτερη βελτίωση (που και σ' αυτό το σημείο με χάλαγε στη πρώτη version). Από θέμα σοβαρότητας; Oι υπηρέτριες φαίνεται ότι εξακολουθούν να είναι το ίδιο λυσσάρες και βλαμένες με την πρώτη version. Ίσως στα επόμενα επεισόδια βελτιωθούν τα πράγματα, όποτε κάποια στίγμη ίσως το ξαναπιάσω να το βλέπω.

Για όσους δεν έχουν δει καμία από τις δυο version, θα 'ταν μάλλον καλύτερο να δουν μια και καλή την δεύτερη.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Irine
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 05, 2006 1:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Καλή σειρά. Για την ακρίβεια, και οι δύο είναι καλές. Βέβαια, δε μου πολυάρεσε το γεγονός ότι η 2η σειρά ξαναπιάνει την ιστορία, αλλά με διαφορετική πλοκή.

_________________
Α:Look up in the sky! Is it a bird? Is it a plane? Is it Superman?
B:No! It's a cat!
A:A cat?
B:Yeah! The Samurai Pizza Cats!
Vodafonη, ΤΙΜαριθμος, COSMOTEλος, πατQτ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης