Το ξέρατε ότι asa σημαίνει πρωί;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Sneak Peaks    Queen`s Blade: Wandering Warriors (ecchi mayhem)




Τη γνωμη εχετε.

Κοριφεο στο Ιδος του!
11%
 11%  [ 1 ]
Εντιποσιακο.
11%
 11%  [ 1 ]
Μονο για το Ecchi το βλεπω.
11%
 11%  [ 1 ]
Απλα αλλο ενα ecchi anime.
44%
 44%  [ 4 ]
Σκουπιδι.
22%
 22%  [ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 9


Kite
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 29, 2009 10:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6080

Προκιτε για ένα ecchi monster που κυκλοφορεί εδώ και μερικές βδομάδες, και είναι βασισμένο σε ένα δημοφιλές Game Book με εικόνες. Το Game book είναι ένα βιβλιο το οποίο κατα την διάρκεια του σε βάζει να περνεις διάφορες σημαντικές αποφασεις, και αναλογα με την αποφαση που πηρες σε οδιγει σε συγκεκριμένη παράγραφο ή σελίδα, για να συνεχίσεις να διαβαζεις αποκει, και η Ιστορια να συνεχιστεί αναλογα με την αποφαση σου.
Spoiler:


Αν και δεν του φαίνεται, το συγκεκριμένο anime δεν ειναι ουτε ήταν πότε Hentai. Το ιδιο το game book απο το οποιο προερχετε δεν ηταν ποτε τοσο αποκαλυπτικό, παρουσιάζοντας μια απο τις σπανιες περιπτώσει που το anime ειναι λιγότερο λογοκριμένο απο την πηγή του. Επισεις στα βιβλία έχουν δουλέψει πολοι γνωστοί σχεδιαστες, οπως Hirokazu Hisayuki (My-HiME), Kazuhiro Takamura (Mahoromatic), και Katsuzo Hirata (Hand Maid May), οπότε μην εντιποσιαστιτε αν καπια σχέδια σας φανουν γνώριμα...

Εχω ιδη καταχορισει τον τιτλο στο AP, και σε κανα δυο χρωνια που θα το εχει δημοσιεύσει επιτελούς ο eliseos θα το δείτε. Για την ωρα θα σας πω την περίληψη. Ο αριθμος των επισοδιων ειναι ακομη αγνωστος.
Παράθεση:
Το Queen?s Blade είναι ένας διαγωνισμός, όπου οι θεοί θα διαλέξουν την δυνατότερη και ομορφότερη γυναίκα, για να γίνει βασίλισσα της χώρας. Δεν υπάρχει όριο δύναμης, καταγωγής, ή ακόμα και είδους για τις υποψήφιες, εκτός απτού ότι πρέπει να έχουν κλίσει τα 12 τους χρόνια, και η μοίρα θα τις φέρει αντιμέτωπες μεταξύ τους σε μάχες χωρίς κανόνες.

Η Reina Bansu είναι μια κόρη ευγενικής καταγωγής που έχει βαρεθεί τον τίτλο της και το παλάτι που μένει, και αποφάσισε να το σκάσει και να πάει να γίνει πολεμίστρια, παρά την αντίθετη γνώμη της οικογένειας της. Με την βοήθεια της κλέφτρας Risty θα βρει τα όρια των δυνάμεων της και θα γίνει μια αντάξια υποψήφια για το Queen?s Blade.


Θετικα:
Ειναι εξερετικα δουλεμένο με εξερετικο animation, πράγμα σπάνιο σε anime του είδους του. Το story και οι μαχες καταφερνουν και σου τραβαν την πρωσοχη απο τα "στήθη", και η uncensored version ειναι ευρέος διαθέσιμη σε εξερετικη ποιότητα απο τα περισσότερα fansub που το έχουν αναλάβει.

Αρνιτικα:
Τα περισοτερα fansub που το ανελαβαν ειναι για τα μπαζα. Το πιο γρηγορο αγγλικο fansub που κανει αγγλικη μεταφραση που να βγενει νοϊμα ειναι απο ειρονια το Rusian-subs, που το μονο προβλιμα τους ειναι κανα δυο ορθογραφικά. Αν είσαι ομως άνθρωπος την υπομονής, κατεβαστετο απο SFW.

Γενικα:

Είναι ενα must για τους λάτρες του ecchi και του fanservice. Οι υπολιποι μπορει να θέλουν να ψάξουν να βρουν την censored version καθώς και στους υπολοίπους τομείς το anime δεν ειναι άσχημο.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kite στις Παρ Ιούλ 24, 2009 5:46 pm, 1 φορά

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 29, 2009 11:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
Aπλα ειναι αισχος...Απο τα πρωτα λεπτα με την κοπελα που τα μαλλια της χουφτωναν τα βυζια της,καθορισε την συνεχεια της ταινιας...Τι παραξενο θα δειξει μετα,δεν προκειται να ασχοληθω.....

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
noname
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 30, 2009 12:14 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
Kite έγραψε:

Εχω ιδη καταχορισει τον τιτλο στο AP, και σε κανα δυο χρωνια που θα το εχει δημοσιεύσει επιτελούς ο eliseos θα το δείτε.

lol

btw απλά είδα 2 sec την εικόνα που έχει ο τίτλος στο anidb και είπα να τον αποφύγω δεν είναι πως δεν βλέπω και ecchi αλλά ... ποίος 8έλει για βασίλισσα μια brutalου με μεγάλα β*** ?

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 30, 2009 12:27 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Όπως και σε άλλα ecchi anime (όπως το Strike Witches) θα περιμένω υπομονετικά για την dvd version. Αν και βλέπω ότι για broadcast version έχει πολύ fanservice αλλά εφόσον θα έχει παραπάνω στο dvd ας μην είμαστε ανυπόμονοι. Όχι τίποτε άλλο, αλλά δεν υπάρχει και κανά fansub της προκοπής για την ώρα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kite
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 30, 2009 8:38 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Vetus έγραψε:
Όπως και σε άλλα ecchi anime (όπως το Strike Witches) θα περιμένω υπομονετικά για την dvd version. Αν και βλέπω ότι για broadcast version έχει πολύ fanservice αλλά εφόσον θα έχει παραπάνω στο dvd ας μην είμαστε ανυπόμονοι. Όχι τίποτε άλλο, αλλά δεν υπάρχει και κανά fansub της προκοπής για την ώρα.
Η Broadcast version ειναι παρμενη απο δοριφορικο καναλι. Εχει HD πιοτιτα και ειναι uncensored.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
pit-bull
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 30, 2009 9:16 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 03 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 571 Τόπος: Volos Τώρα Βλέπω: Variemai na allazw kathe vdomada
Den psifisa akoma giati den to xw dei... Alla ama exei kales maxes me syndiasmo kalo fanservice den tha me xalasei katholou Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 09, 2009 2:20 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Σας έχω καλά νέα: Oι SFW oλοκλήρωσαν την μετάφραση της σειράς (της πρώτης season, τουλάχιστον, μιας και θα βγει σύντομα και δεύτερη). Ασχέτως το τι λένε ορισμένοι κολλημένοι στο AniDB.net η μετάφρασή τους είναι άψογη, το ίδιο και η ποιότητα ήχου κι εικόνας. Και το καλύτερο απ' όλα; Eίναι η uncensored έκδοση! Shocked Ναι, έπαθα την πλάκα μου όταν το έμαθα, αλλά στον τηλεοπτικό σταθμό AT-X (απ' όπου και παίρνουν τα raw τα fansub groups) προβάλανε την uncensored έκδοση που συνήθως προορίζονται μονάχα για τα dvd ενώ σε άλλο κανάλι παιζόταν η censored έκδοση (αναρωτιέμαι ποιος θα την βλέπει, αλλά τέλως πάντων Rolling Eyes ). Το ίδιο ισχύει και για το Fight Ippatsu Juuden-Chan (η νέα ecchi/sci-fi σειρά της Gonzo) τ' οποίο παίζεται αυτόν τον καιρό στον ίδιο σταθμό, δηλαδή τον AT-X.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kite
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 24, 2009 4:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Vetus έγραψε:
στον τηλεοπτικό σταθμό AT-X (απ' όπου και παίρνουν τα raw τα fansub groups) προβάλανε την uncensored έκδοση που συνήθως προορίζονται μονάχα για τα dvd ενώ σε άλλο κανάλι παιζόταν η censored έκδοση (αναρωτιέμαι ποιος θα την βλέπει, αλλά τέλως πάντων Rolling Eyes ).

Το Sankaku Complex λεει οτι, παρα το γεγονος οτι το anime θεοριτε Ιδη uncensored, το DVD θα εχει ακομα περισοτερα καλουδια.
http://www.sankakucomplex.com/2009/07/24/queens-blade-ero-dvd-tomoe-hentai-tentacle-rape/

Ειμαι περιεργως ποσο μακρια θα παει αυτο το anime...

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 09, 2009 10:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Popo apopou na arhiso kai pou na teleioso Razz

A] Eprepe na teleiosei se mia sezon [den theloume allo]
B] BOOBIES EVERYWHERE
C] Miden senario, apla mia istoria, pou einai les kai vgike apo kako rpg i opoia apla iparhei gia na dikaiologei to apeiro fanserverice. Kirio xaraktiristiko tou, OTINANISMOS Razz
D] Haraktires, ermm parakato Razz
E] EPISODIO 9, APLA DEN IPARHEI (skini pou paidi aggaliazei ti mana, apla lithika sta gelia]
F] PROFIT

Emm ipotheto katalavate poso poli mou arese.

ps: Check the specials, FANSERVICE MAXIMUM Rolling Eyes

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης