Το ξέρατε ότι asa gohan σημαίνει πρωινό γεύμα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 2 από 4
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Fan-Subbing    Favorite Fansub group.
AtErMoNo
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 27, 2005 12:50 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 08 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 540 Τόπος: Λάρισα Τώρα Βλέπω: Noein
Να προσθέσω ότι από τις καλύτερες δουλειές που έχω δει έγινε στο Air TV που είδα πρόσφατα. Φοβερή ποιότητα!!! + τις σημειώσεις στην αρχή του κάθε επισοδείου. Δυστυχώς δεν γνωρίζω πιο group είναι. Έχουν την σύντμηση [Koi].

_________________

"...Too much love will kill you..."
"...Αν μου δείξεις υπερβολική αγάπη θα σε κερατώσω..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Manos the Great
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 27, 2005 12:55 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 23 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 152
http://www.omochi.net/pages/index.php
Koi legete. Razz Tora ti simeni to Koi... den gnorizo. Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Black_jack
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 04, 2005 8:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 11 Ιούν 04 Δημοσιεύσεις: 284 Τόπος: Hrakleio(krhths) Τώρα Βλέπω: diafora
paidia eida to full metal alchemist apo tous animeclipse kai mporo na po pos mou fanike poli kalo
tora an petixan to sub de 3erw giati apo tzapanezika de 3erw tpt alla apo ikona kai ixo mia xara htan
opos episis kai to subs tous etsi lita me skia arketa oraia Smile
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 04, 2005 11:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Arketa kali oi lunar [apla pentakathara raw, toulahiston sto peacemaker pou eihan kanei], shinsen [aporo poso megalo einai to group, ehoun shedon oles tis kales seires tis periodou kai einai oi protoi pou vgazoun episodes Blood+], na mi xehaso tous Wizzu gia tin apithani douleia sta Texhnolyze, Blame!]. Tora apo encoding-fansubing groups Anime-4ever, Zentarim [ta pio kathara rip ever] kai vision-anime [kirios epeidei ehoun megalo arithmo kalon release]

ps: Ade kai triad, an kai kanoun mono romance etc anime Surprised

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
xHATEBREEDx
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 05, 2005 9:03 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 07 Ιούλ 04 Δημοσιεύσεις: 171 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Τους λογαριασμούς του σπιτιού....
Black_jack έγραψε:
paidia eida to full metal alchemist apo tous animeclipse kai mporo na po pos mou fanike poli kalo
tora an petixan to sub de 3erw giati apo tzapanezika de 3erw tpt alla apo ikona kai ixo mia xara htan
opos episis kai to subs tous etsi lita me skia arketa oraia Smile


Yeap, το encoding εγινε/γινεται απο τα αυθεντικα dvd Cool

_________________

AnimeClipse Fansubs
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 05, 2005 12:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο αγαπημένο fansub group, διότι όλα μου αρέσουν.Αρκεί να κάνουν καλά τη δουλειά τους και να βγαίνει νόημα στους υπότιτλους, που πιστέυω όλα το κάνουν.Και ορισμένες καινοτομίες δεν θα ήταν άσχημες οπως πχ το SPECTRE (συντ/φια: [SPA] ) που βάζει ζωηρά και ωραία χρώματα, ή ένα group του Hellsing που η γραμματοσειρά τους ήταν εμπλουτισμένη με σύμβολα στα μέσα στα γράμματα,και γενικά μοιάζει σαν θρησκευτικό κείμενο(πχ το ''Ο'' , μπορεί να έχει έναν Σταυρό ανάμεσα)

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MoRmEnGiL
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 18, 2006 4:08 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 05 Δημοσιεύσεις: 1702 Τόπος: Kuraikako.. Mirai.. Risoukyou.. Ikijigoku.. Τώρα Βλέπω: Rome. :P
osa eipe o hazuki kai anime empire Razz

_________________




Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
narkalios
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 29, 2006 2:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 03 Μάϊ 05 Δημοσιεύσεις: 228 Τόπος: Terra Prime Τώρα Βλέπω: The Twelve Kingdoms - Berserk - School Rumble 2nd Term
Favorite: Kick Ass Anime ... 8a tous dite na grafonte san: [KAA]

Giati: giati kanoun ton kopo kai 3ANAFTIAXNOUN apo tin arxi ena kalo anime otan auto vgei se dvd me tin analogi poiotita fisika kai iperfisika mege8i...mpori na fenonte ipervolika ta new funsubs tous alla postepsteme...ti na vlepeis dvd ti na vlepeis auta exei 0 diafora...

http://kaa.animeconnection.net/torrentpage/

min krinete apo ta mege8i ton titlon... a3izi pragmatika ton kopo


episis einai to agapimeno mou groupaki giati den analononte se a8lia kai ili8ia sxolia mesa sto anime.exoun tin metafrasi (fisika) alla exoun kai ta sxolia ekei pou prepei...

_________________
>>> My Anime Album <<<



- Οι τουρίστες στην ρεσεψιόν ετοιμάζονται να με λιντσάρουνε και η γυναίκα μου να με βράσει...
- Θέλω να δω την Hinata ενήλικη γαμώτο...
- με ακούτε?... - Σας ακούμε, προφανός σας ακούμε, για να απαντάμε σας ακούμε
THE GATES ARE OPEN
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 29, 2006 7:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
narkalios έγραψε:
Favorite: Kick Ass Anime ... 8a tous dite na grafonte san: [KAA]
Giati: giati kanoun ton kopo kai 3ANAFTIAXNOUN apo tin arxi ena kalo anime otan auto vgei se dvd me tin analogi poiotita fisika kai iperfisika mege8i...mpori na fenonte ipervolika ta new funsubs tous alla postepsteme...ti na vlepeis dvd ti na vlepeis auta exei 0 diafora...
http://kaa.animeconnection.net/torrentpage/
min krinete apo ta mege8i ton titlon... a3izi pragmatika ton kopo
episis einai to agapimeno mou groupaki giati den analononte se a8lia kai ili8ia sxolia mesa sto anime.exoun tin metafrasi (fisika) alla exoun kai ta sxolia ekei pou prepei...


Ναι, αλλά οι KAA ΔΕΝ είναι fansubbers....όπως αποκαλούνται οι ίδιοι είναι DVD backup group που βγάζει licenced (συνήθως) Anime dvd-rips...
Προσωπικό favourite είναι Animekraze με ολίγον απο Triad.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Dante80 στις Τρι Σεπ 19, 2006 8:57 pm, 1 φορά

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
narkalios
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 31, 2006 2:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 03 Μάϊ 05 Δημοσιεύσεις: 228 Τόπος: Terra Prime Τώρα Βλέπω: The Twelve Kingdoms - Berserk - School Rumble 2nd Term
i ali8ia einai oti den ka8onte na ta kanoun me to xeri alla kanoun 3ero rip... simasia exei omos oti einai anime - source kai poli kalo malista :PPPP
ti kai an den einai funsubbers

_________________
>>> My Anime Album <<<



- Οι τουρίστες στην ρεσεψιόν ετοιμάζονται να με λιντσάρουνε και η γυναίκα μου να με βράσει...
- Θέλω να δω την Hinata ενήλικη γαμώτο...
- με ακούτε?... - Σας ακούμε, προφανός σας ακούμε, για να απαντάμε σας ακούμε
THE GATES ARE OPEN
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 31, 2006 6:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
narkalios έγραψε:
i ali8ia einai oti den ka8onte na ta kanoun me to xeri alla kanoun 3ero rip... simasia exei omos oti einai anime - source kai poli kalo malista :PPPP
ti kai an den einai funsubbers

Οχι βρε, δεν αντιλέγω...απλά αν γράψεις στο forum τους κάτι του στυλ: "You're my favorite fan-subbing group!"...σε πλακώνουν στο ξύλο.Laughing
Το καλό με τους KAA είναι πως βγάζουν VHQ releases...και μάλιστα με μεγάλη ταχύτητα....η ποιότητα που παίζει είναι σχεδόν η καλύτερη που μπορείς να βρείς μετά απο DvD image...
Αλλά...έχουν 2 μειονεκτήματα...
1> Το leech/seed ratio στον tracker τους είναι για τα μπάζα (λόγω τρελής προσέλευσης φυσικά)...και δεν υποστηρίζουν bitcomet.
2> Το encoding τους σε .mkv (h264+.acc3) διασφαλίζει ως vessel την καλύτερη stream ποιότητα σε video και ήχο αλλά ταυτόχρονα η διαδικασία μετατροπής του σε .vob για DvD burning (τις αγαπημένες μου σειρές τις περνάω σε DvD για την ξεχωριστή εμπειρία που δίνει η plasma μου...) είναι μεγάλο παλούκι...(αν και γίνεται φυσικά...)

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 31, 2006 6:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Εγώ δεν έχω παράπονο από τους KAA αλλά αφού κάνουν που κάνουν τον κόπο και τα DVDripάρουνε, γιατί δεν τα κάνουν και Dual Audio ?
Και από την στιγμή που η Anime HeadQuartes (AHQ) πολλές φορές κόβει τα Openings/Endings, νομίζω πως μια πολύ καλή επιλογή είναι Anime4Ever (a4e).

Dante80 έγραψε:
τις αγαπημένες μου σειρές τις περνάω σε DvD για την ξεχωριστή εμπειρία που δίνει η plasma μου...


Εγώ πάλι συνδέω τον υπολογιστή μου στην καινούργια επίπεδη τηλεόραση που πήραμε ,μιας και έχει συνδεσιμότητα με PC, και βλέπω εκεί τα ΠΑΝΤΑ. Χωρίς να χρειάζεται να κάιω DVD Razz


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Phantom Duck στις Σαβ Αύγ 05, 2006 11:51 pm, 1 φορά

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
narkalios
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 01, 2006 11:57 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 03 Μάϊ 05 Δημοσιεύσεις: 228 Τόπος: Terra Prime Τώρα Βλέπω: The Twelve Kingdoms - Berserk - School Rumble 2nd Term
"επίπεδη τηλεόραση" o enas... "plasma" o alos.... RE OU.....kai egw ka8ome kai vlepw se 15" monitor

alla den 8a parw "bravia"? 8a parw... 8a sas di3w egw, 8a dite ti 8a pa8ete

asxeto alla o Phantom Duck itan o agapimenos mou iroas otan eimouna mikroulis kai elipe o 8ios roulis.... (?!?!?!?!?!?!)

_________________
>>> My Anime Album <<<



- Οι τουρίστες στην ρεσεψιόν ετοιμάζονται να με λιντσάρουνε και η γυναίκα μου να με βράσει...
- Θέλω να δω την Hinata ενήλικη γαμώτο...
- με ακούτε?... - Σας ακούμε, προφανός σας ακούμε, για να απαντάμε σας ακούμε
THE GATES ARE OPEN
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 01, 2006 12:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Και εγώ την Bravia έχω. Smile Αν τελικά την πάρεις κάποια στιγμή θα σου πω και πως να την συνδέσεις με το PC μια και καλή. Γιατί εμένα μου έβγαλε την πίστη ανάποδα μέχρι να τα καταφέρωConfused

narkalios έγραψε:
asxeto alla o Phantom Duck itan o agapimenos mou iroas otan eimouna mikroulis kai elipe o 8ios roulis.... (?!?!?!?!?!?!)


?!?!?!?!?!?!

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
hajate
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 04, 2006 7:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 14 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 158 Τόπος: sleepy hollow Τώρα Βλέπω: τον λογαριασμό της Δ.Ε.Η @_@
shinsen-subs γιατί κάνουν φοβερή δουλειά και γιατί μεταφράζει ένας συμπατριώτης μας. Smile
mahou για την πολύ καλή δουλειά στο fate/stay night.
animeclipse γιατί τα παλικάρια μας δίνουν την χαρά να εκπληρώσουμε ένα παιδικό όνειρο(plawress sanshiro).μπράβο τους για την πολύ καλή δουλειά! Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 4
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης