Το ξέρατε ότι bakana σημαίνει αδύνατον;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 2 από 5
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Διαδίδοντας τα anime...
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 28, 2004 12:47 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Snow Fairy έγραψε:
Το δικό μου πρόβλημα είναι ότι οι φίλες μου έχουν καταδικάσει τα anime πριν καν τα δούν! Τα θεωρούν παιδικά και δε δέχονται να παρακολουθήσουν ούτε ένα επεισόδιο! (Το μόνο που τις νοιάζει είναι πότε βγαίνει το περιοδικό 'SUPER Κατερίνα', με δώρο μανό! Evil or Very Mad )


Παιδικα? Ωραια, δωστους να δουν Lain και Hellsing αν θες να τους τυραννησεις. Και ομως, ισως ο Rurouni Kenshin να τους αρεσει. Γιατι, μπορει να εμαθαν κατι απο το (ο θεος να το κανει καναλι) MAKEDONIA TV.

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
Jimaso
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 28, 2004 1:20 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 07 Οκτ 03 Δημοσιεύσεις: 108
Γενικά όποιος ακούει ή έστω ρίχνει μια ματιά στα anime πιστεύει πως είνια για παιδιά.... Εδώ στην Ελλάδα είμαστε ακόμη αρκετά πίσω

_________________
visit http://www.animeplanet.gr
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος ICQ Αριθμός
Snow Fairy
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 28, 2004 9:10 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 14 Ιούλ 04 Δημοσιεύσεις: 32 Τόπος: Αθήνα
[Aoshi] έγραψε:
Παιδικα? Ωραια, δωστους να δουν Lain και Hellsing αν θες να τους τυραννησεις. Και ομως, ισως ο Rurouni Kenshin να τους αρεσει. Γιατι, μπορει να εμαθαν κατι απο το (ο θεος να το κανει καναλι) MAKEDONIA TV.


Καλά όλα αυτά, αλλά μία φορά που είχαν έρθει δύο φίλες στο σπίτι μου και τους πρότεινα να δούμε κάτι, η μία πήγε να φύγει απ' το παράθυρο! Shocked

Jimaso έγραψε:
Γενικά όποιος ακούει ή έστω ρίχνει μια ματιά στα anime πιστεύει πως είνια για παιδιά.... Εδώ στην Ελλάδα είμαστε ακόμη αρκετά πίσω


Όντως...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Blastoisegeorge
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 28, 2004 9:39 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 24 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 22 Τόπος: Greece, Komotini
- Prospa8hsa na metadosw to mikrovio se ena filo mou kai petyxa!
- Meta sto mikrotero mou adelfo kai apetyxa (vasika tou aresoun ta anime alla variete)
- Meta se mia symma8htria kai apetyxa patagwdws
- Meta phga na valw akira se videoprovolea sthn eleu8erh wra ths plhroforikhs kai oloi me apopeiran!

"ti!?!? pokemon 8a doume?"
"Oxi re yugioh evale"

ekleisa to provolea phra to DVDaki mou kai efyga :p vasika twra stamathsa na diadidw auto to mikrovio giati sto katw katw den exw kerdos kai geloiopoioume polles fores se autous Embarassed
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Snow Fairy
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 28, 2004 11:26 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 14 Ιούλ 04 Δημοσιεύσεις: 32 Τόπος: Αθήνα
Κι εγώ τα ίδια τραβάω, Blastoisegeorge... Sad
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Dr.D Ninja
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 28, 2004 12:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 04 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 77 Τόπος: Inside the gate between Alchemy's World and real world Τώρα Βλέπω: Kapsimo:One Piece, GTO,Rurouni Kenshin...
Re Celestian pros theoy den einai na toys anagkasoyme, alla:
1)Merikoi den kanoyn ton kopo na doyn.
2)Alloi exoyn dei Pokemon kai jerete ti pisteyoyn meta gia ola ta Anime.
3)Na mh blepei ean den thelei alla na ta sebetai giati ta anime den einai gia na ta ejeytilizoyn san ta paidika........

Dr.D Cool

_________________

Oh...MELLORINE..... (Mr.Prince)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jimaso
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 29, 2004 2:40 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 07 Οκτ 03 Δημοσιεύσεις: 108
Μπράβο Dr.D Ninja, καλά τα λές. Δεν υποχρεώνουμε κανέναν να δεί anime αλλά όχι και να τα ταυτίζουν με τα παιδικά. Η ημιμάθεια είναι χειρότερη απο την άγνοια

_________________
visit http://www.animeplanet.gr
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος ICQ Αριθμός
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 29, 2004 12:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Εγώ βασικά έχω προσπαθήσει να μυήσω το αδερφάκι μου. Μάταιος κόπος, τον ενδιαφέρουν πιο πολύ τα video games. Πάντως μερικά ξαδέρφια μου έχουν ανταποκριθεί καλά.

Καλύτερα να μην μιλήσω για τους θείους μου ή τις θείες μου. Τουλάχιστον έχουν πάψει να μου τα πρήζουν ότι είναι για παιδιά, από τότε που έγινε κάποιο λάθος και βάλαν το La Blue Girl για παιδικό...

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Garrett
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 29, 2004 11:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 19 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 337 Τόπος: Μy little fantasy world
Κοιταξτε βασικη προυποθεση πριν επιχειρισεις να γνωρισεις κατι καινουριο σε καπιον ειναι να ειναι ανθρωπος με ανοικτο μυαλο! Α δειτε οτι αυτος που πατε να του γνωρισετε τα anime ειναι "κολλημενος" και οτι και αν του πειτε συνεχιζει το δικο του παραμυθι, ε τοτε παρατηστε τα! Αν σας κοροϊδεουν τοσο το χειροτερο και αν λενε οτι ειναι και φιλοι σας,τοτε μαλλον δεν ξερουν τι σημαινει φιλια Exclamation Αλλο να σχολιαζεις και να κανεις κριτικη και αλλο να κοροίδευεις οτι δεν καταλαβαινεις!!
Τεσπα παντως εγω δεν εχω παραπονο.Για την ωρα εχω πορωσει πολυ 2 κολλητους μου,τον συγκατοικο μου και αλλα 2 ατομα.Και βλεπω τον μικρο μου ξαδελφο να γινεται τρελος Otaku στο μελλον Very Happy .Και τελος εχω δει αρκετα anime με τον πατερα μου και την αδελφη μου,που τους αρεσουν αρκετα αλλα δεν ασχολουνται τακτικα.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Garrett στις Τρι Νοέ 16, 2004 1:43 pm, 1 φορά

_________________
Like my old grand daddy used to say, "The less a man makes declarative statements, the less apt he is to look foolish in retrospect"
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
N-TG
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 30, 2004 12:58 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούλ 04 Δημοσιεύσεις: 16 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Ta panta
Ego enan-2(kai i aderfi mou 3 atoma) ta kolissa dld

Filos 1.Eblepe dbz tou leo pare naruto na deis (1 cd me naruto) meta apo 2-3 meres erxetai kai leei "exeis alla"

Filos 2.Kenshin apo m. piga spiti me mia sakoula anime ta antigrafoume(den ta eide ola) apla exo meres na akouso nea tou mallon tha ta blepei

Aderfi mou.Poli apla eide AMV love hina kai tis arese kai to eidame mazi oloo

_________________
Digimon Search(Boithia gia digimon thelo anta exei kaneis)(oles oi seazon)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Getta Robo
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 31, 2004 1:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: L.MoDeRaToR ::
:: CoDe V ::
:: L.MoDeRaToR ::<br>:: CoDe V ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 279 Τόπος: Hellas - Athens - El Paso - Kallithea City Τώρα Βλέπω: Baki the grappler [S03]
Πριν λιγους μηνες συναντησα ενα φιλαρακι απο το δημοτικο,με τον οποιο βλεπαμε μαζι μικροι το Akira,και του εδωσα το Akira special edition, και το princess Mononoke.Μπορω να πω οτι ενθουαστικε και απο τα δυο,και μου ζητησε να του βρω τετοια παρομοια (ενωοντας για το Akira,δηλαδη cyber punk anime).Μια επιτυχια ως τωρα..
Σε δυο φιλαρακια οπου παζουμε μαζι Werewolf,στον ενα εδωσα το Getta Robo: armageddon και τα ova του rurouni kenshin.Του αρεσαν και τα δυο πολυ.
Λιγο καιρο μετα του εδωσα το appleseed,το Sol Bianca,και το Dominion tank police force.Κατα πασα πιθανοτατα του κολησα το μικροβιο,μιας και ψιλοενημερωνετε για το τι παιζει απο anime,και μου ζητησε το Samurai Deeper Kyo.
O αλλος ειδε την ταινια amon saga (που την κερδισα στο διαγωνισμο του animeplanet festival Smile ),και του αρεσε αρκετα το κλιμα και το γενικοτερο feeling της ταινιας.Μου ζητησε να του δωσω τα Berserk,και αλλα τετοια παρομοια anime,πραγμα που σκοπευω να κανω συντομα.
Λιγο πολυ με τα καταληλα λογια,και τα καταληλα anime,εχω διαδωσει τα anime σε φιλους/γνωστους.
Το τελικο βημα,ειναι σε ενα φιλαρακι απο το λυκειο ο οποιος το μοναδικο πραγμα που ξερει για τα anime,ειναι πως μοιαζουν ολα στην pokemon the first movie... Rolling Eyes
Μεχρι προσφατος πιστευα οτι δεν θα εβλεπε anime ποτε,οτι προσπαθιες και αν εκανα,ωστοσο ανακαλυψα πριν λιγες μερες οτι του αρεσουν καποια "καμενα" cartoon (southpark,simpsons,ογκι και οι κατσαριδες κτπ κτπ κτπ).
Οποτε δεν μενει να του βαλω σε καποια φαση να δει Puni Puni Poemi & Excel Saga ωστε να καψει εντελως τα εγκεφαλικα του κυτταρα Laughing
Το ζητημα στο να μεταδωσετε σε καποιον τα anime,ειναι να του βαλετε να δει κατι που πλησιαζει με τα γουστα της καθημερινης του ζωης...
Δοκιμαστε το και εσεις

_________________

A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
A man wields his sword in order to depart life with a smile.
In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Menghus
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 01, 2004 11:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 30 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 481 Τόπος: Ξάνθη Τώρα Βλέπω: Πολλά και διάφορα
Στον δικό μου "κύκλο" στην Ξάνθη πέρα από τα άτομα που είχανε μία επαφή πιο πριν με comics/manga και γενικώς δεν τα θεωρούνε παιδικά, κατάφερα και κόλησα άλλα δύο άτομα με το InuYasha και δεν ξέρω πόσοι ακόμη είδανε μερικές ταινίες anime που είχα δώσει σε κάτι παιδιά. Σε γενικές γραμμές όσους έχω δει που ξέρουν τι είναι δεν θα τους χάλαγε να βλέπανε και κανένα anime στα γούστα τους, αλλά όσοι δεν ξέρουν... ouch! "παιδικά" "παιδικά" "παιδικά" "παιδικά" "παιδικά", το πιάσατε το νόημα υποθέτω. Το πολύ πολύ να μου την βιδώσει και να ψάξω το GITS:Innocence και να το προτείνω στην κινηματογραφική ομάδα να κάνει μία μέρα προβολή στην σχολή, έτσι για να δω ποιοι θα μαζευτούν.

_________________


Βαρύς ο κόσμος να τον ζήσεις, όμως για λίγη περηφάνεια - τ' άξιζε!
Γ. Σεφέρης
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vamp
Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 03, 2004 3:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 09 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 110 Τόπος: Outer Heaven Τώρα Βλέπω: The Full Moon
Egw otan elega tous filous mou gia ta anime me elegan "Ti mlkies einai auta" "Akoma asxoliesai me paidika" Twisted Evil . Merikoi efagan ksilo gia auto, alla otan tous ediksa merika anime poro9ikan sto tera full Very Happy

_________________
I'm becoming less human...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dr.D Ninja
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 04, 2004 2:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 04 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 77 Τόπος: Inside the gate between Alchemy's World and real world Τώρα Βλέπω: Kapsimo:One Piece, GTO,Rurouni Kenshin...
pROXTES prospathisa na porosw enan jaderfo mou me kanena apotelesma.

Dr.D Cool

_________________

Oh...MELLORINE..... (Mr.Prince)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Xod
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 05, 2004 12:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 04 Δημοσιεύσεις: 395 Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα
Αν ο Ant1 δείξει ένα anime και στη μεταγλώττιση βάλει φωνές των παιχτών του Fame Story 2, οι μισοί έλληνες θα γίνουν αστραπιαία φανατικοί οπαδοί των ιαπωνικών κινουμένων σχεδίων.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 5
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης