Το ξέρατε ότι yama σημαίνει βουνό;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 2 από 9
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Παλιά Anime μεταγλωτισμένα. VHS --> DVD
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 06, 2006 12:26 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Shocked Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Θα το έχω υπ' όψιν μου

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
koznissj4
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 06, 2006 1:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 706 Τόπος: Θεσσαλονίκη
to "Tatsu No Ko Taro" prepei na ginei proto.. katarxas exei sinaisthimatiki aksia... ki epeita, to exo epithimisei afantasta.... ante, epitelous na kikloforisei kapos, giati to psaxno edo kai 3 xronia...

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 06, 2006 3:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
koznissj4 έγραψε:
to "Tatsu No Ko Taro" prepei na ginei proto...

Αυτό πάλι ποιο είναι ? Embarassed (εννοώ ελληνικό τίτλο)

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MoBoRoS
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 06, 2006 10:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 602 Τόπος: Athens
Einai o taro o gios ths drakainas re c!!! Very Happy Very Happy Very Happy
To epos pou epitelous ksethapsa...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MoBoRoS
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 06, 2006 10:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 602 Τόπος: Athens
A, btw avrio tha exw ta :
1) taro o gios ths drakainas
2) Triton of the sea thn 4h h 3h videokaseta
kai 3) Captain Harlock (thn tainia "mysthrio sthn arkadia")



(meta apo mia eksormhsh me ton phantom duck vrhkame kai ta ekshs:
1) candy candy kai 2) sandybell)

Opoios thelei na syndramei gia thn agora twn videokasetwn as to pei...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Darcia
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 06, 2006 11:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 782 Τόπος: Θεσσαλονίκη, μεγάλη φραπεδομάνα Τώρα Βλέπω: την τύφλα μου
εγώ το μόνο που βρήκα (και αυτό τυχαία γιατί για Καμπαμαρού πήγαινα) είναι από τους αγαπημένους μου τίτλους: το ''Ταξίδι στη χώρα των δεινοσαύρων. Ευτυχώς έχω δύο βίντεο (το ένα είναι ένα Blaupunkt 16 χρόνων με video-in) και το αντέγραψα δίχως πρόβλημα σε κασέτα.

Αν θυμάστε είναι το ανιμέ όπου ένα αγορι, ένα κορίτσι και ο μικρός της αδελφός μεταφέρονται στην εποχή των δεινοσαύρων και τους κυνηγά ένας τυρανόσαυρος. Βρισκουν και έναν μικρό τρικεράτοπα στην αρχη και στο τέλος μεταφέρονται στην εποχή των παγετώνων.Δυστηχώς στα τελευταία λεπτά χάνονται 15 δευτερόλεπτα επειδή η κασέτα ήταν μασημένη αλλά δε με χάλαει. Αφου μπόρεσα και το βρήκα αυτό μετράει.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 06, 2006 11:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Πρέπει να το έχω πετύχει και εγώ αυτό και σε καλύτερη ποιότητα αλλά δεν είμαι σίγουρος. Παρεμπιπτόντως, όταν γράφεις από κασέτα σε κασέτα, η ποιότητα χαλάει Sad . Θα ήταν καλύτερο να DVDripάρεις αμέσως ότι βρίσκεις.
Επίσης μαζί με τον Moboro βρήκαμε και τις 2 πρώτες κασέτες Locke The Superman. Very Happy Μερικοί μπορεί να το θυμούνται. Το κακό είναι πως το συγκεκριμμένο Video Club-Χρυσορυχείο, πουλάει τα VHS 10 ? ή τα μετατρέπει το μαγαζί σε DVD με 9? !!!!! Κλέφτες !!!!!! Θα δω τώρα αν μπορώ να νοικιάσω πολλές κασέτες μαζεμένες και να τις δώσω στον φίλο μου που τις κάνει DVD. Αν και είναι δύσκολα τα πράγματα επειδή τον βλέπω περίπου μια φορά την εβδομάδα. Θα είναι η καλύτερη λύση αν γίνει αυτό.

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 07, 2006 2:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Mε την ευκαιρία, έχει βρει κανείς σας το Step Jun; To γαμάτο ήταν που βρήκα στο σπίτι του utsutsu ένα DVD από ένα παιδικό περιοδικό (το 0-60, αν θυμαμαί καλά) με μερικά επεισόδιά του. Μάλλον είναι καιρός να του το ζητήσω... Razz αλλά και να το ψάξω για να το riparei κάποιος από σας.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
xaris106
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 07, 2006 4:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 07 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 4
Γεια σας. Ειμαι καινουργος στο φορουμ. Πρεπει να εχω σε βιντεοκασσετα μεταγλωττισμενα τα εξης.

Nauta το κοριτσι με το φωτοστεφανο (αρκετα τρομαχτικο οταν το ειχα πρωτοδει παιδακι)

Στον αστερισμο της ανδρομεδας (με τις "μηχανες" και τη γυναικα-ρομποτ-cyborg-δολοφονο, παναγια μου οταν το ειδα πηγα να βαλω τα κλαμματα ειδικα εκει με το καραβι και τα ψαρια-μηχανες - ακομα δεν παω στα βαθια) Shocked

Οι 3 σωματοφυλακες στο διαστημα (αυτο με τον χοντρουλη τσαμπουκα, τον ωραιο ονειροπολο και τον γυαλακια με την ριμαδο-ομπρελα του και το διαστημοπλοιο καραβι).

Κανα δυο καπτεν χαρλοκ δεν θυμαμαι ποια.

Eνα area 88. Την οποια σειρα ψαχνω απεγνωσμενα (το original οχι ενα αθλιο 3D remake που κυκλοφορει) σε ψηφιακη μορφη. Οποιος εχει κατι ας το πει παρακαλω.

Step Jun (με το κοριτσακι-επιστημονα και το ρομποτακι της και τον ωραιο μηχανοβιο που κανει συνεχεια σουζες)

Mars-το παιδι ρομποτ (astroboy).

Φλιντ (ο πριγκηπας του διαστηματος?) (εδω σας εχω!το χει δει κανεις αυτο? Με τους κακους εξωγηινους στο dark-side of the moon και ο ηρωας με το διαστημοπλιο-ρομποτ που στην αρχη βγαινει απο το βουνο σαν στρογγυλο-ουφο και απο κει βγαινει το ρομποτ οταν ζοριζουν τα πραμματα. Ο δευτερος καλος εχει ενα μικρο κιτρινο ουφακι που πεταει πυραυλακια).


Και λεω μπορει γιατι ειχαμε παλια (οικογενεικως) βιντεοκλαμπ και εχουμε κρατησει τις κασσετες. Αυτα που ειπα σιγουρα τα ειχαμε-τα εχω δει αλλα πρεπει να παω να τα βρω-ξεθαψω για να ειμαι σιγουρος. Ειχαμε κι αλλα τα οποια μπορει να ξεχναω. (Εχω και το κλασσικο μικρο πονυ με το βουρκο Razz)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
manime
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 07, 2006 5:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 11 Δεκ 05 Δημοσιεύσεις: 9
Xaris106, έχεις αλήθεια το Nayuta; Είναι κι άλλα που έχεις που μ' ενδιαφέρουν, αλλά ειδικά αυτό το ψάχνουμε με τον αδερφό μου από τόσο παλιά. Τον τίτλο τον έμαθα πρόσφατα μόλις, από την katra. Αν δέχεσαι να μετατρέψουμε σε DVD αυτή την ταινία, πραγματικά σ' ευχαριστώ. Και Phantom Duck και σένα σ' ευχαριστώ για το topic, γιατί έτσι μπορεί να δοθεί η ευκαιρία σε όλους μας να ξαναδούμε ταινίες που αγαπούσαμε μικροί. Αυτό ήθελα να πώ.

Χαιρετώ!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xaris106
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 07, 2006 7:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 07 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 4
manime πρεπει να το εχω. Θα σε ενημερωσω το πασχα που θα ειμαι Αθηνα (σπουδαζω πατρα) ή μετα το Πασχα.
Επισης το αλλο anime ψαχνεις με τις "αραχνες" που μπαινουν στα κεφαλια των ανθρωπων ειναι το Στον αστερισμο της Ανδρομεδας που επισης εχω (μαλλον)
Θα τα ψαξω μολις παω Αθηνα και θα δουμε πως θα γινει να τα κανουμε dvd.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 08, 2006 12:04 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Μακάρι να τα βρεις Sad

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
ibizakias8059
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 08, 2006 1:49 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 17 Δεκ 05 Δημοσιεύσεις: 3 Τώρα Βλέπω: naruto,bleach,anamenw shadow chronicles
επειδη ολο αυτο το κινημα με συγκινησε,παραθετv την μεχρι τvρα συλλογη μου απο VHS-RIP:
1)KABAMARU
2)JUMARU(1-12)
3)CAPTAIN HARLOCK(A-B-Γ ΜΕΡΟΣ)
4)TARO-ΓΙΟΣ ΤΗΣ ΔΡΑΚΑΙΝΑΣ
5)M.A.S.K(1 TAINIA)
6)LENSMAN
7)ANDROMEDA STORIES
8)ROBOTECH(ΟΛΟ)
9YPOBRYXIO KERAYNOS(A-B-Γ ΜΕΡΟΣ)
10)AREA 88
11)`198X
12)duke flint(2 ταινιες)
13)getta robot(3 ταινιες)
επειδη ομως η πορωση δεν εχει τελειωμο ο,τι δεν εχω βρει ολοκληρο σε ταινιες με ελληνικα τα εχω βρει σε japanese η αγλλικα η ακομα και γερμανικα.
οποτε σε ρετρο σειρες αλλα μη ελληνικες εχω:
1)thundercats
2)transformers)
3)M.A.S.K(ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ-ΚΑΠΟΥ 40)
4)SILVERHAWKS
6)voltron
7)voltus 5
6)getta robot
7)saber rider(kapoia episodia se english,kapoia se germanika)
8)nausicaa of the valley of the wind
9)spiderman
10)windaria
11)street fighter
12)tekkaman blade
13)HE-MAN



απλα υπαρχουν 2-3 video-club στον πειραια που εχουν παπαδες,απλα δεν εχω πλεον τοσο πολυ χρονο για rip οποτε οποιος θελει μπορει να με βοηθησει γιατ με εναν προχειρο υπολογισμο νομιζω οτι πρεπει να αντιγραψουμε καμμια 50 κασσετεσ ακομα με υλικο απο τα καλα τησ χρυσης 80ιλας........ javascript:emoticon('Shocked')
Shockedjavascript:emoticon('Laughing')
Laughing

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 08, 2006 2:19 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Ωραία, βλέπω ότι απάντησες σε χρόνο dt από τότε που σου έστειλα το πμ. Smile
Όποιος άλλος έχει παλιές βιντεοκασέτες ή VHSrip ας τις αναφέρει για να ξέρουμε για τι ψάχνουμε

Επίσης μιλώντας για Tekkaman, ένας φίλος μου έδωσε τα Tekkaman Space Night του 1975 (Τα Tekkaman Blade είναι του '92), που τα έψαχνα απεγνωσμένα εδώ και τόσο καιρό. Και είναι στην καλύτερη δυνατή κατάσταση που μπορούν να βρεθούν. Very Happy DVD-copy από αυθεντικά DVD !!!!!!

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
manime
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 08, 2006 1:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 11 Δεκ 05 Δημοσιεύσεις: 9
xaris106 πραγματικά σ' ευχαριστώ και πάλι, τώρα που μου γνωστοποίησες τον τίτλο του δεύτερου anime που ψάχνω και γενικά η βοήθειά σου είνα πραγματικά πολύτιμη. Ήθελα να ρωτήσω, αυτό το Στον Αστερισμό της Ανδρομέδας είναι το ίδιο με το Andromeda Stories που γράφει στο μήνυμά του ο ibizakias8059(παρεπιτόνως ibizakias8059 έχεις πολύ ωραία συλλογή);
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 9
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης