Το ξέρατε ότι nichi σημαίνει ημέρα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Games    αναζητηση παιχνιδιου turn-base
vazelos
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 02, 2010 11:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 10 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 64 Τόπος: Πατρα
Yo ψαχνω παιχνιδια ειδους turn-based εχωντας ως προτυπο ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια που εχω παιξει ποτε το heroes III. τα τελευταια 7 χρονια εχω ασχοληθει μονο με το συγκεκριμενο ενω κατα καιρους δοκιμασα και τα καινουρια της σειρας απο τα οποια δεν εντυπωσιαστηκα. αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι να υπαρχει δυνατοτητα να παιξω online σε pc και τα παιχνιδια να μην εχουν τρομερες απαιτησεις σε γραφικα!!επισης αν υπαρχει και κατι αντιστοιχο για psp!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vazelos
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 02, 2010 11:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 10 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 64 Τόπος: Πατρα
ksexasa na pw oti to vasiko mou provlima einai oti prepei na trexei se windows 7!!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kabez
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 02, 2010 11:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Θελεις οπωσδηποτε να ειναι online?

Αν υπαρχει κατι με σεναριο-game experience που θα σε στειλει, αλλα δεν εχει ονλαιν, θα πεις οχι?

Επισης αν υπαρχει σε emulator?

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vazelos
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 02, 2010 11:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 10 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 64 Τόπος: Πατρα
kabez έγραψε:
Θελεις οπωσδηποτε να ειναι online?

Αν υπαρχει κατι με σεναριο-game experience που θα σε στειλει, αλλα δεν εχει ονλαιν, θα πεις οχι?

Επισης αν υπαρχει σε emulator?


γενικα δεν εχω προβλημα απλα ελεγα μηπως ειχε εξεληχθει το ειδος στο ιντερνετ τοσο καιρο που δεν εχω ασχοληθει!αν τρεχει στα windows 7 μου κανει αρκει να μην εχει καμια περιεργη διαδικασια!emulator ενοεις για snes ktl?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Scatman
Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 03, 2010 12:31 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 15 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 436 Τόπος: Scatman's World Τώρα Βλέπω: OVAs
Κοίτα, αυτού του είδους παιχνίδια εμφανίζονται κατά κύριο λόγο στα PCs. Kαλό είναι η έρευνά σου να περιοριστεί σε αυτό. Το PSP έχει turn based tactical RPGs αλλά είναι τελείως διαφορετικής φιλοσοφίας (Ιαπωνικά) και πιθανά να σου "ξενίσουν" το ενδιαφέρον.

Αυτό που μου έρχεται στο μυαλό, σαν παρόμοιας φιλοσοφίας τίτλος, είναι το Age of Wonders. Κυκλοφορούν 2.

Επίσης, υπάρχουν και τα King's Bounty, Disciples 2 που μπορώ να προτείνω κι έχουν παρόμοιο στυλ παιχνιδιού. Τσέκαρε στο νετ για περισσότερες πληροφορίες, να δεις άμα σ'αρέσουν κι όλας.

Για οnline δεν είμαι πολύ σίγουρος αλλά λογικά θα έχουν (δεν τα έχω δοκιμάσει για πολλά χρόνια τώρα κι επίσης δε με ενδιέφερε ποτέ το online κομμάτι ~για να το ελέγξω~)

_________________
|My Youtube | RPG News
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
noname
Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 03, 2010 5:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
turn based e ? isos ligo wesnoth ... http://www.wesnoth.org/

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 03, 2010 7:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Με πρόλαβαν για το Wesnoth!

Λοιπόν, εάν σου αρέσουν τα TBS πρέπει οπωσδήποτε να δοκιμάσεις το UFO: Alien Invasion το οποίο είναι βασισμένο στη θρυλική σειρά παιχνιδιών turn-based στρατηγικής X-COM. Παράλληλα με την turn-base στρατηγική πρέπει να διαχειρίζεσαι πόρους και βάσεις καθώς και να ερευνάς την εξωγήινη τεχνολογία. Έχει αρκετό βάθος και μπορείς να παίζεις και online.

Επίσης υπάρχει και το Freeciv το οποίο βασίζεται στο θρυλικό Civilization.

Α, και όπως και το Wesnoth και τα δύο είναι ανοιχτό λογισμικό και δωρεάν (Free as in Speech AND as in Beer).

Εάν από την άλλη ενδιαφέρεσαι για επαγγελματικά (Commercial) παιχνίδια ορίστε μερικά άλλα που μπορείς να δοκιμάσεις:



Σε κονσόλες, εάν έχεις την διάθεση να ασχοληθείς με emulation (δεν είναι δύσκολο, μπορώ να σου δώσω οδηγίες αν θες), υπάρχουν οι σειρές Shining Force σε συστήματα Sega και Fire Emblem σε συστήματα Nintendo. Και οι δυο σειρές είναι must-play εάν είσαι fan των TBS.

Πολύ πράγμα από ότι βλέπεις! Καλή διασκέδαση και αγόρασε τα παιχνίδια εάν σου αρέσουν.

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
vazelos
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 04, 2010 1:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 10 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 64 Τόπος: Πατρα
efxaristo pou mou dwsate ta fwta sas exw hdh arxisei na katevazw ta perisotera!!twra to mono pou menei einai ekei pou tha me valoune fantaro na exw to laptop!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 06, 2010 12:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Θα πάς στρατό με το Laptop σου; Παίρνεις πολύ μεγάλο ρίσκο. Στο τμήμα μου στον στρατό είχαμε δυο στρατιώτες με laptop. Κλαπήκαν και τα δύο. Υπόψη ότι ήμουν στο Υγειονομικό το οποίο υποτίθεται ότι είναι από τα πιο "αξιοπρεπή" τμήματα του Στρατού.

Θα σου συνιστούσα να έχεις ένα πρόγραμμα σαν το Locate Laptop για να το εντοπίσεις σε περίπτωση που σου το κλέψουν. Και πάλι όμως δεν είναι εγγυημένο ότι θα το ξαναβρείς. Θα σου συνιστούσα να το εμπιστευτείς καλύτερα σε κάποιον κοντινό σου που βρίσκεται κοντά στο στρατόπεδο αντί να το πάρεις μαζί σου μέσα.

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
vazelos
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 06, 2010 11:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 10 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 64 Τόπος: Πατρα
vasika exw mia sulogh apo axrhsta laptop - netbook kai mono ena netbook pou aksizei na kratisw to opoio kai de tha paw sto strato!arxika tha paw ena netbook turbo-x pou einai arketa analwsimo kai vlepoume!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
New_Ace_Valentine
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 20, 2010 2:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 05 Αύγ 10 Δημοσιεύσεις: 110 Τόπος: Thessaloniki - Triandria Τώρα Βλέπω: Naruto Shippuden,Bleach,One Piece.
Πού θα βρώ το Naruto Ultimate Ninja Storm στην Θεσσαλονίκη;;Ξέρει κάποιος;;Ευχαρηστω...

_________________
Watashi wa kage ni ochiru koto wa arimasen!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης