Το ξέρατε ότι ashita σημαίνει αύριο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 3 από 9
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Παλιά Anime μεταγλωτισμένα. VHS --> DVD
MoBoRoS
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 08, 2006 5:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 602 Τόπος: Athens
Pw re paidia tosa polla palia anime den to perimena....
Prepei na ginei kamia synanthsh gia antallagh kai ripparisma paliwn titlwn...
Exei kaneis ton tritwna ton hrwa ths thalassas? exw mono ta 3 teleytaia episodia kai psaxnw ta ypoloipa....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
hajate
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 09, 2006 10:41 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 14 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 158 Τόπος: sleepy hollow Τώρα Βλέπω: τον λογαριασμό της Δ.Ε.Η @_@
moboros είσαι θεός.μόλις είδα το silverhawks στη λίστα σου έφαγα φλασιά και θυμήθηκα το εισαγωγικό κομμάτι.από δευτέρα που θα είμαι 3καλα ξεκινάω το ψάξιμο.ελπίζω να βρω πράμα.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 09, 2006 12:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Μήπως εννοείς Ibizakias ? Shocked

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Darcia
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 11, 2006 12:18 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 782 Τόπος: Θεσσαλονίκη, μεγάλη φραπεδομάνα Τώρα Βλέπω: την τύφλα μου
Phantom Duck έγραψε:
Πρέπει να το έχω πετύχει και εγώ αυτό και σε καλύτερη ποιότητα αλλά δεν είμαι σίγουρος. Παρεμπιπτόντως, όταν γράφεις από κασέτα σε κασέτα, η ποιότητα χαλάει Sad . Θα ήταν καλύτερο να DVDripάρεις αμέσως ότι βρίσκεις.


το βίντεο που τις παίζει είναι 6 κεφαλών και αυτό που τις γράφει 4. Τα αντέγραψε καλά. Το καλό με την κασσέτα είναι ότι το πολύ πολύ να μασηθεί λίγο ενώ το DVd και μια μικρή χαρακιά να έχει δεν αντιγράφεται ο δίσκος. Θα πρέπει να καταστραφεί ο DVD-Player διαβάζοντας τόσες ώρες το δίσκο
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 11, 2006 12:58 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Μάλιστα. Δεν κατάλαβα και πολλά!! Το σημαντικό πάντως είναι ότι το αντέγραψες χωρίς απώλεια ποιότητας Smile

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 06, 2006 12:05 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Ξέρει κανένας αν το Locke, The Superman είχε κυκλοφορήσει και σε μετγαλωτισμένη, αλλά και σε υποτιτλισμένη έκδοση? Έχω βρει δύο κασέτες, αλλά δεν ξέρω περί τίνος πρόκεινται. Μπορεί να με διαφωτήσει κάποιος ?

Επίσης έκανα DVD αυτήν την ταινία, αν την θυμάται κανένας. Όπως και μερικές άλλες με, και χωρίς Άνιμε, συμπεριλαμβανομένων μερικών ξέμπαρκων επεισοδείων του Bravestar, Blackstar, Transormers The Movie, G.I. Joe The Movie κλπ.

Επίσης βρήκα και μία κασέτα την οποία δεν την θυμάμαι καθόλου. Leda λέγεται, και από ένα ψάξιμο στο Internet σε διάφορες ελληνικές σελίδες, διάβασα πως έιναι μία πολύ καλλή ταινία, η οποία έχει ασκήσει επιρροές σε Anime του είδους. Επίσης διάβασα πως είναι πολυ δυσεύρετη σε καλή κατάσταση, όπως δυστυχώς τα περισσότερα Ανιμε που προββάλονταν παλιά στην Ελλάδα.


Και χθες που με πήγε ένας φίλος μου σε ένα Video Club, βρήκα τις 3 πρώτες κασέτες του Τρίτωνα (Osamu Tezuka) Αλλά ο ιδιοκτήτης του μαγαζιού είναι ένας κ###γερος που δεν τις πουλάει Twisted Evil Evil or Very Mad Twisted Evil . Λες και θα πάθει τίποτα αν του τις πάρω. εγώ τουλάχιστον θα τις χαρώ. Θα δω τι θα μπορέσω να κάνω (Ίσως να βρω τρόπο να τον μεταπείσω Razz)

Και τέλος, να πω ότι θυμήθηκα ορισμένα πράγματα για το Jura Tripper (2 χρόνια διακοπές με τους δεινόσαυρους). Όταν έψαχνα παλιά στο Inetrnet για να βρω τα επεισόδεια, βρήκα μια ομάδα (BlackDeath Studios νομίζω λέγονταν) που DVD-ripάριζαν παλιές Βιντεοκασέτες. Ύστερα από μερικά επεισόδεια όμως σταμάτησε το Project και δεν συνεχίστηκε. Και το χειρότερο είναι ότι δεν μπορώ να βρω ούτε τα επεισόδεια που έχουν βγάλει μέχρι στιγμής. Ξέρει κανένας τίποτα παραπάνω Idea

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Viktor
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 06, 2006 7:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 26 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 4 Τόπος: London
Γεια σας παιδιά! Πληροφόριες για να κατεβάσω Robotech από Internet έχει κανείς?

_________________
www.pcbox.gr
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 06, 2006 7:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
Viktor έγραψε:
Γεια σας παιδιά! Πληροφόριες για να κατεβάσω Robotech από Internet έχει κανείς?


Robotech
Σε προειδοποιώ όμως επειδή το έχω κάνει και εγώ πως είναι πραγματικος μαραθώνιος....ένα μήνα πήρε να κατέβει ολο... Confused
(και να σκεφτείς ότι το κατέβασα απο 6 torrents...τώρα βγήκε αυτό που τα έχει μαζεμένα...)

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Gonzo
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 07, 2006 11:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 29 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 28 Τόπος: Ψάξε ... ψάξε, δεν θα με βρεις .
Παράθεση:
Dante80 Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 06, 2006 7:15 pm Θέμα δημοσίευσης:

Robotech
Σε προειδοποιώ όμως επειδή το έχω κάνει και εγώ πως είναι πραγματικος μαραθώνιος....ένα μήνα πήρε να κατέβει ολο...
(και να σκεφτείς ότι το κατέβασα απο 6 torrents...τώρα βγήκε αυτό που τα έχει μαζεμένα...)


Ποιό είναι αυτό Rolling Eyes ;;;

_________________
Κανείς δεν είναι κανενός .

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 08, 2006 1:38 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
Gonzo έγραψε:

Ποιό είναι αυτό Rolling Eyes ;;;


πάτα πάνω ντε.... Laughing Laughing

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
KoStIsTR
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 08, 2006 8:23 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Co-Founder - ViP Co-Founder - ViP

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 355 Τόπος: Neverland :O
Ayto den einai me dual audio apo tin AM(agllika kai ispanika?!?) to katebassa kai to esbisa :O
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 08, 2006 8:40 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
KoStIsTR έγραψε:
Ayto den einai me dual audio apo tin AM(agllika kai ispanika?!?) to katebassa kai to esbisa :O


Ναι...είναι το μόνο torrent που έμεινε απο Robotech...(τα άλλα ψόφησαν, ευτυχώς αφού πρόλαβα πέρσι να τα κατεβάσω...)
Δεν ξέρω αγορίνα (δεν το έχω κατεβάσει), πάντως έτσι και αλλιώς στα αγγλικά θα το δείς....το Robotech είναι αμερικάνικο...αλήθεια, γιατί το έσβυσες?...(και καλά είναι το remastered απ ότι είδα...)

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
KoStIsTR
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 09, 2006 8:49 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Co-Founder - ViP Co-Founder - ViP

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 355 Τόπος: Neverland :O
Ispanika? Perimena na einai ENG/JAP dual audio... exw na dw anime sta agglika apo epoxi dragonball(4-5xronia prin Razz ).
Anyway proigoumenos anaferate kati gia triton of the see ktl. Xerw atomo pou ta exei se DVD opws episis kai ta getta robo(Fysika einai HK imports alla i poiotita einai axioprepis).
Episis kapou eixe parei to mati mou ola ta saber rider alla itan sta germanika kai den bika sto kopo...
Akoustike kati gia akira se kaseta ktl pragmati yparxei kai exei kykloforisei stin ellada me aggliko dub kai fysika ellinika subs(bebaia exei bgei kai dvd pou periexei tin palia ekdosi(kassetas) kai tin remaster). Akomi to princess monoke einai arketa kainourio. Fysika yparxei se dvd apo tin Disney kai se kassetes akomi kai metaglwtismeno.
Egw apo palia anime exw mono ta kabamaru, to locke kai exw katebasei kai fysika merika rel apo Plawress Sanshiro tis Anime-Eclipse. Anyway otan teleiwsw me to kalo tis exetaseis tha anebasw kapou ta kabamaru an den ta exei kaneis na ta tsimbisei...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 09, 2006 12:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
KoStIsTR έγραψε:
Ispanika? Perimena na einai ENG/JAP dual audio... exw na dw anime sta agglika apo epoxi dragonball(4-5xronia prin Razz ).


Xεχε...
Το πρόβλημα στο συγκεκριμένο είναι πως το robotech ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ σε jap audio...κάτι τέτοιο είναι λογικό καθώς τo robotech είναι αμερικάνικο κόψε/ράψε τριών διαφορετκών anime των Maccros, Southern Cross, και Mospeada που δημιούργησαν έναν τίτλο 85 επεισοδίων....σε ιαπωνικά υπάρχουν τα τρία ανιμε ξεχωριστά αλλά έχουν λίγη (έως καμία) σχέση με το robotech... Wink

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 09, 2006 1:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Dante80 έγραψε:
KoStIsTR έγραψε:
Ispanika? Perimena na einai ENG/JAP dual audio... exw na dw anime sta agglika apo epoxi dragonball(4-5xronia prin Razz ).


Xεχε...
Το πρόβλημα στο συγκεκριμένο είναι πως το robotech ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ σε jap audio...κάτι τέτοιο είναι λογικό καθώς τo robotech είναι αμερικάνικο κόψε/ράψε τριών διαφορετκών anime των Maccros, Southern Cross, και Mospeada που δημιούργησαν έναν τίτλο 85 επεισοδίων....σε ιαπωνικά υπάρχουν τα τρία ανιμε ξεχωριστά αλλά έχουν λίγη (έως καμία) σχέση με το robotech... Wink



Έτσι την έπαθα και εγώ, για αυτό άνοιξα και αυτό το θέμα http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?t=3909&highlight= Rolling Eyes


KoStIsTR έγραψε:
Anyway proigoumenos anaferate kati gia triton of the see ktl. Xerw atomo pou ta exei se DVD opws episis kai ta getta robo(Fysika einai HK imports alla i poiotita einai axioprepis).
Episis kapou eixe parei to mati mou ola ta saber rider alla itan sta germanika kai den bika sto kopo...


Τα DVD που αναφέρεις είναι μεταγλωτισμένα από VHS-rip ή DVD buckup από αυθεντικά ιαπωνέζικα DVD Question

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 3 από 9
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης