Το ξέρατε ότι kanashimi σημαίνει θλίψη (ουσιαστικό);


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Υπνος μετα το φαγητό;
NarutoxShion 4ever
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 08, 2010 7:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 11 Αύγ 08 Δημοσιεύσεις: 46 Τώρα Βλέπω: apola
είναι αλήθεια πως εαν κοιμάσαι αφου εχεις φαει, το φαγητό αυτό γινεται λίπος; Shocked
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Xod
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 08, 2010 9:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 04 Δημοσιεύσεις: 395 Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα
Ναι, γι'αυτό είναι καλό να μην τρως αργότερα από 2 ώρες πριν τον ύπνο. Εκτός βέβαια αν θέλεις να πάρεις βάρος.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
jagi
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 08, 2010 9:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 118
just google it η ψαξε σε ενα αντιστοιχο φορουμ για σιγουρη απαντηση αντι να ανοιγεις ποστ σε ενα φορουμ σχετικα με τα ανιμε για συμβουλες διατροφης...
Παντως όταν κοιμασαι επιραδινεται σημαντικα ο μεταβολισμος σου...

_________________
極真会館
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 08, 2010 9:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
Nai einai alhtheia pantws, einai malista mia apo tis texnikes pou xrhsimopoioun oi Sumo gia na apokthsoun varos.

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 09, 2010 12:54 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Mwahah μιας και ειναι διατροφικο το thread, καποτε ενας γιατρος ειχε πει οτι πρεπει να πινουμε νερο οχι οταν τρωμε, αλλα μονο 15 λεπτα πριν φαμε και 15 λεπτα αφοτου φαμε για να χωνευτει και να "καει" καλυτερα το φαγητο μεσα μας. Δεν ξερω αν κανει ομως οντως μεγαλη διαφορα

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vazelos3
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 09, 2010 12:56 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 07 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 467 Τόπος: Athens/Patra Τώρα Βλέπω: One piece, Fairy tail, Beelzebub, ao no excorsist k.a...
kabez έγραψε:
Mwahah μιας και ειναι διατροφικο το thread, καποτε ενας γιατρος ειχε πει οτι πρεπει να πινουμε νερο οχι οταν τρωμε, αλλα μονο 15 λεπτα πριν φαμε και 15 λεπτα αφοτου φαμε για να χωνευτει και να "καει" καλυτερα το φαγητο μεσα μας. Δεν ξερω αν κανει ομως οντως μεγαλη διαφορα


HAHAHAHA EAT THAT MOM!!!!!
Sorry gia ta caps alla auto einai itta gia ti mana mou pou panta me prizei na pino nero meta to fai... Razz

_________________


SPIN ON!

One Piece spoiler!!
Spoiler:


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Blade
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 09, 2010 4:41 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 15 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 720 Τόπος: Θεσσαλονίκη.
Οπότε καλίτερα να αφησω τα 2 τοστ που ετοίμασα για μεταμεσονυχτιο σνακ για αυριο καλίτερα ε? Razz

Aυτό για το νερο από όσο ξέρω ισχει, οτι δε κανει καλό να πινεις και να τρως ταυτόχρονα. Αλλά δε ξερω ρε παιδια εμένα το φαγητο δε παει κατω χωρις μια γουλια νερακι.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Xod
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 09, 2010 10:30 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.FaN :: :: ANiME.FaN ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 04 Δημοσιεύσεις: 395 Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα
Οι περισσότερες τροφές από μόνες τους αποτελούνται από ένα μεγάλο ποσοστό νερού. Επίσης το νερό βοηθάει στην παραγωγή του γαστρικού οξέως και των πεπτικών ενζύμων. Τέλος, το νερό απορροφάται πολύ γρηγορότερα από ότι η τροφή, έτσι δεν μένουν μαζί για πολύ στο στομάχι.

Δεν ξέρω σε τι ακριβώς ωφελεί να πίνεις νερό πολύ αργότερα από ένα γεύμα. Μου φαίνεται παράλογο να μην μπορείς να πιεις έστω 1 ή 2 ποτήρια νερό μαζί με το φαγητό. Εγώ προσωπικά που πίνω δεν έχει τύχει να έχω ποτέ δυσπεψία.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kwstas21
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 09, 2010 6:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 15 Νοέ 08 Δημοσιεύσεις: 187 Τόπος: Grand Line Τώρα Βλέπω: baccano
lol egw sunexeia trow prin paw gia upno alla to varos m einai fisologiko(pros to paron :P)
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
scion(of)dark
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 09, 2010 7:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 13 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 100 Τόπος: thess/niki Τώρα Βλέπω: olla prospa8o :P
distixos afto ego to ema8a poli arga Very Happy kai me plakosane ta pytogira ..... Razz

_________________
scion(of)dark
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kabez
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 09, 2010 7:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Πιτογυρα.. heh... αν βλεπαμε μονο μεσα μας ποση ζημια μας κανουν δε θα τα τρωγαμε τοσο ευκολα.Αλλα πως να τους αντισταθεις...

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kwstas21
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 09, 2010 7:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 15 Νοέ 08 Δημοσιεύσεις: 187 Τόπος: Grand Line Τώρα Βλέπω: baccano
ontos einai peirasmos megalos :lol:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
noname
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 09, 2010 8:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
kwstas21 έγραψε:
ontos einai peirasmos megalos Laughing

8ema sini8ias einai ... ama stamatisis na tros fastfoodadika gia kairo meta ta apex8anese !!!
pleon trow giro otan den uparxei tpt allo kai ka8e elpida na vre8i kati allo fagosimo exei svisei !!!!

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kwstas21
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 09, 2010 10:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 15 Νοέ 08 Δημοσιεύσεις: 187 Τόπος: Grand Line Τώρα Βλέπω: baccano
dax oxi oti trow kai polu (1-2 gyrous thn evdomada)alla an eixa tn eykeria 8a etrwga pio pollous :lol: :P

wtf ti sizitish kai ayth :lol:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Jorg
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 09, 2010 11:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 11 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 552 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης Τώρα Βλέπω: τη ζωή μου να καταρρέει!
Εγω παλι αν και δεν τρωω πολυ, τρωω ολα τα παχυντικα φαγητα, οπως γλυκα (σοκολατα FTW), πιτσα, σουβλακι (ενταξει τις περισσοτερες φορες τρωω σπιτικο, αλλα σε μικροτερες ποσοτητες).
Τη μεθοδο του φαγητου πριν του υπνου την εφαρμοζω συνεχεια.
Προβλημα βαρους δεν αντιμετωπισα ποτε μου. Αντιθετως το βαρος μου ειναι κατω του φυσιολογικου για αυτο και ο μεταβολισμος μου ειναι απο τα λιγα πραγματα που εχω και ειμαι περηφανος XD.

_________________
A scattered dream that's like a far-off memory. A far-off memory that's like a scattered dream. I want to line the pieces up. Yours and mine.

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης