Το ξέρατε ότι shinnen σημαίνει πεποίθηση;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Sneak Peaks    AIR (TV)
Kienzan
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 11, 2006 2:18 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 316 Τόπος: Gianena-Athina Τώρα Βλέπω: Oti katsi^^
Apo tote pouda to proto preview tou dante80 apofasisa na kano kiego alla...no time Sad
Telika idou ke ena diko mou preview.Gia na Kani parea sta preview tou dante

Isos na kano ligo yperanalisi tou titloy alla to aksizi


Idou lipon ena pragmatika MEGALO anime pou me ksafniase me tin amesotita tin omorfia ke tin thematologia tou

Allo ena Shounen...
O nearos Kunishaki Yukito anazitontas ena koritsi me ftera pou petaei ston ourano ftanei se mia poli opou ton
peritrigirizoun pola xaritomena koritsia ke sto telos kataligei na sizei me mia apo aftes. (Wow ti prototipo Rolling Eyes)
Kai to gegonos oti to anime einai metafora apo Hentai game den voithai ta pragmata

Ki omos....
Kati de pai kala me afto to anime...
Pou ine to Fan service Question
I xaraktires aftoi?Giati den mporo na tous vro stin Grand list of romance anime cliches tou Vetus Question
Ke ti sto diavolo pezei me aftus tous iperoxous dialogous Question
Sigura den ine to klasiko fan_service-opera anime Exclamation

Kano:Με λένε Kano kirishima.Εσύ είσαι?
Υukito:Υukito Kunisaki
Kano:Μήπος τυχαίνει να είσαι ελέυθερος?
Υukito:Nαι
Kano:Τέλεια!! Θα σε ονομάσω freefreeplanetlink νούμερο 2
Υukito:Ποίος είναι το νούμερο 1?
Kano:Εγώ!!
- Και ο Potato(ενα σκυλάκι) είναι το νούμερο 3
Υukito:Καί τι κάνουν τα freefreeplanetlinks?
Kano:Απλώς είσαι ελέυθερος. Αυτή είναι η μοίρα ενός freefreeplanetlink.
-Λοιπών έχω να πάω σχολείο Τώρα! Γι' αυτο πρέπει να χωρισουμε
Υukito:Μα δέν είσαι freefreeplanetlink?
Kano:Μα πίστεψες κατι τέτειο?Είσαι τόσο παιδί...

Eleftheria, Apoprosopopiisi kai anthropinoi desmoi stekonte dipla se pio klasika
anime themata opos ta onira ke oi yposxeseis.Dimiourgontas mia poli dynati ke dramatiki seira.
Oi iroes tou AIR theloun na petaksoun ''na apeleftherothoun''," na ksefigoun apo ton pono" vriskontas katafigio ston ourano.
Eine omos eleftheria afto pou anazitoun?
Μporoun pragmati na ksefigoun?



Oti onoiro ke na kinigame opios stoxos ke na iparxei ite aftos pigazei apo gnisia thelisi
ite apo parormitismo iparxei panta enas periorismos!
Oi desmoi me tous agapimenous mas.
I anagi na dimiourgoume ke na diatiroume tetious desmous periorizei ton anthropo oso ke an aftos prospathei na tous agnoei.

Min distasete na kakopiisete to Puse buton.
Pliris katanoisi ton dialogon ine aparetiti gia na mporesete na afomiosete tin ousia
tis siras alla KAI gia na min xathite sto periploko ke idietero senario toy AIR.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kienzan στις Πεμ Μάϊ 11, 2006 3:31 pm, 2 φορές συνολικά

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 11, 2006 4:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Πολύ ωραίο το Review σου. Αν και δεν έχω δει το συκγεκριμμένο Anime μου κίνησες την περιέργεια Smile Επίσης από τεχνικής άποψης, αυτό που μου άρεσε περισσότερο από τα reviews του Dante είναι ότι οι εικόνες σου είναι μέσα στα όρια του forum (δεν είναι wallpapers Razz)

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 11, 2006 5:08 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
Μπράβο αγορίνα, απολαυστικότατο preview για ένα απολαυστικότατο άνιμε!...

Να σου δώσω και 2 συμβουλές για να είναι μελλοντικά σου project ακόμα καλύτερα...

Α> Βάζε ένα λίνκ για DDL ή torrent ωστέ να μπορούν άμεσα οι ενδιαφερόμενοι να κατεβάσουν τον τίτλο που προτείνεις...πολλοί τίτλοι επίσης, έχουν και OVA οι movies, που θα πρέπει να επισυνάψεις επίσης...

Στην προκειμένη περίπτωση...

Air (TV)
Air (Movie)
Air (Summer Special OVA)


B> Για λόγους παρουσίασης, θα ήταν προτιμώτερο να γράφεις με ελληνικά γράμματα...επίσης μπορείς με το photo editor ή την ζωγραφική των windows να κάνεις resize τις photo που βάζεις ώστε να φαίνεται καλύτερο το άρθρο σου...για τους περισσότερους χρήστες, το λογικό size για wall/pic (δηλ. αυτό που δεν θα τους χαλάσει το viewing της σελίδας, και δεν θά παίρνει πολύ ώρα να φορτώσει) είναι το 800X600, και για snapshots το 320Χ200...για να κάνεις εύκολα και γρήγορα batch upload των pics σου, άνοιξε έναν λογαριασμό στο PhotoBucket... Wink

keep 'em coming!...Very Happy

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Kienzan
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 11, 2006 5:12 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 316 Τόπος: Gianena-Athina Τώρα Βλέπω: Oti katsi^^
Eixa ke ego afto to provlima me ta previews tou dante Evil or Very Mad
Giafto ekana resize ta walls prin ta anevaso Cool

To skeftika na valo link gia downloading alla
den asxoloume me downloading (56k sindesike mono 15 ores ti vdomada) Sad
Ke den exo idea pou ke pos na psakso gia torrents ktl.


Embarassed Elinika den grafo giati den ksero orthografia Embarassed
Ton dialogo epidi itan simantikos ekatsa ke ton egrapsa sta ellinika Cool


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kienzan στις Πεμ Μάϊ 11, 2006 5:20 am, 2 φορές συνολικά

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 11, 2006 5:17 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
Xεχε.....μισό ρε παιδιά, με τι ανάλυση βλέπετε την σελίδα?....

Tα άρθρα είναι φτιαγμένα για να βλέπονται σε firefox με ανάλυση οθόνης 1152Χ864+....αν δουλεύετε σε 1024Χ768 (για 15άρες οθόνες και πάνω είναι ανεπίτρεπτο) λογικό είναι να μην τα βλέπετε....(To περιθώριο της bhb αριστερά είναι 152pixel)...Wink

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Kienzan
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 11, 2006 6:21 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 316 Τόπος: Gianena-Athina Τώρα Βλέπω: Oti katsi^^
O explorer me 1024Χ768 stin 17ara mou den xorai ta walls gia poli ligo.
Alla to provlima ine kirios sto ipsos.
Giati thelei na kanis poli scroll mexri na ftasis sto epomeno keimeno ke etsi xanete i sinexeia tou preview ke ine ligo spastiko.

Sorry gia to edit pou ekana meta to post sou dante alla to postares tin ora pou egrafa Embarassed

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 11, 2006 7:29 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
Kienzan έγραψε:
O explorer me 1024Χ768 stin 17ara mou den xorai ta walls gia poli ligo.
Alla to provlima ine kirios sto ipsos.
Giati thelei na kanis poli scroll mexri na ftasis sto epomeno keimeno ke etsi xanete i sinexeia tou preview ke ine ligo spastiko.


Xμ...για το ύψος, σαν να χεις δίκιο...πέφτει scrollarisma...δουλεύω με 19άρα στα 1280/1024 και σε καταλαβαίνω (για τις ίντσες είναι μικρή η ανάλυση και φαίνονται όλα μεγάλα...αλλά TFT είναι αυτές...τι να τις κάνεις...) Laughing

Απλά, νομίζω πως η παρουσίαση του στύλ sneak peak, είναι ακριβώς αυτό, δλδ. οπτικό υλικό ~ σύνοψη υπόθεσης ~ σχόλια ~ links....αν δεν έχει walls (και μάλιστα σε "γεναίο" μέγεθος) όπως και snapshots, τότε είναι πιο δύσκολο να πιάσει το ενδιαφέρον αυτού που το διαβάζει...

Και πάλι well done για το Preview σου....ο διάλογος με ξετρέλανε και τα σχόλια σου με έφτιαξαν...keep em coming... Wink

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
noname
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 11, 2006 9:53 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
lol auto to exw ... alla varieme na to dw lol ...
den ixera gia to ova ..

kai emana den mou xorane oi eikones sta preview tou Dante80 ...

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Kienzan
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 11, 2006 3:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 316 Τόπος: Gianena-Athina Τώρα Βλέπω: Oti katsi^^
Dante80 έγραψε:
Και πάλι well done για το Preview σου....ο διάλογος με ξετρέλανε και τα σχόλια σου με έφτιαξαν...keep em coming... Wink


Arigato gozaimasu Smile

Ekana edit to preveiew ke alaksa to telefteo wall me ena alla pou ithela na valo alla ixe xathi sta adita tou sklirou mou Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 11, 2006 6:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Τα εχω ολα και ξεκινισα να τα βλεπω, μα τα σταματισα καθος δεν καταλαυενα χριστο!
Χορις να το ψαξεις μπορεις να καταλαυεις οτι το ανιμε πρωερχετε απο bishojo game και μαλιστα απο τα hentai. Συνιθος σε τετια παιχνιδια οπου ολοι οι αλοι χαρακτιρες στην γητονια που γνωριζεις ειναι cuties, που εχουν απο ενα προβλιμα που περιμενει να το λυσεις, πευτει πολυ πιδιμα. Μα πρεπει να ομολογισω οτι η φυση των συγκεκριμενων πρωβλιματων ειναι πολυ πρωτοπριακη.
Συνιθος παιχνιδια σαν αυτο που γινοντε anime δεν αναλαμβανουν τοσο καλη μεταχηριση (στην χιροτερη περιπτοση γινοντε ενα hentai anime). Για καπιο λογο ομος στο συγκεκριμενο anime, οχι απλα δεν το εκαναν hentai αλλα και φτισαν αιμα για να το κανουν. Επαθα την πλακα μου καθος πρωτη φορα βλεπω τοσο καλοδουλεμενο anime αυτου του στιλ.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
AtErMoNo
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 11, 2006 7:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 08 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 540 Τόπος: Λάρισα Τώρα Βλέπω: Noein
Ο Kite δεν έχει και τόσο άδικο.

Προσδοκούσα πολλά από αυτό το anime. Και πραγματικά ενθουσιάστηκα ακούγοντας ένα πανέμορφο O.S.T. και βλέποντας ακόμη πιο όμορφα και εντυπωσιακά γραφικά. Το σενάριο έμοιαζε να θέλει να εξελιχθεί σε κάτι καλό… αλλά τελικά έμοιαζε, γιατί τελικά κανείς δεν μου είπε πως το μόνο που θα δω θα είναι κάποιες ιστορίες που αφορούν χαρακτήρες που με κάποιο τρόπο θα έπρεπε ήδη να ξέρω «τα πώς και τα τί τους» να ξέρω επίσης από την αρχή πια είναι η κατάληξη της ιστορίας και για πιο λόγο γίνεται το μπέρδεμα που γίνεται. Με λίγα λόγια το Air μου φάνηκε πως απευθύνεται μόνο σε όσους έχουν παίξει το παιχνίδι στο PS.

Κι έτσι κατέληξα με άλλη μια περίπτωση όπου «κάηκα» από μια μεταφορά hentai παιχνιδιού σε anime. Δεν πειράζει…

_________________

"...Too much love will kill you..."
"...Αν μου δείξεις υπερβολική αγάπη θα σε κερατώσω..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Garrett
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 12, 2006 12:16 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 19 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 337 Τόπος: Μy little fantasy world
Ωραιο το preview και το ανιμε απο το 1ο επεισοδιο που εχω δει φαινεται αρκετα καλο με ωραιο OST και σχεδιο.Τωρα για το story δεν ξερω .Παντως μαζι με το Shuffle φαινεται να ειναι απο τις καλυτερες μεταφορες hentai game σε ανιμε.Οι εταιριες αποφασισαν να κανουν καλυτερες μεταφορες μια που αυτα τα games ειναι ultra popular και εκτος Ιαπωνιας πλεον.

_________________
Like my old grand daddy used to say, "The less a man makes declarative statements, the less apt he is to look foolish in retrospect"
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 12, 2006 2:15 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
Garrett έγραψε:
.Παντως μαζι με το Shuffle φαινεται να ειναι απο τις καλυτερες μεταφορες hentai game σε ανιμε.


Kimi ga Nozomu Eien...και μετά το χαος... Wink

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 12, 2006 2:38 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Kienzan, συγχαρητήρια για το εκπλητικό σου review!! Πάντα έλεγα στον εαυτό μου να ανοίξω thread για το Air, αλλά διαρκώς το παραμελούσα (ω, τι πρωτοτυπία! Razz ). Λοιπόν...ας πω κι εγώ την άποψή μου για την εξαίρετη αυτή σειρά:



Όντας μεταφορά bishoujo game (και μάλιστα, από τους δημιουργούς του Kanon) θα περίμενε κανείς ότι αποτελεί απλά μια καλοφτιαγμένη σειρά και τίποτα παραπάνω, καθώς δεν θα ξεφεύγει από τα κλισέ μοτίβα των harem drama anime. Eυτυχώς, αυτό δεν ισχύει για διάφορους λόγους:

1) O πρωταγωνιστής είναι με διαφορά ο πιο original character που 'χει εμφανιστεί ποτέ σε harem anime τόσο από άποψης εμφάνισης και συμπεριφοράς (με διαφορά, από τους πιο cool χαρακτήρες που 'χουν σχεδιαστεί σε anime), όσο κι από άποψη προσωπικότητας. Συγκεκριμένα, ο 20χρονος Yukito αποτελεί ένα περιπλανώμενο νεαρό άστεγο χίπη που περιπλανίεται από πόλη σε πόλη αναζητώντας ένα μυστηριώδες κορίτσι με φτερά το οποίο η μάνα του έχει αναθέσει να βοηθήσει (λεπτομέρειες στην σειρά). H μοναδική του ικανότητα είναι οι τηλεπαθητικές δυνάμεις που έχει με τις οποίες δίνει παραστάσεις δρόμου κινώντας μια μαριονέτα με την δύναμη του μυαλού του...αλλά χωρίς να προσελκύει πάντα το ενδιαφέρον του κοινού μ' αποτέλεσμα να είναι συχνά με άδειο στομάχι. Όλα αυτά αλλάζουν όταν συναντά την νεαρή Misuzu, η οποία όντας μοναχοκόριτσι χωρίς παρέα θέλει να γίνει φίλη με τον Yukito. Kι έτσι εγκαθίσταται σπίτι της όπου συζεί με την ενεργητική θεία της. Από κει και περά ο Yukito έρχεται σ' επαφή και μ' άλλα χαριτωμένα κοριτσάκια, το οποίο καθένα απ' αυτά έχει το δικό του, ενδιαφέρον background story. Όχι, καμιά κοπέλα δεν τον βλέπει ως το αγόρι της ζωής τους, ούτε ο Yukito κάνει περιέργες φαντασιώσεις με δάτες.

2) Το μεγαλύτερο μέρος της σειράς ασχολείται με την ιδιάζουσα περίπτωση της Misuzu, οπότε δεν ξοδεύεται χρόνος της ιστορίας για κλισέ σκηνικά και περιστατικά του στυλ "Πάμε όλοι μάζι σε μια παραλία" ή "Κάνοντας ψώνια οι δυό μας χωρίς τους άλλους να μας ενοχλούν".

Επιπλέον, ένα μέρος της ιστορίας εξελίζεται στην εποχή Edo, απ' όπου και ξεκινά ουσιαστικά η ιστορια με το κορίτσι με τα φτερά (λεπτομερείες στην σειρά). Αυτό μάλιστα! Κάτι τέτοιο όχι μόνο δεν έχει ξαναεμφανιστεί σε harem anime, αλλά δίνει και μεγαλύτερο ενδιαφέρον στην πλοκή της ιστορίας. Πληροφοριακά, το Air Summer Special (OVA που αποτελείται από 2 επεισόδια) εξελίζονται στην εποχή Edo κι έχουν πιο κωμικό κι ανάλαφρο ύφος από την σειρά. Kι εκτός αυτού έχουν αρκετά καλοστημένα σεξουαλικά υπονοούμενα, πράγμα το οποίο λείπει παντελώς από την τηλεοπτική σειρά. Ειλικρινά, αξίζει τον κόπο μόνο και μόνο για το γέλιο που θα ρίξετε. Όσοι θέλουν, μπορούν να ρίξουν να ρίξουν μια ματιά στα παρακάτω screenshots που έβγαλα με κάποια χαρακτηριστικά σκηνικά:
http://img136.imageshack.us/img136/6749/overgrownbeast3ff.jpg
http://img124.imageshack.us/img124/3282/toobig9ly.jpg
http://img136.imageshack.us/img136/1562/toowet1ua.jpg
http://img124.imageshack.us/img124/4751/whereisthechest9zh.jpg

3) To τέλος της σειράς είναι με διαφορά το πιο πρωτότυπο που 'χει παιχτεί ποτέ σε harem anime.

4) Η σειρά είναι γεμάτη τόσο από όμορφους συμβολισμούς όσο κι από μυστήρια σκηνικά όπου δεν λύνονται ούτε καν στο τέλος της σειράς. Όσοι έχουν δει την σειρά, ας διαβάσουν το άκρως ενδιαφέρον thread που 'χει ανοιχτεί στο Animenfo.com:

5) το στοιχείο της μαγείας λειτουργεί με τον καλύτερο τρόπο στο Air (λεπτομέρείες στη σειρά).




Πληροφοριάκα, μην περιμένετε να δείτε κανα εναλλακτικό τέλος στην ταινία ούτε να απαντηθούν όσα ερωτήματα έχετε από την σειρά, διοτί αποτελεί απλά ένα retelling της ιστορίας, και μάλιστα άκρως ενδιαφέρον μιας και παίζουν διάφορα εξτρά ενδιαφέρον περιστατικά. Φυσικά, επειδή επρόκειτο για ταινία, δεν θα δείτε τις υπόλοιπες κοπέλες της σειράς.






Με δυο λόγια, το Air TV αποτέλει το καλύτερο based-on-bishoujo-game harem anime που 'χει ποτέ (το Shuffle αποτέλεσε μεγάλη απογοήτευση για μένα) κι από τις κορυφαίες επιλογές στα romance anime γενικά. Ακόμα κι αν δεν είστε fan της εν λόγω κατηγορίας anime, αξίζει πραγματικά να το δείτε.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kienzan
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 12, 2006 4:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 316 Τόπος: Gianena-Athina Τώρα Βλέπω: Oti katsi^^
Xerome pou sas aresi to preview Smile

Vetus έγραψε:
Το μεγαλύτερο μέρος της σειράς ασχολείται με την ιδιάζουσα περίπτωση της Misuzu

Ke i tris kopelies ine pirovolimena 1is katigorias alla i Misuzu ksepernai kathe orio Razz
Vetus έγραψε:
μυστήρια σκηνικά όπου δεν λύνονται ούτε καν στο τέλος της σειράς

De nomizo pos to Air afini kanena skotino simio.Ola vgazoun kapio noima sto telos


Are vetus mou anavis foties me afta pou les ke den exo oute tis OVEs oute tin tenia Sad
AtErMoNo έγραψε:

Kανείς δεν μου είπε πως το μόνο που θα δω θα είναι κάποιες ιστορίες που αφορούν χαρακτήρες που με κάποιο τρόπο θα έπρεπε ήδη να ξέρω «τα πώς και τα τί τους» να ξέρω επίσης από την αρχή πια είναι η κατάληξη της ιστορίας και για πιο λόγο γίνεται το μπέρδεμα που γίνεται. Με λίγα λόγια το Air μου φάνηκε πως απευθύνεται μόνο σε όσους έχουν παίξει το παιχνίδι στο PS.

Exeis kapio dikio.
To Spoiling malon litourgi eyergetika gi afti ti sira para tha tin katestrefei

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης