Το ξέρατε ότι densetsu σημαίνει θρύλος;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Fan-Art    Devian art κανείς;;
raine1712
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 27, 2010 1:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 31 Αύγ 07 Δημοσιεύσεις: 6 Τόπος: somewhere among the stars~ Τώρα Βλέπω: olo k kati 8a vlepw~
Hellooooooo~

Exei kaneis sas account sto deviantart? ^^

Wriste merikes apo tis dikes m..errrr....dhmiourgies~ *facepalm*

http://gothicraine1712.deviantart.com/art/L-Coffee-Time-185098813?q=gallery%3Agothicraine1712%2F2810646&qo=4

http://gothicraine1712.deviantart.com/art/Death-Note-Rain-Rain-181957269?q=gallery%3Agothicraine1712%2F2810646&qo=7

den vazw alla edw na mhn to yperfortosw~ if you want to see more, episkef8eitai thn selida m sto deviantart: http://gothicraine1712.deviantart.com

8elw na dw kai dika saaaas~~ ade ade ^^

_________________
When nothing goes right...go left!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Itachi_kun1990
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 27, 2010 2:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 17 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 3134 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Naruto,One piece,toriko,hunterXhunter,buddy complex,space dandy και πολλά ακόμα
nice. καλες δουλειές. Keep up the good work
να ναι και τα δικά μου βέβαια εμένα το digital art δεν με θέλει είμαι με traditional
http://itachikun1990.deviantart.com/

_________________
oruka karu ota tatoyito, koro noreo koros taka. urame, nikume, soste mini kouiki oni mai. nigete, nigete sein shiomi tsokumai. soste itsu kara, oreta nazi omote oreno mai koi
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 27, 2010 2:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Μου αρεσει παρα παρα πολυ ο L στο πρωτο λινκ , για το στυλ κυριως που τον σχεδιασες. Η γραμμη μοιαζει επαγγελματικη και αν συνεχισεις να την αναβαθμιζεις θα φτασεις σε ενα ουμπερ σουπερ κουλ σταδιο!!!





Σχετικα με το Deviantart τωρα, προσωπικα δεν εχω λογαριασμο και ουτε προκειτα να κανω. Το Deviantart δεν πιστευω οτι κανει καλο γενικα στα ατομα που σχεδιαζουν και περιμενουν κριτικες για τα σχεδια τους. Αν δεις 9 στις 10 κριτικες σε ενα σχεδιο ειναι του στυλ

"woah!"
"cool"
"its super"
"i like it"

και γενικα ,τα θετικα σχολια μονο δε σε βοηθανε να δεις τα στραβα ωστε να τα διορθωσεις και να γινεις καλυτερη σε αυτο που κανεις.Το μονο που ειναι χρησιμα ειναι στο να σου αυξανουν την αυτοπεποιθηση και... αυτο, μεχρι εκει, ωστε τελικα μενεις στασιμος στο τελος.
Μια σωστη κριτικη πρεπει να εχει και θετικα και αρνητικα σχολια , οχι μονο ενα απο τα δυο. Πρεπει να σου δειξει ο αλλος χωρις να ντρεπεται μην τον παρεξηγησεις τι δεν του αρεσει, και αμα αυτο που δεν του αρεσει αυτουνου δεν αρεσει και σε αλλα 5-6 ατομα, τοτε δεν θα ειναι τυχαιο και θα πρεπει να το κοιταξεις εκεινο το σημειο.

Τωρα θα μου πεις ομως , "μα εχω δει κορυφαιους κορυφαιων που εχουν λογαριασμο στο deviant!". Ναι, οντως υπαρχουν πολλα γνωστα μεγαλα ονοματα εκει , παρολα αυτα οι βασικοι τους λογαριασμοι ειναι σε μεγαλα φορα οπως το conceptart.org και απλα το deviant το εχουν σαν δευτερο για να διαφημιζονται ή απλα για να δειχνουν καπου εξτρα την δουλεια τους. Σε καμια περιπτωση ομως δεν πονταρουν στο να παρουν κριτικες απο το deviant , αλλιως ζητω που καηκαν.



Ναι, οπως καταλαβες δεν πολυσυμπαθω το συγκεκριμενο site ;D


Ο λογος που λεω τα παραπανω ειναι γιατι δεν μπορω να βλεπω αλλο ατομα που εχουν χερι , να το χαραμιζουν σε εκεινο το site και σιγα σιγα να ξεθωριαζουν. Εχω δει και τετοιες περιπτωσεις , απο ατομα που σχεδιαζαν ωραια και παρεμειναν στο ιδιο σημειο ακομα και μετα απο 2 χρονια, λιγο πριν αρχισει η πτωση.


Αν δεν σου πει καποιος "dude, its horrible, is that a human? i cannot see its legs" ή "this female is after the radiation accident right?" , τοτε δεεεν...




.

επιμενω παντως , το πρωτο σου λινκ μου αρεσει ΠΟΛΥ και θα μου αρεσε να ξαναδω κατι στο ιδιο "ελευθερο" στυλ γραμμης σου!

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Itachi_kun1990
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 27, 2010 2:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 17 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 3134 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Naruto,One piece,toriko,hunterXhunter,buddy complex,space dandy και πολλά ακόμα
+1000 Kabez όπως κατι άτομα που κάνουν στο youtube εναν χαρακτηρα μπροστά σε μια κάμερα και όλοι απο κάτω. oh wow you can draw manga.
απο τιν αλλη ειναι ο σκοπός που το ανεβάζεις όπως το ανεβάζεις σε μια παρέα πο ξες μονο εκεί η το ανεβάζεις για επίδειξη.

_________________
oruka karu ota tatoyito, koro noreo koros taka. urame, nikume, soste mini kouiki oni mai. nigete, nigete sein shiomi tsokumai. soste itsu kara, oreta nazi omote oreno mai koi
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 27, 2010 5:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
kabez έγραψε:

Αν δεις 9 στις 10 κριτικες σε ενα σχεδιο ειναι του στυλ
"woah!"
"cool"
"its super"
"i like it"

Ενταξ' οχι παντοτε, εχει να κανει και ποσο καιρο γνωριζεις τους watchers σου, ή αν εχεις στη λιστα 555 δεκατετραχρονα fantards τοτε ειναι φυσικο ειναι να περνεις τετοια σχολεια. Αλλα δεν γινεται παντα ετσι:
http://nidoqueen4ever.deviantart.com/#/d2yhk3d
http://nidoqueen4ever.deviantart.com/#/d2pbruk
http://nidoqueen4ever.deviantart.com/art/2010-Sketchdump-and-projects-177174639?q=sort%3Atime+gallery%3Anidoqueen4ever&qo=1
Τουλαχιστον να ελεγες τα 7/10 Τ^Τ

kabez έγραψε:

και γενικα ,τα θετικα σχολια μονο δε σε βοηθανε να δεις τα στραβα ωστε να τα διορθωσεις και να γινεις καλυτερη σε αυτο που κανεις.Το μονο που ειναι χρησιμα ειναι στο να σου αυξανουν την αυτοπεποιθηση και... αυτο, μεχρι εκει, ωστε τελικα μενεις στασιμος στο τελος.

Well, αυτο ειναι οντως ενα μεγαλο μειον. Αλλα και παλι, μετα απο λιγο καιρο, μπορεις να παρατηρησεις τα λαθη απο μονος/η σου εφοσον κανεις προοδο (και αυτη γινεται πολυ ευκολα απο τα tutorials και απο παρατηρηση εργων των "μαστερ", το συγκεκριμενο σαιτ εχει μαζεψει αρκετους οπως ανεφερες). Και ας μην ξεχναμε οτι το πενεμα ειναι ενας απο τους λογους που σου ανοιγουν την ορεξη για δημιουργια, και αυτο ειναι η μεγαλυτερη χαρα για πολλους =w=

Επισης αν εχεις γινει μελος, μπορεις να οργανωσεις λιστες με τα αγαπημενα εργα ή tutorials χωρις να χρειαζεται να αποθηκευεις στο pc καθε φορα που βλεπεις κατι που σου αρεσει (το ξερω, βαριεμαι που ζω) καθως και να ποσταρεις οτι γελειο και ακυρο internet meme υπαρχει Laughing , + τα εικονιδια XD.

Οποτε λοιπον, συμφωνω πως δεν σου δινει κριτικες, αλλα ειναι ωραιο να εχεις ενα μιας και μαζευεται εκει η σαρα και η μαρα οποτε υπαρχουν αφθονα ακυρα τρολλ για να γελασεις καθως και πολυ υλικο απο αποψης εικονων.
Παρατηρεις και μαθαινεις Smile

Οσο για το λινκ μου... στην υπογραφη.

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kingkostas
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 28, 2010 3:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 20 Απρ 06 Δημοσιεύσεις: 647
ok sumfwnw uperbolika me ton kab alla katanow kai auto pou leei h vagelio.Sigoura uparxei h ekseresh pou dhmiourgite ustera apo kapoio xrono diamonhs kai drashs sto deviant art, apla h diafora einai oti to deviant art logo tou oti einai pio hobby-centered(kai auto fainetai apo ta pola fan based pragmata) den stoxeuei eksoloklhrou se mia koinwthta san "suntexneia"

Yparxoun art directors pantou pou exoun ta matia tous se egrigorsh gia na broun neous dhmiourgous.Autoi koitane se diafora site kai kurios sauta pou kseroun oti mazeuontai dhmiourgoi pou exoun hdh ksanaproslabei ktl.Einai pio duskolo na se brei kapoios sto deviant art mesa se tosous pollous artists an kai ok fusika kala einia na exeis pantou.

Kala auta einai douleias fuseos pragmata opote apla gia osous endiaferonte pera apo xompi einai kalo na ta suzhtame.
Yparxoun polloi dhmiourgoi edw mesa sto animeplanet pou proswpika tous theorw polu kalous dhmiourgous kai h vagelio ekane auta ta xronia mia eksaskhsh kai genika megalh enasxolhsh kai katafere na dhmiourghsei kai na anaptuksei tis ikanothtes ths se upsulo epipedo.

raine polu kala auta pou edeikses kai epishs kai polla apo ta sxedia sou fainontai kala doulemena.Eksereunise kai alles perioxes, doulepse kai alles perissoteres staseis kai beltiwse thn anatomia sautes pou den sou bgainoun kala, kane perissoteres skhnes drashs ktl.Epishs sunexise na paizeis me tous tonous kai ligotero me to xrwma, mias kai kaneis kai manga kai o tonismos einai ena stoixeio pou paizei megalo stylistiko rolo.

itachi ta skitsa fainontai wraia.Isws otan teleiwneis to prwto sxedio, meta ksanasxediasto kathara eite me digital eite bazontas mia leukh kola xarti apo panw gia na kaneis tracing sto sxedio sou, h apla sbhse kai kane beltistopoihsh sto sxedio(alla an einai me to stylo de ginetai ok)

Keep up paides!!!

_________________

[img]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
raine1712
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 02, 2010 2:16 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 31 Αύγ 07 Δημοσιεύσεις: 6 Τόπος: somewhere among the stars~ Τώρα Βλέπω: olo k kati 8a vlepw~
Sorry paidia dn polympainw, twra eida oles tis kateuates apanthseis!! Very Happy *giggle*


sxetika me to dA, exeis ena dikaio pystevw, ws ena va8mo.
Koita ti ginetai twra, efoson eisai se ena site opou vlepeis polla atoma k vlepeis mesa sta xronia poso veltiw8hkan, auto se kanei na 8es na gineis kalyteros kai na prospa8eis perissotero!

kalo einai to na sou anaivazoun to i8iko, alla h poly autopepi8hsh dn voh8aei sto na veltiw8ei kaneis!

Pystevw oti einai ena poly kalo perivallon gia ta atoma pou asxolountai me thn texnh ws kapoio va8mo ^^

Emena proswpika me voh8hse apisteuta mesa sta 3 auta xronia p eimai ekei~

_________________
When nothing goes right...go left!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Rikus_eyes
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 02, 2010 11:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 13 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 306 Τόπος: greece
Όλοι από κάπου ξεκινάμε... πολλοί πέφτουμε στο DA...
Εμένα πάλι με έχουν φάει τα games και δεν το πολυασκώ το επάγγελμα...
Ότι σχεδιάζω φτάνει μέχρι τη φάση του σκίτσου.. δύσκολα το ανεβάζω στο pc για χρωμάτισμα.
Αλλά μαρέσει πολυ να φτιάχνω avatars και να πειράζω εικόνες στο Photoshop το οποίο κάνω αρκετά συχνά.

Να και κάποια απο το δικά μου :\

http://xxriku.deviantart.com/art/Draeneis-Passion-Totem-101862939?q=gallery%3Axxriku%2F958464&qo=8
Είδα πως χρωματίζεται στο photoshop και μετά τσέκαρα το δικό μου και <;χ gtp xD (το δικό μου εννοώ...)

http://xxriku.deviantart.com/gallery/1975543#/d1arx4u

http://xxriku.deviantart.com/art/My-Riku-98677510?q=gallery%3Axxriku%2F958464&qo=11

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
shinomerlin
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 03, 2010 9:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 16 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 123
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
predictor
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 08, 2011 7:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 27 Σεπ 09 Δημοσιεύσεις: 45 Τόπος: BYI (Beyond Your Imagination) Τώρα Βλέπω: Οσα δεν ακουω!
Οριστε
Add me (as a friend) and i'll accept, watch me and i will watch u back Very Happy

_________________
www.dot-predictor.deviantart.com

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 17, 2011 2:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
ντανγκ.


εκανα και εγω τελικα!

οχι οτι το υποστηριζω φουλ, αλλα...ετσι.., επειδη φαινεται ωραια κοινοτητα..! ;D

http://biomechawolf.deviantart.com/

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 18, 2011 9:30 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
To καλο ειναι οτι μπορεις να ανεβασεις εικονες τεραστιων διαστασεων χωρις να σου της αλλιωσει =w=.

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης