Το ξέρατε ότι mirai σημαίνει μέλλον;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Satoshi Kon's Paprika
Mr Ayu-Mania
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 18, 2007 3:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιαν 07 Δημοσιεύσεις: 258 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Death Note, FMA, Yakitate Japan
Γειά σας παιδιά, καινούργιο μέλος και πρώτο post!

(Actually χαζέυω το φόρουμ εδώ και ένα χρόνο, αλλά είμαι τεμπέλαρος και μόλις τώρα γράφτηκα Rolling Eyes )

Έχει δεί κάποιος από σας το Paprika του Satoshi Kon? Πως σας φάνηκε?
Ρωτάω γιατί παρατήρησα ότι το έδειχνε στις Νύχτες Πρεμιέρας, οπότε κάποιος από το Φόρουμ θα το χει δει.

Επίσης ξέρει κανείς που θα το βρω για κατέβασμα με english subs, γιατί μέχρι τώρα δεν βρήκα τίποτα.

Thanks in advance! Smile

_________________
Ayumi will be my wife and Namie will be my mistress
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 19, 2007 7:35 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Κατ' αρχάς, καλώς ήρθες και καλή διαμονή! Very Happy
Έπαιξε ταινία anime στις Νύχτες Πρεμιέρας; Ουάου! Razz Δεν την έχω δει, και δυστυχώς θα πρέπει να περιμένουμε κάποιο fansub για να τη δούμε με υπότιτλους, αλλά δεν βλέπω να την έχει κάνει sub κάποιος ακόμα (σύμφωνα με το aniDB, τουλάχιστον)

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 19, 2007 3:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Ektos athinon tin monadiki mera pou epaize opote paketo -__________________- [kai sinithos paizoun dio fores oi tainies stin nihtes premieras alla tespa] Pray to gods for a distribution in greek cinema theaters [chanting overload Razz ] Gia subs klp meta to 2007 afou stis nihtes premieras itan eidiki periptosi i provoli tis kai tora mallon tha hei ftasei eur [ipotheto dld Razz ], opote to dvd argei akoma -_______-

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Mr Ayu-Mania
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 19, 2007 4:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιαν 07 Δημοσιεύσεις: 258 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Death Note, FMA, Yakitate Japan
Σύμφωνα με κάποιο φόρouμ του εξωτερικού:

Παράθεση:

Play.com are now listing Satoshi "Paranoia Agent" Kon's latest movie Paprika with a UK DVD release date (no doubt courtesy of Sony/Columbia Tristar) of 5th March, 2007.

Paprika could well be set for an Oscar nomination come January and based on the superlative reviews it has been receiving from fans around the world, an early 2007 UK release is more than welcome.


Για cinema release στην Ελλαδα... It is more likely that pigs will fly Mad

Eλπίζω ότι το early release στην Αγγλια θα επηρεάσει και το ελληνικό release date για DVD. Οσο για το Οσκαρ ξέρω σίγουρα ότι συμπεριλαμβάνεται στην αρχική λίστα για καλύτερο τραγούδι. Δεν ξέρω αν έχει προταθεί για οσκαρ καλύτερου animated feature..

_________________
Ayumi will be my wife and Namie will be my mistress
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 19, 2007 8:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Oraia akiro to meta to 2007 Razz Razz Razz [Eutihos giati thelo na ti do sintoma Very Happy ]

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 21, 2007 1:12 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Εφόσον κυκλοφόρησε από την Videosonic στα ελληνικά videoclub το εξαίρετο "Οι νονοί του Τόκυο" του ίδιου δημιουργού παίζει να δούμε και το Paprica στα videoclub.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Mr Ayu-Mania
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 26, 2007 3:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιαν 07 Δημοσιεύσεις: 258 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Death Note, FMA, Yakitate Japan
Τα τελευταια νεα ειναι οτι το Paprika αποκτησε επισημο US cinema release date: 25/May/2007

Αυτο μαλλον σημαινει οτι το early DVD UK release παει περιπατο, εκτος αμα γινεται ετσι επειδη δεν σκοπευουν να το βγαλουν στις αιθουσες στην Αγγλια.

Να δουμε πως θα το δουμε, και ποτε θα το δουμε εμεις. Sad
Ειναι μια ταινια που θα ηθελα να την δω παντως στην μεγαλη οθονη.

Το επισημο αμερικανικο site της ταινιας ειναι πολυ καλο:

http://www.sonyclassics.com/paprika/

_________________
Ayumi will be my wife and Namie will be my mistress
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
yami-chan
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 27, 2007 6:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1132 Τόπος: tooku basho de..
Mr Ayu-Mania έγραψε:
Αυτο μαλλον σημαινει οτι το early DVD UK release παει περιπατο, εκτος αμα γινεται ετσι επειδη δεν σκοπευουν να το βγαλουν στις αιθουσες στην Αγγλια.

Να δουμε πως θα το δουμε, και ποτε θα το δουμε εμεις. Sad


http://play.com/DVD/DVD/GENBRWA/37/51/-/3256478/Paprika/Product.html?searchtype=genre
posi basi exei i imeromini sto parapanw link...?
an einai na arxisw na mazuew lefta Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 09, 2008 3:54 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Ναι τελικά βγήκε στην ελλάδα και τον έχουν στα video club κίολας.
Εμένα πάντως βρε παιδία δεν μάρεσε καθόλου το βρήκα πολύ βαρετό
με κούρασε πολύ όταν το έβλεπα.Αν και το να κυριαρχήσεις τον κόσμο μέσα απο τον κυβερνοχώρο είναι μια προτότυπη ιδέα.

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
aeron
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 11, 2008 9:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 252 Τόπος: Στο κρεβατι μ ξαπλα! Τώρα Βλέπω: Το μελλον...
Αντιθετως εγω το βρηκα πολυ εξυπνο και πολυ πρωτοτυπο το σεναριο. Με ομορφους χαρακτηρες και πολυ φαντασια. Πολυ καλη ταινια !! (και το λεει πιστη φαν του Μιγιαζακι Very Happy)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 11, 2008 11:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Το Paprika μπορείς να το αγοράσεις από τα videoclubs...Κι εγώ έχω αντίγραφο DVD και είναι στους Ελληνικούς υπότιτλους.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pit-bull
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 12, 2008 4:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 03 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 571 Τόπος: Volos Τώρα Βλέπω: Variemai na allazw kathe vdomada
Pragmati poly wraio anime!! Egw to xw se Blu Ray xixixi

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 11, 2009 6:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Αν πω ότι κατάλαβα τι ήθελε να πει το Paprika, θα πω ψέματα... Σα να μου φάνηκε ότι το σενάριο είχε κανα-δυο κενά.
Πάντως η ταινία ήταν εντυπωσιακή οπτικά, είχε all-star seiyuu cast (Megumi Hayashibara και Akio Otsuka, oh yeah! ) και το soundtrack του Hirasawa Susumu είναι φοβερό, ειδικά το Parade (instrumental)! Λίγο παρανοϊκό, λίγο εμβατήριο, μου κόλλησε :3
Άσε που τη βρήκα και στο videoclub μου, με ελληνικούς υπότιτλους (το ότι προτίμησα τους αγγλικούς είναι άλλη ιστορία Razz)

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 11, 2009 9:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Asheto alla OMG tristessa is here, rised from the grave Razz Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
DoT-ToD
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 19, 2009 8:10 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 09 Δημοσιεύσεις: 26 Τόπος: ΑΘΗΝΑ Τώρα Βλέπω: Blood+
Το βρηκα σε video-club , σε HD^^...Φοβερη ταινια , απο τις αγαπημενες μου!Οπως ειπατε και πιο πανω το parade soundtrack τα σπαει, η πλοκη ειναι καλη (αν και δεν εξηγουσε τι ειναι η Paprika οσο θα θελαμε)4,5/5*

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης