Το ξέρατε ότι yowasa σημαίνει αδυναμία;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Πειτε οχι στα εμβολια
Re Kane Niaou
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 01, 2009 7:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 561 Τόπος: Αθηνα
είχα διαβάσει ένα θέμα σχετικά με τα εμβόλια και την μεγαλοποίηση και της γρίπης των χοίρων
το οποίο έλεγε ότι αυτό είχε ξανασυμβεί στο παρελθόν όπως θα δείτε στο παρακάτω βίντεο.
Όλα αυτά τα κάνει η κυβέρνηση,το κράτος η εξουσία όλοι αυτοί εκεί στα ψηλά(χαμηλά) για την κερδοσκοπία και για έναν άλλο λόγο ίσως ακουστεί απίθανο αλλά πιθανό, ότι πια επειδή δεν γίνονται πόλεμοι, για να απαλλαχτούν από τον τεράστιο πληθυσμό που έχει αποκτήσει η γη


http://www.youtube.com/watch?v=uW8ulLgXmyA



http://www.youtube.com/watch?v=5CrEbNMToLA


Spoiler:

_________________
Spoiler:

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 01, 2009 8:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Γενικως, απ' οσο ξερω ολοι μας λεμε οχι στα εμβολια αν και εχω την εντυπωση πως ο εμβολιασμος δεν μπορει να θεωρηθει κερδοσκοπικος απο την στιγμη που δεν πληρωνεις (ετσι ακουσα απο την μαμα μου τουλαχιστον).

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
hzikill
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 01, 2009 8:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::BabySitteR::
::Moderator::<br>::BabySitteR::

Συμμετέχει από: 08 Ιούν 06 Δημοσιεύσεις: 674 Τόπος: United Kingdom
Εγω άλλο σκεφτηκα..
Αφου θα βάλουν όλοι που θα βάλουν εγω δε θα βάλω , αφου με αυτό το σκεπτικό δεν θα έχει κανείς για να με κολλήσει Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Re Kane Niaou
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 01, 2009 9:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 561 Τόπος: Αθηνα
hzikill ....xa ωραίο σκεπτικό και αυτό.............. Laughing Laughing Laughing Razz

Vagelio έγραψε:
Γενικως, απ' οσο ξερω ολοι μας λεμε οχι στα εμβολια αν και εχω την εντυπωση πως ο εμβολιασμος δεν μπορει να θεωρηθει κερδοσκοπικος απο την στιγμη που δεν πληρωνεις (ετσι ακουσα απο την μαμα μου τουλαχιστον).

μόνο δωρεάν δεν είναι.και από όσο ξέρω αυτά τα εμβόλια τα παράγουν 3 φαρμακευτικές εταιρίες παγκοσμίως ..........
Spoiler:
Σε μείωση τιμής των εμβολίων κατά της γρίπης των χοίρων είναι έτοιμη να προχωρήσει η Novartis. Ωστόσο, η ελβετική φαρμακοβιομηχανία δεν προτίθεται να δωρήσει τα εμβόλια. Ο γενικός διευθυντής της Novartis Ντάνιελ Βασέλα δήλωσε πως «για να έχουμε βιώσιμη παραγωγή του εμβολίου πρέπει να δημιουργήσουμε οικονομικά κίνητρα,» όπως αναφέρουν οι Financial Times.

_________________
Spoiler:

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 01, 2009 9:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Tα εμβολια θα πληρωθουν απο τους φορους μας, μονο τσαμπα δεν ειναι οπως ειπε και ο απο 'πάνου.

.
Αν και δεν είμαι πάντα υπερ των θεωριών συννομωσίας , παρόλα αυτά κάποια ρίσκα για το πόσο ασφαλές είναι αυτό το "εμβόλιο" είναι αρκετά για να κινήσουν κάποιες υποψίες...


http://www.youtube.com/watch?v=mScGC7nFDxM


.

Από όσο έχω ακούσει από διάφορο κόσμο ο ιός αυτός της γρίπης είναι απλά περίπου 2% πιο επικίνδυνος από τον απλό ιό.
Αν δείτε και τα περισσότερα θύματα του είχαν κάμποσα προβλήματα με την υγεία τους πριν συμβεί το μοιραίο. Ακόμα και η φοιτήτρια που πέθανε στην Φλώρινα πριν από κάποιες μέρες είχε λένε ήδη ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα με την καρδιά της.

Δεν φοβάμαι τον συγκεκριμένο ιό επειδή πάνω από όλα μου έρχονται οι μνήμες από την περιβόητη "γριπη των πουλερικών" πριν από κάποια χρόνια που επειδή 5 κοτόπουλα βρέθηκαν ψόφια σε ένα κοτέτσι κάπου στα βουνά της Τουρκίας, έπρεπε να μείνουμε μακρυά από ότι ζωντανό είχε φτερά(είτε ζωντανό είτε στον φούρνο με πατάτες) και να κυκλοφορούμε με στολές βιολογικού κινδύνου για να μην κολλήσουμε. ουφ.
.
Δεν τους εμπιστεύομαι, απλά θέλουν για άλλη μια φορά να φοβήσουν τον κοσμάκι και τα μμε βοηθάνε αρκετά σε όλο αυτό το παραφούσκωμα των μπαλονιών-ειδήσεων.

Προσωπικά δεν ξέρω κανέναν που να πέθανε από αυτή την φοβερή και τρομερή γρίππη ,ούτε καν γνωστό γνωστού (ο ξάδερφος του Πάκη ,φίλος του Λάκη, ανηψιός του Τάκη)
Παρόλα αυτά όλοι θα ξέρουμε και κάποιο πρόσωπο που θα είχε ένα τροχαίο.
Αντί λοιπόν να ψάχνουμε να βρούμε μάσκες οξυγόνου να κυκλοφορούμε έξω, ας προσέχουμε καλύτερα στην οδήγηση στο δρόμο Smile

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kain
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 01, 2009 9:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Εμένα μου αρέσει που κάθε πρωϊ που πηγαίνω στη δουλειά θα δω τουλάχιστον ένα-δύο άτομα στο τρένο με ιατρικές μάσκες στο πρόσωπο. Laughing Μωρέ καλά κάνω και δεν βλέπω τηλεόραση... Cool

Επίσης, είναι αλήθεια αυτό που άκουσα; Πως το εμβόλιο δεν έχει περάσει το πειραματικό στάδιο, και όποιος το κάνει, το κάνει με δική του ευθύνη;

Αν ναι, τότε όποιος το κάνει να σταματήσει να βλέπει τηλεόραση, μπας και αποκτήσει μυαλό...

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ryouzaki
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 01, 2009 9:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 02 Οκτ 09 Δημοσιεύσεις: 67 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: Τα Πάντα Όλα!!!
Ναι κ εγω αυτο εχω ακουσει,οτι το κανεις με δικη σου ευθυνη.Επισης στις παρανεργειες πρεπει να συμπληρωσεις εσυ τι ειδους παρενεργειες ειχες...(π.χ υψυλος πυρετος,δοιαρροια,εμετος, κτλ).Το πιο αστειο ειναι οτι εχουν προσθεσει επιπλεον στις παρενεργειες το Θανατο... Shocked Δηλ.αν κανεις το εμβολιο κ την ωρα που θα φευγεις απο τουτο τον ματαιο κοσμο θα πρεπει να συμπληρωσεις το κουτακι που λεει θανατος και να το στειλεις μετα... Confused ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣ!!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 01, 2009 10:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Εγώ απ'την αρχή ήμουν εναντίον του εμβολιασμού και τη γενικότερη τρέλα των media -όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά παγκοσμίως- με τον "ιό των χοίρων". Το πιστεύω πως όλα είναι πολύ προσεχτικά σχεδιασμένα έτσι ώστε να μας κάνουν σιγά σιγά να πιστέψουμε το παραμύθι της "πανδημίας".
Φυσικά με το που θα χαρακτηριστεί μια ίωση ως πανδημία, οι φαρμακευτικές εταιρείες έχουν τη δυνατότητα καθώς και το δικαίωμα να αναπτύξουν εμβόλια και φάρμακα και να τα διοχετεύσουν στην αγορά άμεσα κι όχι να περάσουν την απαραίτητη 10χρονη πειραματική περίοδο (σε ζώα παρακαλώ, και μετά τα δέκα χρόνια σε ανθρώπους) ώστε να δουν τις παρενέργειες.
Με άλλα λόγια κάποιες φαρμακευτικές εταιρείες μας θέλουν πειραματόζωα στη θέση των κατατάλλα συμπαθέστατων ζώων και φυσικά θα αυτό θα τους αποφέρει φοβερά κέρδη.
Όσο για το γεγονός ότι στην Ελλάδα είναι όντως δωρεάν τα εμβόλια -ας αναγνωρίσουμε και κάτι καλό- είναι χάριν στο σύστημα υγείας που έχουμε στην χώρα μας, καθώς και το ασφαλιστικό (αν σκεφτούμε πως στην Αμερική πληρώνουν αδρά οι πολίτες γι αυτό το εμβόλιο). Με άλλα λόγια, αυτή την φοράπληρώνει το δημόσιο αντί για μας, αλλά και πάλι βγάζουν τα μαλλιοκέφαλά τους οι φαρμακευτικές! Όλος αυτός ο πανικός λοιπόν είναι δρομολογημένος πολύ προσεγμένα απ'όλα τα Μέσα Μαζικού Επηρρεασμού και του συναφιού τους ώστε να μας πείσουν ότι πρέπει να κάνουμε τα εμβόλια.
Η νέα γρίπη στην πραγματικότητα προσβάλλει περισσότερο τους νέους κι όχι τους γέρους και έχει 0,2 της χιλής πιθανότητα να σκοτώσει! Δηλαδή οι νέοι που έχουν καλύτερο ανοσοποιητικό σύστημα είναι οι κύριοι στόχοι κι όχι οι γέροι και στην πραγματικότητα έχει μικρότερο ποσοστό θνησιμότητας απ'την απλή γρίπη!
Άρα, αχεμ, ας μην πω τι προσπαθούν να μας κάνουν...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
parmenion
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 01, 2009 11:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 01 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 23
Paidia ego nomizo pos to kalytero tha itan na to kanete tha prostateuthoun etsi osoi endexomenos tha parousiazan epiplokes.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kain
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 01, 2009 11:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Ναι, όντως, είναι πολύ καλό να κάνεις το πειραματόζωο για να προστατευτούν οι χαζοί που πιστεύουν την τηλεόραση και πάνε να κάνουν με δική τους ευθύνη ένα εμβόλιο που δεν δοκιμάστηκε ποτέ πουθενά για να δουν αν έχει παρενέργειες... Embarassed

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kabez
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 02, 2009 12:23 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Αλήθεια δεν το έχουν δοκιμάσει να δουνε αμα δουλεύει?
Αν οχι πως το επέτρεψε ο παγκόσμιος οργανισμός φαρμάκων?

Λέτε να έπεσαν τσουβάλια με δολάρια στην μέση?

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Koshin
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 02, 2009 1:35 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Μάϊ 08 Δημοσιεύσεις: 182 Τόπος: Athina/Agia Paraskeui Τώρα Βλέπω: witchblade
An thewreis oti zeis se ena kosmo pou oi kiverniseis theloun na se vgaloun apo ti mesi, tote sigoura den eisai "euxaristos" anthrwpos..Se simvouleuw na allaxeis tropo skepsis dioti tha mizeriaseis..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 02, 2009 3:22 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Αμόλισαν τον εργοστασιακό Ιό "όινκ, όινκ' για να ξεκάνουν τους αδύναμους οργανισμούς λόγο της (εικονικής) οικονομικής κρίσης. Λιγότερα στόματα περισσότερα λεφτά. Το εμβόλιο (Blue for the virus, Green for the antivirus-RE-) θα μας αφαιρέσει χρήματα από το καταχρεωμένο Ελληνικό ταμείο ακόμα και αν μίνει στο ράφι του νοσοκομείου. Στο φινάλε εμείς θα απορούμε αν το εμβόλιο θα μας σώσει την ζωή ή θα μας κάνει τους μελλοντικούς ήρωες που πέσαν για να σωθούν οι νέες γενιές. Χμμμ... "θέλουμε να σας σώσουμε με δική σας ευθύνη!" crap.

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Carnival of Rust
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 02, 2009 3:30 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
e-lithium Μαντρόσκυλο

Συμμετέχει από: 04 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 1430 Τόπος: Its a GIF. If you look long enough then they will pop out!
T-virus αυτός είναι ιός με λίγο σασπένς ρε παιδιά.By the way εγώ το εμβόλιο θα το έκανα μόνο όταν δω να το κάνουνε και οι ιατροί πάνω τους.

Δηλαδή Koshin εσύ λες ότι φροντίζει η κυβέρνηση για να είμαστε ok?


Αν αναλογιστώ το τι επικρατεί στην Ελλάδα μας εξοντώνουν με πιο αποτελεσματικούς τρόπους.Τι aids τι ελεονοσια και μούφες χειρότερος ιός από το ΙΚΑ δεν υπάρχει αποδεδειγμένα.

Απλά κάποιες φαρμακοβιομηχανίες θέλουνε χαρτζιλίκι.Παράδειγμα ας σκεφτούμε στις σχολές μας αυτές τις βλακείες που έχουνε βάλει για τον ιό για να καθαρίζουμε τα χέρια μας ναι αυτή την αηδία σαν συμπυκνωμένο σπέρμα που είναι.

_________________

AnimePlanet Forums Γενικοί Κανόνες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 02, 2009 3:35 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Nαι ναι, ή που εχουμε γεμισει χαρτακια στις λεσχες που λενε "να πλενετε καλα τα χερια σας πριν το φαι" , λες και τα κολησε εκει ο συλλογος μαμαδων πανεπιστημιου!

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 3
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης