Το ξέρατε ότι bo-to σημαίνει βάρκα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    BAKUMAN anime
K1ra20
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 03, 2010 6:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 02 Νοέ 09 Δημοσιεύσεις: 594 Τόπος: hueco mundo Τώρα Βλέπω: naruto-bleach-one piece-HxH(2011)-beelzebub-bakuman,k diafores movies


na ta mas k to gnosto manga apo tous dimiourgous tou death note egine lipon k anime,me to proto episode na exei vgei idei Razz prosopika dn diavazw to manga pera apo ta 2-3 prota p exw sta tefxh tis shounen jump k m traviksan to endiaferon arketa oste na kara goustaro na parakolou8isw k tn anime metafora tou Rolling Eyes

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Itachi_kun1990
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 03, 2010 6:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 17 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 3134 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Naruto,One piece,toriko,hunterXhunter,buddy complex,space dandy και πολλά ακόμα
well εγώ το διαβάζω το manga και στο anime από όσο είδα χάνει λίγο στο παρουσιαστικό. Αλλά πάλι βγήκε καλό απλά χάνει στην μεταφορά, θα προτιμούσαν την madhouse όπως κάνει κλασικά δουλειές του Obata. Πάντως είναι ενδιαφέρον anime-manga.

_________________
oruka karu ota tatoyito, koro noreo koros taka. urame, nikume, soste mini kouiki oni mai. nigete, nigete sein shiomi tsokumai. soste itsu kara, oreta nazi omote oreno mai koi
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
sadwas
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 03, 2010 9:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 09 Ιούν 10 Δημοσιεύσεις: 64 Τώρα Βλέπω: bleach
o akito einai idios o Light mono pou fora gialia eno episis anaferei kai to death note

_________________


Uploaded with ImageShack.us
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 03, 2010 9:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Wraio to episode de perimena ligotera Smile twra gia poso kairo tha to vlepw auto einai allo thema giati to manga para einai pola volume.

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 03, 2010 10:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Ας ελπίσουμε να μην τα σκατώσουν πέρι fillers. Για πείτε λίγο τι φάση έχει το Bakuman ?

Ο Akito που λέτε, με τέτοια dj ακουστικά, φαντάζομαι είναι κάνας dj.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 03, 2010 10:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Kamia sxesi tanno o Akito exei to mialo gia na grafei tis istories kai o Mashiro an den kanw lathos ksexasa to onoma kanei ta sxedia kai prospathoun na ftiaksoun ena manga klp ...

Genika to anime diigite diadikasies klp pou pernanei o kathe mangaka gia na ftasei ekei pou prepei.

Kalo tha itan na to dei arketos kosmo to anime giati exoume gemisei me fantasiopliktous pou kanoun ena sxedio kai nomizoun oti einai mangaka. Xwris na apefthino sigkekrimena se kapion apla exw friksei me to Deviant art.

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
K1ra20
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 03, 2010 10:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 02 Νοέ 09 Δημοσιεύσεις: 594 Τόπος: hueco mundo Τώρα Βλέπω: naruto-bleach-one piece-HxH(2011)-beelzebub-bakuman,k diafores movies
pados apo to ligo p exw diavasei exei endiaferon mias k oi xaraktires prosopika mou einai siba8estatoi oste na 8elw na parakolou8isw tn edexomenh poria tous san mangaka Surprised k genika s dinei diafora texnika stixia gia to ''a8lima''!

...n m peis dn ksero gia poso kati tetio bori na se kratisei ala toulaxiston to proto ep se krataei gia tn sinexia Rolling Eyes tespa menei na diksei!

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Itachi_kun1990
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 03, 2010 11:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 17 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 3134 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Naruto,One piece,toriko,hunterXhunter,buddy complex,space dandy και πολλά ακόμα
όπως κάθε σειρά και αυτό έχει τα σκαμπανεβάσματα του πάντως έχω να πω ο,τι αξίζει μια ευκαιρία καθώς έχει πολύ πράγμα μέσα και όχι για το πως φτιάχνονται τα manga αλλά και την ζωή πριν- κατά την διάρκεια- και μετά την πορεία του manga.
Dj o Takagi xaxaxa god bless my ears

_________________
oruka karu ota tatoyito, koro noreo koros taka. urame, nikume, soste mini kouiki oni mai. nigete, nigete sein shiomi tsokumai. soste itsu kara, oreta nazi omote oreno mai koi
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 04, 2010 12:29 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Hellbroth έγραψε:
Kamia sxesi tanno o Akito exei to mialo gia na grafei tis istories kai o Mashiro an den kanw lathos ksexasa to onoma kanei ta sxedia kai prospathoun na ftiaksoun ena manga klp ...

Genika to anime diigite diadikasies klp pou pernanei o kathe mangaka gia na ftasei ekei pou prepei.

Kalo tha itan na to dei arketos kosmo to anime giati exoume gemisei me fantasiopliktous pou kanoun ena sxedio kai nomizoun oti einai mangaka. Xwris na apefthino sigkekrimena se kapion apla exw friksei me to Deviant art.


Κάνε με εξαίρεση εμένα, γιατί ξέρεις τι παίζει... Cool Εγώ δεν έχω πρόβλημα να κάνουν κάτι το φανταστικό ή το τρομακτικό, αρκεί να μου "ξυπνάει" όνειρα ή εφιάλτες που ΔΕΝ έχω ξαναδεί ποτέ. Smile

Status: Still in Lovecraft Effect. Very Happy

Itachi_kun1990 έγραψε:
όπως κάθε σειρά και αυτό έχει τα σκαμπανεβάσματα του πάντως έχω να πω ο,τι αξίζει μια ευκαιρία καθώς έχει πολύ πράγμα μέσα και όχι για το πως φτιάχνονται τα manga αλλά και την ζωή πριν- κατά την διάρκεια- και μετά την πορεία του manga.
Dj o Takagi xaxaxa god bless my ears


Έλεος. Laughing Που θέλεις να ξέρω τι σόι χαρακτήρες είναι αυτοί? XD Από την πρώτη ματιά αυτό έβλεπα εγώ(και προφανώς και κάποιος άλλος την ίδια ιδέα μ' εμένα θα είχε).

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
K1ra20
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 04, 2010 8:05 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 02 Νοέ 09 Δημοσιεύσεις: 594 Τόπος: hueco mundo Τώρα Βλέπω: naruto-bleach-one piece-HxH(2011)-beelzebub-bakuman,k diafores movies
TannoBuchino έγραψε:
Έλεος. Laughing Που θέλεις να ξέρω τι σόι χαρακτήρες είναι αυτοί? XD Από την πρώτη ματιά αυτό έβλεπα εγώ(και προφανώς και κάποιος άλλος την ίδια ιδέα μ' εμένα θα είχε).


swstos,vasika malon einai diko m la8os mias k eprepe na valw mia perilipsh Surprised apla epidh exei siziti8ei poli sto section tou manga afto edw,eixa dedomenh tn gnosh tn perisoteron p 8a apadagane edw Razz ala tespa!

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kawakami
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 04, 2010 3:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 09 Δημοσιεύσεις: 86 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Είδα το πρώτο ep και μπορώ να πω ότι μ'άρεσε ιδιαίτερα!
Μου τράβηξε το ενδιαφέρον και με έκανε να θέλω να δω τη συνέχεια.
Μ'άρεσε πολύ και το σχέδιο.
Θα το παρακολουθήσω.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 04, 2010 3:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Kai sto prwto den exei tipota apo to deutero pou arxizei to olo thema me to ti xriazete ena manga klp ginete xamossssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss leme Very Happy

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
sasuke-kun
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 04, 2010 8:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 03 Απρ 08 Δημοσιεύσεις: 1509 Τόπος: A8hna - 8es/nikh Τώρα Βλέπω: hunter x hunter\Haikyuu\fairy tail\magi\Naruto\Kuroko no Basuke\one piece\\etc
Exw akousei apo enan filo oti to manga einai kalo eida to anime 1st episode kai mporw na pw oti mou arese kai einai arketa uposxomeno Smile
Mhn to petuxw sto public ta xristougenna mallon 8a to arxisw Razz

_________________


http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4dcba93d42aff295124084
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Abarai
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 06, 2010 10:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 15 Σεπ 06 Δημοσιεύσεις: 615 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG einai APEIRAAAA
parakoloutho to manga s evdomadiaia vasi,maresei poly =p einai eksypno kai oraio thematika.To anime dn ksero an tha to do afou exo diavasei ola ta manga! alla sigoura tha do ta prota,elpizo na mn to kseskisoun opos polla -_- an k dn nomizo,dn to epitrepei to synolo tou.

_________________
Life is too short,Grudges are a waste of perfect happiness,So laugh when u can
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kawakami
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 10, 2010 11:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 09 Δημοσιεύσεις: 86 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Το δεύτερο ep τα'σπασε!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 3
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης