Το ξέρατε ότι itsumo σημαίνει πάντα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Downloads/Αρχεία    Ταξίδι στο παρελθόν...
ghostdog
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 26, 2007 6:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 13 Ιούλ 06 Δημοσιεύσεις: 658 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: X_x
Τελευταία έχει πέσει αρκετό ψάξιμο για παλιές animated σειρές oπότε σας παραδίδω 3 από τις πιό αγαπημένες (αλλά και δυσεύρετες).

The Mysterious Cities of Gold
(FRA: Les mystérieuses cités d`or , JAP:Taiyou no Ko Esteban )


Παράθεση:
The year is 1532. Esteban, a young boy, is told that he was saved by Mendoza, a navigator on a Spanish ship from a ship wreck in a storm at sea. The only clue to his identity is a medal that Esteban wears about his neck. Esteban joins Mendoza on a trip from Spain to the new world - the Americas - where on route he meets two other children - Zia - an Inca girl and Tao, the last member of a highly advanced race. All three are looking for different things - Esteban to find his father and his identity, Zia for her father and Tao for remains of his race. The clues for all three quests however all point to the seven Cities of Gold and so the children, Mendoza, Sancho and Pedro - two other sailors and friends of Mendoza start searching in a massive treasure hunt for the Cities Of Gold...


Wikipedia
Imdb

Η σειρά είναι Γαλλο-Ιαπωνικής παραγωγής και εδώ σας έχω το english Dub. Kάποιο group είχε αρχίσει να κάνει subbing στην Ιαπωνική version αλλά σταμάτησε στο 3ο επεισόδιο.

The Mysterious Cities Of Gold (Torrent) (7.64GB)

The Mysterious Cities Of Gold (ed2k)



Il était une fois... l'espace
(ENG: Once upon a time... Space)



Παράθεση:
Pierrot, charming Psi and the android Métro take care on the good of the galaxy. They work within the space police force and fight against the forces of Omega that are eager to conquer the universe. Vessels like the "Murène" enable them to be effective in their mission, in order to push back their attackers. Will they be able to preserve the peace of the galaxy in spite of the terrible ultimatum launched by the confederation of Omega?


Wikipedia
Imdb

Άλλη μια Γαλλική παραγωγή γι'αυτό και μπόρεσα να τη βρώ μόνο σε French dub. Έχει βγεί μόνο σε γαλλικό dvd και δεν υπάρχουν υπότιτλοι. Πάντως 5 γαλλικά να ξέρεις την βλέπεις μια χαρά...

Il Etait Une Fois L ESPACE part1 (Torrent) (2.2GB)
[url=http://dl.torrentreactor.net/download.php?id=790640&name=Il%20Etait%20Une%20Fois%20%20%20L'ESPACE%202%E8me%20partie%20FR%20[all-series%20com]Il Etait Une Fois L ESPACE part2 (Torrent) (2.2GB)[/url]

Il Etait Une Fois L'Espace (ed2k)



Spartakus and the Sun Beneath the Sea
(FRA: Les Mondes Engloutis)





Παράθεση:
The Arkadians are a race who have lived far beneath the Earth for thousands of years, tended by ancient technology and an artifical sun - but they have lost the knowledge of how their technology works, and their sun is failing. In desperation some of the younger citizens of Arkadia locate the ancient library and learn that other civilizations still exist on the Earth's surface. They create an 'avatar' of their race, named Arkana, who travels to the surface in the sentient ship Tehrig, along with animal pals Bic and Bac, to find someone who can understand the ancient technology. Who she finds are two human children, Matt and Rebecca, exploring some caves. Almost immediately they are attacked by Arkadian pirates, and descend into the Earth's interior after being saved by the final member of their crew, the mysterious stranger Spartakus.


Wikipedia
Imdb

Oμοίως η σειρά υπάρχει μόνο σε French dub αλλά και πάλι με ελάχιστη γνώση γαλλικών βλέπεται ευχάριστα...

Les Mondes Engloutis - part 1 (Torrent) (5.95GB)
Les Mondes Engloutis - part 2 (Torrent) (6.63GB)

Les mondes engloutis (ed2k)

Tώρα αν κάποιος άλλος έχει βρεί κάποιο από τα παραπάνω με υπότιτλους ή με αγγλικό dub παρακαλείται να μας το πεί Razz . Τhat's all folks !

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Darcia
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 26, 2007 10:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 782 Τόπος: Θεσσαλονίκη, μεγάλη φραπεδομάνα Τώρα Βλέπω: την τύφλα μου
εχω και τις 3 σειρες σε επίσημα DVD.

την πρωτη στα Γερμανικά, τις αλλες στα Γαλλικά.

Ειδα ως τωρα μονο την πρωτη και τις αλλες δυο θα τις δω προσεχως. Αν και ειδα το πρωτο επεισοδιο από το "Μια φορα και εναν καιρο στο διαστημα" και με επιασε ριγος. Ανταγωνιζεται επαξια τις πιο προσφατες σειρες επιστημονικης φαντασιας.


Να διευκρινήσω πως το Mysterious Cities of Gold, επειδη η επισημη αγγλικη εκδοση δεν υπάρχει (καταστραφηκε σε πυρκαγια), πηραν το video stream απο τα γαλλικά DVD και βάλαν το αγγλικό audio stream, οποτε στην ποιοτητα ηχου υστερεί.

αφού εχω και αυτες τις σειρές δε χρειαζομαι τιποτα αλλο. Ελεγα να παρω και "οι 3 σωματοφυλακες" και '' Γυρος του κοσμου σε 80 μερες" στα Γαλλικά, αλλά δεν ειναι για την ηλικια μου.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ghostdog
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 27, 2007 2:15 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 13 Ιούλ 06 Δημοσιεύσεις: 658 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: X_x
Darcia έγραψε:
εχω και τις 3 σειρες σε επίσημα DVD.
Είσαι μερακλής φίλε μου, respect

Να υποθέσω πως υπότιτλοι δεν υπάρχουν στα DVD , έτσι? Εγώ τουλάχιστον φρεσκάρω λίγο τα ξεχασμένα Γαλλικά μου, αλλά μη Γαλλομαθείς μάλλον να εναποθέσουν τις ελπίδες τους σε βιντεόβιους που έχουν γραμμένα τα επεισόδια και στο αρχείο της ερτ Rolling Eyes

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Erisabetsu
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 27, 2007 4:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 416
εμένα μου άρεσε πιο πολύ το "μια φορά ηταν ο άνθρωπος" Το ανθρώπινο σώμα.. χιχι

για το Spartakus and the Sun Beneath the Sea τι να πω.. ακόμη θυμάμαι ποτε παιζόταν..

το πρώτο ομως δεν το ξέρω καθόλου μα καθόλου;

να σας πω..έχετε κάποιο λινκ για Γαλλικό anime fansub? μπας και κατεβάσω κανα καλό anime? ή έστω απο forum?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Darcia
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 28, 2007 10:38 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 782 Τόπος: Θεσσαλονίκη, μεγάλη φραπεδομάνα Τώρα Βλέπω: την τύφλα μου
χωρις υποτιτλους δυστηχως.



Fuki έγραψε:

το πρώτο ομως δεν το ξέρω καθόλου μα καθόλου;

να σας πω..έχετε κάποιο λινκ για Γαλλικό anime fansub? μπας και κατεβάσω κανα καλό anime? ή έστω απο forum?


δε νομιζω να παιχτηκε ποτε στην Ελλαδα. Οι ιδιοι παραγωγοι καναν το Ulysses 31 και Rose of Versailles

Και "Μια φορα και εναν καιρο ηταν η ζωη και ο ανθρωπος" υπαρχει στο emule (26 επεισοδια)
Το Spartacus δεν ετυχε να το δω, αλλα επειδη θεωρηται απο τις καλυτερες σειρες του 80,πως να το εχανα.

για γαλλικα unlicensed torrents εδώ:

http://mononoke-bt.org/login.php?returnto=%2F

πρεπει να εγγραφεις πρωτα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kenji
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 28, 2007 3:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 30 Σεπ 04 Δημοσιεύσεις: 911 Τόπος: Θεσ/νικη / Πάτρα Τώρα Βλέπω: Ton kafe pano sto grafeio
To πρώτο το έχω βρει και εγώ σε torrent στα αγγλικά με κάτι ντοκιμαντέρ σχετικά με τους maya(μάλλον είναι το ίδιο torrent).

Το δεύτερο υπάρχει στον ελληνικό tracker στα ελληνικά. Όπως και το μια φορά και ένα καιρό ήταν ο άνθρωπος, η ζωή, οι εφευρέσεις.

Το τρίτο δε το έχω εντοπίσει ακόμα(γαλλικά δε σκοπεύω να μάθω Razz). Για τον nils ίσως. Laughing
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης