Το ξέρατε ότι juuken σημαίνει ξιφολόγχη;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Ichirin-sha
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 03, 2011 7:25 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Ichirin-sha



Mια αρκετά υποσχόμενη anime ταινία που περιμένω με ανυπομονυσία και για την οποία άργησα πολύ να μάθω είναι το Ichirin-sha. Η εν λόγω ταινία θα έχει διάρκεια 75 λεπτά, αποτελεί παραγωγή του Anime Innovation Tokyo (AIT) και την ανάπτυξή της την έχει αναλάβει το studio Nomad. Το σενάριο και την σκηνοθεσία της ταινίας έχει αναλάβει ο Ushio Tazawa, ο οποίος είχε δουλέψει ως character designer και animation director στο The Place Promised in Our Early Days κι ως key animator στο 5 Centimeters Per Second, στο Mind Game και το Afro Samurai.

H ιστορία όπως έχει περιγράψει το AIT έχει ως εξής:

Παράθεση:
On a planet very similar to the earth… Here, the missile mechanoids started to have its own will and control, and were driving the human beings into serious danger.

Shaleen was the last "ICHIRIN-SHA (unicyclist)" in the world, traveling the world on his beat up motor unicycle. One day, when Shaleen was running from the attacks of the missile mechanoids, he stops by a ghost town and meets a mysterious girl who was constantly targeted by the mechanoids. She was a girl who had chosen to live alone in this ghost town, trying to avoid any others from getting involved. The girl unwelcomed [sic] his company too, but Shaleen's pushing character gradually makes her give in little by little.

However, this change of the girl's emotion takes effect on the missile mechanoids, and enlarges them at an enormous size.

What is the mystery of the girl's power?

What will become of the battle against the gigantic missile mechanoids?

This is a thrilling action-fantasy depicting the soul interaction between Shaleen and the mysterious girl, inside a unique and majestic world.


Η ημερομηνία κυκλοφορίας της ταινίας δεν είναι ακόμα γνωστή (όποιος γνωρίζει ας την αναφέρει στο thread αυτό) αλλά για την ώρα μπορείτε ν' απολαύσετε το παρακάτω 7λεπτο trailer της:


http://www.youtube.com/watch?v=KExsDtZ9DgI


Περισσότερε πληροφορίες για την ταινία:
http://www.animenewsnetwork.com/news/2010-03-26/our-early-days-designer-ushio-tazawa-helms-ichirin-sha
http://www.animenewsnetwork.com/news/2010-09-27/da-capo-ichirin-sha-star-driver-promos-streamed
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
noname
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 03, 2011 5:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
Furi Kuri ??? Fuli Kuli !!!!! Fooly Cooly ?!?!?!?!? FLCL !!!!

Η σύγκριση αναπάντεχη ... για να δούμε κ το αποτέλεσμα ....

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 03, 2011 11:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Που κολλάει το FLCL με το Ichirin-sha; Shocked
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Blademaster_X
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 04, 2011 1:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
Official AP GFX Artist
::Moderator::<br>Official AP GFX Artist

Συμμετέχει από: 30 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 1933 Τόπος: Athens - city of no refund
εχω μεινει αφωνος. Ειναι λες και flcl/tengen toppa/eureka seven εκαναν οργιο και βγηκε αυτη η ταινια. Δεν ξερω γιατι αλλα καθε στιγμιοτυπο φαινοταν επηρεασμενο απο κατι. Η ταινια θα ειναι uber.
Τελικα ειμαι κοροιδο για το αρχετυπο του badass main char. Δυστυχως αν ηταν λιγο διαφορετικα τα πραγματα αυτο δεν θα ηταν ταινια αλλα κανονικη σειρα και θα εκανε παταγο...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
noname
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 04, 2011 3:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
Vetus έγραψε:
Που κολλάει το FLCL με το Ichirin-sha; Shocked

σε αρκετά στιγμιότυπα του τρέιλερ ... flcl/tengen toppa/eureka seven όργιο που λέει και ο Blademaster_X

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 04, 2011 7:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Kαλά, μόνο σ' εμένα δεν μου θύμισε κάνενα από τα προαναφερόμενα anime; Τέλως πάντων, όπως και να 'χει δείχνει εντυπωσιακό. Κι επιπλέον, η προϋπηρεσία του δημιουργού στο The Place Promised in Our Early Days και το 5 Centimeters Per Second (δυο υπέροχες ταινίες που αποτελούν έργο τέχνης) αποτελεί ένα τεράστιο συν κι αυτό φαίνεται και στο trailer που είναι στα ίδια κορυφαία επίπεδα με τις δύο αυτές ταινίες. Άντε, με το καλό να βγει.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 28, 2013 3:29 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Πλάκα μου κάνεις; Shocked
Πλάκα μου κάνεις; Evil or Very Mad
ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ; Twisted Evil

Σύμφωνα με το Anidb.net η εν λόγω ταινία τελικά ακυρώθηκε:
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=7999
Γιατί να βγαίνουν τόσες anime σαβούρες και ν' ακυρώνονται τέτοια αριστουργήματα; Γιατί; Έχω χάσει την πίστη μου στην ανθρωπότητα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης