Το ξέρατε ότι kioku σημαίνει ανάμνηση;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 8 από 9
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Beelzebub
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 06, 2010 6:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Lool. Ε ναι, τι σόι demon lord θα γινει χωρις την καπα;

Πρεπει οντως να αρχισει να λεει τις πρωτες λεξεις, οχι δηλαδη πως μ' ενοχλουν αυτα τα "DAAAH" "DABUUU" κλπ. αλλα να αναπτυχθει και αυτο λιγο (ελπιζω οι demon lords να μεγαλωνουν με την ιδια ταχυτητα που μεγαλωνουν οι ανθρωποι XDDDD). Ποια πιστευετε οτι θα ειναι η πρωτη λεξη του btw?

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 06, 2010 10:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Δεν ξέρω αλλά ελπίζω όχι "μπαμπά" γιατί η Hilda στανταρ θα δαγκωθεί και δε θέλω ^^ εξάλλου και ο Oga δε θα το πάρει τόσο καλά γιατί μετά δε θα έχει καμιά ελπίδα να τον δώσει κάπου αλλού με τίποτα, χα χα! Δεν ξέρω αλλά φαντάζεστε να είναι τίποτα άκυρο στυλ "fight!"? Priceless!

Χμ...το θέμα που ανέφερες με το αν αναπτύσσεται με τον ίδιο ρυθμό ή όχι έχει βάση! Καλά κι εμένα δε με χαλάει να ακούω μόνο "dabuu" κλπ αλλά φαντάσου να πετάει και λεξούλες? Ωωωωωωωωωωωωωωωωωω! Θά ταν πολύ γλυκό! *.*

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 11, 2010 11:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Καλά, καμία δεν σχολίασε το καινούργιο chapter???? Ήταν απλώς επικό! Τελικά κάτι έχει να κάνει ο πρόεδρος με τους δαίμονες και μισοαποκαλύφθηκε σ'αυτούς που ξέρουν. Πολές καλοσύνες τους πιάσανε όμως ξαφνικά να λένε ότι ήταν ψέματα η όλη μάχη τι λέτε να παίζει? Δεν ξέρω γιατί αλλά μου φαίνεται ότι είναι servant κάποιου.
Αλλά εκεί που πέθανα στο γέλιο: "Who are you?" Χα χα χα χα χα poor Himekawa ποτέ κανείς δε θα τον αναγνωρίσει! Έφερε και ακριβά μπισκότα δώρο απ'την οικογένειά του κι απ'ότι φαίνεται και καλά ακριβά μπισκοτάκια (και πολύ νόστιμε κυρίως). Χο χο χο χο, ξέρει να φέρεται στις γυναίκες: κερνάει γλυκά!
Και με φαίνεται ή ήρθε ο τυπάς που θυμόταν ο Toujou στα flashbacks, που μοιάζει με fusion του Oga και του Toujou αυτή την στιγμή? Λέτε αυτός να είναι ο άλλος δαίμονας? Ε, αν σκεφτείς και τον τίτλο του chapter...Εσείς τι λέτε?

Παρεπιμπτόντως...Hottest Oga ever:
Spoiler:


Υ.Γ. Τι απέγιναν οι άντρες σ'αυτό το thread? Πρώτη φορά βλέπω τόσο γυναικοκρατούμενο thread για shounen manga. Βασικά δεν είναι γυναικοκρατούμενο αλλά γυναικείο μόνο εμείς γράφουμε κορίτσια! Χ3

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 12, 2010 1:26 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
Fallen_Angel_Itachi έγραψε:
Υ.Γ. Τι απέγιναν οι άντρες σ'αυτό το thread? Πρώτη φορά βλέπω τόσο γυναικοκρατούμενο thread για shounen manga. Βασικά δεν είναι γυναικοκρατούμενο αλλά γυναικείο μόνο εμείς γράφουμε κορίτσια! Χ3

Don't worry.Εδω ειμαστε απλα δεν μιλαμε Razz Και μιας και ειναι η πρωτη φορα που θα απαντησω εδω,yoroshiku!Aλλα πρεπει να το πω.
Περιμενω τοσο πολλη να τελειωσει αυτο το arc,εχω βαρεθει την ζωη μου πραγματικα.Ο Mikki το κωλοπαιδο μου την σπαει στα νευρα απιστευτα(ειδικα οταν δεν καταλαβε για ποιον λογο ο Oga τον εδειρε παλια,για να τον προστατευσει,που αυτος ειναι λογικα ο λογος γιατι τον ειχε βαλει στο ματι η συμμορια επειδη συχναζε μαζι του.Καλα να μου πεις γιατι οχι τον Furuichi,αυτος εχει avoid αυρα γυρω του Razz ) και ο αλλος ο boxer,εχω καιρο να μην μπορω να χωνευσω χαρακτηρες και τωρα εμφανιστηκαν αυτοι.Τωρα η φαση με το volley την θεωρω αδιαφορη,οταν τελειωσει αυτο το arc,ριχτε μια κραυγη.Edit μολις ειδα οτι τελειωσε.ΔΟΞΑ ΣΥ!
Περαν αυτου το arc ειχε μερικες κλασσικες αστειες φασεις αλλα αυτο απο μονο του δεν το σωζει(lol στο Psyren reference).

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 12, 2010 7:51 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Ο πρόεδρος ξύπνησε όταν είδε το tattoo, πιθανότατα να γνωρίζει αυτόν που εμφανίστηκε στο τέλος όπως και ο Toujou, απλά να ξέρει περισσότερα γι' αυτόν.

Όντως καιρός ήταν να τελειώσει το Arc, συγκριτικά με τα προηγούμε ίσως ήταν το χειρότερο, αλλά τουλάχιστον κράτησε σε ολόκληρο το ύφος του και δεν έπιασε πάτω επειδή έβαλε αρκετά συν πράγματα.

Όσο για τον Mikki, συμ-φω-νώ. Μακάρι να κάνουμε καιροοοοοοοό να τον ξαναδούμε, αν και δε νομίζω να γίνει.

As for me: http://www.mangafox.com/manga/beelzebub/v07/c076/6.html

Epic Oga, lol.

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 12, 2010 9:09 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Ώπα, να τος! Μίλησε! XD

Χμ...Πρέπει να συμφωνήσω πως ο Miki ήταν τρελό σπάσιμο΄ δηλαδή ρε φίλε κάτσε, τι μεγέθους εγκέφαλο έχεις? Και δεν ήξερε καν ότι ο Kiriya μετακόμισε στην ίδια περιοχή μαζί του? Δηλαδή εντάξει, πολύ κλαψιάρης και καημένος. Το μόνο που μου άρεσε ήταν στην φάση που του ζήτησε να τον φωνάζει με το μικρό του.

Όσο για αυτό το arc με το βόλευ...Καλά έκανε και τελείωσε, αλλά δε με χάλασε ιδιαίτερα΄ ίσως όμως το τράβηξε παραπάνω απ'ότι έπρεπε γιατί μπορεί να τον αναγκάσαν να το ψιλοτραβήξει τώρα που είναι και πιο pop ώστε όταν γίνει anime να μην το πήξουν στα fillers αλλά και να έχει μια story arc που να ικανοποιεί και τον mangaka (αλλά αυτό που είπε η Kaiser δηλαδή το ότι κράτησε τα προτότυπα στοιχεία του συμφωνώ απολύτως ότι το έσωσε). Και αυτό το λέω γιιατί με το που τέλειωσε αυτή η arc τσουπ, νά σου και ο τύπος που είχαμε δει σ'ένα flashback-του Toujou μάλιστα!

Χαχα, επική φάτσα, αλλά το θέμα είναι πως μόνο ο Kiriya τον είδε έτσι, το προσέξατε? Το λέει κιόλας ότι είναι ο τρόπος που τον βλέπει μόνο ο συγκεκριμένος γιατί οι υπόλοιποι βλέπανε κανονικά τον Oga. Λέτε να μιάζει με δαίμονα μόνο σ'αυτόν που απειλεί/θέλει ή απλώς τον είδε έτσι επειδή ήτανπλήρως πανικοβλημένος?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 12, 2010 11:02 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Yup, but epic face is epic anyway.

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 12, 2010 7:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Οου γιεσσς, ειναι τοσο hot με τα δαιμονικα σημαδια πανω του , και τον himekawa τον συνηθησαν στην bishie form του, looooool Laughing . Ασχετο, δεν ειχα ιδεα πως ηταν λεφτας...
Παντως πολυ χαιρομαι που δεν ειχε τον Mikki σε αυτο το κεφαλαιο, φανηκε η διαφορα, και στο επομενο arc προβλεπεται μεγαλυτερη δοση badassness Very Happy

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 12, 2010 10:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Vagelio έγραψε:
Οου γιεσσς, ειναι τοσο hot με τα δαιμονικα σημαδια πανω του , και τον himekawa τον συνηθησαν στην bishie form του, looooool Laughing . Ασχετο, δεν ειχα ιδεα πως ηταν λεφτας...


Oh yes he is (πλάκα πλάκα έχω αρχίσει να γίνομαι πιο σοβαρό fangirl XD) και lol! Ναι όλοι φαίνεται τον ξεσυνειθήζουν όλη την ώρα, τη μια έτσι και τη μια αλλιώς. Έλα ρε συ, δε θυμόσουν ότι είναι ο διάδοχος της εταιρείας του πατέρα του? Νομίζω το έχουν θίξει μία-δύο φορές. Κι όχι μόνο έχουν εταιρεία αλλά πρέπει να είναι κι από τις πολυεθνικές κιόλας γιατί ε΄χε πει πως ήταν κάτι αλλά σε γιαπωνέζικη αργκό οπότε δεν το πολυέπιασα, χα χα.Γι αυτό είναι τόσο καλός στα παζαρέματα κι όταν ήταν στο νοσοκομείο μαζί με τον Kanzaki ο δεύτερος του ζητούσε λεφτά για να φάει απ'το καλάθι του (έλεος btw).

Vagelio έγραψε:
Παντως πολυ χαιρομαι που δεν ειχε τον Mikki σε αυτο το κεφαλαιο, φανηκε η διαφορα, και στο επομενο arc προβλεπεται μεγαλυτερη δοση badassness


Όλοι βλέπω πολύ χαιρόμαστεγια τον Μiki!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 13, 2010 6:46 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Fallen_Angel_Itachi έγραψε:


Όλοι βλέπω πολύ χαιρόμαστεγια τον Μiki!


Mikki συνέχισε! Μπορείς και χειρότερα!

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 18, 2010 10:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
Και τωρα ο Mikki αρχιζει τις γλυκες στον Oga.Oυ να μου χαθεις βλαμμενο,δεν σωζεσαι οτι και να κανεις.Και ο νεος homeroom που ερχεται αρχισες θεαματικα την εισοδο.Αντε να παρει λιγο τα πανω του το manga,γιατι με το arc της ηλιθιοτητας του Mikki βαρεθηκα τη ζωη μου και συναμα με εκνευριζε.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 18, 2010 10:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Δυναμική entrance ο νέος καθηγητής! Πολύ badass φάνηκε απ'την αρχή, άντε να δούμε τώρα τι παίζει!

Το μωράκι γλύκα εκεί που τραγουδούσε! ^^

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 19, 2010 5:58 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Εκεί που τους χτύπησε και τους τρεις μαζι ενώ ήρθε από το κάτω παράθυρο στην οροφή, η σκηνή ήταν όλα τα λεφτά. Απ' ό,τι φαίνεται θ' ακολουθλησουν επικές σκηνές με τον καθηγητή (βρήκαν επιτέλους έναν να τους ταιριάζει).

Η φάτσα του Beel όταν τον κοιτούσε στην τελευταία σελίδα ήταν θεϊκή.

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 19, 2010 2:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
XxKaiserxX έγραψε:
Η φάτσα του Beel όταν τον κοιτούσε στην τελευταία σελίδα ήταν θεϊκή.


Epic win Kaiser, δεν το είχα προσέξει, όντως φοβερό! Παρεπιμπτόντως, θυμάσαι που σε έλεγα ότι ήθελα να αρχίσω μια fanfic για το Beelzebub? Ε, ο Ryuuhei με πήρε την ιδέα! -.-" Δεν κάνω πλάκα, ήθελα να βάλω μια OC να ξέρει τον Himekawa αλλά να κάνει ότι δε γνωρίζονται και τσουπ, να σου που έγινε με τον Toujou και τη Shijuka! Νομίζω στο χα πει κιόλας! Μιλάμε με το που το είδα ήμουν: Ε? --> Πωω...!--> Lol!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 10, 2010 12:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Μα κανείς δεν έχει γράψει τόσο καιρό? Λοιπόν αρχίζω εγώ ξανά τη συζήτηση! Πρώτον μπορώ να πω ότι παρόλο που θύμισε κάπως GTO ο καινούργιος δάσκαλος -ίσως και γι αυτό, δεν ξέρω- απλώς τον λάτρεψα! Δηλαδή, το στυλ, το ότι είναι εντελώς pervert (και πραγματικά πιστεύω πως έκανε στην Hilda αυτό που όλοι οι υπόλοιποι ποτέ δεν τόλμησαν) αλλά και ότι απλώς βάζει κάτω και τους τρεις, τέσσερις, εκατό του σχολείου έτσι για την πλάκα του και ούτε καν τον αντιπάθησα γι αυτό. Το γεγοός ότι ο παππούς είναι μέσα σ'όλα με πέθανε παρεπιμπτόντως, lol!

Και τώρα κι άλλες κουβερνάντες...Άντε να δούμε τώρα αν πραγματικά έχει έρθει ο μπαμπάς του B'l ή αν είναι αυτός Behemoth που κατηγόρησε η Hilda τον Saotome ότι δούλευε γι αυτόν. Χμ...Λες να είναι τελικά bishi αυτός Kaiser?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 8 από 9
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης