Το ξέρατε ότι zehi σημαίνει σίγουρα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Sneak Peaks    FLCL Preview.......:)




Τι σημαίνει Φλιιιί - Κλιιιιί?...

Αρχαία τελετή γονιμοτητας των Αζτέκων...
25%
 25%  [ 5 ]
Μάρκα πρέσσας σιδερώματος...
20%
 20%  [ 4 ]
Καμποτζιανό επιφώνημα πάθους...
10%
 10%  [ 2 ]
Τα πάντα!...
25%
 25%  [ 5 ]
τπτ...
10%
 10%  [ 2 ]
ΔΞ/ΔΑ/ΔΜΧΛΕ......:)
10%
 10%  [ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 20


Dante80
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 06, 2006 7:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
Επόμενη μεγάλη αγάπη... Smile


_________________________________________


FLCL (aka FURI KURI)...

_________________________________________





Νομίζω πως το στούντιο GAINAX δεν χρειάζεται ιδιαίτερη παρουσίαση...οι δημιουργοι του Neon Genesis Evangelion...ξαναχτυπούν, και απειλούν να τινάξουν την λογική (και τα μυαλά μας) στον αέρα με αυτή την δουλεια του 2000...





Έχετε ακούσει ποτέ στην ζωή σας τα ακρωνύμια WTF?...OMG?...BBQ?...καιρός να μάθετε πως αυτά τα ακρωνύμια προφέρονται κατα κόρον απο άτομα που βλέπουν αυτό το Anime... Twisted Evil





Κώδικας:
Naota?s life in Mabase is the epitome of drab. Nothing exciting ever happens there, period. His family is about as immature as one can get and now his brother?s just left to play baseball in America. Just when things couldn?t get any worse, he gets run over by a beautiful, if psychotic, girl who, after a strange exchange of words (and guitar blows) speeds off.






Κώδικας:
In the wake of this strange meeting, Naota then sees his world turned upside-down as robots start spontaneously popping out of his head and wreaking havoc on the town. It seems that the scooter-riding stranger is back and she has answers to what?s happening to Naota. So much for boring days…






FLCL, Furi Kuri, Fooley Cooley, Φλιιί-Κλιιί, είναι μερικά λίγο απο τα ονόματα αυτου του φανταστικού ΟΑV των 6 επεισοδίων..που εγγυάται να σας προσφέρει την πιό γερή Anime εμπειρία ΨΥΧΟΠΑΘΙΑΣ που θα είχατε ποτέ...





Ταυτόχρονα με το σχιζοφρενές περιεχόμενο της σειράς το FLCL μας δίνει ταυτόχρονα και μια άλλη ιστορία σε καθαρα συμβολικό επίπεδο (σήμα κατατεθέν της Gainax) με θέμα την ενηλικίωση και τις στρεβλώσεις τις...Όλα τα λεφτά επίσης είναι και η μουσική επένδυση του OVA απο τους κυρίους Pillows...





Βρείτε το, δείτε το, και χαρείτε το...
[url=http://kaa.animeconnection.net/torrentpage/torrents/%5BKAA%5D_FLCL_01-06.DVD(Complete).torrent]εδώ για Torrent...[/url]
και...εδώ για DDL...





Προσοχή: Αυτό το πρόγραμμα είναι αυστηρώς ακατάλληλο για άτομα...
A> Που το παρατεταμένο γέλιο μπορεί να αποβεί μοιραίο για την υγεία τους.
B> Με επιβεβαιωμένο ιστορικό κρουσμάτων επιληψίας ή/και λύσσας.
Γ> Που έχουν νοσηλευτεί κατά το παρελθόν σε ψυχιατρική κλινική.
Δ> Που δεν θέλουν να πάθουν τα παραπάνω στο μέλλον...Very Happy





Haruko: YOU are a million years under-evolved, primitive monkey!
Amarao: That's discriminatory language used against underdeveloped planets...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Dante80 στις Πεμ Απρ 06, 2006 8:48 pm, 1 φορά

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kenji
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 06, 2006 8:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 30 Σεπ 04 Δημοσιεύσεις: 911 Τόπος: Θεσ/νικη / Πάτρα Τώρα Βλέπω: Ton kafe pano sto grafeio
respect για το ασπρόμαυρο flyer m(__)m
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 06, 2006 11:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Ψηφίζω "Καμποτζιανό επιφώνημα πάθους..." αν και δεν είμαι βέβαιος για την προέλευση του επιφωνήματος αυτού που βγάζουν με τόσο χάρη και μερικοί ξελιγωμένοι, ανέραστοι και παντελώς αρρωστημένοι μαθητές (οκ, ένας ήταν) στο Green Green TV.

Κι αφού σου άρεσε τόσο πολύ αυτή τη σειρά:
- σου προτείνω να δεις το Abenobashi, ένα άλλο ξεσαλωμένο cult anime της Gainax όπου τον σχεδιασμό των χαρακτήρων τον έχει ο ίδιος που έκανε κι αυτόν στο FLCL:

- να δεις κι άλλα anime της Gainax και στην συνέχεια να μαντέψεις από ποιά anime είναι ο κάθε χαρακτήρας στην παρακάτω εικόνα (από το He is my master):

- σε προκαλώ να δοκιμάσεις τις αντοχές σου σε παράφρονες καταστάσεις κάνοντας ό,τι είχα κάνει κι εγώ όταν πήρα στα χέρια μου το Excel Saga: να το δεις μέσα σε μια μέρα. Ναι, δεν κάνω πλάκα!
- να αρχίσεις να μοιράζεις σε όλους σου τους φίλους albums των The Pillows ώστε να συμβάλεις στην εξάπλωσή τους σ'ολόκληρη την Ελλάδα ώστε να γίνουν αρκετά διμοφιλές ώστε να πειστούν για να έρθουν εδώ να κάνουν καμιά συναυλία. Κι επειδή μιλάμε για σενάριο επιστημονικής φαντασιάς, στην επόμενη τους συναυλιά στην Αμερική (ναι, κάνουν θραύση εκεί) να ληστέψουμε καμιά τράπεζα για να εξασφαλίσουμε τα αεροπορικά μας εισιτήρια.
- Nα κάνουμε κανα karaoke του Riding On Shooting Star σε καμιά συνάντηση. Κι άσε τους άλλους να γκρινιάζουν για τα φάλτσα μας. Razz
- See these gyus?

Aυτοι δεν είναι άλλοι από τους The Pillows που συμμετέχουν στο Beck ως το νεοσύστατο συγκρότημα Heroes.

Όχι, μάμα, τ'ορκίζομαι, δεν ήπια τίποτε ληγμένο. Λίγο Fooly Kooly είδα μετα συνοδείας μπόλικης μπύρας...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 07, 2006 12:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
Laughing Laughing Laughing
Abenobashi...nice....είχα ρίξει πολύ γέλιο...(Αrumi rules...)
Έχω δει πολλά άνιμε της Gainax...(κουσούρι απο NGE)...αλλά το Kore ga Watashi no Goshujin-sama πρέπει να είναι με διαφορά το πιο κουλό απ'όλα....(αλλιγάτορας κατοικίδιο?....WTF?!!!...)
Πάντως, έχουν που έχουν οι Pillows βλάχικη φωνή στο Shooting star, άμα την διπλοdubάρουμε και εμείς κιόλας θα γίνει....ΧΧΧ... Laughing
Τέλος...το Excell saga αυθημερόν δεν είναι πρόκληση.....έχω δει το Berserk σε λιγότερο απο μισή μέρα (11 ωρες και κάτι...)...Razz

ΥΓ1: Αφού έχεις ταλέντο στο pic uploading, χτύπα κανα preview και εσύ...Wink
ΥΓ2: Για την προέλευση του επιφωνήματος κοίτα την πρώτη επιλογή στο poll... Cool

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Summoner
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 07, 2006 9:15 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Σεπ 03 Δημοσιεύσεις: 2801 Τόπος: the blue planet
Na ekmhdeniso thn mageia ths anazhthshs nohmatos tou furi kuri me to oti einai o monos tropos na metaferthei h leksh FLCL sta Japonika? :p
Anyway,FLCL rulz(? isos :p)+the pillowz
O neos tomeas pantws aksiopoiite swsta :p An ginei kati k me games isos grapsw kai egw(leme twra).

_________________
夜露死苦
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
holborn
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 07, 2006 10:38 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1036 Τόπος: Thessaloniki
nice akoma ena petiximeno Preview
kai apoti vlepw 8a exei kinisoula to neo thread.
twra
Summoner έγραψε:
An ginei kati k me games isos grapsw kai egw(leme twra).


3ekina esy na grafeis kai to thread einai to mono efkolo Razz Razz

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Garrett
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 07, 2006 1:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 19 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 337 Τόπος: Μy little fantasy world
Aλλο ενα πετυχημενο review..
Καλα για το FLCL τι να πει κανεις...απλα τελειο,παρανοικο μεχρι το κοκαλο και το soundtrack εγγυηση.
Τωρα θελω να δω το Abenobashi το οποιο φαινεται πολυ καλο και το Paranoia Agent το οποιο ομως δεν μονο κωμικο δεν νομιζω να ειναι.

_________________
Like my old grand daddy used to say, "The less a man makes declarative statements, the less apt he is to look foolish in retrospect"
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 08, 2006 2:02 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Dante80 έγραψε:
Έχω δει πολλά άνιμε της Gainax...(κουσούρι απο NGE)...αλλά το Kore ga Watashi no Goshujin-sama πρέπει να είναι με διαφορά το πιο κουλό απ'όλα....(αλλιγάτορας κατοικίδιο?....WTF?!!!...)

Kαι τι κατοικίδιο, ε; Mε τρομερή συλλογή από φωτογραφίες με ωραία κοριτσάκια και με ταλέντο στα bishojo games. Btw, ιδού ένα avatar που 'χω φτιάξει μ'αυτόν:

Όποιος θέλει, μπορεί να το χρησιμοποιήσει ελεύθερα ως δικό του avatar. Wink


Έχετε δει μεγαλύτερο τίτλο απ' αυτόν σε anime;

I guess not! Razz

Dante80 έγραψε:
ΥΓ1: Αφού έχεις ταλέντο στο pic uploading, χτύπα κανα preview και εσύ...Wink

Why not; Περίμενε σύντομα previews για: Mahoraba, Basilisk και He is my master.

Dante80 έγραψε:
Τέλος...το Excell saga αυθημερόν δεν είναι πρόκληση.....έχω δει το Berserk σε λιγότερο απο μισή μέρα (11 ωρες και κάτι...)...Razz

Για να σε δούμε, λοιπόν, μάστορα. Wink Πάντως, σε προειδοποιώ: άλλο η splatteria του Berserk, άλλο η παραφροσύνη του Excel Saga. Razz

Dante80 έγραψε:
Πάντως, έχουν που έχουν οι Pillows βλάχικη φωνή στο Shooting star, άμα την διπλοdubάρουμε και εμείς κιόλας θα γίνει....ΧΧΧ... Laughing

Καλά, αφού επιμένετε όλοι σας...θα τραγουδήσ... *το τσούρμο αρπάζει αμέσως τον Vetus, τον φιμώνουν και τον τσουβαλιάζουν μαζί με τον Κακοφωνίξ*
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
valarauko
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 13, 2006 2:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 03 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 350 Τόπος: thessaloniki
prota furi-kuri pulpy-pulpy meta gurgly-gargly


meta mpouuum mpouum kabooooum tszzz buuurn .....

OUT OF ORDER


afou to eida, (monoroufi,xexe avisaleotita) kai ekapsa ta ligosta mou eggefalika kutara pou eixan minei,,,.. kati tetoia elega kai go... paraaniaa...



SPOILER ALERT!!!!!!!!!!!
Edit by holborn: Ep oxi spoilers sta previews Razz

_________________



Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul!!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
valarauko
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 17, 2006 1:17 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 03 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 350 Τόπος: thessaloniki
sooostooooss!!!

thnx holborn. de to eixa skeytei na po tin alithia!!!!

_________________



Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul!!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Spawn_I
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 27, 2006 1:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 27 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 14 Τόπος: Καλλιθέα , Αθήνα Τώρα Βλέπω: τον τοίχο απέναντί μου...
το πρώτο Αnime που είδα κομπλε [thanks Dante80]. Aν και με είχε προειδοποιήσει σίγουρα μου ήρθε κάπως αναπάντεχος ο όλος χαμός που γίνετε εκεί... Έριξα πολύ γέλιο και σίγουρα το ξαναβλέπω εύκολα...

Υ.Γ. και εγώ που νόμιζα Dante ότι κάθεσαι και κάνεις τα review έτσι στα ξεκούδουνα για να μυήσεις και εμάς τους άσχετους στα κόλπα βλέπω ότι έχεις έναν τομέα σχεδόν μόνος σου... Very Happy KUTGW

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kite
Δημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 18, 2006 11:06 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Aργισα λιγο μα τελικα κατευασα κι εγω αυτην την σειρα! Αν και μεχρι τωρα εχω δει μονο το πρωτο επισοδιο, μετα απο πολυορη σκεψη εχω να δυλοσω οτι το πλεων καταλιλο επιφονιμα που εκφραζει αυτην την OVA ειναι το WTF και οχι το FLCL. Καπιος εδοσε αδια στους ασθενεις του τρελοκομιου να πανε να βοηθισουν στην σχεδιαση ενος anime, αφου πρωτα τους εδοσε να καπνισουν ενα δεντρο μαριχουανα.
Θα γραψω και αλλες εντιποσεις μολις το τελιοσω

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kite
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 19, 2006 8:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Το τελιοσα....
...


Ειναι πραγματικα ενα εγκεφαλικο επισοδιο!...

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Darcia
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 19, 2006 11:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 782 Τόπος: Θεσσαλονίκη, μεγάλη φραπεδομάνα Τώρα Βλέπω: την τύφλα μου
το ειχα δει και εγω πριν κατι μηνες. Απο τις σειρες που πρεπει να τις δεις σε ποιοτητα DVD και με πεντακαναλο ηχο και οχι στην οθονη του υπολογιστη (εκει το ειδα δυστηχως).

Οντως απο τα ποιο τρελα ανιμε αν και κρατα πολυ σε διαρκεια.

Προτιμω παντως το Dead Leaves μιας και κρατα μονο 50 λεπτα και ειναι πιο ψυχεδελικο
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 16, 2006 8:57 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
Για τους φίλους πάντως που δεν έπιασαν ευκολα το underlying νόημα του FLCL, ίσως αυτό το AMV βοηθήσει αρκετά...συνδυάστε εικόνα με στίχους και...there you are... Laughing

http://tinyurl.com/yc4tf3

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης