Το ξέρατε ότι keiji σημαίνει ντετέκτιβ;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 41, 42, 43
Σελίδα 43 από 43
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Fan-Art    Τα σκίτσα μας V.3
Itachi_kun1990
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 12, 2011 12:46 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 17 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 3134 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Naruto,One piece,toriko,hunterXhunter,buddy complex,space dandy και πολλά ακόμα
να κάτι πρόσφατο είναι μόνο το scraft για τώρα οπότε θα το ανεβάσω με παραπάνω λεπτομέρεια καθαρισμό κτλ.
Spoiler:

_________________
oruka karu ota tatoyito, koro noreo koros taka. urame, nikume, soste mini kouiki oni mai. nigete, nigete sein shiomi tsokumai. soste itsu kara, oreta nazi omote oreno mai koi
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 27, 2011 2:57 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Cute~! Kαι τα backgrounds έχουν βελτιωθεί πολύ Very Happy

Και μερικά δικά μου.

Αυτά εδώ είναι από την σχολή. Η καθηγήτρια μας πήγε στο Γκάζι και ζωγραφίσαμε κάτι παλιά εργοστάσια. Τα σχέδια μου από άποψη προοπρτικής τα θεωρώ καλά αλλά από άποψη γραμμής είναι αμήχανα Τ^Τ.
Spoiler:




Ένα finished project (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!) με original characters. Περιγράμματα με μολυβάκι και χρώμα με ξυλομπογιές (τις οποίες και λατρεύω σαν υλικό). Από παλέττα έχουμε ένα γλυκό μοβ για τις σκιές, ελάχιστο απαλό κίτρινο για το φως και πολλά γήινα χρώματα μαζί με έντονο κόκκινο.
Spoiler:




Κι ένα yaoi το οποίο δεν ξέρω κατά πόσο επιτρέπεται να το ποστάρω (ami, άμα είναι μου λες να το σβήσω, ne?).
Spoiler:

Μολύβι & πένα


_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Itachi_kun1990
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 27, 2011 4:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 17 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 3134 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Naruto,One piece,toriko,hunterXhunter,buddy complex,space dandy και πολλά ακόμα
πολύ καλή δουλειά vagelio και ειδικά ο χρωματισμός όπως πάντα τα σπάει

_________________
oruka karu ota tatoyito, koro noreo koros taka. urame, nikume, soste mini kouiki oni mai. nigete, nigete sein shiomi tsokumai. soste itsu kara, oreta nazi omote oreno mai koi
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Ami
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 28, 2011 1:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: Digi-m0d ::
::Moderator::<br>:: Digi-m0d ::

Συμμετέχει από: 25 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 657 Τόπος: up up up <3 Τώρα Βλέπω: a bad bad boy.
Itachi_kun1990 πολύ καλό σχέδιο!!

Ωραίο background, ενδιαφέροντες οι χαρακτήρες σου, ολοκληρωμένη εικόνα! Νομίζω μόνο το δεξί χέρι της κοπέλας (που αγγίζει το πρόσωπο) θέλει διόρθωση ο καρπός... ίσως και τα γόνατα που διπλανού της.

Είναι πολύ δύσκολες οι στάσεις που έχεις επιλέξει να τους τοποθετήσεις, αλλά παρόλα αυτά έχεις καταφέρει να τους αποδόσεις πολύ φυσικά. Nice job Cool!

Spoiler:
Έχω μια ερώτηση για εσένα (αν θέλεις απαντάς):
Ποιά είναι η σχέση σου με το χρώμα;

Smile


Vagelioοοο!

Μου αρέσουν πολύ τα σκίτσα από το Γκάζι! Έχεις αποτυπώσει πολύ καλά την αρχιτεκτονική μορφή, αν υποθέσω ότι δεν είσαι εκπαιδευμένη (ακόμα) να το κάνεις.

Επίσης, όταν σχεδιάζεις έξω πολλοί παράγοντες σε αποσπούν/δεν σε βοηθούν να αποδόσεις όπως αποδίδεις σε ένα περιβάλλον σχεδιαστηρίου/εργαστηρίου. Αν θέλεις να δουλέψεις επάνω στο ύφος σου, κάνε το εξής (είναι λίγο cheat αλλά σου δίνει επιπλέον χρόνο για πειράματα): βγάλε φωτογραφία αυτό που δουλεύεις στο μάθημα και όταν βρεις λίγο χρόνο σπίτι δούλεψε το με περισσότερη ηρεμία από την φωτογραφία.
Spoiler:
Θα προσπαθήσω να κάνω μια βουτιά στο αρχείο της διπλωματικής μου, μήπως και βρω τίποτα σκίτσα και τα ανεβάσω, μήπως και βρεις κάτι χρήσιμο σε αυτά!


Επίσης!
Μου άρεσε πολύ στο δεύτερο σχέδιοοο ο πειραματισμός σου! Η ξυλομπογιά προσέδωσε μια εξαιρετική υφή στην εικόνα και η επιλογή του χρώματος της σκιάς νομίζω ότι τονίζει το αίσθημα της ηρεμίας και της γαλήνης στο δωμάτιο… Για το lineart και το concept δεν έχω να πώς τίποτα: μιλάνε τα άτιμα από μόνα τους! Well done!

Στο τελευταίο σου σκίτσο-υπερπαραγωγή φαίνεται ότι έχεις μελετήσει την ανατομία πολύ καλά (ή τουλάχιστον είσαι πολύ πιστική-πράγμα εξίσου καλό). Αυτό που αξίζει (για εμένα) να υπογραμμιστεί είναι ο τρόπος που αποφορτίζεις την σκηνή (η οποία είναι αρκετά σοβαρή) με τους chibi χαρακτήρες σου!


Συνεχίστε έτσι!!!

_________________

[ m A k e A R T , n O T w A R ] | [ AP Forums: Γενικοί Κανόνες ]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 28, 2011 8:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Eυχαριστώ πολύ για το feedback Ami! ^O^
Tώρα τελευταία μας μαθαίνουν το προοπτικό σχέδιο με τον "μαθηματικό" τρόπο. Αλλά πιστεύω πως δεν δικαιολογούμαι διότι έχω κάνει καλύτερα από αυτό σε πιο παλιά μαθήματα XD. Well, πρέπει να φταίει αυτό που λες με τον εξωτερικό χώρο, δεν το έχω συνηθήσει ακόμα...
Όσο για το κολπάκι θα ήθελα να το δοκιμάσω αλλά όχι απαραίτητα με κάποια σύνθεση του εργαστηρίου (θα προτιμούσα με ένα τοπίο). Και εδώ που τα λέμε η καθηγήτρια μας είναι λίγο αντίθετη με το συγκεκριμένο θεματάκι, επειδή λέει ότι ο φακός παραμορφώνει τους χώρους (και δεν έχει και τόσο άδικο).

Για το χρωματισμένο, έμεινα κι εγώ ικανοποιημένη διότι βγάζει λίγο ή πολύ όλα αυτά που είπες και που ζητούσα. Σπάνια κάποιο τελικό σχέδιο μοιάζει τόσο στην αρχική ιδέα, συνήθως τα αλλάζω τελείως.

Πέραση που έχουν αυτά τα pervy chibis μου =ω=. Η πλάκα της υπόθεσης είναι πως τα έβαλα εκεί διότι αρχικά μου φαίνοταν ότι το βάρος της σύνθεσης έπεφτε στα δεξιά!!!!! LOL! Αφότου τα πρόσθεσα παρατήρησα ότι ένιωθα λίγο πιο άνετα όταν τους έβλεπα (είμαι για τις φάπες XD).

Λίγο off-topic,
Spoiler:
αλλά σου στάλθηκε η απάντηση μου στο pm σχετικά με τους τίτλους? Τώρα τελευταία το inbox μου ξεχνάει να στείλει μυνήματα Τ^Τ.

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ami
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 28, 2011 10:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: Digi-m0d ::
::Moderator::<br>:: Digi-m0d ::

Συμμετέχει από: 25 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 657 Τόπος: up up up <3 Τώρα Βλέπω: a bad bad boy.
Vagelio έγραψε:
Well, πρέπει να φταίει αυτό που λες με τον εξωτερικό χώρο, δεν το έχω συνηθήσει ακόμα...
Γενικότερα, αν δεν είσαι από εκείνους τους τύπους που όπου πάνε (εκδρομή, περίπατο, κλπ) έχουν μαζί κι ένα μπλοκ για να απαθανατίσουν το τοπίο (και τα καταφέρνουν περίφημα οι άτιμοι Twisted Evil), σκέψου απλά ότι όλη αυτή η διαδικασία θα λήξει με το που τελειώσει το συγκεκριμένο μάθημα και κάνε υπομονή...

Προσωπικά, ποτέ δεν ένοιωθα καλά όποτε έπρεπε να βγούμε έξω για ζωγραφική... Έπρεπε ταυτόχρονα να προσέχεις να μην σε κλέψουν, να ανέχεσαι τους περαστικούς που σταματάνε πάνω από το κεφάλι σου και βλέπουν/ρωτάνε/έχουν όρεξη για κουβεντούλα ενώ εσύ όχι (πράγμα το οποίο σι-χαί-νο-μαι), να έχεις τον νου σου τον καθηγητή και.... ααα ναι! να σχεδιάσεις (δεν χρειάζεται να αναφερθώ στις κλιματικές συνθήκες αεράκι-ψιλόβροχο-καύσωνα)! Too much to do!


Vagelio έγραψε:
Όσο για το κολπάκι θα ήθελα να το δοκιμάσω αλλά όχι απαραίτητα με κάποια σύνθεση του εργαστηρίου (θα προτιμούσα με ένα τοπίο). Και εδώ που τα λέμε η καθηγήτρια μας είναι λίγο αντίθετη με το συγκεκριμένο θεματάκι, επειδή λέει ότι ο φακός παραμορφώνει τους χώρους (και δεν έχει και τόσο άδικο).
Ακριβώς αυτό εννοούσα, όχι να φωτογραφίσεις σύνθεση του εργαστηρίου, αλλά κάποιο τοπιό (που υπό άλλες συνθήκες θα ζωγράφιζες έξω) για έξτρα υλικό προς επεξεργασία/ πειραματισμό στο σπίτι...! Και φυσικά δεν βασίζεσαι μόνο σε αυτό, γιατί είναι διαφορετική η εμπειρία της επιτόπιας απεικόνισης (όπως περιέγραψα παραπάνω Razz)!


Vagelio έγραψε:
Λίγο off-topic,
Spoiler:
αλλά σου στάλθηκε η απάντηση μου στο pm σχετικά με τους τίτλους? Τώρα τελευταία το inbox μου ξεχνάει να στείλει μυνήματα Τ^Τ.
Ναι ναι το πήρα (απλά δεν απάντησα!Razz)!
Μπράβο σου πάντως για την πολλή και καλή δουλειά που κάνεις σε όλα τα επίπεδα! Very Happy Wink

_________________

[ m A k e A R T , n O T w A R ] | [ AP Forums: Γενικοί Κανόνες ]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
aineiasv
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 11, 2011 11:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 31 Δεκ 08 Δημοσιεύσεις: 9 Τόπος: Θεσ\νικη
sxolia?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 31, 2011 11:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
aineiasv έγραψε:
sxolia?

Για ποιο πράγμα? Δεν βλέπω να έχεις ανεβάσει σκίτσα....

Και για όσους δεν το έχουν ήδη δει:
Spoiler:

Μια κατακτήτρια~ (το πολύ l2 βλάπτει σοβαρά την υγεία Τ^Τ)
Πάλι με ξυλομπογιές και χωρίς πολλά περιγράμματα αυτή τη φορά ^_^ (γι΄αυτό βγήκε και ολίγον θολή η εικόνα σε κάποια σημεία)

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kabez
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 06, 2012 8:07 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
μπορει ο ελληνικος στρατος να μην εχει σκανερ, αλλα οταν εισαι σε αδεια ολο και καπου θα βρεις , huh? ;)
μερικα ειναι refs , καποια αλλα δεν ειναι. γενικα μου αρεσε η διαδικασια του μολυβιου μιας και εχω καρασκουριασει σε αυτον τον τομεα. μας εφαγαν τα ψηφιακα και τα ταμπλετς, γκρρ!



Spoiler:


Spoiler:


Spoiler:

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ami
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 06, 2012 11:13 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: Digi-m0d ::
::Moderator::<br>:: Digi-m0d ::

Συμμετέχει από: 25 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 657 Τόπος: up up up <3 Τώρα Βλέπω: a bad bad boy.
Ωραία Kabez!!

Να κάποια από τα καλά του ελληνικού στρατού!

_________________

[ m A k e A R T , n O T w A R ] | [ AP Forums: Γενικοί Κανόνες ]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kabez
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 21, 2012 3:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
ελληνικος στρατος , part 2




πω εχω να παρω αδεια πολυ πολυ καιρο. νταμν

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Itachi_kun1990
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 21, 2012 3:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 17 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 3134 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Naruto,One piece,toriko,hunterXhunter,buddy complex,space dandy και πολλά ακόμα
ωραίο rough sketch. ξέχασες να κάνεις και τον στρατοκαυλο. και αυτός part του στρατού είναι

_________________
oruka karu ota tatoyito, koro noreo koros taka. urame, nikume, soste mini kouiki oni mai. nigete, nigete sein shiomi tsokumai. soste itsu kara, oreta nazi omote oreno mai koi
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 43 από 43
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 41, 42, 43

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης