Το ξέρατε ότι suupaa σημαίνει Σούπερ μάρκετ;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    AnimeNews    Το Negima: Magister Negi Magi γίνεται anime το 2011.
Sutera wo aishiteru
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 08, 2009 12:44 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 18 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 244 Τόπος: 19ο σύννεφο δεξιά... Τώρα Βλέπω: Να καταπατούν το περιβάλλον ασύστολα...
Το manga Negima: Magister Negi Magi, επιβεβαιώθηκε επίσημα πως θα γίνει μεταφορά του σε anime μέσα στο 2011. Μια δημιουργία του Ken Akamatsu.
Ιστοσελίδα πηγής



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Sutera wo aishiteru στις Τρι Σεπ 08, 2009 12:59 am, 1 φορά

_________________
Η ψυχή είναι μόνο αυτή που μετράει πραγματικά...


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Jorg
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 08, 2009 12:51 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 11 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 552 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης Τώρα Βλέπω: τη ζωή μου να καταρρέει!
Ερειξα μια ματια στο onemanga και απο οτι ειδα ειναι του τυπου μου.
Σκεφτομαι να αρχισω το manga αλλα μου εχουν μαζευτει πολλα και το συγκεκριμενο εχει πανω απο 250 chapter. Θα δω τι θα κανω.
Παντως περιμενω το τη μεταφορα του σε anime.

_________________
A scattered dream that's like a far-off memory. A far-off memory that's like a scattered dream. I want to line the pieces up. Yours and mine.

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 08, 2009 3:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Jorg έγραψε:
Ερειξα μια ματια στο onemanga και απο οτι ειδα ειναι του τυπου μου.
Σκεφτομαι να αρχισω το manga αλλα μου εχουν μαζευτει πολλα και το συγκεκριμενο εχει πανω απο 250 chapter. Θα δω τι θα κανω.
Παντως περιμενω το τη μεταφορα του σε anime.


Tι εγινε Γιωργο? Το ριξαμε στα ecchi? Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz
Αnyway, εχω ακουσει οτι το συγκεκριμενο (το μανγκα, για το anime δεν ξερω) ειναι καλο.
Επισης εχουν βγει και κατι ova απο mahou sensei negima να δεν κανω λαθος.

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jorg
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 08, 2009 3:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 11 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 552 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης Τώρα Βλέπω: τη ζωή μου να καταρρέει!
Vagelio έγραψε:
Tι εγινε Γιωργο? Το ριξαμε στα ecchi? Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz
Αnyway, εχω ακουσει οτι το συγκεκριμενο (το μανγκα, για το anime δεν ξερω) ειναι καλο.
Επισης εχουν βγει και κατι ova απο mahou sensei negima να δεν κανω λαθος.


Ενταξει δεν ειμαι τοσο ecchoμανης αλλα αφου εχει και action, comedy και ειναι και shounen πιστευω οτι θα μου αρεσει.

_________________
A scattered dream that's like a far-off memory. A far-off memory that's like a scattered dream. I want to line the pieces up. Yours and mine.

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 08, 2009 9:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Ναι εχουν βγει 25 επεισοδια νομιζω που ειναι σε στυλ Love Hina και καμια απο τις ιστοριες του δεν κολλαει με το manga. Μια τρελη αποτυχια με εναν 10χρονο που το anime τελειωνει και λες : "αυτο τωρα ειναι μαγος?"

Χαιρομαι που το κανουν ενα σοβαρο (ας ελπισουμε) remake.

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
noname
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 08, 2009 11:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
well exoun idi vgalei 2 seires as elpisoume h triti na axizei na thn dei kaneis lol

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 09, 2009 2:22 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Ως γνωστόν το studio SHAFT βγάζει κατά καιρούς διάφορα OVA μετά την TV σειρά που έβγαλε (που αν και αξιόλογη δεν ακολουθεί και τόσο το σενάριο του manga). Άραγε το νεο anime θα είναι από το ίδιο studio ή από διαφορετικό; Για να δούμε...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ice_hime
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 09, 2009 4:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 05 Μάρ 07 Δημοσιεύσεις: 175 Τώρα Βλέπω: Uchuu Kyoudai,Eureka Seven AO,Fate/Zero 2,Kaiji,Tsuritama,Jormungand
ας ελπίσουμε οτι θα συνεχήσουν την καλη δουλεια που εκαναν Mahou Sensei Negima! OVA Shiroki Tsubasa Ala Alba πραγματικα πιστη μεταφορα του manga .oi 2 σειρες ηταν τελειως διαφορετικες απο το manga ,αναρωτιεμαι ομως αν θα συνεχησουν την παραγωγη του OVA για το magic world arc που ειχαν ανακοινωσει μετα απο το ala alba αλλα και αν δεν το κανουν τελικα και προχωρησουν το anime ως το school festival arc θα ειμαι τρισευτυχισμένη,ειναι τρομερο arc..

_________________

http://myanimelist.net/animelist/gogoulo
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης