Το ξέρατε ότι yume σημαίνει όνειρο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Sneak Peaks    Now and Then, Here and There - Preview...:)




Σας άρεσε αυτό το Anime?....

Νέϊ
90%
 90%  [ 9 ]
Όϊ
10%
 10%  [ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 10


Dante80
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 11, 2006 11:35 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
Ok, Αφού έκανα register δεν μπορώ να μην γράψω ένα preview για το αγαπημένο μου anime...


NOW AND THEN, HERE AND THERE
(Ima, Sokoni Iru Boku)





Απο τον Θεό Akitaro Daichi μας έρχεται αυτή η φοβερή δουλειά του 1999.... Rock On Dude!





Ένα πραγματικό έπος για τον πόλεμο και τον παραλογισμό του...απο τις καλύτερες σειρές Dark anime που έχουν βγεί με υπότιτλους...





Υπόθεση : Μετά την γνωριμία με μια μυστηριώδη κοπέλα και Μεταφερόμενος μέσα στον χρόνο απο μια γιγάντια μηχανή, ο Shu βρίσκεται αντιμέτωπος με ένα μέλλον μέσα στον πόλεμο και την σκλαβιά...





Στριμωγμένος ανάμεσα σε δισταχτικούς στρατιώτες-παιδιά και στον ψυχοπαθή Βασιλιά που τους έκλεψε την αθωότητα, ο Shu πολεμά για να σώσει το μέλλον...μπορεί ένα παιδί να σταματήσει ένα πόλεμο?...





Το έπος αυτό στην ανθρώπινη δύναμη μπορείτε να το βρείτε ...εδώ....






Επίσης για τους βιαστικούς της παρέας έχω ανεβάσει ένα teaser pack που περιλαμβάνει δύο trailer και image gallery με 131 true color φωτογραφίες...έτσι για να πάρουν το κολλάει...βρείτε το... εδώ...

ΥΓ: Κατάλληλο για άτομα άνω των 15 ετών (May contain bloody violence, bad language, nudity, child abuse, torture, child rape)





ΑΥΣΤΗΡΩΣ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΑΝΟΙΩΘΟΥΣ.... Very Happy


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Dante80 στις Σαβ Φεβ 11, 2006 8:28 pm, 1 φορά

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 11, 2006 11:57 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Δεν ξερω για το anime, αλλα αυτο ειναι το πιο δηνατο prevew που εχω δει ποτε μου. Laughing
Μου τραβιξε την προσοχη!

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
noname
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 11, 2006 1:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
prwti fora to akousa afto to Anime shmera. Katevasa kai ida ta trailer alla den enthousiastika kai polu . fainetai oti einai prosegmenh douleia ... alla molis ida ta pedakia kai to stil pou einai sxediasmenoi oi xaraktires mou irthe sto mialo to steamboy (den xerw giati ) kai amesos meta skeftika "varieme na to dw twra " ... isos argotera !!

esy to katevases apo to link pou edoses ? giati den vlepw na exei stixeia seeds kai leechers Shocked
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MoRmEnGiL
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 11, 2006 2:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 05 Δημοσιεύσεις: 1702 Τόπος: Kuraikako.. Mirai.. Risoukyou.. Ikijigoku.. Τώρα Βλέπω: Rome. :P
egw pantws psh8ika na to dw:P

_________________




Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
AtErMoNo
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 11, 2006 2:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 08 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 540 Τόπος: Λάρισα Τώρα Βλέπω: Noein
Κατ' αρχήν τον N.A.T.H.A.T. είναι ένα από τα καλύτερα, δυνατότερα, και πιο βαθειά anime που έχω δει στη ζωή μου! Το λατρεύω...

Και κατά 2ον:
http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?t=1302

http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?t=2831

Smile

_________________

"...Too much love will kill you..."
"...Αν μου δείξεις υπερβολική αγάπη θα σε κερατώσω..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 11, 2006 8:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
noname έγραψε:
prwti fora to akousa afto to Anime shmera. Katevasa kai ida ta trailer alla den enthousiastika kai polu . fainetai oti einai prosegmenh douleia ... alla molis ida ta pedakia kai to stil pou einai sxediasmenoi oi xaraktires mou irthe sto mialo to steamboy (den xerw giati ) kai amesos meta skeftika "varieme na to dw twra " ... isos argotera !!

esy to katevases apo to link pou edoses ? giati den vlepw na exei stixeia seeds kai leechers Shocked

Παιδιά τι να πω....είναι το αγαπημένο μου Anime...
Απλά να προσθέσω λίγο info παραπάνω...





noname...ξέχνα το steamboy. Wink
To στυλ των animation αλλά και των χαρακτήρων είναι επιτειδευμένα μουντό, έως και απλοϊκό για τα σημερινά standards (αν και βγήκε σχετικά πρόσφατα, το 1999...)
O κυριαρχικός λόγος για αυτόν τον αναχρονισμό είναι η προώθηση της ιστορίας σε βάρος του στυλ...αν δεν το δεί κάποιος, αυτό δεν είναι αμέσως διακριτό...
Το βασικό χαρακτηριστικό της συγκεκριμένης σειράς είναι η υπόθεση και το pace της ιστορίας...είναι σαν το ποτήρι με τις χλέπες (gross!)...αν ξεκινήσεις να πίνεις,...δεν μπορείς να σταματήσεις...
Να αναφέρω πως αυτό ΔΕΝ είναι anime για όλους...τόσο το θέμα που πραγματεύεται όσο και ο τρόπος που το θέμα αυτό διεκπεραιώνεται το κάνουν ακατάλληλο για αυτόν που θέλει να δει το περιστασιακό anime.
Αυτό το γράφω γνωρίζοντας πως θέματα όπως ο βασανισμός, η γενοκτονία, ο βιασμός παιδιών, η απώλεια της αθωότητας κτλ. είναι διαποτισμένα μέσα στην ιστορία...
Με λίγα λόγια ΔΕΝ είναι fun anime...το χιούμορ είναι ανύπαρκτο σε όλη την σειρά...οι χαρακτήρες παλινδρομούν μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας...δεν υπάρχουν οι καλοί και οι κακοί...και το τέλος λυτρώνει αλλά δεν ανακουφίζει...
Κοντολογίς αυτό είναι ένα dead serious anime που θα σας κάνει να έχετε πολύ έντονα συναισθήματα ..ένα απο τα οποία είναι η κατάθλιψη...για όσους δεν έχουν έρθει σε επαφή με anime όπως το grave of the fireflies και το Monster...ίσως τους πέσει αρκετά βαρύ.Πάντως δοκιμάστε το anyway γιατί είναι πολύ δυνατή εμπειρία trust me...και επίσης...είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να το βαρεθείτε πριν το τελειώσετε!...





Τώρα για περισσότερο info (και για κάποια reviews της προκοπής) δοκιμάστε αυτά τα λίνκ.
http://www.anime-source.com/banzai/modules.php?name=Anime&rop=showcontent&id=223
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=287...(κοιτάχτε τα δύο reviews...)
Τώρα...για όσους ενδιαφέρονται...
Αν το θέλετε για DDL πηγαίντε...εδώ...και κάντε register...μετά στο λινκ...http://www.cybertokyo.net/forum/index.php?showtopic=22...πατάτε πάνω στο επεισόδιο και κατεβάσε το (είναι σε μορφή .RM, 40mb το επεισόδιο)...μπορείτε να κατεβάσετε μονάχα 2 επεισόδια ταυτόχρονα at any given time...
Για τους φίλους των torrents, πράγματι είχα ποστάρει λάθος λινκ....
βρείτε το εδω...http://www.animeyume.org/series.php?id=53&show=torrents
και εδώ...http://www.demonoid.com/torrents/details/243541/
Σε όλα τα sites θα χρειαστείτε registration...(εύκολο είναι)... Wink





AtErMoNo έγραψε:
Κατ' αρχήν τον N.A.T.H.A.T. είναι ένα από τα καλύτερα, δυνατότερα, και πιο βαθειά anime που έχω δει στη ζωή μου! Το λατρεύω...
Και κατά 2ον:
http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?t=1302
http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?t=2831
Smile


Embarassed ,βλακεία έκανα...κοίταξα στο search αν υπήρχε ήδη ανάλογο string αλλά δεν βρήκα τπτ...γιατί ξέχασα το (,)... Shocked...sorry...





Αν σας ενδιαφέρει κάτι έξω απο τα συνηθισμένα και έχετε γερό στομάχι...δείτε το. Θα σας αποζημιώσει και με το παραπάνω... Very Happy
Επίσης προσοχή, μην αφήνετε το πρώτο επεισόδιο να σας ξεγελάσει...η συνέχεια μόνο με μια λέξη μπορεί να περιγραφεί...relentless...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Dante80 στις Κυρ Φεβ 12, 2006 5:40 am, 1 φορά

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
noname
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 11, 2006 9:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
Παράθεση:
Παιδιά τι να πω....είναι το αγαπημένο μου Anime...
Peri orexewn ... Laughing


Παράθεση:
Κοντολογίς αυτό είναι ένα dead serious anime που θα σας κάνει να έχετε πολύ έντονα συναισθήματα ..ένα απο τα οποία είναι η κατάθλιψη...για όσους δεν έχουν έρθει σε επαφή με anime όπως το grave of the fireflies και το Monster...ίσως τους πέσει αρκετά βαρύ.Πάντως δοκιμάστε το anyway γιατί είναι πολύ δυνατή εμπειρία trust me...και επίσης...είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να το βαρεθείτε πριν το τελειώσετε!...
... ok katalava ti stil einai , einai apo tis super sovares doulies ! pou kolas alla den mporw kai allo katathliptiko anime afton ton kairo ... exw kairo na dw kati pou na menoun oloi zontanoi sto telws ...

isos alh fora
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
narkalios
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 11, 2006 9:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 03 Μάϊ 05 Δημοσιεύσεις: 228 Τόπος: Terra Prime Τώρα Βλέπω: The Twelve Kingdoms - Berserk - School Rumble 2nd Term
grrrr ti mou kanete ti mou kanete...... kai exw mia lista NA meta sinxoriseos me anime pou 8elw na dw Sad

_________________
>>> My Anime Album <<<



- Οι τουρίστες στην ρεσεψιόν ετοιμάζονται να με λιντσάρουνε και η γυναίκα μου να με βράσει...
- Θέλω να δω την Hinata ενήλικη γαμώτο...
- με ακούτε?... - Σας ακούμε, προφανός σας ακούμε, για να απαντάμε σας ακούμε
THE GATES ARE OPEN
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MoRmEnGiL
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 11, 2006 10:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 05 Δημοσιεύσεις: 1702 Τόπος: Kuraikako.. Mirai.. Risoukyou.. Ikijigoku.. Τώρα Βλέπω: Rome. :P
narkalios έγραψε:
grrrr ti mou kanete ti mou kanete...... kai exw mia lista NA meta sinxoriseos me anime pou 8elw na dw Sad



kala,katebasto esy na to parw k egw kai mhn to deis twra Razz Razz

e3allou me ta Gb pou 8a shkwseis apo mena h lista sou hdh anebhke kammia 20ria entries Razz

_________________




Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 12, 2006 12:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Eχουν γινει τρια διαφορετικα Topic γι'αυτο το anime! Δεν μπορει να μην τραβαει την πρωσοχη! Πρεπει να ειναι ενδιαφερον.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
PaRaFRwN
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 03, 2006 12:40 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 03 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 41 Τόπος: Third Planet From The Sun Τώρα Βλέπω: Gankutsuou
Σήμερα το τελείωσα και νιώθω καμμένος... ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ! Δεν νομίζω να υπάρχουν πολλά anime τόσο προσεγμένα και δυνατά. Απλά δείτε το (αρκεί να ξέρετε τι περίπου σας περιμένει, δεν είναι για χαλαρή διασκέδαση, watch & forget... ).

_________________
The more you know, the less you understand...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος ICQ Αριθμός
Spawn_I
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 27, 2006 9:47 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 27 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 14 Τόπος: Καλλιθέα , Αθήνα Τώρα Βλέπω: τον τοίχο απέναντί μου...
Είναι το Ανιμε που βλέπω αυτον τον καιρό... Αλλά το κάνω σε μικρές δόσεις για να μη μου πέσει βαρύ... Με έχει προϊδεάσει o Dante80 από καιρό και δεν είμαστε να τα βάφουμε μαύρα... Αλλά είναι κοληματικό σε βαθμό που αναγκάζομαι να σταματήσω να το βλέπω...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Spawn_I
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 28, 2006 2:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 27 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 14 Τόπος: Καλλιθέα , Αθήνα Τώρα Βλέπω: τον τοίχο απέναντί μου...
μερικές φορές καλύτερα να μασάς παρά να ποστάρεις...

χθες φύγανε νεράκι τα επεισόδια από 6 μέχρι τέλους [και μέχρι τις 4 το πρωί ενώ ξύπναγα για δουλειά... Embarassed ]

η ψυχολογία σε ντεμί επίπεδα , το ξεπερνάμε σιγά σιγά...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kenji
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 14, 2006 6:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 30 Σεπ 04 Δημοσιεύσεις: 911 Τόπος: Θεσ/νικη / Πάτρα Τώρα Βλέπω: Ton kafe pano sto grafeio
Παράθεση:
Αυτό το γράφω γνωρίζοντας πως θέματα όπως ο βασανισμός, η γενοκτονία, ο βιασμός παιδιών, η απώλεια της αθωότητας κτλ. είναι διαποτισμένα μέσα στην ιστορία...


Οh Dante πόσο δίκιο είχες... Ούτε η κόλασή σου να ήταν έτσι...

Προσωπικά ήθελα να σπάσω την οθόνη και να πλακώσω στο ξύλο κόσμο με αυτά που έβλεπα. Ο δικτατορίσκος στη σειρά μου θύμισε κάτι από την αντίστοιχη ταινία του Charlie Chaplin.

Η σειρά είναι αρκετά σκληρή. Εκείνο που είναι πιο σκληρό όμως είναι ότι πρακτικές που παρουσιάζει η ταινία ίσως να έχουν εφαρμοστεί και στην πραγματικότητα. Παιδωμάμα, γενίτσαροι, τρίτο ραϊχ, και ο.κ.θ. Mε έκανε να θυμώσω πάρα πολύ αυτή η σειρά. Πολύ καλή αντιπολεμική προσπάθεια το θέμα είναι όμως γιατί... Γιατί ακόμα και τώρα που μιλάμε παιδάκια σκοτώνονται, γυναίκες βιάζονται, άνθρωποι ακολουθούν τυφλά τρελούς ηγεμόμες... Γιατί...

Ps: Φιλική συμβουλή σε ευερέθιστους και νευρικούς. Μακριά από την οθόνη και χωρίς αντικείμενα κατά την προβολή της ταινίας. Απορώ πώς μου γλύτωσε η οθόνη με αυτά που έβλεπα. Η σειρά είναι αργή αλλά δεν έχει σημασία. Η αλήθεια είναι όμως ότι δυσκολεύομαι ώρες ώρες να καταλάβω ποιά είναι η σημασία...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 14, 2006 7:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
Και όμως man....αυτός είναι ο βασικός σκοπός της σειράς...να σου δημιουργήσει αυτά ακριβώς τα συναισθήματα.

Απο τον ειρωνικό τίτλο της μέχρι το στυλ γραφής, και απο τη γραφική φανταστική απεικόνιση μεχρι την άθλια ανθρώπινη ιστορία μας, το Ima Sokoni Iru Boku προβάλει αυτό το γιατί με τρόπο κατά την γνώμη μου καθόλα ειλικρινή και ρεαλιστικό. Και έτσι θα έπρεπε να είναι. Δεν απλά πως χρησιμοποιείται το θεατρικό (και Ελληνικό BTW) κόλπο του deus ex machina στην μορφή της Lala-ru στην σειρά.

Ο λόγος που αυτή η σειρά είναι η αγαπημένη μου, (και θα είναι για πολύ καιρό ακόμα) είναι πως δεν μασάει κάστανα για να μαζέψει fanboys...αντίθετα, θα δημιουργήσει περισσότερους εχθρούς απ ότι φίλους της σειράς....και αυτό ακριβώς έπρεπε να κάνει....Wink

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης