Το ξέρατε ότι yorokonde σημαίνει ευχαρίστως;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 3 από 4
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Με τί μεγαλώσατε; (blast from the past)
kabez
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 07, 2009 8:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
billmcnik έγραψε:


Πρέπει να εννοείς το Pipi & Bibis! Το θυμάμαι! Πάντα οταν το έπεζα πρόσεχα μην με δει κάνενα μάτι Razz


Tσου.

Το δικό μου είχε καλά γραφικά φωτογραφίας, προχωρημένα πράγματα Very Happy
Αλλά δεν θυμάμαι τίτλο τώρα.
Ήταν πάντως με ένα μολύβι και έπρεπε να σβήνεις κομμάτιας την οθόνης με αυτό.

Το Hit-arcade της γενιάς μου σε εκείνη την περιοχή χαλαρά όμως.
-και ασφαλώς 100 πιτσιρικάδες μαζί μακρυά από τις μαμάδες και αδιάκριτα βλέματα μεγάλων Cool

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 07, 2009 9:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
Παράθεση:
- Στα arcades πρόλαβα κι αυτά που έριχνες τάλιρα και δεκάρικα. Το κολπάκι με το νόμισμα που έριχνες στην κάτω σχισμή με "τρόπο" ώστε να παίζεις μέχρι να το τερματίσεις το πρόλαβες;

Swpa re poso xronwn eisai? Pote mou den petixa tetoia mhxanhmata.
Gia dwrean credit xrhsimopoiousame petonia emeis, an kai to mhxanhma pou otan tis etrwge erixne dwrean credits opws tou kabes yphrxe kai se mas kai htan to Tekken tag, milame oti etrwge to apistefto ksylo Razz

Παράθεση:
- Το He-Man στις βιντεοκασέτες το 'χα προλάβει με το αγγλικό audio κι αν θυμάμαι καλά στην κρατική τηλεόραση τους Thundercats τους έβαζαν κι αυτά με αγγλικό audio. Μια από τις σειρές που είχε παιχτεί στο Mega με αγγλικό audio ήταν η cartoon σειρά του Rambo. Kαι σ' ένα τοπικό κανάλι πέτυχα τον Sonic με αγγλικό audio (δυστυχώς δεν έπιανε καλά η εικόνα). Γενικά, όσα κινούμενα σχέδια (cartoon ή anime) είχα πετύχει σε βιντεοκασέτα με αγγλικό audio είχαν ελληνικούς υπότιτλους, οπότε δεν ήταν εισαγώμενα.

Exeis dikio gia to Rambo, ta ypoloipa den ta thymamai, idiws to He-man panta metaglwtismeno to evriska edw.

Παράθεση:
Whisper, ειχατε προλαβει εκεινο το "πουρνο-πουρνο" coin machine που αν περναγες την πιστα τοτε σου πεταγε μια εικονα απο λαγουδακι του playboy?
Θυμαμαι ειχε γινει παταγος με αυτο ,ιδιαιτερα απο πιτσιρικια οπως εμεις χεχε

Oute egw thymamai to onoma alla thymamai pws oi megalyteroi tou magaziou me evazan na to paizw giati egw ta kataferna kalytera apo aftous sto na emfanizw tis eikones lol.
Twra kykloforoun ta flwrika me tis Hentai eikones pou einai kai kakhs poiothtas... ekeino htan tsontopaixnido!!!

Παράθεση:
Στο αυθεντικο εβαζε ταινιες κινουμενων σχεδιων η ΕΡΤ. Πχ την ταινια "Ο Βασιλιας και το Πουλί" την ειχε προβάλλει στα Γαλλικα με υπότιτλους το 1984. Λιγο μετα την ταινια "Flight of Dragons". Το ιδιο και το 1988 την ουγγρική Feherlofia (αυτη η ταινια ειναι απιστευτη, δειτε την).

Ama sou pw idea den exw giati pragma milas? Cartoon htan ola afta? Nomiza pws tha hksera oles tis paidikes ekpompes pou exei deiksei h Ellada... ypothetw yparxoun kai eksersaiseis, ektos an ta kserw me allo onoma.

Παράθεση:
και ενα ανιμε με δεινοσαυρους που στα αγγλικα λεγεται jura tripper".

6 evdomades diakopes me tous deinosavrous h kati tetoio Razz

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
YaNsE
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 07, 2009 10:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 08 Δημοσιεύσεις: 457 Τόπος: Πάτρα. Τώρα Βλέπω: Νanatsuiro Drops ΚαΙ οΤι ΑλλΟ πΡοΛαΒαΙνΩ!
Υποθέτω ότι εγώ που είμαι γεννημένος το 1993 δεν έχω θέση στο thread Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MoBoRoS
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 07, 2009 10:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 05 Δημοσιεύσεις: 602 Τόπος: Athens
...useless post is useless.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
fusion
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 08, 2009 11:36 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 897
θυμήθηκα το Nitemare 3D:
Spoiler:



_τότε_ το έβρισκα πολύ τροματκτικό... πρόσφατα διάβασα ότι είναι το gay-fps παιχνίδι πάνω στον πλανήτη... >.<

επιπλέον: C&C σε 10 δισκέτες, και τα Windows 95 σε 100 δισκέτες, lololol
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
izo
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 08, 2009 4:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 900 Τόπος: Αμφισα
Oταν παιζαμε στο σχολείο, στο διαλλειμα τo anime με το Ζορρο, το Shazam! τους Τρεις σωματοφυλακες με την γυναικα Αραμη( μονο τότε επαιζε μαζι μας κοριτσι στις πρώτες τάξεις του δημοτικού) και Ρομπεν των δασων και τα δεντρα που μαδουσαμε για τα φυλο που αδικως φυσουσαμε μεχρι να βγει το σφυριγμα και το οριχαλκινο σπαθι και το φακό στο χέρι επισης ήταν στα αγαπημενα του διαλλειματος Laughing

Πρωτη φορα που βλέπαμε το Karate Kid ή τις ταινιες kung fu που εβαζε το τότε ΣΚΑΙ με τον Jackie Chan και μετα δωσε διαλλείματα με ξυλο με παιδια απο μεγαλυτερες ταξεις ή προπονηση μεταξυ μας Very Happy και κρυφτο και ποδοσφαιρο και μετα Game Boy--που όποιος το ειχε ήταν respect στο δημοτικο--και συνηθως δεν το εδινε με αποτελεσμα να μαζευονται καμμια ντουζινα πάνω από εναν για να βλέπουν. Και το Nindendo που ειχε ένας, αντε δυο, και μαζευομασταν σπιτι τους για street fighter Rock On Dude!

Και ήταν και η παιδικη χαρα κάθε απόγευμα και πιο μετα πέμπτη και εκτη την καναμε στο πάρκο για μπάλα η στο γηπεδο του μπάσκετ πάλι για μπάλα και κουβεντα με τους φίλους


Θυμαμαι το prince of persia το πρωτο, το παλιο στο κομπιουτερ... Smile
Spoiler:


και την εισαγωγή του batman κάθε σαββατοκυριακο πρωί στο αντεννα
Spoiler:
μου φαινοταν τοσο επιβλητικο το opening και το εβλέπα πορωμενος, με δέος.

Αλλα και το Βατφινγκ απ' την αλλή "my wings are like a shield of steel" και ετσι και τον καρατεκα βοηθο του...

Spoiler:


Ανεμελες επόχες, ανεμελή ζωή, παιχνιδι, κινηση, χαρα, γελια αντε και λιγα κλάμματα αμά χτυπούσες ή νευρα και μπουνιες αν εχανες Very Happy

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 08, 2009 5:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Πω...

μα πόσο ξυλο ειχε πεσει στα διαλειματα οταν θα παιζαμε τους power rangers πανω απο 10 ατομα και τσακωνομασταν για το ποιος θα ηταν ο κοκκινος.. Cool

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 08, 2009 7:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
Kwstas Xaritodiplomenos - Mandw kai "It's raining men" sta Ellhnika, me trello xoreftiko pou den yparxei pouthena shmera!!

Stoixhmatizw!


http://www.youtube.com/watch?v=de52pFRLkQs

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
BATZET
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 08, 2009 7:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 12 Σεπ 08 Δημοσιεύσεις: 162 Τόπος: ATHENS Τώρα Βλέπω: ΔΙΑΦΟΡΑ
τι λες τωρα, το "στοιχηματιζω". ενταξει τρελο γελιο με αυτο το θεϊκο τραγουδι. απλα respect.

_________________
Η ΤΕΧΝΗ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ, ΚΑΙ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΤΕΧΝΗ.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 08, 2009 10:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Ground_zero έγραψε:
Kwstas Xaritodiplomenos - Mandw kai "It's raining men" sta Ellhnika, me trello xoreftiko pou den yparxei pouthena shmera!!

Stoixhmatizw!


http://www.youtube.com/watch?v=de52pFRLkQs

Νο f*cking way! M' έστειλες αδιάβαστο! Το 'χα ξεχάσει τελείως! Surprised

Ground_zero έγραψε:
Παράθεση:
- Στα arcades πρόλαβα κι αυτά που έριχνες τάλιρα και δεκάρικα. Το κολπάκι με το νόμισμα που έριχνες στην κάτω σχισμή με "τρόπο" ώστε να παίζεις μέχρι να το τερματίσεις το πρόλαβες;

Swpa re poso xronwn eisai? Pote mou den petixa tetoia mhxanhmata.
Gia dwrean credit xrhsimopoiousame petonia emeis, an kai to mhxanhma pou otan tis etrwge erixne dwrean credits opws tou kabes yphrxe kai se mas kai htan to Tekken tag, milame oti etrwge to apistefto ksylo Razz

26 χρονών παππούλης είμαι (οκ, υπάρχουν και πιο γέροι στο forum). Razz Το κόλπο με την πετονία δεν το πέτυχα, πέτυχα όμως αυτό με το σύρμα. Και να κάνω μια διόρθωση στο post μου: το κόλπο με το κέρμα δεν ήταν για να παίζεις μέχρι να τερματίζεις αλλά για να παίζεις με εικοσάρικα ή δεκάρικα (δεν θυμάμαι ακριβώς) αντί για πεντηντάρικα. Όλα αυτά στα πιο παλιά arcades, όμως, μπορούσαμε να τα κάνουμε.

Τι άλλο να πρωτοαναφέρω για τις υπέροχες αναμνήσεις μου στα arcades; A,ναι! Οι περιπέτειες με την αστυνομία. Βλέπετε, στις arcade λέσχες στην Αθήνα επιτρέποντας μονάχα όσοι ήταν από 15 και άνω αλλά στις επαρχίες ήταν πιο χαλαρά τα πράγματα. Για την ακρίβεια, στην Ακράτα όπου κάνω διακοπές επέτρεπε μεν τους πιτσιρικάδες αλλά όταν ήταν να σκάσει μύτη η αστυνόμια έκανε σήμα για να την κοπανήσουμε από την πίσω πόρτα (και μας έδινες μετά πίσω τα λεφτά εάν παίζαμε εκείνην την στιγμή). Μάλιστα, όταν ήμουν 15 χρονών επειδή στην παρέα οι περισσότεροι ήταν μικρότεροι μια φορά όταν έκανε σήμα ο μαγαζάτορας πήγα να την κοπανήσω κι εγώ. Αλλά μου κάνει ένας συνομίληκος "Ε, που πας! 15 χρονών είσαι!" "Α,ναι" του κάνω "το ξέχασα".

Ζηλεύω πολύ όταν ακούω από γνωστούς μου που είχαν συγγενείς ή φίλους που είχαν arcade λέσχες και τους άφηναν να παίζουν τσάμπα. Ή ακόμα χειρότερα, ζηλεύω σε σημείο μίσους όσους πέτυχαν άτομα με καφετέριες ή μπιλιαριδάδικα που τους χάριζαν τα arcades τους επειδή έπιαναν χώρο (ή τέτοιους θα πετύχεις ή άτομα που ζητάνε τα μαλλιά της κεφαλής τους). Καταραμένη γκίνια! Θέλω κι εγώ μια arcade καμπίνα!

kabez έγραψε:

Το δικό μου είχε καλά γραφικά φωτογραφίας, προχωρημένα πράγματα Very Happy
Αλλά δεν θυμάμαι τίτλο τώρα.
Ήταν πάντως με ένα μολύβι και έπρεπε να σβήνεις κομμάτιας την οθόνης με αυτό.

Το Hit-arcade της γενιάς μου σε εκείνη την περιοχή χαλαρά όμως.
-και ασφαλώς 100 πιτσιρικάδες μαζί μακρυά από τις μαμάδες και αδιάκριτα βλέματα μεγάλων Cool

To θυμάμαι, το 'χα πετύχει κι εγώ στα arcades. Kι εννοείται το 'χω λιώσει στο MAME. Mε λίγο ψάξιμο στο Google βρήκα τ' όνομά του (ναι, ούτε κι εγώ το θυμόμουν): Fantasy '95, βασισμένο στο κλασικό παιχνιδι Qix της Taito. Σου στέλνω και link με screenshots σε pm για να μου πεις αν αναφέρεσαι για το ίδιο παιχνίδι.

Ένα άλλο μεγαλό hit στα arcades από adult games ήταν κι ένα ιαπωνέζικο παιχνίδι billiard όπου έπαιζες με female players σε anime style κι όταν τις κέρδιζες εμφανιζόντουσταν γυμνόστηθες. Κι αν δεν έκανες καλό σκορ απλά εμφανιζόντουσταν με τα εσώρουχά τους. Όποιος μου βρει την ονομασία του παιχνιδιού κερδίζει τον τίτλο του Arcade King (κοινώς: δεν θυμάμαι τ' όνομά του).

kabez έγραψε:
μα πόσο ξυλο ειχε πεσει στα διαλειματα οταν θα παιζαμε τους power rangers πανω απο 10 ατομα και τσακωνομασταν για το ποιος θα ηταν ο κοκκινος.. Cool

"Ώ,ω! Εγώ είμαι ο μπλε Power Ranger!".

Λέγοντας για ξύλο, θυμήθηκα που αναπαριστάνε μ' ένα φίλο μου μάχες από Street Fighter II στο προαύλιο του σχολείου κι ένας από τους "μάγκες" της τάξης που το 'παιζε πιο ώριμος μας κοροϊδευε αλλά τον αγνοούσαμε επιδεικτικά. Το πόσο ξύλο είχε φάει κι ένας μεγάλος, μαύρος αρκούδος που είχα κάνοντας εξάσκηση πάνω του στα Hadouken και τα Shoryuken...μαύρος κατέντησε! Στο τέλος τον πετάξαμε με τόση βρώμα που έπιασε με το ξύλο που έτρωγε.

Επίσης, δεν θα ξεχάσω τις φοβερές αναπαραστάσεις που κάναμε με τον αδελφό μου από WWF στο κρεβάτι των γονιών μας όταν έλειπαν (πρόσεχοντας, φυσικά, να μην σπάσουμε ο ένας την μούρη του άλλου) που τότε τους λέγαντε "Γίγαντες του Κατσ" με αστέρες όπως τον Utimate Warrior και τον Hulk Holgan (o αγαπημένος των παιδιών). Μου 'χε μείνει, μάλιστα, το πόσο συγκίνηση είχε πέσει όταν είχε τραυματιστεί "σοβαρά" ο Holgan σε μια από τις μάχες του (καλά, ψέματα παίζει να 'ταν αλλά τότε δεν καταλάβαινα ότι οι μάχες ήταν ψεύτικες).
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
izo
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 09, 2009 12:26 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 900 Τόπος: Αμφισα
Α ρε ρετρο και αγίος ο Θεός.

Τι άλλο θυμηθηκά ξαφνικά, ενα καρτούν με ένα μικρό δεινόσαυρο που είχα δει πάλια σε ένα από τα κανάλια μάλλον τζουνιορ δεν είμαι και σιγούρος, θυμάμαι πόσο πόλυ με είχε συγκινησει σε μερικές στιγμές. Χωρίς να θυμάμαι ποιες ήταν μόνο το αισθημα που μου είχε αφήσει

Και από εκεί και πέρα το άνιμε με τους τύπους με τις στολές-γεράκια και φυσικά τον Καισαρα με το σουτ που έκανε σαν σπαγκάτο και έπαιρνε τους παικτες πισω, και την dream team "τα Φτερα του Δια" που ιδρυσε υστερα ο τυπός με το σουτ του αετου στο αειμνηστο ποδοσφαιρικο ανιμε στο σταρ.
Πόσες φορες ονομάζαμε τα σουτ που ρίχναμε με τα όνοματα που είχαν από εκει και τα πιο ευσωμα παιδια γουσταράν και παιζαν τερματοφυλάκες εμπευσμένα από το φοβερο τουμπάνο γκολκιπέρ του ανιμε

Α, ρε τα ανίμε, πάντού και πάντα τα πετυχαίνουμε Cool


Φυσικά πως δεν ανεφερε κανεις την ανδρική barbie τον ActionMan που δεν ειχα ποτέ γιατι δεν τον γούσταρα που δεν είχε υπέρδυνάμεις, τους GI JOE που εδειχνε το Μεγκα, τα Gargoyles και φυσικά τους τρανφορμερς και σε καρτούν και σε άπειρα παιχνιδια από αεροπλάνα μεχρι αυτοκινητα. Ξυλο που είχε πέσει όταν μου έσπασε ο αδερφός μου τον Optimus...

Vetus έγραψε:

Λέγοντας για ξύλο, θυμήθηκα που αναπαριστάνε μ' ένα φίλο μου μάχες από Street Fighter II στο προαύλιο του σχολείου .Το πόσο ξύλο είχε φάει κι ένας μεγάλος, μαύρος αρκούδος που είχα κάνοντας εξάσκηση πάνω του στα Hadouken και τα Shoryuken...μαύρος κατέντησε! Στο τέλος τον πετάξαμε με τόση βρώμα που έπιασε με το ξύλο που έτρωγε.


Όσο για το Street Fighter II θυμάμαι αμυδρα και το καρτούν που εδειχνε, δεν θυμάμαι σε ποιο κάναλι. Από εκει αρχισα να γουσταρω τον Κεν αντι του Ryu και άκουσα και για πρώτη φορά την λέξη judo και έπιασε από τότε ο σπόρος των ιαπώνικων πολέμικών τεχνων στο πιτσιρικά izo εκτοτε Razz
Και στο χωρίο που φορούσαμε είτε κορδέλα και καλά κάτι γυρω από την μέση μαυρο για μαυρη ζώνη για να κάνουμε ryu και εγώ έπαιρνα επιδέσμους από το φαρμακειο του αμαξιού του πατερα μου και έκανα τον Sagat Laughing Laughing


Kαι τις κασσετες ρε παιδια τις κασσετες που τις μασουσαν μερικές φορες τα κασσετοφωνά και τις μαζευαμε με το μολύβι ή το δακτυλο και τα walkman που είχαν βγει, ποιος τα ξεχνάει αυτά Very Happy

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 09, 2009 6:31 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
izo έγραψε:
Και από εκεί και πέρα το άνιμε με τους τύπους με τις στολές-γεράκια

Προφανώς αναφέρεσαι στο G-Force, ή αλλιώς Gatchaman όπως είναι γνωστό στην Ιαπωνία.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
fusion
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 09, 2009 8:07 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 897
το οπλοστάσιο είχε:
* δυναμιτάκια
* "σκορδάκια" (οι ονομάσιες θα είναι διαφορετικές ανα περιοχή)
* αμπούλες (τις πετούσαμε μέσα στην τάξη για να μην κάνουμε μάθημα - και εσείς υποθέτω, λολ)
* "μέλισσες" (δεν θυμάμαι ακριβώς), που είχανε σχήμα μέλισσας (μάλλον) ψιλο-χρυσαφιές; και καθώς πετούσαν έβγαζαν ένα βουιτό αν θυμάμαι καλά... pretty cool

και τέλος... σπίρτα Razz lol


έχω ακούσει και κάτι για "βαρελάκια"
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 09, 2009 10:40 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
Παράθεση:
26 χρονών παππούλης είμαι (οκ, υπάρχουν και πιο γέροι στο forum).

27 eimai, alla den prolava dekarika kai talira se arcades, apo 6-7 xronwn pou phgena, eite sto xwrio mou, eite sta ploia, eite sta merh pou phgaina diakopes htan eikosariko, opote mallon to magazi pou phgaines tha prepei na eixe poly arxaia arcades.

Παράθεση:
To θυμάμαι, το 'χα πετύχει κι εγώ στα arcades. Kι εννοείται το 'χω λιώσει στο MAME. Mε λίγο ψάξιμο στο Google βρήκα τ' όνομά του (ναι, ούτε κι εγώ το θυμόμουν): Fantasy '95, βασισμένο στο κλασικό παιχνιδι Qix της Taito. Σου στέλνω και link με screenshots σε pm για να μου πεις αν αναφέρεσαι για το ίδιο παιχνίδι.

Kane mia mangia please kai steile to link kai se mena Razz Afta den prepei na xanontai...

Παράθεση:
Ένα άλλο μεγαλό hit στα arcades από adult games ήταν κι ένα ιαπωνέζικο παιχνίδι billiard όπου έπαιζες με female players σε anime style κι όταν τις κέρδιζες εμφανιζόντουσταν γυμνόστηθες. Κι αν δεν έκανες καλό σκορ απλά εμφανιζόντουσταν με τα εσώρουχά τους. Όποιος μου βρει την ονομασία του παιχνιδιού κερδίζει τον τίτλο του Arcade King (κοινώς: δεν θυμάμαι τ' όνομά του).

Pocket gal legotane? Den thymamai an kai einai standard addition se ola sxedon ta Mame Razz
To phgaina sthn teleftaia efkola, alla pote den katafera na thn nikhsw me 1 kerma thn atimh....

Παράθεση:
μα πόσο ξυλο ειχε πεσει στα διαλειματα οταν θα παιζαμε τους power rangers πανω απο 10 ατομα και τσακωνομασταν για το ποιος θα ηταν ο κοκκινος..

Oi allhthinoi hardcorades epaizan Bioman, oxi Power rangers!!!! Razz
Kai o gavan htane teleios tote, to kinhto mou xtypaei me to theme tou Gavan akoma kai shmera.

Παράθεση:
Μου 'χε μείνει, μάλιστα, το πόσο συγκίνηση είχε πέσει όταν είχε τραυματιστεί "σοβαρά" ο Holgan σε μια από τις μάχες του (καλά, ψέματα παίζει να 'ταν αλλά τότε δεν καταλάβαινα ότι οι μάχες ήταν ψεύτικες).

Asta na pane!!! Emas tous idious mas eixe travmatisei o atimos o Hulk Hogan me tis vlakeies tou!
Kai malista o Ultimate Warrior ton xtypage kiolas ston travmatismo tou epithdes gia na kleme emeis Razz
Telika o Warrior katelikse megalos mpourdas, eprepe na ginw 27 gia na katalavw ti mpountalas einai aftos o anthrwpos Razz

Παράθεση:
Και από εκεί και πέρα το άνιμε με τους τύπους με τις στολές-γεράκια και φυσικά τον Καισαρα με το σουτ που έκανε σαν σπαγκάτο και έπαιρνε τους παικτες πισω, και την dream team "τα Φτερα του Δια" που ιδρυσε υστερα ο τυπός με το σουτ του αετου στο αειμνηστο ποδοσφαιρικο ανιμε στο σταρ.
Πόσες φορες ονομάζαμε τα σουτ που ρίχναμε με τα όνοματα που είχαν από εκει και τα πιο ευσωμα παιδια γουσταράν και παιζαν τερματοφυλάκες εμπευσμένα από το φοβερο τουμπάνο γκολκιπέρ του ανιμε

Ypothetw oti enweis (Gatchaman - Battle of the planets - G-Force) kai fysikan to Moero! Top striker, me ton Veniamin kai olous tous allous.
Pote mou den mou arese to podosfairo, alla afto to anime me eixe porwsei idiaitera opws kai olous mas allwste Smile

Παράθεση:
το οπλοστάσιο είχε:
* δυναμιτάκια
* "σκορδάκια" (οι ονομάσιες θα είναι διαφορετικές ανα περιοχή)
* αμπούλες (τις πετούσαμε μέσα στην τάξη για να μην κάνουμε μάθημα - και εσείς υποθέτω, λολ)
* "μέλισσες" (δεν θυμάμαι ακριβώς), που είχανε σχήμα μέλισσας (μάλλον) ψιλο-χρυσαφιές; και καθώς πετούσαν έβγαζαν ένα βουιτό αν θυμάμαι καλά... pretty cool

και τέλος... σπίρτα lol

Kai emeis skordakia ta legame Razz
Apokries rulage, panta cowboy ntynomoun, giati ta pistolia htan cool, alla merikes fores ntythika kai Ninja!!!!

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Darcia
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 09, 2009 7:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 782 Τόπος: Θεσσαλονίκη, μεγάλη φραπεδομάνα Τώρα Βλέπω: την τύφλα μου
Ground_zero έγραψε:
Μου 'χε μείνει, μάλιστα, το πόσο συγκίνηση είχε πέσει όταν είχε τραυματιστεί "σοβαρά" ο Holgan σε μια από τις μάχες του (καλά, ψέματα παίζει να 'ταν αλλά τότε δεν καταλάβαινα ότι οι μάχες ήταν ψεύτικες).

Asta na pane!!! Emas tous idious mas eixe travmatisei o atimos o Hulk Hogan me tis vlakeies tou!
Kai malista o Ultimate Warrior ton xtypage kiolas ston travmatismo tou epithdes gia na kleme emeis Razz
Telika o Warrior katelikse megalos mpourdas, eprepe na ginw 27 gia na katalavw ti mpountalas einai aftos o anthrwpos Razz

[/quote]


για αυτο υπηρχε ΑΥΤΟ το παιχνιδι για να ξεδινουμε. Απειρα κερματα.....




http://www.youtube.com/watch?v=uO529MYnous
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 3 από 4
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης