Το ξέρατε ότι akumu σημαίνει εφιάλτης;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Neon Genesis Evangelion Live Action movie
Shinji
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 01, 2006 9:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 28 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 113 Τόπος: Originaly Μυτιλήνη!!! current UK Τώρα Βλέπω: Maria-Sama Ga Miteru - Spring
Κ ομως το διαβασα απο εγκυρη πηγη.. Κ μαλιστα στο ρολο του Shinji, λεγαν να βαλουν το Harry Potter! Ποια ειναι η γνωμη σας??? Αλλες τυχον πληροφοριες? Αααα, ειδη ειπαν τα στουντιο οτι μαζευτικε κ μερος του κεφαλαιου...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
allastor of darkness
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 01, 2006 10:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 29 Ιούλ 05 Δημοσιεύσεις: 332 Τόπος: soul-society Τώρα Βλέπω: ta radikia anapoda!
pou to akouses ayto???

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Dalamar_GR
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 01, 2006 10:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 195 Τόπος: Athens-Eksarxeia. Τώρα Βλέπω: none
Yparxei ontws h fhmh edw kai para poly kairo (1-2 xronakia), to imdb tin exei kiolas edw kai arketo kairo sto stadio tou pre-production.

Oso gia ti prwsopiki mou apopsi, elpizw apo ta va8h ths kardias mou na mh ginei pote ma pote ayti h tainia Smile

an psaksete sto google yparxoun sto net kai merika promotion drawings ktl gia ti tainia.

_________________
Ahh, it does not seem fair, does it? That you must stay here but want to be there.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Darcia
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 01, 2006 10:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 782 Τόπος: Θεσσαλονίκη, μεγάλη φραπεδομάνα Τώρα Βλέπω: την τύφλα μου
de kserw gia to Evangelion alla tha thela na dw th live-action seira toy GTO. Sigoura tha exei poly gelio
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gohan-the mystic power
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 01, 2006 10:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 01 Ιούν 04 Δημοσιεύσεις: 224 Τόπος: thassaloniki
Thelo na do ama ginei i teneia ti senaria tha exei. Confused

Btw ama baloun to harry potter paei katastrafike i tenia Twisted Evil

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 02, 2006 12:44 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Eχοντας αγορασει τα directors cut ηδα μια συνεντευξη του Ben Wootten και Richard Talor που διλονανε οτι σκοπεβουν να κανουν το NGE live action.
Επιδι ειμαι καλος ανθροπος θα σας διξω μερικα σχεδια για το πως θα το κανουν!












Τα σχεδια πρεπει να ειναι λιγο παλια καθος τα πηρα απο το dvd dirctors cut που εχει αρκετο κερο που κικλοφορισε.
Οι γυνεκιες εξιπιρετουν περισοτερο τον ρολο του μοντελου για να δεις την στολη οποτε μην βγαζετε συμπερασματα για το πιος και πως θα ειναι ο ηθοποιος!

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Shinji
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 02, 2006 4:29 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 28 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 113 Τόπος: Originaly Μυτιλήνη!!! current UK Τώρα Βλέπω: Maria-Sama Ga Miteru - Spring
Πολυ καλές οι pics σου ^^. Εγώ πάντος, παρόλο που είμαι γενικα ανοιχτος σε τέτοιου είδους εγχειρήματα (κ ας είναι κ πατάτες!!!), ας κάνουν δηλαδή ότι 8έλουν, νομίζω ότι είναι μάλλον αδύνατον να χορέσει το νόημα του EVA σε 2-3 ωρες... Άσε που η σκηνο8εσία του EVA είναι απιστευτη, κ 8αταν ασχημο να γίνει κακό imitation της...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 02, 2006 6:21 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
Περίεργο....εγώ το ξερα κανα τρίμηνο τώρα...
Λοιπόν...καταρχάς να πούμε πως η ταινία προορίζεται για Blockbuster, με budget απο την ADV στα 100-120 εκατ. δολλάρια...ενδεικτικά το Matrix είχε budget 69m και το Lord of the rings (Fellowship of the Ring) 109m...
Η ταινία βρίσκεται αυτή την στιγμή στην διαδικασία ολοκλήρωσης του επιχειρηματικού σχεδιασμού, τουτέστιν ακόμα μαζεύουν λεφτά να ξεκινήσουν...βρίσκονται στα 60m ως τώρα...
Η δουλειά θα γίνει απο τριπλό συνδυασμό των ADV, GAINAX STUDIOS και WETA WORKSHOP Arrow (υπεύθυνη για το Lord of the Rongs trilogy) ,με κορυφαίο (έτσι λέγεται) σκηνοθέτη και καστ που μάλλον θα περιλαμβάνει και Ιάπωνες...
Το σημαντικότερο θέμα προς αποσαφήνισην αυτή την στιγμή για τους λεφτάδες της ADV είναι το αν θα τολμήσουν να βγάλουν τριλογία ή μονή ταινία (εννοείται πως προτιμώ το πρώτο)...φήμες βάζουν την ίδια την gainax να χρηματοδοτεί εν μέρει το project...
Για περισσότερα links για άρθρα και forum discussion πάνω στο θέμα τραβάτε κατα ANN μεριά...
Επίσης υπάρχει και unofficial fan site για την live action movie, το eva.trivialbeing.net...με 1200 Exclamation μέλη και με ένα forum με 300 περίπου topics,..μόνο για την ταινία...ρίχτε του μια ματιά...επίσης κατεβάστε ένα πολύ ενδιαφέρον εξάλεπτο video (σε .rm format) που περιλαμβάνει την παρουσίαση των σκίτσων preproduction για την ταινία (με μουσική υπόκρουση μάλιστα!..)
Πάντως δηλώνω (όπως και ο σύντροφος Kite) πως είναι σχεδόν αδύνατον να πιάσει κανείς την σκηνοθεσία του Anno και το βάθος της υπόθεσης και να τα συμπτύξει σε μια (άντε τρεις) ταινίες...το Hollywood έχει αποτύχει πολλές φορές σε τέτοια adaptions...ίδωμεν.
A, επίσης κατα 90% τον ρόλο του Shinji ΔΕΝ θα τον παίζει ο Daniel Radcliffe...Smile
Ελπίζω να βοήθησα... Wink
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Gio
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 02, 2006 2:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 262
Egw akousa pws to rolo tis Asuka 8a to paiksei h Lindsey Lohan
@@ Omfg... Lindsey Lohan + Harry Potter ._.? pio emporikh de 8a mporouse na ginei...

._. and please... don´t name Asuka Kate T-T.

prin apo ligo brika auto


An kai mou fenetai gia Fake...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Shinji
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 02, 2006 3:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 28 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 113 Τόπος: Originaly Μυτιλήνη!!! current UK Τώρα Βλέπω: Maria-Sama Ga Miteru - Spring
Το ότι ακούστικαν πολλα για η8οποιούς κ σκηνο8έτες είναι σίγουρο... Κάπου διάβασα ότι ενδεχόταν να συν-σκηνο8ετη8εί από Peter Jackson... Εντά3ει, δε λέω, ο άν8ρωπος αποτελεί ποιότητα κ απο τα υπέροχα B-movies tou (Brain Dead, Bad Taste, Meet the Feebles...) κ από τα high-budget του (όλοι 3ερουμε ποια ειναι αυτα!!!), αλλα αυτα είναι (νομιζω ακομα) εικασίες.. Τεσπα, απτο παρααπναω ποστερ 8α μαρεσε ναβλεπα τον Αλ σαν τον πατερα του Shinji... Τα αλλα ειναι απλα εφιαλτης!!!! Κ οπως εγραψε παραπανω ο Gio Omfg... Lindsey Lohan + Harry Potter ._.? pio emporikh de 8a mporouse na ginei...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
noname
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 02, 2006 8:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
ELEOS !!! oxi to NGE live action ... tha paroun ena aristourgima kai tha kanoun mia patata !!!!


Παράθεση:
Επιδι ειμαι καλος ανθροπος θα σας διξω μερικα σχεδια για το πως θα το κανουν!
iiiiiiiii h RAY XWRIS MPLE MALI ESXOS !!!!

Παράθεση:
Egw akousa pws to rolo tis Asuka 8a to paiksei h Lindsey Lohan
@@ Omfg... Lindsey Lohan + Harry Potter ._.? pio emporikh de 8a mporouse na ginei...
WTF ... ti xeroun aftoi apo NGE ???

Παράθεση:
An kai mou fenetai gia Fake...
elpizw na einai !!!

tespa kai trilogia na kanoun den nomizw na kataferoun na perasoun tpt apo nge sto kino ... ... an theloun na kanoun apla tainia me megala robot as piasoun ta Gundam kai na afisoun to NGE sthn isixia tou ...

elpizw h tainia na min giristei pote ... ...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 02, 2006 10:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Κι εμένα fake μου φαίνεται (που το ελπίζω κιόλας!) Laughing
Και να γίνει τελικά, μου φαίνεται δύσκολο το εγχείρημα να μεταφέρουν anime στη μεγάλη οθόνη με ηθοποιούς. Θα δείξει...

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MyStIc_GoHaN
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 02, 2006 10:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 19 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 830 Τόπος: Thess
opws tha bgei i dbz tainia..etsi tha bgei i nge Very Happy

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MoRmEnGiL
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 03, 2006 1:07 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 05 Δημοσιεύσεις: 1702 Τόπος: Kuraikako.. Mirai.. Risoukyou.. Ikijigoku.. Τώρα Βλέπω: Rome. :P
Gio έγραψε:
Egw akousa pws to rolo tis Asuka 8a to paiksei h Lindsey Lohan
@@ Omfg... Lindsey Lohan + Harry Potter ._.? pio emporikh de 8a mporouse na ginei...

._. and please... don´t name Asuka Kate T-T.

prin apo ligo brika auto


An kai mou fenetai gia Fake...


ti ennoeis sou FAINETAI? Razz


exw dei kegw concept artwork,alla den exei ginei kammia epousiwdhs anakoinwsh..

_________________




Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Garrett
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 03, 2006 7:19 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 19 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 337 Τόπος: Μy little fantasy world
Καλα φημες και το concept artwork υπαρχουν εδω και κανα 2 χρονια οπως ειπε και ο Dalamar_GR.Τωρα για ονοματα και τα ρεστα τιποτα δεν ειναι επισημο.
Παντως μονο αν ειναι τριλογια κατι θα κανει .Αλλιως η ιστορια θα ειναι πετσοκομενη.Βασικα θα ακολουθησουν κατα πασα πιθανοτητα το στυλ του Matrix.Δηλαδη 1 ταινια με ενα μερος της ιστοριας ωστε να βγαινει νοημα οσο γινεται και να στεκεται η ταινια μονη της.Αν παει καλα μετα βγαζουν και αλλες 2.Εγινε και στους X-Men ,Spidey και τα λοιπα.
Τα concept artwork φαινονται πολυ κοντα στο original και γενικα αν και ειμαι σιγουρος οτι δεν θα ειναι οσο καλη ειναι η σειρα ,δεν θα ελεγα οτι περιμενω πατατα.Εχω δει και καλες μεταφορες(LOTR,SPIDERMAN,XMEN,Crow1)οπως και μουφες.
Για παραδειγμα προσφατα ειδα την ταινια Casshern(στα ελληνικα κυκλοφορει σε DVD σαν "Ερεβος"-ψαξε βρες πως κολλησαν το ονομα?!?-)το οποιο βασιζεται σε ενα παλαιο anime και ειχε ηθελα να το δω οπωσδηποτε απο τοτε που εμαθα για αυτο.Ε λοιπον η ταινια ηταν πολυ καλη και σας προτινω να την δειτε.
Δεν εχω δει το original anime αλλα τουλαχιστον λεω με βεβαιοτητα οτι αν το NGE ειναι καπως ετσι τοτε θα πορωθουμε ολοι εδω.Αν και παντα οτι εχουμε δει πρωτο το αγαπαμε παντα ιδιατερα.

_________________
Like my old grand daddy used to say, "The less a man makes declarative statements, the less apt he is to look foolish in retrospect"
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 3
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης