Το ξέρατε ότι make σημαίνει ήττα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 1 από 5
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Μουσική    Ποσοι ακουν μουσικη απο Video Games / Anime ?
kio
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 18, 2004 1:18 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 10 Σεπ 04 Δημοσιεύσεις: 17 Τόπος: Athens - Pagrati Τώρα Βλέπω: τον καθρεφτη μου... ή αυτος που ειναι στο καθρεφτη βλεπει εμενα?
Ακουω πολυ μουσικη απο Anime / Video Games (Final Fantasy ,Silent Hill ,Resident evil,Metal Gear Solid, Sonic the hedgehog κ.α.)

Ποιος αλλος ακουει τετοια μουσικη??

_________________
Σιμώνη γυρνα πίσω! Δεν το εννοούσα αυτο που ειπα... ελα, εισαι πιο όμορφη και πιο γλυκια απο τη Kagome!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 18, 2004 2:30 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Εγώ είμαι ένας απ'αυτούς, φίλτατε kio! Very Happy Μάλιστα, δεν αρκούμαι να τα ακούω στον υπολογιστή μόνο. Γράφω τα αγαπημένα μου anime και videogames theme σε audio cd και τ' ακούω στο discman μου όταν ξαπλώνω στο κρεβάτι μου, όταν παίρνω το λεωφορείο ή το μετρό...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
tokyo pig
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 18, 2004 6:29 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 14 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 494 Τόπος: Proud user of the futaba script... Τώρα Βλέπω: The Joy and Horrors Of /B/
Liga kai sigkekrimena...(nobuo Uematsu(ff rulez) silent hill 4 sound track(apo ta kalitera alternative rock tracks)kai vevea tis akseperastes ilektrikes rokes tou guilt gear....

_________________
~PuT YoUR ArMs ARoUNd My ThrOaT~
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 18, 2004 10:12 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Βασικά εγώ λατρεύω την μουσική του Cowboy Bebop. Από video games ακούω την μουσική του Chrono Trigger και του Castlevania-Symphony onf the Night (ιδιαίτερα το Heavy Metal Remix του Bloody Prince είναι από τα αγαπημένα μου Rock κομμάτια)

Πολύ καλή είναι και η μουσική του Macross 7. Την J-Pop την αντιπαθώ μέχρι θανάτου, αλλά μερικά κομμάτια όπως το Sakura Saku μου αρέσαν αρκετά.

Πολύ καλό είναι και το Scramble που τραγουδάει η Horie Yui με τους Unscandal στο opening του School Rumble. Το είδος της μουσικής είναι Ska, νομίζω. Τέλος πάντων είναι ένα κομμάτι που σου κολλάει.

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Summoner
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 18, 2004 2:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Σεπ 03 Δημοσιεύσεις: 2801 Τόπος: the blue planet
Otidipote game music yparxei to akouo mias pou h proth mou sikh pou mou kinise to endiaferon einai afth kai den tha stamatiso pote na akouo . Pragmatika yparxei tosh poikilia mesa stis mousikes paixnidion pou o kathenas borei na vrei kati pou tou aresei kai arketa poiotiko kapies fores.

_________________
夜露死苦
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tokyo pig
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 18, 2004 3:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 14 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 494 Τόπος: Proud user of the futaba script... Τώρα Βλέπω: The Joy and Horrors Of /B/
Tora siniditopiisa oti milame kai gia mousiki apo anime....akouo tonous...idios ta cover ton animetal kathos kai ta diafora(ayumi hamas,l'arc en ciel etc)agapimeno mou sigkrotima oi asian kung fu generation agapimeno mou album tous to rocket num 4

_________________
~PuT YoUR ArMs ARoUNd My ThrOaT~
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 18, 2004 11:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Ω, ναι! Οι asian kung fu generation σκίζουν! Αν κι έχω ακούσει μόνο ένα τους τραγουδι - Ηaruka Kanata [Naruto 2nd opening] - ήταν αρκετό για να με ξεσηκώσει! Rock On Dude!

Eπίσης, οι The pillows οι οποίοι έχουν γράψει τα περισσότερα μουσικά κομμάτια του Furi Kuri - με καλύτερο το κλασσικό Riding on Shooting Star -δεν παίζονται!!! Rock On Dude! Rock On Dude! Rock On Dude!

Αμά με ρωτήσετε, όμως, για το αγαπημένο μου anime τραγουδάκι, αυτό είναι το Let me be with you [Chobits opening] των Round Table featuring Nino.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
carcara
Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 22, 2004 4:19 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 153 Τόπος: Θεσσαλονικη
to kalokairi pou perase akougame me thn kopelia mou sto amaksi cd me mousikh apo anime....
nomiza oti mono emeis eixame ftasei se afto to "kameno" epipedo Laughing

telika xairomai pou den eimaste oi monoi Laughing

_________________
Kaze No Koe
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Menghus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 22, 2004 8:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 30 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 481 Τόπος: Ξάνθη Τώρα Βλέπω: Πολλά και διάφορα
Από games δεν ακούω σχεδόν καθόλου, από anime ακούω αρκετά συχνά ορισμένα soundtracks (π.χ. Νoir) ενώ κάποια συγκεκριμένα τραγούδια είναι συνεχώς στην list (π.χ. Sound Life - Trigun). Δεν το θεωρώ "κάψιμο", είναι μουσική και είναι και αυτά εξαγώγιμο είδος της Ιαπωνίας Smile

_________________


Βαρύς ο κόσμος να τον ζήσεις, όμως για λίγη περηφάνεια - τ' άξιζε!
Γ. Σεφέρης
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 23, 2004 1:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
"Κάψιμο" θα θεωρηθεί αμα ζητήσεις από τον dj του club να βάλει το Pikachu Rap του Αzn Pride. Nyahahahahahaha! Laughing Laughing Laughing

Με την ευκαιρία, θα μοιραστώ μαζί σας ένα περαστικό που μου αφηγήθηκε μια αμερικανίδα otaku, που όπως κι έγω, έτσι κι αυτή είναι ξετρελαμένη με το Let me be with you:

I sing that chobits song alot the funny part is i get the words right and its funny, one time i was in my car singing it when my dad was driveing(i was drunk) and the sing was on, i was singing so loud that every one could hear my drunk jap singing it was funny, the next day they laughed at me, co there were my friends at a party.

Nαι, κι εγώ ξέρω απ΄έξω κι ανακατωτά τους στίχους του τραγουδιού! Cool Laughing Μάλιστα, το καλοκαίρι συνήθιζα να σιγανομουργουράω τη μελωδεία του καθώς περπατούσα στον δρόμο.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
shin_salim
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 23, 2004 9:27 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: NeTWoRK.STaFF ::
:: iN.MaNGa ::
:: NeTWoRK.STaFF ::<br>:: iN.MaNGa ::

Συμμετέχει από: 01 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 142 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Από παιχνίδια ένα από τα καλύτερα είναι σίγουρα το Symphony of the Night.
It's on a league of its own.
Ιδιαίτερα αξιοσημείωτο είναι το OST από τα παιχνίδια της σειράς Guilty Gear.
They simply ROCK!

Υπάρχει μια σειρά από τουλάχιστον 4CD όπου κάποια ιαπωνική συμφωνική ορχήστρα έχει ηχογραφήσει ζωντανά διαδκευές σε themes από παλιά/γνωστά video games. Π.χ. Mario Bros., Mario World, Metroid, Zelda! Πραγματικά μοναδικό!!! Αν το βρείτε πουθενά... don't hesitate!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Blademaster_X
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 28, 2004 7:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
Official AP GFX Artist
::Moderator::<br>Official AP GFX Artist

Συμμετέχει από: 30 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 1933 Τόπος: Athens - city of no refund
ΦΥΣΙΚΑ και ακουω!!! Very Happy

Η αληθεια να λεγεται η μονη jap μουσικη που ακουω ειναι απο τα anime που βλεπω και ειναι ΠΟΛΛΑ!!!

Τα αγαπημενα μου(η λιστα ανανεωνεται και με τα anime που βλεπω Razz )
Round Table featuring Nino-Let me be with you(Chobits)
L'arc~en~ciel-The Fourth Avenue Cafe(Runouri Kenshin)
Slam Shade-1/3(Runouri Kenshin)
Be my angel,Ame agari(Angelic Layer)
Gravity(Wolfs Rain)

....δεν νομιζω υπαρχει λογος να συνεχισω Embarassed .Οσο για game OST και απο δω ΠΟΛΛΑ!!!Αλλα το αγαπημενο μου για παντα,στους αιωνες, των αιωνων

Grandia OST

Δεν φανταζεστε τι ηλεκτροσοκ με επιασε οταν το πρωτοακουσα!Αυτο με παρακινησε να ψαξω τις μουσικες και αλλων games(FF,BOF,κτλ...).Μετα απο αυτο καταλαβα οτι και τα anime εχουν εκπληκτικη μουσικη και...να το αποτελεσμα!!! Very Happy

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Edge
Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 29, 2004 3:54 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 27 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 15 Τόπος: In my own world. Τώρα Βλέπω: Tha do....auta pou tha mou stilei o Takashi!
Akouo mousiki apo Final Fantasy, Resident Evil, Neon Genesis Evangelion kai apo alla pou ksexasa.

_________________
Have the courage to say no. Have the courage to face the truth. Do the right thing because it is right. These are the magic keys to living your life with integrity.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 29, 2004 4:11 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Χεχε! Γι' αυτό σε πάω, Blademaster X: έχουμε πολλά κοίνα στις μουσικές προτιμήσεις anime και videogame themes!

Zero gravity; what's it like?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kakarott
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 06, 2004 1:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 29 Αύγ 04 Δημοσιεύσεις: 157 Τόπος: Thessaloniki Τώρα Βλέπω: drrr
Mou aresei para poly i mousiki ton Zelda(Ocarina of time,majora's mask kai wind maker) alla kai apo anime i mousiki toy cowboy bebop kai toy rourouni kenshin!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 5
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης