Το ξέρατε ότι hatafuri σημαίνει αρχηγός;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Δημοσκοπήσεις    Fan Service-Καλό ή κακό;




Τι πιστεύετε για το Fan-Service?

MORE! MORE! I WANT MORE!
39%
 39%  [ 16 ]
Εντάξει, καλό είναι αλλά με μέτρο.
29%
 29%  [ 12 ]
Δεν με πειράζει. Αλλά ουτε και με ενθουσιάζει.
26%
 26%  [ 11 ]
Με πειράζει γιατί αποσπά από την ιστορία.
4%
 4%  [ 2 ]
Γιακ! Γυμνό στα κινούμενα σχέδια! Αηδία!
0%
 0%  [ 0 ]

Σύνολο Ψήφων : 41


Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 15, 2009 1:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Δεν με πειράζει. Αλλά ουτε και με ενθουσιάζει.
Μου αρεσουν ομως πολυ τα ανιμε στα οποια το fan service γινεται απο τους αντρες (πχ. στο Gintama)

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
XxWhiteDragonxX
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 20, 2009 11:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 322 Τόπος: My world Τώρα Βλέπω: Βαριέμαι να τα γράψω -_- άσε που δε θα χωρέσουν 8D
ούτε και εμένα να με πειράζει ^-^ αν ήμουν αγόρι βέβαια θα είχα κόλλημα XD μια χαρά είναι το fanservice ^ο^ ήτε είναι αγόρι είναι κορίτσι ήτε αγόρι xD

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 20, 2009 11:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Με μέτρο βέβεια. Δεν λέει για τα μικρά παιδιά κάτω των 13 χρονών να τα βλέπουν αυτά. Όταν μεγαλώσουν θα καταλάβουν...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 20, 2009 11:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
DjDragon έγραψε:
Με μέτρο βέβεια. Δεν λέει για τα μικρά παιδιά κάτω των 13 χρονών να τα βλέπουν αυτά. Όταν μεγαλώσουν θα καταλάβουν...


Απο μικρο και απο τρελο μαθαινεις την αληθεια. Μια χαρα ειναι σε ολες τις ηλικιες για τις οποιες επιτρεπεται το anime/manga. Δηλαδη μου λες οτι ενα 13χρονο αγορακι δεν θα ηθελε να διαβασει το Mahou Sensei Negima ή το Love Hina? Η εστω να δει οπως λεει και η Vagelio το Gintama ενα κοριτσακι.

Δεν μου δινεις βαση σε αυτο που λες, απλα το πετας χωρις επειχηρηματα. Wink

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 21, 2009 12:46 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Καλο το σερβις αν παρουσιαζεται εσθησιακα και οχι χημα.

[Aoshi] έγραψε:
Δηλαδη μου λες οτι ενα 13χρονο αγορακι δεν θα ηθελε να διαβασει το Mahou Sensei Negima ή το Love Hina?

Ντροπη! 13 χρονων αγορακι ειναι ανηλικο δεν καταλαβενει, ΑπΑγΟρΕυΕτΑι.

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 21, 2009 9:05 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Είναι όπως στα είπε Aoshi. Το Love Hina είναι ΟΚ για αγόρια και κορίτσια. Αρκεί να μην έχει ΠΟΛΥ hentai στοιχεία μέσα του. Το Love Hina είναι ρομαντική κωμωδία και δεν πιστεύω να πειράζει τους πάντες.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 21, 2009 11:10 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
DjDragon έγραψε:
Είναι όπως στα είπε Aoshi. Το Love Hina είναι ΟΚ για αγόρια και κορίτσια. Αρκεί να μην έχει ΠΟΛΥ hentai στοιχεία μέσα του. Το Love Hina είναι ρομαντική κωμωδία και δεν πιστεύω να πειράζει τους πάντες.


Νομιζω οτι εισαι εκτος θεματος. Μιλαμε για το fanservice. Και ρωτησα εσενα οχι τον GT4md ο οποιος οπως καταλαβες ειρωνευεται. Razz
Δεν μου δινεις λογο που το λες αυτο και μαλιστα δεν πηρες ως παραδειγμα το Negima αλλα μονο το Love Hina. Wink

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
Blade
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 21, 2009 11:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 15 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 720 Τόπος: Θεσσαλονίκη.
Fun service? It's never enough!! Και φυσικα μιλαώ κια για τα 2φύλα μιας και όλοι έχουμε δικαιωμα σε αυτό Razz.
Τώρα για το όσον αφορα το θέμα καταληλότητα.Πιστεύω πως πάιζει ρόλο ο τρόπος που παρουσιάζετε.Διαφορετικό νόημα βγαζει μια σκηνη σε hot-springs και διαφορετικη μια που σκίζονται ρουχα μέσα στην μάχη (πάντα ΔΕ μιλάμε για hentai).

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 21, 2009 2:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
[Aoshi] έγραψε:
DjDragon έγραψε:
Είναι όπως στα είπε Aoshi. Το Love Hina είναι ΟΚ για αγόρια και κορίτσια. Αρκεί να μην έχει ΠΟΛΥ hentai στοιχεία μέσα του. Το Love Hina είναι ρομαντική κωμωδία και δεν πιστεύω να πειράζει τους πάντες.


Νομιζω οτι εισαι εκτος θεματος. Μιλαμε για το fanservice. Και ρωτησα εσενα οχι τον GT4md ο οποιος οπως καταλαβες ειρωνευεται. Razz
Δεν μου δινεις λογο που το λες αυτο και μαλιστα δεν πηρες ως παραδειγμα το Negima αλλα μονο το Love Hina. Wink


Δεν είμαι εκτός θέματος... Εσύ το έφερες στο θέμα αυτά τα 2 anime. Για το Love Hina όλοι ξέρουμε τι είναι. Για το Negima δεν λέω τίποτα, καθώς ίσως το έχω δει, αλλά δεν ξέρω τι να πω... Εδώ μιλάμε το παληκάρι ο Alexis ρώτησε εκεί μέσα για τα περί hentai θέματα... Άρα εσύ είσαι λίγο εκτός θέματος. Όχι εγώ... Ας μη το συνεχίζουμε...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 21, 2009 6:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Εγώ λέω ότι ο DjDragon ήταν εκτός θέματος! Laughing ΟΚ, σταματάω τώρα... Νομίζω ότι είναι μια χαρά αρκεί να υπάρχει το μέτρο (σε όσα δεν είναι ecchi ή hentai φυσικά).

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
roriconfan
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 21, 2009 7:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 02 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 134 Τόπος: Κύμινα Θεσσαλονίκης
Εμένα δε μου αρέσει όταν το βάζουνε απλά για να τραβάει την προσοχή. Ξενερώνω όταν μια καλή σειρά την γυρίζουνε σε χαρέμι του κιλού με χαζογκόμενες με πεπόνια και ερωτικές χαζομάρες (πχ Code Geass, Gundam 00 ).
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 21, 2009 10:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Ωχ, τι ειπες τωρα. Το Code Geass δεν χρηαζοταν το ecchi για να γινει επιτυχια... αλλα τωρα που το σκεφτομαι εχει επικες σκηνες Razz

Το ecchi να 'νε στη σωστη δοση για καθε ανιμε τιτλο.



Natural Very Happy

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 22, 2009 2:06 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Fallen_Angel_Itachi έγραψε:
Εγώ λέω ότι ο DjDragon ήταν εκτός θέματος! Laughing ΟΚ, σταματάω τώρα... Νομίζω ότι είναι μια χαρά αρκεί να υπάρχει το μέτρο (σε όσα δεν είναι ecchi ή hentai φυσικά).


To μετρο εσυ πως το οριζεις? Κυνηγαω τις αποψεις του κοσμου μιας και το Mahou Sensei Negima που διαβαζω τελευταια εχει πολυ fanservice μεσα και anime με lots of ecchi στοιχεια δεν εχω δει σε τοσο βαθμο οσο το MSN? (Mahou Sensei Negima, οχι τον messenger Razz).
Καλα πολυ romance πεφτει παρα μαγεια (mahou = magic) γι αυτο και εχω αρχισει να το βαριεμαι. Αλλα αν σκεφτεις οτι οι μισες δειχνουν τι εχουν και δεν εχουν απο ecchi στο manga δεν μου φαινεται και τοσο μαγικο τελικα.
Θα κανω υπομονη φυσικα οπως εκανα και με το KHR αλλα το MSN ως fanservice δερνει ασχημα. Razz

@ DJD : Καλα τα παραταω. Δεν θα αντεξω να σου μαθω πως διαβαζουμε και τον τιτλο ενος θεματος...

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 22, 2009 12:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
To MSN δεν το έχω διαβάσει αλλά αν είναι έτσι όπως λες κάνε λίγο ακόμα υπομονή κι αν χτυπάει τόσο άσχημα ε, τι να κάνεις... Very Happy

Κοίτα, το μέτρο το ορίζω με τα εξής κριτίρια: αν είναι ένα οποιδήποτε anime/manga και σε μια άκυρη φάση ή σχετική φάση έχει λίγο... κυλοτάκι/σουτιέν/topless bishounen κλπ δε με χαλάει... Αλλά όταν το βάζουν οοοοοοόλη την ώρα μόνο και μόνο για να κρατάν τους άλλους με αυτό τον τρόπο ώστε να καταντάει βαρετό ή αηδία (φαντάσου για να φτάσω να πω εγώ το fanservice αηδία...) τότε έλεος, ας το σταματήσει κάποιος. Να, το Love Hina που το χω ψιλοδεί δε με χαλάει... Wink

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
noname
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 22, 2009 2:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
εξαρτάτε από την σειρά βασικά για μια μη-ecchi σειρά λίγο και καλό fan service σε ανείπωτες στιγμές είναι μια χαρά ...αν όμως σε κάθε κλωτσιά της πρωταγωνίστριας βλέπεις το άσπρο της εσωρουχάκι και ρίχνει καμία 10αρία το επεισόδιο εντάξει ... -_________________-

Τώρα για τα ecchi da more da better αρκεί να είναi καλό

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 3
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης