Το ξέρατε ότι anagura σημαίνει υπόγειο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Sneak Peaks    Yakitate Ja-Pan!




Να δηλοσουν την γνωμη τους μονο οσοι το εχουν δει ή το βλεπουν αυτην τη στιγμη!

Θα τα παρατισω ολα και θα παω να γηνω φουρναρης!
22%
 22%  [ 2 ]
Ειναι απιστευτο πως καταφερε να γηνει τοσο ενδιαφερον ενα anime με θεμα το ψωμι! Εριξα το γελιο της ζωης μου!
66%
 66%  [ 6 ]
Δεν ξερω πως τα καταφερε, μα καταφερε να με κρατισει!
0%
 0%  [ 0 ]
Η μηρα του ψωμιου εξακολουθει να ειναι στα σκουπιδια!
11%
 11%  [ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 9


Kite
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 05, 2006 1:52 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime

http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=2429


Το σεναριο εχει ως εξεις:
Ο Azuma Kazuma ειναι ενα παιδι που απο 4ων χρωνων φτιαχνει ψωμη. Σκοπος του ειναι να φτιαξει ενα ψωμι που θα γινει διασημο σαν ψωμη της Ιαπονιας, και οι Ιαπονεζοι να το προτιμανε περισοτερο απο το ρηζι. Μιστικο του οπλο ειναι τα Sollar Hands που κατεχει! δλδ τα χερια του εχουν την απαρετιτη θερμοτιτα οστε να βρισκετε το ψωμη στην απαρετιτη θερμοκρασια ακομα κι οταν ζημονετε! Το ψωμι αυτο θα το ονομασει Ja-Pan! (pun ειναι το ψωμι)

Η σειρα ειναι απιστευτη και ξεκαρδιστικη παρα το γεγονος οτι το ψωμι σε αφινει παντελος αδιαφορο! Αλλιος δεν θα μπορουσε ποτε μια σειρα σαν κι αυτην να βγαλει 69 επισοδια και να μην μπορεις να σταματισεις να βλεπεις!


Οπιος δοκιμαζει το ψωμη του azuma αντιδρα παντα καπος ετσι! (αυτος ειναι ο δοκιμαστης)

Ο manager με το afro ειναι ολλα τα λευτα!

Αυτη η καλη κυρια κηδεψε την γατα της!... (ακομα δεν μπορω να συνελθω απο αυτην την σκινη!

Αυτος ειναι ενας τελιος ασχετος δυτικος που εμφανιζετε στο ασχετο οποτε αναφεροντε σε κατι δυτικο. Η εκφραση του προσοπου του ειναι παντα η ιδια (κλασικα δυτικο πρωσοπο) και φενετε παντα απο την ιδια οπτικη γωνια θαρεις και ειναι φοτογραφια! Τον λενε Kid! (υπαρχουν φημες οτι χρησιμοποιησαν σαν προτιπο την φατσα το Bran Pit.) Razz


Η σειρα ειναι Καταπληκτικη! Οσοι την ηδαν ξερουν τη λεω! Μην ξεγελιεστε με το γεγονος οτι δεν σας ενδιαφερει το ψωμι! Η σειρα ξερει να σας κρατα σε αγονια! Την συνιστω ανεπιφηλαχτα!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kite στις Τετ Ιούλ 05, 2006 5:51 pm, 4 φορές συνολικά

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
AtErMoNo
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 05, 2006 8:39 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 08 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 540 Τόπος: Λάρισα Τώρα Βλέπω: Noein
Καλά αυτό με το βουνό Fujiyama ήτανε όλα τα φράγκα!!! Φαντάζομαι τί έχω να δω μετά. Αναλυτικά σχόλια μόλις το τελειώσω. Είναι πολύ καλό μέχρι στιγμής. Smile

_________________

"...Too much love will kill you..."
"...Αν μου δείξεις υπερβολική αγάπη θα σε κερατώσω..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 05, 2006 10:49 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
Aυτή τη σειρά θέλω να τη δω εδώ και καιρό. Έχω ακούσει και πολύ καλά σχόλια, αλλά και θέλω να δω τι γίνεται με τα ψωμιά (μια και μπορώ να τρώω ψωμί και άλλα αρτοσκευάσματα μέχρι να σκάσω! Laughing Laughing )

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Darcia
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 05, 2006 5:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 782 Τόπος: Θεσσαλονίκη, μεγάλη φραπεδομάνα Τώρα Βλέπω: την τύφλα μου
εγώ είχα διαβάσει το μάνγκα ως το 17ο τεύχος, όπου μετά το Μονακό αρχίζει ένα νέο μεγάλο τουρνουά. Οι γκριμάτσες που κάνουν οι διάφοροι δοκιμαστές κάθε φορά είναι απίθανες και προκαλούν πολύ γέλιο. Από τα πιο αστεία μάνγκα
Αν δε το διάβαζα θα έβλεπα το ανιμε οπωσδήποτε
Τώρα μετά το μάνγκα που να έχω όρεξη να δω 69 επεισόδια. Αν και το ανιμε τελειώνει απότομα ενώ το μάνγκα συνεχίζεται.

Αν σας άρεσε το Yakitate ρίξτε μια ματιά στο Cooking Master Boy και Addicted to Curry.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MoRmEnGiL
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 19, 2006 12:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 05 Δημοσιεύσεις: 1702 Τόπος: Kuraikako.. Mirai.. Risoukyou.. Ikijigoku.. Τώρα Βλέπω: Rome. :P
osoi den to exete dei DEN 3erete ti xanete Razz

warning:
otan pate na to deite,na exete proxeiro fai kai na MHN exete faei,alliws 8a fate paketo.


e3hgw:thn prwth fora pou ebala na dw hmouna nhstikos kai bazw na dw yakitate.meta apo 2-3 episodeia mou trexane ta SALIA kyriolektika.kai den eixa fai proxeiro.
yakitate-morm 1-0

thn deuterh fora pou ebala na dw eixa frontisei na faw prin.apotelesma? meta apo 2-3 episodeia pali me eixe piasei apisteuth ligoura alla den mporousa na faw giati hmouna skasmenos Confused Confused Confused
yakitate-morm 2-0

thn trith fora brhka loipon thn xrysh tomh:hmouna nhstikos,alla eixa mpolika krouasan (kurowa-san?) kai fagwsima mazi kai etrwga k eblepa.
htan to kalytero krouasan pou exw faei sth zwh mou..
yakitate-morm 2-1

kai to match synexizete ka8 oti exw dei mono ws to 20,giati perimena na oloklhrw8ei h seira Razz Razz

_________________




Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 07, 2006 5:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
OK gia na min kano double threads as postaro edo, i seira einai poli kali isos to apolito parody anime, apla dialane to dbz, to naruto to pairnane ena heraki kai genika arketa anime alla kai tainies [vlepe lord of the rings] An kai stin arhi rihneis to apisteto gelio meta to 52 ginetai kapos monotono [leipei kai o pierrot-san Razz ] Tespa, poli kalo comedy-parody. Deite to asap Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
valarauko
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 28, 2006 10:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 03 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 350 Τόπος: thessaloniki
ααααργκκκ διάβολε, το πέρασα για χταπόδι... σκατά .. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

λόγοι για να μή το δείτε

1. ο φούρναρης της γειτονιάς θα γίνει πολύ πλούσιος.

2. θα βάλετε περιτά κιλά

3. στη λέξη "ψωμί" θα σας τέχουν τα σάλια

4. για 69 επεισόδεια , δεν θα έχετε τίποτα πιο σημαντικό να κάνετε

και άλλες πολλές παρενέργιες...

ΑΜΑΝ, δυο μέρες που το βλέπω, τρέχω στον φούρνο μετά..grrrr

_________________



Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul!!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ioannemi42
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 22, 2006 12:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 06 Δημοσιεύσεις: 82 Τόπος: Thessaloniki
paidia pws to katevazw apo ekeini tin selida?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Summoner
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 22, 2006 12:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Σεπ 03 Δημοσιεύσεις: 2801 Τόπος: the blue planet
ioannemi42 έγραψε:
paidia pws to katevazw apo ekeini tin selida?

Apo ekeinh apefthias den pezei alla apo edw px http://www.animesuki.com/series.php/494.html pezei ;p torrent (paketakia) allios ston rizon sto irc sto kanali ton anime-empire(mias pou to'xoun oloklhrosei).

_________________
夜露死苦
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kienzan
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 22, 2006 2:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 316 Τόπος: Gianena-Athina Τώρα Βλέπω: Oti katsi^^
Στη πρώτη σαιζον αιθήστικα και εγω!!
Την εκανα μαραθόνιο και ουται που το κατάλαβα πως περασε η ώρα... Smile


Αλλα ρε παιδια μετα η σείρα κσεπερναει το τα ορια και μου φάνικε υπερβολικα γελεία.

Ιδικα ο Κλόουν που κλονοποιείται ηταν τρισάθλιος και οι αλοι δυο ηληθιοι που τσακονονταν σινεχεια σε κάθε επισώδιο ήταν υπερβολικα στπαστικοι.

Τελικά δεν άντεξα και το παρατισα καπου στο ep 45...
καλό ήταν όσο κράτησε Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ioannemi42
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 23, 2006 12:28 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 06 Δημοσιεύσεις: 82 Τόπος: Thessaloniki
Summoner έγραψε:
ioannemi42 έγραψε:
paidia pws to katevazw apo ekeini tin selida?

Apo ekeinh apefthias den pezei alla apo edw px http://www.animesuki.com/series.php/494.html pezei ;p torrent (paketakia) allios ston rizon sto irc sto kanali ton anime-empire(mias pou to'xoun oloklhrosei).


euharistw para poli!!!!!!!!!!!!!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης