Το ξέρατε ότι buruma σημαίνει γυναικείο εσώρουχο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Δημοσκοπήσεις    Ερωτημα διακοπων




ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

Βουνο
29%
 29%  [ 10 ]
Θαλασσα
70%
 70%  [ 24 ]

Σύνολο Ψήφων : 34


verblin
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 11, 2004 9:43 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 25 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 64 Τόπος: melnibone Τώρα Βλέπω: ton kosmo me alla matia...
το καλοκαιρι κοντευει να τελειοσει και το ερωτημα ειναι ενα διακοπες!
που ομως?


βουνο? περιπετεια αναμεσα στους λυκους. Τρελες κατασκηνοσεις! Τοπια που μονο εσεις και τα κατσικια μπορειτε να δειτε! δροσουλα ειδιλιακα τοπια πανω στον ολυμπο... DnD σπηλιες με κρυμμενα μυστηρια... adventure

ή

θαλασσα? αμμουδιες κοριτσια και αγορια να τρεχουν με τα μαγιο γυρω γυρω στην παραλια και εσεις αραχτοι πανω στην ξαπλωστρα με μια πινα κολαντα στο χερι να καρβουνιαζετε κατο απο τον ζεστο ηλιο!

_________________
i thought what i'd do was i'd pretend i was one of those deaf-mutes

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Blademaster_X
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 11, 2004 12:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
Official AP GFX Artist
::Moderator::<br>Official AP GFX Artist

Συμμετέχει από: 30 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 1933 Τόπος: Athens - city of no refund
To Βουνο δεν ειναι για διακοπες.Ψηφιζω θαλασσα......

Νομιζω οτι υπαρχει ηδη θεμα γενικοτερο για τις διακοπες...plz προσπαθησε next time να βλεπεις αν υπαρχει ηδη παρομοιο thread. Smile

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Menghus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 11, 2004 1:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 30 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 481 Τόπος: Ξάνθη Τώρα Βλέπω: Πολλά και διάφορα
Both αν γίνεται αλλά επειδή γενικώς αυτό το καλοκαίρι με χτύπησε η ζέστη αρκετά προτείνω βουνό για δροσιά, ηρεμία, ησυχία, αυτοσυγκέντρωση, refocus, κτλπ κτλπ κτλπ Shocked

Mouuuuuuuuuuuuuntain!

_________________


Βαρύς ο κόσμος να τον ζήσεις, όμως για λίγη περηφάνεια - τ' άξιζε!
Γ. Σεφέρης
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
elissaios
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 11, 2004 2:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: administrator ::
喜多野 栄治
:: administrator ::<br>喜多野 栄治

Συμμετέχει από: 29 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1440 Τόπος: Thessaloniki
thalassa for sure Smile

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
quantis
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 11, 2004 3:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 16 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 158 Τόπος: Θέρμη Θεσσαλονίκης
Θάλαττα. Γιατί μόνο εκεί μπορείς να κάνεις οφθαλμόλουτρο, γιατί μόνο εκεί μπορείς να δροσιστείς, γιατί δεν υπάρχουν "top of the mountain bars" αλλά "beach bars", γιατί η γυναίκα θέλει θάλασσα, γιατί το παιδί θέλει θάλασσα, γιατί η γιαγιά θέλει να βάλει τα πόδια στην άμμο για θεραπεία, γιατί τι σημαίνει καλοκαίρι χωρίς λασπωμένη από την άμμο πετσέτα;, γιατί στο βουνό δε μπορείς να κοιμηθείς έξω, θα σε φάνε τα ζωύφια, για τη νυχτερινή ζωή, γιατί στο βουνό έτσι και ξεμείνεις απο μπαταρίες άντε να βρείς σουπερμάρκετ, γιατί έχοντας το δίλλημα του κορμιού σου θα κάνεις δίαιτα, για τα θαλάσσια σπόρ, γιατί στη θάλασσα έχουμε τον Μίτς και την Πάμελα, ενώ στο βουνό δεν υπάρχει "mountainwatch", γιατί το πρώτο πόδι είναι γεμάτο νεολαία, γιατί το τζίπ κοστίζει στις μέρες μας, γιατί υπάρχει και το δεύτερο πόδι για τους ήσυχους τύπους και τέλος, γιατί στη Σαντορίνη θα δείς αυγουστιάτικο φεγγάρι και όχι στο Βόρα! Ελπίζω να δικαιολόγησα επαρκώς την επιλογή μου.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
KabaMaroudis
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 11, 2004 4:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Αιγάλεω προς το παρόν, Ιαπωνία σε 1 χρόνo ελπίζω...
Tha pw bouno gia na sas paw kontra alla k giati to kalokairi m'aresei na ksefebgw apo tin zesti: Sitn thalassa ayto to kanw mono osh wra eimai sto nero, enw sto boyno (an einai xionismeno) einai drosera synexws! Very Happy

_________________

Γιώργος KabaΜαρούδης
"Would someone PLEASE explain to this dragon
that there's no such thing as MAGIC?"
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger ICQ Αριθμός
Snow Fairy
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 11, 2004 10:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 14 Ιούλ 04 Δημοσιεύσεις: 32 Τόπος: Αθήνα
Ωραία είναι και τα δύο μέρη, μα θα προτιμούσα τη θάλασσα, γιατί στο βουνό υπάρχουν κάποιες λεπτομέρειες που δε μου αρέσουν:

1) Ζουζούνια: Δεν είναι δυνατόν να θέλω να καθίσω στο γρασίδι, να χαρώ την εξοχή και τα μυρμήγκια να κάνουν περίπατο στο τζιν παντελόνι μου!! Evil or Very Mad
2) Ζώα: Τι!!; Να βραδιάσει, να πάω για ύπνο και οι *****λυκοι να μουγκρίζουν όλη τη νύχτα;! Evil or Very Mad
3) Φυτά: Δε σφάξανε!! Εκεί που πάω να ξεκινήσω τον πρωινό μου περίπατο, να τσιμπιέμαι από τσουκνίδες και μετά να γυρίσω στο σπίτι με φαγούρα;! Evil or Very Mad
4) Χώμα: Όχι!! Να θέλω να κάνω φιγούρα με τα καινούρια μου πέδιλα και να με τσιμπάνε τα χαλικάκια;! Evil or Very Mad

Γι' αυτό θα προτιμήσω τη θάλασσα... Laughing

_________________
Η ζωή μου θα τελειώσει όταν στερέψουν τα όνειρά μου...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
verblin
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 12, 2004 10:22 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 25 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 64 Τόπος: melnibone Τώρα Βλέπω: ton kosmo me alla matia...
τσκ,τσκ,τσκ

που πηγε η περιπετεια μεσα σας?
να ζεις την χλιδη φοτιτσα στην μεση, η αδερφοι κατσαμπα να τραγουδανε να σε φυσαει το βουνισιο αερακι(το οποιο το καλοκαιρι ειναι και δροσερο)
τα πρωινα βολτιτσα στις ρεματιες ψαρεμα στα πεντακαθαρα ποταμια θα πινεις νερο απο την πηγη οχι απο την μολυνση.

ε, και κοριτσια κλπ κλπ βλεπεις ολο το χρονο το καλοκαιρι ειναι κατασταση ψαξιματος meditation.
τορα για τον αν εχεισ μπαταριεσ η οχι lol τι εγινε και αν δεν εχεις to βουνο δεν ειναι hollywood που οταν πας θα σε βρει η αρκουδα μεταλαγμενη απο κατι βιοχημικα που ειχαν πεταξει σε ενα παλιο ορυχειο και παρεα με τα υπολοιπα ζωα τα οποια ειναι παραμορφψμενα απο την gama radiation θα ερθουν και θα παιζουν μαζι σου χαρτια ολη τη βδομαδα.
σοβαρευτειτε στην παραλια δηλαδη δεν εχει ζουζουνια και μαμουνια?
μηρμηγκια,κανα σκορπιο και καμια οχια απο εδο και απο εκει
για να μην πουμε οτι στην παραλια ο εχθρος κρυβεται στο νερο και οχι στην ξηρα... καμια σκορπινα κανας αχινος, τσουχτρες
στο βουνο αν δεν τα κυνυγησεις τα μαμουνια δεν θα σε κυνηγισουν σκεφτειτε οτι θα τρωτε τον καρπο πανω απο το δεντρο και δεν θα παω "του πουλιου το γαλα" για να σκασω το 30 ευρω για να παρω ενα κιλο αγριο μουρα... βουνο rulezzz σκεφτειτε το παραπανω δοκιμιο, το βουνο ειναι εσωτερικη γαληνη και σου δινει ενεργεια για τον υπολοιπο χρονο... δεν λεμε να πας χειμωνα, τον χειμωνα δεν εχει περιπετεια εχει σκι, ασε που τον χειμωνα θα πεσεις σε καμια χαραδρα και θα σε ψαχνουν τα καναλια...
τελος σκεφτειτε αυτο που στην παραλια θα νιωσεις εσυ και η φυση η ελευθερια θα γεμισει τουσ πνευμονες σου με καθαρο αερα με μια δοση πευκου... θες μπανια? best choice βουνο δροσερα ποταμια και λιμνουλες και αν θες παρεα παρε δεν σε αναγκασε κανεις να πας μονος γιατι τι φταιω εγω να βλεπω την γιαγια διπλα μου σε μια παραλια να κανει topless ηλιοθαραπεια και να εχω εγω εφιαλτες για το υπολοιπο της ζωης μου?
νεοι ειμαστε (ευτηχως ακομη) αν δεν βρουμε την περιτεια τωρα ποτε θα την βρουμε? οταν στα 50-60 μας θα μας απελει το εγκεφαλικο και το εμφραγμα...

Verblin,Lord Of Nothing

_________________
i thought what i'd do was i'd pretend i was one of those deaf-mutes

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
utsutsu
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 12, 2004 8:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 29 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 1762 Τόπος: Αθήνα
kai ta dio ine orea alla k ego tha protimiso vouno. dasi , potamia ,limnes, ena me ti fisi k tin iremia. den thelo na kolimpao sta katoura tou papou i tou pitsirikiou pou tou irthe na katourisi sti thalassa oute na troo sti mapa ton kathe epidixia gia tous kiliakous tou k tous mis tou. na mi po gia tous aplitous pou ehonte gia mpanio. den sigkrinete me tin omofria tis fisi. etsi k allios ime tou himona genika k ohi tou kalokeriou. vavea den ta isopedono ola. eho katsi k se paralies pou akoma tis htimame. theika galazia nera , trela mora na pernane apo mprosta mou, ximous, araliki k.l.p. alla ime fanatikos tou himona k genika ton vounon Wink

_________________
https://soundcloud.com/pressure-spirals/tracks
https://www.pressure-spirals.club/
http://pressuridion.blogspot.com/

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Menghus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 12, 2004 9:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 30 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 481 Τόπος: Ξάνθη Τώρα Βλέπω: Πολλά και διάφορα
verblin έγραψε:

ε, και κοριτσια κλπ κλπ βλεπεις ολο το χρονο το καλοκαιρι ειναι κατασταση ψαξιματος meditation.

γιατι τι φταιω εγω να βλεπω την γιαγια διπλα μου σε μια παραλια να κανει topless ηλιοθαραπεια και να εχω εγω εφιαλτες για το υπολοιπο της ζωης μου?


LOL LOL LOL

Εκτός και αν φυσικά όλο τον υπόλοιπο χρόνο είσαι παραλία ή βουνό (ή και τα δυο αν είσαι στην... Καβάλα :ΡpPpPpPpP) οπότε διαλέγεις ό,τι θέλεις lol

_________________


Βαρύς ο κόσμος να τον ζήσεις, όμως για λίγη περηφάνεια - τ' άξιζε!
Γ. Σεφέρης
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DuKe
Δημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 13, 2004 9:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 02 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 27 Τόπος: Λάρισα Τώρα Βλέπω: -
vouno ixa paei persi kai ka8arisa (1 mera Razz ) diakopes ixa paei allou alla leme kai lew vouno oxi gia peripeties, alla giati ine isixa kai omorfa ixa paei se kati spitakia psila twra den 8imame akrivos se pio vouno ligo pio eksos apo to dasos, gia na fadastite ipsometro opos girizam to vradi fenodoustan apo katw merika sinefa (poli oreo 8eama na ta vlepis etsi san limni anamesa sta vouna kai na skeftese oti 8a bis eki mesa)

Eilikrina ka8arisa apo ta ksenixtia ktlp eriksa enan oreo ipno kai ksipnisa me ka8aro kefali Smile
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
RAven_FActoR
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 15, 2004 12:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 21 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 236 Τόπος: Mykonos Τώρα Βλέπω: Loveless
Very Happy Egw thalassa.giati menw Mykono,kai poios trexei se vouna twra:D

PS:I live in the center of the Krepali Empire. Laughing

_________________
"'Your eyes can deceive you, don't trust them'"
-Huey Freeman, quoting Obi Wan Kenobi
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Spellbound
Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 24, 2004 8:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 23 Ιούν 04 Δημοσιεύσεις: 55 Τόπος: the vortex of imagination
Για μενα το καλυτερο θα ηταν βουνο, αλλα κοντα σε μια λιμνη ή ποταμι,
γιατι καλοκαιρι χωρις κανενα μπανακι δεν λεει. Στη θαλασσα τις περισσοτερες
φορες γινεται ενας ψιλο-χαμος.
Παράθεση:
Snow fairy εγραψε:
Ωραία είναι και τα δύο μέρη, μα θα προτιμούσα τη θάλασσα, γιατί στο βουνό υπάρχουν κάποιες λεπτομέρειες που δε μου αρέσουν:

1) Ζουζούνια: Δεν είναι δυνατόν να θέλω να καθίσω στο γρασίδι, να χαρώ την εξοχή και τα μυρμήγκια να κάνουν περίπατο στο τζιν παντελόνι μου!!

Στη θαλασσα(το καλοκαιρι) ομως σε ''τρωνε'' τα κουνουπια.
ΥΓ. Μα τι σόι Snow fairy εισαι εσυ που προτιμας θαλασσα; Razz

Γενικα θα συμφωνησω με τον utsutsu,γιατι κι εγω ειμαι περισσοτερο των βουνων και του χειμωνα. Αλλωστε στο βουνο περα απο την ομορφια της φυσης και τη δροσια μπορεις να ασχοληθεις και με πιο πρωτοτυπα(κατα τη γνωμη μου) πραγματα. Π.χ. extreme sports, rafting, καγιακ, παρα πεντε, δελτα πλανο. Βεβαια τα δυο τελευταια, καθως και αλλα,τα κανεις και στη θαλασσα αλλα στο βουνο υπαρχει πιο ωραιο περιβαλλον.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Snow Fairy
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 25, 2004 8:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 14 Ιούλ 04 Δημοσιεύσεις: 32 Τόπος: Αθήνα
Spellbound έγραψε:
Στη θαλασσα(το καλοκαιρι) ομως σε ''τρωνε'' τα κουνουπια.
ΥΓ. Μα τι σόι Snow fairy εισαι εσυ που προτιμας θαλασσα; Razz


Είμαι Snow Fairy, γιατί μ' αρέσει το χιόνι!! Wink (Καλό είναι το βουνό, αλλά μόνο σε card-postal, δεν είναι για να πας διακοπές...) Very Happy

_________________
Η ζωή μου θα τελειώσει όταν στερέψουν τα όνειρά μου...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kwstas21
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 06, 2009 2:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 15 Νοέ 08 Δημοσιεύσεις: 187 Τόπος: Grand Line Τώρα Βλέπω: baccano
8alasa ftw
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης