Το ξέρατε ότι arigatou σημαίνει ευχαριστώ;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Sabotage for the top???
River
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 10, 2009 10:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 07 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 418
Xerete exo paratirisei polloi titloi arketa aksiologoi
pernoun kati vathmologies...
isterika xamiles???
me tin ennoia kapoia atoma
latreis kapoion allon anime na rixnoun mia vathmologia PATOS
kai sta sxolia na vlepoume arketa dekaria oste o kathe enas apo emas an thelei an to dei
na dei ta sxolia ton sevaston anime members
kai an exei tin oreksi kai xrono na to dei
alla...otan vlepeis sta dekaria i kai se alla sxolia ena aksiologo anime na tou vazoun 1
xoris kanena sxolio
mipos krivete ena ilithio sabotage???

gnomes tha ithela na akouso

_________________

I Wish To Be Forgiven...Zack...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fusion
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 10, 2009 10:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 897
ε ναι λοιπόν... πρόκειται για σκευωρία...

γνωστό είναι αυτο το... φαινόμενο; :S
πέρα από την πλάκα, το τι είναι αξιόλογο είναι σχετικά υποκειμενικό και υπόκειται στην προσωπικότητα του καθενός οπότε... είναι λίγο δύσκολο, όλοι οι χρήστες να έχουν ίδια γούστα και απόψεις...

θα μπορούσα να σου εκφράσω μερικές απόψεις μου σχετικά με μερικά διάσημα άνιμε, αλλά δεν θέλω να τρολάρω Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
River
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 10, 2009 10:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 07 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 418
re c nai den leo o kathenas me diaforetika gousta
alla ksero ego...
death note na valei kapoios ena
pisteuo kinigi kremasma
ktlp
alla den ginete tixaia ksero ego kapoios na vazei to ena xoris an afisie ena sxollio gia tous logous pou den tou arese

_________________

I Wish To Be Forgiven...Zack...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 10, 2009 11:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Θα έλεγα ότι πολύ απλά ας έβαζαν την επιλογή "Δεν θέλω να δω αυτό το anime...". Πολύ απλό...

Γιατί πάνε στον κόπο να τα βαθμολογούν ενώ ΔΕΝ τα έχουν δει ? Γιατί την είδανε "Μουρατίδης". Πολύ απλό και ειλικρινής...

Αν δεν σας άρεσε η πρόταση μου μερικοί που τα ρίχνετε 1 επειδή νομίζετε ότι με τις εικόνες μπορείτε να τα κρίνετε... Είστε γελασμένοι. Μας νοιάζει δεν μας νοιάζει, απλά βάλτε την επιλογή "Δεν θέλω να το δω αυτό το anime..." και μην λέτε άλλο ! Πολύ απλά.

Εγώ έβαλα τα pokemon και κάποια άλλα που δεν μου άρεσαν και ούτε θέλω να τα δω ετσι απλά την επιλογή "Δεν θέλω να τα δω...".

Αυτά από μένα...

Κανονικά καλό θα ήταν να διαγράψει ο ελισσαίος τις άσχετες μειωτικές βαθμολογίες για να είμαστε ήσυχοι... Έχω επίσης παρατηρήσει ότι μερικοί τα βρίζουν...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
River
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 11, 2009 12:04 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 07 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 418
DjDragon έγραψε:
Θα έλεγα ότι πολύ απλά ας έβαζαν την επιλογή "Δεν θέλω να δω αυτό το anime...". Πολύ απλό...

Γιατί πάνε στον κόπο να τα βαθμολογούν ενώ ΔΕΝ τα έχουν δει ? Γιατί την είδανε "Μουρατίδης". Πολύ απλό και ειλικρινής...

Αν δεν σας άρεσε η πρόταση μου μερικοί που τα ρίχνετε 1 επειδή νομίζετε ότι με τις εικόνες μπορείτε να τα κρίνετε... Είστε γελασμένοι. Μας νοιάζει δεν μας νοιάζει, απλά βάλτε την επιλογή "Δεν θέλω να το δω αυτό το anime..." και μην λέτε άλλο ! Πολύ απλά.

Εγώ έβαλα τα pokemon και κάποια άλλα που δεν μου άρεσαν και ούτε θέλω να τα δω ετσι απλά την επιλογή "Δεν θέλω να τα δω...".

Αυτά από μένα...

Κανονικά καλό θα ήταν να διαγράψει ο ελισσαίος τις άσχετες μειωτικές βαθμολογίες για να είμαστε ήσυχοι... Έχω επίσης παρατηρήσει ότι μερικοί τα βρίζουν...


ara pano kato tolmo na po erxese sta logia m
i apla mporei o kathenas na thelei an to paiksei exo dei auto to anime koita me vathmologo
kapos etsi

_________________

I Wish To Be Forgiven...Zack...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dragon-Cook
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 11, 2009 12:18 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 28 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 338 Τόπος: Αθήνα για τώρα!!!
Αυτό μου θυμίζει το πως αντιμετοπίζουν καποιοι μαθητευόμενοι στην σχόλη το σύνολο των Γαλλικών Συνταγων.
Πιστεύω οτι όταν ασχολήσαι με κάτι έχοντας σκοπό να διασκεδάσεις, να ψυχαγωγηθείς και να σου μείνει κάτι απο αυτό έχεις κάποια γούστα και κάποιες απαιτήσεις. Απο την στιγμή που θα αφηρεώσεις χρόνο και θα παράγεις πάνω σε αυτο τότε τα πράγματα αλλάζουν λίγο ή πολύ , ανάλογα.
ΥΓ: Τα Reviews η βαθμολογία και τα σχόλεια είναι τα πρώτα που κοιτάμε σε ενα anime που δεν το έχουμε δει και ξέρουμε πολύ λίγα ή τπτ για αυτό !!! απο εκεί και ύστερα είναι στην κρίση του καθενός Cool

_________________
Το σήμερα είναι το χτές του αύριο που ήρθε να κάνει το είναι, ήταν.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 11, 2009 1:16 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
DjDragon έγραψε:
Θα έλεγα ότι πολύ απλά ας έβαζαν την επιλογή "Δεν θέλω να δω αυτό το anime...". Πολύ απλό...

Γιατί πάνε στον κόπο να τα βαθμολογούν ενώ ΔΕΝ τα έχουν δει ? Γιατί την είδανε "Μουρατίδης". Πολύ απλό και ειλικρινής...

Να σου θυμισω μηπως ποιος βαθμολογησε με τριαρι το Monoke εχοντας δει μοναχα δυο επεισοδια ενω το site σου βγαζει παντα pop-up message πριν βαθμολογησεις μια σειρα οτι πρεπει να την εχεις δει ολοκληρη; Rolling Eyes

http://www.animeplanet.gr/460_mononoke.html

Απο 'δω και περα θα σε φωναζω Μουρατιδη. Laughing

Οff topic:
Spoiler:
Βρε αθεοφοβε, σχολιαζεις στις βαθμολογιες το Kodomo no Jikan ως παιδεραστικο anime; ( http://www.animeplanet.gr/667_kodomo_no_jikan.html ). Tα κοινωνικα μηνυματα που σου περναγε τα προσπερνουσες τελειως; Με δηλωσεις σαν κι αυτες πως να μην κατηγορουν μετα την σειρα ως δημιουργια του σατανα; Θα μπορουσες να τα ελεγες αυτα εστω στο thread. Στις βαθμολογιες πρεπει να προσεχουμε λιγο τι γραφουμε.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Blade
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 11, 2009 1:31 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 15 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 720 Τόπος: Θεσσαλονίκη.
Επιδή το πόσο αρέσει ένα άνιμε στον καθένα είναι θέμα γουστου.Δε θεωρώ παράξενο μια σειρά που αρέσει σε όλον τον κόσμο να μην αρέσει σε κάπιον.
Αλλά πιστευω ότι όταν υπάρχει μεγάλη διαφορα στην βαθμολογεία που πρόκειτε να βάλει ένα άτομο ότι είναι καλό να λέει 1-2 λογια γιατί δε του άρεσε (η του άρεσε μια άσχημη σειρα).

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 11, 2009 1:34 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Δεν είναι παραλογο να μην σου αρεσει ένα anime που γενικοτερα εχει περαση σε επίπεδο να θέλεις να το βαθμολογήσεις με ενα εαν απογήτεύτικες σε σχέση με αυτό που περόμενες. Ειναι τελείως παράλογο όμως να το βαθμολογείς με 1 χωρίς να το αιτιολογείς και μάλιστα όταν βαθμολογίες άλλων fan περνάνε κατά μέσω όρο το 7(ποιος δε θα ήθελε βα νάθει γιατί κάποιος βαθμολόγησε το αγαπημένο του anime με ένα. Και φυσικά δε μιλάμε για αιτιολόγηση τύπου ειδα το σχέδιο και δε μ'αρεσε, ή η υόθεση δε μου φαίνεται καλή κλπ κλπ

Τέτοιες βαθμολογίες δεν δείχνουν σεβασμό τόσο προς το ίδιο το anime όσο και προς τους fan του.

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Kazama Ken-Shin
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 11, 2009 1:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 06 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 553 Τόπος: London
Παράθεση:
Κανονικά καλό θα ήταν να διαγράψει ο ελισσαίος τις άσχετες μειωτικές βαθμολογίες για να είμαστε ήσυχοι... Έχω επίσης παρατηρήσει ότι μερικοί τα βρίζουν...


Ναι αλλά τότε πρέπει να σβήνει και τις άσχετες βαθμολογίες μαμούθ τύπου : 10 10 10! στο Dragonball 72+3/4. Όλα τα άλλα είναι gtp μπροστά του!!! τέλειο τέλειο τέλειο...

όχι... θεωρώ ότι ο καθένας πρέπει μπορεί να εκφράζει την άποψη του,βαθμολογικά η μή, αρκεί να μην προσβάλει με σχόλια κάποιον άλλο...

και στην τελική... Τι σας πειράζει αν το Naruto: The Hentai Chronicles πήρε 3 σαν βαθμό και όχι 10 που εσείς πιστεύετε ότι άξιζε? Εσάς σας ευχαριστεί να το βλέπετε? τέλος...

_________________
I vow to Sword and Soul... this life of battles will be followed through!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Koshin
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 11, 2009 2:45 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Μάϊ 08 Δημοσιεύσεις: 182 Τόπος: Athina/Agia Paraskeui Τώρα Βλέπω: witchblade
Auto eida sto Code Geass R2 anamesa se tosa 10aria iparxoun 3-4 assoi. Mou fainetai poli periergo kapios p kathise na dei 24 episodeia tou R1 na antexe na dei ta alla 24 tou R2 wste na ta vathmologisei me 1/10...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
vazelos3
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 11, 2009 2:49 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 07 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 467 Τόπος: Athens/Patra Τώρα Βλέπω: One piece, Fairy tail, Beelzebub, ao no excorsist k.a...
Το ζητημα δεν ειναι οτι καποιοι θελουν να θαψουν καποια anime ουτε πιστευω οτι ενοχλει τους fun αυτο.Απλα ειναι καποιοι που εχουν φανταστει ενα δικο τους top 10 και προσπαθουν μειωνοντας καποια και ανεβαζοντας αλλα να το διαμορφωσουν..Eτσι καταλειγουν πολλα δημοφιλη anime να βαθμολογουνται απο ατομα που δεν τα εχουν καν δει.
Μια λυση για να σταματησει αυτη η κατασταση θα ηταν να αφαιρεθει απο την αρχικη σελιδα του site το top10..ακουγεται λιγο extreme αλλα πραγματικα θα ηταν αρκετα χρησιμο.
Απλα σκεφτειτε το: καθε anime θα εχει τη δικη του βαθμολογια και θα υπαρχει παντα και ο anime wizard για να μπορει ο καθενας να βρισκει αυτο που θελει να δει και να βαθμολογει αντικειμενικα και οχι συγκριτικα.
Εγω αυτο εχω να προτεινω γτ με χαλαει κι εμενα πολυ το θαψημο, just give it a thought Smile

_________________


SPIN ON!

One Piece spoiler!!
Spoiler:


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
River
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 11, 2009 3:18 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 07 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 418
Koshin έγραψε:
Auto eida sto Code Geass R2 anamesa se tosa 10aria iparxoun 3-4 assoi. Mou fainetai poli periergo kapios p kathise na dei 24 episodeia tou R1 na antexe na dei ta alla 24 tou R2 wste na ta vathmologisei me 1/10...

to pio lampres paradeigma iperoxo apla monadiko idiofies!!!


tha simfoniso me ton vazelo episis
kai mporo na po anaferete sto titlo tou thread
tora kata poso einai alithia enas Anime Theos kserei!

_________________

I Wish To Be Forgiven...Zack...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 11, 2009 3:47 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Vetus έγραψε:
DjDragon έγραψε:
Θα έλεγα ότι πολύ απλά ας έβαζαν την επιλογή "Δεν θέλω να δω αυτό το anime...". Πολύ απλό...

Γιατί πάνε στον κόπο να τα βαθμολογούν ενώ ΔΕΝ τα έχουν δει ? Γιατί την είδανε "Μουρατίδης". Πολύ απλό και ειλικρινής...

Να σου θυμισω μηπως ποιος βαθμολογησε με τριαρι το Monoke εχοντας δει μοναχα δυο επεισοδια ενω το site σου βγαζει παντα pop-up message πριν βαθμολογησεις μια σειρα οτι πρεπει να την εχεις δει ολοκληρη; Rolling Eyes

http://www.animeplanet.gr/460_mononoke.html

Απο 'δω και περα θα σε φωναζω Μουρατιδη. Laughing

Οff topic:
Spoiler:
Βρε αθεοφοβε, σχολιαζεις στις βαθμολογιες το Kodomo no Jikan ως παιδεραστικο anime; ( http://www.animeplanet.gr/667_kodomo_no_jikan.html ). Tα κοινωνικα μηνυματα που σου περναγε τα προσπερνουσες τελειως; Με δηλωσεις σαν κι αυτες πως να μην κατηγορουν μετα την σειρα ως δημιουργια του σατανα; Θα μπορουσες να τα ελεγες αυτα εστω στο thread. Στις βαθμολογιες πρεπει να προσεχουμε λιγο τι γραφουμε.


1) Για το "Mononoke" δικαίως του έβαλα τέτοια βαθμολογία γιατί δεν μου άρεσε μόνο στο σχέδιο του. Ήλπίζα να ήταν κάτι καλύτερο , αλλά μόνο που το είδα ξενέρωσα...
Οπότε μην λες ότι είμαι μουρατίδης σε αυτό το θέμα... Laughing
Επίσης δεν είμαι ηλίθιος να βαθμολογώ κάτι που δεν έχω δει, όπως κάνουν μερικοί εδώ κι εκεί...

off-topic(not for little kiddos)

Spoiler:
2) Επίσης δίκαια το είπα τέτοιο σχόλιο γιατί όλοι ξέρουμε για τι είδος anime είναι αυτή η φάση και αμά το έβλεπαν και τα μικρά παιδιά με τους γονείς τους δεν θα έκρυβαν ότι είναι "τέτοιου" είδους... Γενικά αληθεύει ότι πέθανα στα γέλια που το παρακολουθούσα... Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 11, 2009 7:35 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
A] TO MONONOKE TA SPAEI

B]



http://encyclopediadramatica.com/Serious_business

C] Deite kamia seira, apo to na halate ti zaharenia sas gia tis vathmologies, to ti aresei ston kathena einai teleios ipokeimeniko se vathmo aidias, opote ti skate. Sto animenfo vgazoune edo kai oute thimamai posa hronia to Kimi Ga Nozomu Eien mesa sto top 5 olon ton anime, eno gia mena einai ena apo ta heirotera +_+ alla ntaxei den tha katso na skaso kiolas >.> [They sux, i know teh truth Laughing ]

Peace Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 3
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης