Το ξέρατε ότι mochiron σημαίνει φυσικά,βεβαίως;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Fan-Subbing    Agglika subs i Agglika dubs:Diskoli epoxi gia ta fansubs
Van
Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 06, 2006 5:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 04 Οκτ 06 Δημοσιεύσεις: 32 Τόπος: ΑΓ.Θεοδοροι
iaponika me agglika subs den to sizito ta agglika dubs mou akougete sketos efialtis makria apo emas.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Missing_Score
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 18, 2006 2:43 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 16 Σεπ 06 Δημοσιεύσεις: 592 Τόπος: Narshe Τώρα Βλέπω: South Park (μη βαρατε!)
Τα αγγλικα subs ειναι οντως αθλια, αλλα καμια φορα αναγκαζομαι να βλεπω anime με αυτα γιατι ή δεν υπαρχουν υποτιτλοι (πχ στα Trigun που εχω) ή οι υποτιτλοι ειναι μικροι και δεν τους βλεπω (το pc ειναι μακρια απο το κρεβατι). Συμφωνω παντως οτι χανεται ενα μερος της ατμοσφαιρας του anime. Ρε παιδια τα Ελληνικα dub δεν τα βρισκω και ασχημα μαλλον επειδη ειχα συνηθησει μετα απο μια δεκαετια DBZ (Ναι και του Ruruni Kenshin μου αρεσαν οπως εχω ξαναπει) εκτος και αν ειναι τιποτα "βλαχοι" οπως παλια στον Μαγο του Οζ (τα χειροτερα Ελληνικα subs EVER!)

_________________

Μελος της Αγιας Τριαδας: Gatts, Zengar, Kenshiro
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 18, 2006 10:38 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Είσαι τυχερός που η σειρά που είδες με αγγλικό Dub ήταν το Trigun. Έχει από τα καλύτερα english Dub που έχουν βγει ποτέ σε anime Razz

επίσης με κατάλληλα προγράμματα μπορείς να μεγαλώσεις το μέγεθος διάφορων υποτιτλων

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 27, 2006 10:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
To Steamboy δεν το έχω δει για να εκφέρω γνώμη, όμως το αγγλικό voice cast του έχει ονόματα: Αnna Paquin (η Rogue), Patrick Stewart (o Xavier-πλάκα έχει αυτό Razz ), Alfred Molina... δεν πήραν όποιον κι όποιον Razz
Κι άλλωστε, είχε σκηνοθέτη τον Katsuhiro Otomo, σιγά μην το άφηναν έτσι. Laughing

Το παράξενο είναι πως ενώ σε cartoons το voiceover είναι πολύ καλό, στα anime χωλαίνει το πράγμα. Και συνήθως μιλάμε για διαφορετικούς voice actors σε catoons και διαφορετικούς σε anime Confused τρέχα γύρευε δηλαδή...

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 2
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης