Το ξέρατε ότι jouzu σημαίνει επιδεξιότητα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 1 από 5
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Δημοσκοπήσεις    Rurouni Kenshin vs Berserk




Ποιο από τα δύο σας άρεσε πιο πολύ;

Rurouni Kenshin
65%
 65%  [ 69 ]
Berserk
34%
 34%  [ 37 ]

Σύνολο Ψήφων : 106


Steiner_Zidane
Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 05, 2003 7:17 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 03 Αύγ 03 Δημοσιεύσεις: 76
Λοιπόν επειδή στο άλλο θέμα είχαμε καταλήξει στη σύγκριση των δύο αυτών anime και όχι στη σύγκριση των πρωταγωνιστών τους, αποφάσισα να κάνω ένα poll ακριβώς γι' αυτό το λόγο, ώστε να φανεί ποιο anime προτιμάται σε αυτό το forum.
Προσωπικά, επιλέγω χαλαρά Rurouni Kenshin, το θρυλικό αυτό anime που μερικοί μερικοί έχοντας δει ΜΟΝΟ τα ova τα οποία για να καταλάβει κάποιος ΠΡΕΠΕΙ να έχει δει την σειρά, βιάζονται να κρίνουν και να βγάλουν τελείως λανθασμένες αποφάσεις. Wink
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger ICQ Αριθμός
Yahiko
Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 05, 2003 10:12 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 111 Τόπος: Αθήνα
Εννοείτε πως ψηφήζω το Rurouni Kenshin.Ενα anime με το οποιο έχω ενα μεγάλο συναισθηματικό δέσιμο και γενικά όσα anime και αν δώ ποτέ δε θα ξεχάσω τους πραγματικά απίστευτους χαρακτήρες,τις τρομερές μάχες και κυρίως δε θα ξεχάσω τον Yahiko,τον succesor του Sakabatu( Razz ).Έκτος ομως απο αυτά θαυμασα επίσης και τις εναλακτικές ιδέες του Kenshin,a sword to protect the others.Μέχρι να δώ το Rurouni Kenshin πίστευα πως ήταν καθιερωμένο πια ο Samurai να σκωτόνει τον αντιπαλό του.Ο Kenshin ομως μου απέδειξε το εντελώς αντιθετο.Το να σου προσφέρει και να σου διδάσκει πράγματα ενα anime ή ενας χαρακτήρας είναι πολύ σημαντικό για μένα.Ίσως κάποιοι τα βρούνε υπερβολικά αυτά που λέω αλλα τέλως πάντως εγώ έτσι νιώθω Smile
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Getta Robo
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 06, 2003 9:21 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: L.MoDeRaToR ::
:: CoDe V ::
:: L.MoDeRaToR ::<br>:: CoDe V ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 279 Τόπος: Hellas - Athens - El Paso - Kallithea City Τώρα Βλέπω: Baki the grappler [S03]
Berserk.Ενα απο τα λιγα anime που ολα δειχνουν οτι θα εξεληχθει σε θρυλο,μιας και λογο του φανατικου κοινου του,καταφερε να συνεχιστη αυτη η σειρα.Βλεποντας τη ζωη ενος μοναχικου ξιφομαχου,οπου εχοντας περασει μια ζωη σκετη κολαση,δεν επιρεαζετε απο τη διαφθορα και την κακια που κυριαρχη στο κοσμο οπου βρισκετε,αλλα και εναντιονεται ακομα
και στην ιδια θεληση του θεου...γιατι ο ανθρωπος ξερει οτι τιποτα δεν ειναι πανω απο την ιδια του τη θεληση...
Μεσα απο αυτο το anime ειδα οτι πραγματικα παντα υπαρχει κατι χειροτερο απο αυτο που μπορεις να περιμενεις.Αλλα παντα με τη θεληση σου μπορεις να το ξεπερασεις...

_________________

A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
A man wields his sword in order to depart life with a smile.
In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
elissaios
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 06, 2003 11:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: administrator ::
喜多野 栄治
:: administrator ::<br>喜多野 栄治

Συμμετέχει από: 29 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1440 Τόπος: Thessaloniki
prosopika den mporo na ta diakrino kathos vrisko ena kalo sto ena kai alo ena sto alo. pantos kai ta dio ta exw stin silogi mou os apo ta pio agapimena giafto tha me sigxorisete alla den mporo na psifiso Smile

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
holborn
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 09, 2003 12:13 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1036 Τόπος: Thessaloniki
Θα συμφωνίσω και εγώ με τον Ελισσαίο.Είναι δύσκολο να ξεχωρίσεις κάποιο από τα δύο.

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Hivlaher
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 09, 2003 1:47 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Co-Founder - ViP
.:: Sexy orC ::.
Co-Founder - ViP<br>.:: Sexy orC ::.

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 578 Τόπος: Thessaloniki@Gr33c3.EU
Egw pfhfhsa xwris endiasmo;p
BeRSeRK;p
HIV

_________________
Well $0n 4 funny th1ng 4b0ut R3gr3t 1s, th4t 1$ b3tt3R t0 R3gr3t $0m3th1ng y0u H4v3 D0n3 th4n T0 R3gr3t $0m3th1ng y0u h4v3n't D0n3
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Voukman
Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 12, 2003 12:03 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Co-Founder - ViP Co-Founder - ViP

Συμμετέχει από: 29 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 216 Τόπος: Thessaloniki
An kai exw dei prwta to Kenshin kai meta to Berserk
Se sxesh me ta episodia prothmo Bersekr
Se sxesh me ova Kenshin einai isodinama
Pandos psifisa Berserk
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
yami-chan
Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 12, 2003 1:29 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1132 Τόπος: tooku basho de..
Θα ψηφισω το Rurouni Kenshin...για περιπου τους ιδιους λογιυς που ειπε ο Υahiko... Razz αλλα και γιατι το Bersek παραειναι βιαιο για μενα Rolling Eyes Mr. Green
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Sparda
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 12, 2003 5:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 11 Οκτ 03 Δημοσιεύσεις: 18
Rurouni Kenshin .Βασικά δεν μπορώ να το συγκρίνω εύκολα με άλλα anime.Aν και το Berseck είναι πολύ καλό το Kenshin αποτελεί το αγαπημένο μου ή μάλλον μην το παρακάνω ένα από τα αγαπημένα μου anime/manga .(αρκεί να το τελειώσω κάποτε Razz )

_________________

visit www.dbzhellas.cjb.net^^
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
navouhodonosor
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 18, 2003 4:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 16 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 29
Νομίζω πως υπάρχουν κάποιοι που αδυνατούν να επιλέξουν ανάμεσα στις 2 σειρές. Ε... εγώ είμαι ένας από αυτούς...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
red_ribbon
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 18, 2003 10:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 220
Κατ' αρχάς τα δύο αυτά anime είναι αδύνατο να συγκριθούν με αντικειμενικά κριτήρια, εφ' όσον είναι εντελώς διαφορετικά. Οπότε εδώ τίθεται καθαρά θέμα γούστου και προτιμήσεων. Προτιμώ λοιπόν Rurouni Kenshin γιατί γενικότερα προτιμώ τα samurai themes από τα αντίστοιχα medieval, αλλά και γενικότερα προτιμώ την όλη ατμόσφαιρα, όπως και τον τρόπο βίας που έχει και προβάλλει το RK.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
LuFfY
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 04, 2004 4:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 04 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 2
αν και δεν έχω δεί ακόμη το RK ψειφείζω berserk γιατί με τράβηξε απο τα πρώτα eps του και οι μάχες που γίνονται είναι πάρα πολύ καλές!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Milamber
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 04, 2004 7:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 30 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 324
Ακόμα δεν έχω δει Kenshin αλλά έχω διαβάσει το manga. Ήταν σχετικά καλό για fighting anime, όμως θα περιμένω αρκετό καιρό οπότε και θα έχω και το Berserk επιτέλους να το δω κι αυτό και τότε θα ψηφίσω. Αλλά απ'ότι έχω ακούσει γενικά, το Berserk είναι αρκετά καλύτερο. Smile

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Wicked Angel
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 04, 2004 8:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 05 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 225
Berserk και τα μυαλά στο μιξέρ

_________________
There Have Been Walls Around Me Ever Since The Day I Was Born...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sai
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 04, 2004 10:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 11 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 932 Τόπος: Patra
LuFfY έγραψε:
αν και δεν έχω δεί ακόμη το RK ψειφείζω berserk γιατί με τράβηξε απο τα πρώτα eps του και οι μάχες που γίνονται είναι πάρα πολύ καλές!


Kenshin h seira einai megalh kai vareth me polles xazomares mesa kai den pisteuw pws axizei na asxolitheis. Des omws ta 2 OAV kai mporei na allaxeis gnwmh gia to an to Bersek einai kalytero.

_________________
Δεν υπάρχει αλγόριθμος για τον έρωτα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 5
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης