Το ξέρατε ότι okashira σημαίνει αργηγός;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Σελίδα 9 από 9
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Gakuen Mokushiroku: High School of the Dead
Kain
Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 22, 2010 12:40 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Ως ζομπολάγνος δεν μπορούσα να μην το ξεκινήσω κάποια στιγμή, έστω και καθυστερημένα. Είδα μονοκοπανιά μέχρι το 5ο επεισόδιο και δεν βλέπω την ώρα να σχολάσω αύριο από τη δουλειά για να δω και τα υπόλοιπα. Ό,τι πρέπει για την αναμονή του επόμενου επεισοδίου του "The Walking Dead"...

Μου αρέσει πολύ που τα ζόμπι είναι "Ρομερικά" (δηλαδή αργά και που σκοτώνονται μόνο αν τους καταστρέψεις τον εγκέφαλο), και ομολογώ πως δεν περίμενα να δω ποτέ τέτοια ζόμπι σε Anime και να μου αρέσει.

Spoiler:
Επίσης το γεγονός οτι είναι τυφλά εξηγεί πολλά πιστεύω σχετικά με τον τρόπο που κινούνται.


Απλά το λατρεύω! Η κλασσική ιστορία, οι νεκροί ξυπνούν και δαγκώνουν τους ζωντανούς, και ακολουθούμε μια ομάδα που προσπαθεί να επιβιώσει. Είναι σαν να βλέπεις ταινία του Ρομέρο, αλλά σε Anime. Και με κυλότες. Πολλές κυλότες!

Άραγε να υπάρχουν κι άλλα Anime με τέτοιου τύπου ζομποκαταστάσεις;

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
astrinos
Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 22, 2010 1:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 04 Ιούλ 10 Δημοσιεύσεις: 174 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης Τώρα Βλέπω: πολλά...
Kain έγραψε:
Ως ζομπολάγνος δεν μπορούσα να μην το ξεκινήσω κάποια στιγμή, έστω και καθυστερημένα. Είδα μονοκοπανιά μέχρι το 5ο επεισόδιο και δεν βλέπω την ώρα να σχολάσω αύριο από τη δουλειά για να δω και τα υπόλοιπα. Ό,τι πρέπει για την αναμονή του επόμενου επεισοδίου του "The Walking Dead"...

Μου αρέσει πολύ που τα ζόμπι είναι "Ρομερικά" (δηλαδή αργά και που σκοτώνονται μόνο αν τους καταστρέψεις τον εγκέφαλο), και ομολογώ πως δεν περίμενα να δω ποτέ τέτοια ζόμπι σε Anime και να μου αρέσει.

Η αλήθεια είναι πως η σειρά τα σπάει, κι εμένα απ' τό πρώτο κιόλας επεισόδειο μου τράβηξε το ενδιαφέρον.. Laughing
θα περημένουμε εναγωνίως το OVA της σειράς καθως και τη δεύτερη σεζόν...

_________________
Helena Paparizou 4 Ever!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kain
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 23, 2010 8:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Μόλις την τελείωσα, και μπορώ να πω πως όσο προχώραγε μου άρεσε περισσότερο, μέχρι το τέλος το οποίο πραγματικά με ενθουσίασε!

Spoiler:
Είμαι περίεργος να δω τι θα γίνει τώρα που η ψηφιακή τεχνολογία μας άφησε χρόνους. Πάντα ήθελα να δω ένα Anime σε σκηνικό Asteroid Apocalypse, μόνο και μόνο επειδή θα συνέβαινε ακριβώς αυτό. Δεν είχα σκεφτεί ποτέ πως θα μπορούσε να συμβεί κάτι τέτοιο σε ζομποκατάσταση, και να που τελικά τόσο οι αιτίες τόσο και οι συνέπειες...
Spoiler:
...Της πυρηνικής έκρηξης στην ατμόσφαιρα παρουσιάζονται πολύ πιο ρεαλιστικά από όσο θα περίμενα.


Κρίμα που δεν υπάρχουν πολλά Anime σαν αυτό. Ανυπομονώ για τη δεύτερη σαιζόν!


Spoiler:
Δώστε Takashi x Saeko στο λαό!


Μόνο εγώ έμεινα με την εντύπωση πως έκαναν έρωτα τη νύχτα που πέρασαν στο ναό; Mr. Green

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 29, 2011 3:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
To teleiwsa kai gw to soukou, para poli kalo gia brainless drasi. Episis kai mena mou thimise ligo resident evil. To telos itan kapws xenerwto alla toulaxiston tha vgei deuteri sezon opote mikro to kako. Anamenoume!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 9 από 9
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης