Το ξέρατε ότι kaban σημαίνει τσάντα / σάκος;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 5 από 6
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Asian Movies & TV Shows    Japanese Horror Movies...Respect!
Kain
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 22, 2008 1:28 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Thanx μαν, θα το κοιτάξω.

Λοιπόν...
Μόλις είδα το One Missed Call...
Οτι μού'φυγε η κλ@να, μού'φυγε...
Αλλά είναι κρίμα που τίποτα δεν μπορεί να γίνει πιο τρομακτικό από το Ju-On... Sad

Κανένα άλλο, τρομακτικό όμως, γνωρίζετε; Γιατί το topic έχει πάρει την κατιούσα και αυτό σίγουρα δεν είναι καλό...

(Μήπως να φτιάχναμε μια Database, που να έχει και summarys και να λέει και πόσα έχουν έρθει Ελλάδα; Χμμμ... Rolling Eyes )

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ghostdog
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 22, 2008 3:13 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 13 Ιούλ 06 Δημοσιεύσεις: 658 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: X_x
Παράθεση:
Αλλά είναι κρίμα που τίποτα δεν μπορεί να γίνει πιο τρομακτικό από το Ju-On
Ε? δε μπορώ να πω πως βρήκα ιδιαίτερα τρομακτικό το βαρετό και κλισέ ju-on. Δοκίμασε να δείς τα Tetsuo 1 και 2 αν και δεν είναι ακριβώς θρίλερ, έχουν μια ατμόσφαιρα απίστευτη. Επίσης πολύ καλό είναι και το "A tale of two sisters".

Παράθεση:
(Μήπως να φτιάχναμε μια Database, που να έχει και summarys και να λέει και πόσα έχουν έρθει Ελλάδα; Χμμμ... Rolling Eyes )
συμφωνώ.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Girishajin
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 22, 2008 1:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 599 Τόπος: Κάπου δυτικά στο λεκανοπέδιο Αττικής... Τώρα Βλέπω: Μπόλικο JDrama, Cult Ιαπωνικές ταινίες...και διάφορα άνιμε....
Συμφωνώ και εγώ.... Εγώ πάντως βρήκα το Reincarnation πιο τρομαχτικό απο το Ju-on. Κάτι είχε στην ατμόσφαιρα και στον τρόπο σκηνοθεσίας που το έκανε έτσι.

Το Kuchisake Onna μου φάνηκε ενδιαφέρον, καθώς βασίζεται σε έναν πραγματικό αστικό μύθο στην Ιαπωνία!!!

_________________


ひぐらしのく頃に...
日本が大好きから...
http://girishakara-nihonmade.blogspot.com/

Ένα Blog για την Ιαπωνική κουλτούρα...^^
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kain
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 22, 2008 3:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Δεν ξέρω τι λέτε, εγώ πάντως (που, κακά τα ψέμματα, είμαι και λίγο χ3στης με τα φαντάσματα Laughing ) τρόμαξα με το Ju-On περισσότερο απ'ότι με το One Missed Call ή το The Eye... Μόνο το The Ring κάτι πήγε να κάνει, αλλά δεν θυμάμαι με κανένα άλλο να μου έτρεξε το sk@τ0 απ'το πατζάκι τόσο όσο με το Ju-On.

Μάλλον φταίει που συχνάζω στο Ghoststudy.com, και οι ιστορίες του Ju-On μοιάζουν πολύ με αυτές που λέγονται εκεί... Το στυλ που μου αρέσει, δηλαδή. Απλό, ήρεμο (βαρετό για κάποιους άλλους), κλισέ και ατμοσφαιρικό. Φαντάσματα της παλιάς σχολής RULE!

Το Reincarnation είναι στην αναμονή, ενώ μια από αυτές της μέρες θα κάτσω να δω και το Tetsuo που το έχω ήδη. Όποιος όμως δεν τρόμαξε με το Eraserhead μάλλον δεν θα τρομάξει ούτε με αυτό απ'όσο κατάλαβα από τις συζητήσεις...

Σπαστικό είναι πάντως που δεν μπορώ να βρω το Kokkuri-san πουθενά...

Αλήθεια, η σειρά One Missed Call των 10 επεισοδίων λέει τπτ;

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Girishajin
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 22, 2008 3:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 599 Τόπος: Κάπου δυτικά στο λεκανοπέδιο Αττικής... Τώρα Βλέπω: Μπόλικο JDrama, Cult Ιαπωνικές ταινίες...και διάφορα άνιμε....
Kain έγραψε:
Δεν ξέρω τι λέτε, εγώ πάντως (που, κακά τα ψέμματα, είμαι και λίγο χ3στης με τα φαντάσματα Laughing ) τρόμαξα με το Ju-On περισσότερο απ'ότι με το One Missed Call ή το The Eye... Μόνο το The Ring κάτι πήγε να κάνει, αλλά δεν θυμάμαι με κανένα άλλο να μου έτρεξε το sk@τ0 απ'το πατζάκι τόσο όσο με το Ju-On.

Μάλλον φταίει που συχνάζω στο Ghoststudy.com, και οι ιστορίες του Ju-On μοιάζουν πολύ με αυτές που λέγονται εκεί... Το στυλ που μου αρέσει, δηλαδή. Απλό, ήρεμο (βαρετό για κάποιους άλλους), κλισέ και ατμοσφαιρικό. Φαντάσματα της παλιάς σχολής RULE!

Το Reincarnation είναι στην αναμονή, ενώ μια από αυτές της μέρες θα κάτσω να δω και το Tetsuo που το έχω ήδη. Όποιος όμως δεν τρόμαξε με το Eraserhead μάλλον δεν θα τρομάξει ούτε με αυτό απ'όσο κατάλαβα από τις συζητήσεις...

Σπαστικό είναι πάντως που δεν μπορώ να βρω το Kokkuri-san πουθενά...

Αλήθεια, η σειρά One Missed Call των 10 επεισοδίων λέει τπτ;


Ναι, ρε γαμώτο, και εγώ δεν έχω καταφέρει να βρω το Kokkuri-san.... Sad Μήπως εσύ έχεις δει το Shikoku? Το έχω βρει σε Torrent, αλλά δεν έχει καθόλου seed!!!

Να σου πω την αλήθεια, και εγώ είμαι ελεεινά χ3στης με τα φαντάσματα. Θα σκάσω στα γέλια με ζόμπι, βαμπίρ, βρυκόλακες, κλπ....αλλά τα φαντάσματα μου σηκώνουν την τρίχα κάγκελο. Γι 'αυτό και βλέπω μόνο Ghost Ηοrror Movies... Razz Αν σε ενδιαφέρει περισσότερο το J-Horror καθώς και το υπόβαθρο γύρω απο αυτό και την κουλτούρα του, ρίξε μια ματιά στο blog πιο κάτω. Έχω κάνει ένα αφιέρωμα στο J-Horror που είναι ακόμα σε εξέλιξη.... (Εντάξει, ευλογώ τα γένια μου λίγο....σόρυ... Embarassed )

Μάλλον το Ju-on δεν το βρίσκω πια τρομαχτικό γιατί το έχω δει άπειρες φορές.... Μέχρι και τα λόγια απ'έξω τα έχω μάθει: 'O-namae wa?.....T-O-S-H-I-O'

Την σειρά δεν την έχω δει, αλλά έχω ακούσει ότι είναι καλή!!!

_________________


ひぐらしのく頃に...
日本が大好きから...
http://girishakara-nihonmade.blogspot.com/

Ένα Blog για την Ιαπωνική κουλτούρα...^^
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
D_S_A_
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 20, 2008 3:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 26 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 6 Τόπος: Aθηνα Τώρα Βλέπω: Horror movies
Ερχομαι λιγο αργα,αλλα πετυχα το shikoku εδω νομιζω http://www.avistaz.com αλλα μολις κοιταξα κ δεν εχει καθολου seeds..:/ To slit mouthed woman το ειδα προχθες και μου αρεσε κ μενα,αντε να δουμε κ το 2.. ^^
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
KiRa-FsiFsiRi
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 01, 2008 2:59 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 24 Σεπ 08 Δημοσιεύσεις: 13 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: xxxHolic Samurai 7
συγνωμη που θα το γυρισω παλι στο Ring αλλα δεν μπορω με τρωει το δικιο...Ειδα πριν λιγο το αμερικανικο στην τηλεοραση και εφριξα!!!!!Ειλικρινα ειναι το χειροτερο ριμεικ που εχω δει....αξιζει τουλαχιστον 5βατομουρα! Razz Ειλικρινα ειναι ιεροσυλια!Δεν εχουν μεταφερει καθολου το γενικο κλιμα....(Εκνευριζομαι αγρια!!!) Παντωσ Shihou-chan να ξερεις οτι συμφωνω απολυτα με τισ αποψεις σου και για το ring και για τα θριλερ(για να ειναι καλα πρεπει να χεζεσαι απο τον φοβο σου και παραλληλα να το ευχαριστιεσαι! Confused )
ουυυυυφ τα ειπα και ξαλαφρωσα! Ωραιεσ οι ταινιεσ που προτεινετε...8α τις δω σιγουρα!!!Και 8α ψαξσω και εγω...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 01, 2008 5:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Για μένα νέα horror movie είναι το Tales of Terror(που έφερε ο billmcnick από την Ιαπωνία Laughing)

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
D_S_A_
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 03, 2008 9:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 26 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 6 Τόπος: Aθηνα Τώρα Βλέπω: Horror movies
Αυτο το tales of terror λες?
http://bt.avistaz.com/imagehost/images/2442783558024128a06701e125e010_L.jpg

Εγω αυτες τις μερες ειδα τις εξης ταινιες που μ'αρεσαν:

Rainbow Eyes (Korea)
Princess Aurora (Korea)
A bloody Aria (Kore)
Black House (Korea)
The Chaser (ταινιαρα) (Korea)
Art of the Devil (Thai)
Phobia (Thai)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 03, 2008 11:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
D_S_A_ έγραψε:


Ναι

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Garden
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 22, 2009 7:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 19 Μάϊ 06 Δημοσιεύσεις: 132 Τόπος: ΡΟΔΟΣ Τώρα Βλέπω: one piece,gakuen heaven,
Ε? δε μπορώ να πω πως βρήκα ιδιαίτερα τρομακτικό το βαρετό και κλισέ ju-on. Δοκίμασε να δείς τα Tetsuo 1 και 2 αν και δεν είναι ακριβώς θρίλερ, έχουν μια ατμόσφαιρα απίστευτη. Επίσης πολύ καλό είναι και το "A tale of two sisters".


ta tetsuo einai apisteuta an kai sto 2 me xalase po einai enxrwmo (kai gia na voh8hsw anoikoun kai ta 2 sthn kathgoria twn cyberpunk tainiwn)... kai to tale of two sisters einai poly kalo [an kai den einai iapwniko alla koreatiko alla den peirazei kai autoi vgazoun tzamates tainies (vlepe trilogia ekdikhshs tou Park Chan Wook)]....

Poly wraio einai to Audition to Onibaba kai h seira Guinea Pig

kai twra mia erwthsh pros olous, exei vrei kanenas to Uzumaki h kamia tainia apo th seira Tommie?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Blue Samurai
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 03, 2009 6:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 03 Μάρ 09 Δημοσιεύσεις: 11 Τόπος: Οσάκα Τώρα Βλέπω: Japanese Horror
Μου αρέσουν πολύ τα Japanese Horror.
Έχω δει Ringu(All),One missed Call(All),Ju-on(All),Dark Water,Shutter,A tale of two sisters,the eye(all),phone,Reincarnation.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kinto
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 02, 2009 8:15 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 03 Φεβ 09 Δημοσιεύσεις: 40 Τόπος: thessaloniki Τώρα Βλέπω: ke me to ena mati ;)
popooo bravo re pedia! ke nomiza oti ine ligoi aftoi pu stihiononte apo ta aristurgimata tu iaponiku cinema! anyway ki ego asholume fanatika me to thema. ke eho na protino anepifilakta prota apola tin agapimeni mu tenia. to kairo (pulse) tu kiyoshi kurosawa! afti i mudi atmosfera ke i esthisi monaksias pu afini i tenia ine magiki!!! ilikrina ta logia ine perita! masterpiece
a! na prostheso episis oti i skines tromu ine ipodigmatikes!
pooo prepi na tin ksanado aftin tin tenia :p

_________________
atashi--> taskete kudasai!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Blue Samurai
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 07, 2009 6:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 03 Μάρ 09 Δημοσιεύσεις: 11 Τόπος: Οσάκα Τώρα Βλέπω: Japanese Horror
to kairo (pulse) το έχω δει και εγώ...και ήταν αρκετά καλό μπορώ να πώ... Cool
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 27, 2009 2:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
valarauko έγραψε:
KOITA, AN LES ENA POU TA VLEPAN OLA PRASINA, KATI ME MIA METADOTIKI ARROSTIA KTL SE ENA NOSOKOMIO (IAPONIKO PANTA..) TO EXO DEI.. ALLA O TITLOS ITAN,,,,,...sorry de mporo na thimitho. tha to koitaxo an leme to idio kai tha sou po..



OXIIIIIIIIIII XA90IXA09IXA09IXA09XIA09IXA09 oxi oxi oxi Auti i tainia einai to ta elinika nosokomeia me to IKA mazi xa-0xoa-0oxa-0xa0o den iparxeiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. Skotonoun ton astheni logo lathous farmakou kai ton vazoun anamesa se thermastres gia na aposintethi poio grigora x-0aox-0aoa-0oxa-0oxa-0 klewwwwwwwwwww. Tromou alla egw eixa klapsei apo ta gelia.


Na prosthesw kai egw oti to the Ring ta spaei kiriolektika. I katara mou eixe spasei ta nevra me to paidaki me ton logksigka-repsimo.

Kai merika apo mena :











Pantws prosopika de trelenome na vlepw genika thriller kai idietera japanese/chinese giati pezoun poli me to mialo sou.Ti ennow de se tromazoun me to efe alla me iposinidita minimata skines klp poli psycho katastasi.

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 5 από 6
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης