Το ξέρατε ότι warui σημαίνει κακός;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Sneak Peaks    Serial Experiments Lain Preview......:)




Σας άρεσε αυτό το Anime?....

Νεϊ
78%
 78%  [ 15 ]
Όϊ
10%
 10%  [ 2 ]
Ντόνντ Νόου
10%
 10%  [ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 19


Dante80
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 02, 2006 8:47 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
Υπάρχει ήδη τοπικ του σύντροφου Ναρκάλιου για το τιτανομέγιστο αυτό anime εδώ...απλά άνοιξα καινούριο για να βάλω και ένα pollaki... Smile


_______________________________________________


SERIAL EXPERIMENTS LAIN


_______________________________________________





O Ryutaro Nakamura σκηνοθετεί ένα anime που κυριολεκτικά αποτέλεσε βόμβα πολλών μεγατόνων όταν έπεσε στα χέρια των ανυποψίαστων otaku το 1998.





Ένα βαθύ φιλοσοφικό και ψυχολογικό δράμα που δεν απευθύνεται τόσο στους φίλους των Pokemon αλλά του Κάφκα και του David Lynch, το Lain έθεσε νέα στάνταρ στον χώρο του cyberpunk και διέυρυνε τα σύνορα της Japanimation στα όρια των δυνατοτήτων που είχε θέσει το ψυχολογικό καλειδοσκόπιο του Hideaki Anno (Neon Genesis Evangelion)...




Κώδικας:

Lain is a small and introverted girl, who at first glance doesn't seem too quick-witted. This will soon prove to be a false interpretation, as she is truely the incarnation of curiosity.





Κώδικας:

Following a string of events where one of Lain's schoolmates commits suicide, and her ghost starts haunting the students PDA's, Lain is dragged deeper and deeper into the world of cyberspace. There she will encounter a whole range of complex philosophical questions about our very existence, and how we operate over electronic networks.






Κώδικας:
And its only just getting started....





Reviews της σειράς μπορείτε να βρείτε στο ANN και στο AnimeNfo...
Για όσους ενδιαφέρονται για την σειρά αυτή, ΑΦΟΥ το πάρετε απόφαση να μπλεχτείτε στο Wired, ρίξτε μια ματιά εδώ...για DDL ή εδώ... για torrent...(με seed/leech ratio 329%!!....) Cool





Προσοχή...αυτό το anime δεν είναι για όλους. ΜΗΝ το ξεκινήσετε αν θέλετε απλά να περάσετε την ώρα σας βλέποντας κάτι ωραίο...θα τρέχετε και δεν θα φτάνετε...Very Happy





No matter where you go, everyone's connected...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 02, 2006 1:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Ρε dante! ποσο σου περνει για να κανεις αυτα τα prevew? μονο για να βγαλω και να φορτοσω τις ηκονες απο το EVA live action μου πηρε μια ωρα! πρεπει πραγματικα να σου αρεσουν αυτα τα anime!
Θα ηταν καλιτερα να εβαζες περισοτερα picks απο την σειρα και λιγοτερα wallpaper. Οσο καλη και νανε η σειρα, βαζοντας ηκονες που εχουν επεξεργαστει φανερα στο photoshop, διμιουργεις ηπονιες στον καταναλοτη οτι μεγαλοπιεις την σειρα και οτι μπορει να μην ειναι τοσο καλη οσο διχνει.

Οπος και το NGE ετσι και το SEL ειναι σειρες που θα κανουν τα γραναζια στο μιαλο σου να αρχισουν να τριζουν. Το SEL ειναι ενα anime που καταφερνει να σε πισει οτι ο ψιφιακος κοσμος ειναι ο αλιθηνος και οχι αυτος που ζουμε!.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Student_Vegeta
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 02, 2006 3:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 29 Ιούλ 05 Δημοσιεύσεις: 69 Τόπος: Wonderland
Έχει κανείς τα subtitles για το πρώτο επεισόδιο?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 02, 2006 4:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
Kite έγραψε:
Ρε dante! ποσο σου περνει για να κανεις αυτα τα prevew? μονο για να βγαλω και να φορτοσω τις ηκονες απο το EVA live action μου πηρε μια ωρα! πρεπει πραγματικα να σου αρεσουν αυτα τα anime!

Ντάξ....άμα έχεις full acount στο ImageShack,....ένα τσιγάρο δρόμος είναι...Laughing
Kite έγραψε:
Θα ηταν καλιτερα να εβαζες περισοτερα pics απο την σειρα και λιγοτερα wallpaper. Οσο καλη και νανε η σειρα, βαζοντας ηκονες που εχουν επεξεργαστει φανερα στο photoshop, διμιουργεις ηπονιες στον καταναλοτη οτι μεγαλοπιεις την σειρα και οτι μπορει να μην ειναι τοσο καλη οσο διχνει.

Point taken...αν και δεν απευθύνομαι ακριβώς στον καταναλωτή... Wink
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Garrett
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 03, 2006 7:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 19 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 337 Τόπος: Μy little fantasy world
Καλα απλα μια απο τις καλυτερες σειρες ever.Respet Lain Smile !!
Μου αρεσουν τα review σου Dante80 keep them up.

Α και btw Kite τα fotos στο review ειναι τα περισσοτερα απο το ανιμε η απο DVD ,consept art και οχι wallpapers.Aσε που σε βαζουν στο κλιμα τις σειρας καλυτερα απο fotos τις καθεαυτης σειρας Smile

_________________
Like my old grand daddy used to say, "The less a man makes declarative statements, the less apt he is to look foolish in retrospect"
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
nitro912gr
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 12, 2006 5:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 10 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 211 Τόπος: Athens
total respect auti i seira, stin arxi otan to katebaza eixa akousei mono mia gnomi kai auti arnitiki (poli psyho fasi mou eixan pei Razz) alla telika en8ousiastika afantasta, san to matrix sto poio parafisiko einai ti na po, master piece! (a kai kati gia osous anarotiounte gia to poios einai o pragmatikos kosmos, i moni periptosi na mperdepseis ton kanoniko me ton psifiako einai na paizeis world of warcraft Razz pistepsteme)

_________________
http://nitro912gr.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Darcia
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 30, 2006 7:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 782 Τόπος: Θεσσαλονίκη, μεγάλη φραπεδομάνα Τώρα Βλέπω: την τύφλα μου
μετά το NGE κσι το μάνγκα του GIS (πρώτος τόμος) και του FCLC μπορώ να πω πως αυτό με εντυπωσιάσε περισσότερο από όλα μιας και φάνηκε ποιο προσιτό και επίκαιρο. Δεν έχει ούτε την πολλές φορές μη-απαραίτητη πολυπλοκότητα του GIS oύτε και σε βάζει να μυρίσεις τα νύχια σου όπως το NGE για το τι ρόλο βαράει η κάθε οργάνωση και σε τι αποσκοπεί. Ασε που τα κάναν σαλάτα στο τέλος με το End of Evangelion. Για το FCLC θα δω πρώτα το ανιμε για να το κρίνω. Μου άρεσε και το Battle Angel Alita αλλά για άλλους λόγους.

ωστόσο το Lain μου κίνησε το ενδιαφέρον για παρόμοια ανιμε. Εχω κατεβάσει ήδη το Paranoia Agent και το Rahxephon και βλέποντάς τα θα κατεβάζω το GIS 1st GIG anime, Boogiepop Phantom, FLCL anime, Saikano και (αν το βρω ) το Silent Moebius, αν και θα προτιμούσα το μάνγκα αλλά 12 τόμοι είναι ακριβοί. Eνδιάμεσα θα κάνω κανα διάλλειμα βλέποντας κανα Rose of Versailles, Fruits Basket κτλ.

ελπίζω τα υπόλοιπα να φτάνουν έστω στο μισό την πλοκή του SEL
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης