Το ξέρατε ότι jirai σημαίνει νάρκη;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 1 από 6
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Fairy Tail
DoT-ToD
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 11, 2009 4:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 09 Δημοσιεύσεις: 26 Τόπος: ΑΘΗΝΑ Τώρα Βλέπω: Blood+
Πιστευετε πως θα γινει μεταφορα του F.T. σε anime ? Rolling Eyes Προσωπικα πιστευω οτι μιας και ειναι τοσο γνωστο , το λογικα ειναι ΝΑΙ^^ , αλλα το γεγονος οτι , δεν το εχουν κανει μεχρι στιγμης με προβληματιζει Sad Ισως , επειδη μοιαζει με το Ο.Ρ. , μπορει να μην θεωρειται πολυ σημαντικη η μεταφορα του και να μην το δουμε ποτε στην μικρη η' στην μεγαλη οθονη... Τι λετε ?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 11, 2009 5:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
Είναι νωρίς ακόμα, είμαστε στο 138(chapter) έχουν δει πλέον ότι τα filler δεν τους κάνουν καλό, γι αυτό μπορεί να περιμένουν ώστε να έχουν μία άνεση αν το κάνουν anime στο μέλλον, βέβαια αυτό έιναι και ανάλογα με τις πωλήσεις του manga(που νομίζω παν καλά). Προσωπικά το θεωρώ αρκετά πιθάνο να το δούμε σε anime, ίσως του χρόνου.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
DoT-ToD
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 11, 2009 5:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 09 Δημοσιεύσεις: 26 Τόπος: ΑΘΗΝΑ Τώρα Βλέπω: Blood+
Ισως εχεις δικιο^^Και πιστευω πως θα ειναι καλυτερα ετσι γιατι δεν θα καταληξει οπως το Naruto Shippuuden , που ειναι down λογω των fillers Wink Αλλα και παλι , κατι δεν μου κολλαει ... παρολο που ειναι διασημο δεν εχει ακουστει ουτε το παραμικρο για μεταφορα σε anime ...ασε που δεν υπαρχουν οργανομενα fan - sites οπως σε αλλα , ακομη και λιγοτερο γνωστα manga...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 11, 2009 5:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
DoT-ToD έγραψε:
Ισως εχεις δικιο^^Και πιστευω πως θα ειναι καλυτερα ετσι γιατι δεν θα καταληξει οπως το Naruto Shippuuden , που ειναι down λογω των fillers Wink Αλλα και παλι , κατι δεν μου κολλαει ... παρολο που ειναι διασημο δεν εχει ακουστει ουτε το παραμικρο για μεταφορα σε anime ...ασε που δεν υπαρχουν οργανομενα fan - sites οπως σε αλλα , ακομη και λιγοτερο γνωστα manga...


Πιστεύω ότι θα το κάνουν anime, επίσης ελπίζω να δω σε anime το Nora καθώς και το υπέροχο για μένα Gun Blaze West(το οποίο κανείς δεν του έδωσε ποτέ μια ευκαιρία! Εσείς φταίτε! Twisted Evil ) Πάντως από αυτά τα 3 ποιο πιθανό βλέπω το Fairy Tail να βγαίνει σε anime.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ice_hime
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 27, 2009 12:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 05 Μάρ 07 Δημοσιεύσεις: 175 Τώρα Βλέπω: Uchuu Kyoudai,Eureka Seven AO,Fate/Zero 2,Kaiji,Tsuritama,Jormungand
http://www.animenewsnetwork.com/news/2009-06-26/fairy-tail-manga-gets-anime-adaptation-green-lit
και ναι ειναι γεγονος το φθινόπωρο το fairy tail γινεται anime Very Happy Very Happy Very Happy

_________________

http://myanimelist.net/animelist/gogoulo
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
jedi_fillis
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 28, 2009 4:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 1040 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: 3X3 Eyes, FMA: Brotherhood, FairyTail, Naruto Shippuden, Bleach
Πολύ καλή είδηση.. Είναι από τα manga που σίγουρα όλοι μας περιμέναμε να δούμε σε anime. Αν και ο σχεδιασμός θυμίζει πολύ One Piece, είμαι περίεργος να δώ πως θα το παρουσιάσουν στο anime. Ας ελπίσω να αποφύγουν τα fillers και να επικεντρωθεί στο στόρυ του manga, με πιο πολλές battle sequences και μεγαλύτερη λεπτομέρεια στο animation, μιας και το story μετράει. Θα προτιμούσα να έβγαιναν μόνο 24-25 eps, παρά να ήταν παραπάνω και γεμάτα fillers (π.χ. Naruto) ή αλλαγή πλοκής (π.χ. FMA:Season1)..

_________________

"I always believed that in the ninja world those who break the rules and regulations are called trash.. "
Spoiler:

..But a friend told me that those who don't care about their companions are even worse than trash..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ice_hime
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 28, 2009 4:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 05 Μάρ 07 Δημοσιεύσεις: 175 Τώρα Βλέπω: Uchuu Kyoudai,Eureka Seven AO,Fate/Zero 2,Kaiji,Tsuritama,Jormungand
πιστευω πως εχουν αρκετο υλικο για να κανουν οχι μονο 24-26 επεiσοδiα αλλα και 50 πριν φτασουν το manga οποτε δεν νομιζω να εχουμε προβλημα με filler ,εκτος και αν θελουν να το συνεχίσουν παραπερα αλλα αυτο συνηθως εξαρτατε απο τισ πωλησεις των DVD.παντος απο πλευρας animation 8α ειναι πολυ καλο νομιζω αφου το ανέλαβε η Satelight (Basquash!,Shugo Chara!,Macross Frontier Very Happy )

_________________

http://myanimelist.net/animelist/gogoulo
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
scion(of)dark
Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 13, 2009 9:10 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 13 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 100 Τόπος: thess/niki Τώρα Βλέπω: olla prospa8o :P
ego paides to ida to proto episode mporoysa na po san manga mou fanike.... den ixe tipota endiaferon kalitera manga na blepo para to episode ase pou sta grafika mporousan kai kalitera pragmatika to mono pou mou arese itane h fones mexri stigmis.... geia to 2009 pou imaste pistebo se sxesi grafikon maxes kai etsi mporousan kai kalitera !

_________________
scion(of)dark
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Jorg
Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 14, 2009 2:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 11 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 552 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης Τώρα Βλέπω: τη ζωή μου να καταρρέει!
Ειδα και εγω το 1ο επεισοδιο και να πω την αληθεια μου φανηκε αρκετα καλο.
Την φωνη του Natsu πιστευα θα επρεπε να την κανουν πιο ψιλη αλλα την στιγμη που τον ακουσα νευριασμενο μπορω να πω οτι του πηγαινε παρα πολυ.

_________________
A scattered dream that's like a far-off memory. A far-off memory that's like a scattered dream. I want to line the pieces up. Yours and mine.

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Napster
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 15, 2009 6:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 17 Ιούλ 08 Δημοσιεύσεις: 583 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Και εγω το ειδα το πρωτο επεισοδιο. Μου αρεσε αρκετα μπορω να πω. Θα συνεχισω να το βλεπω σιγουρα. Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 15, 2009 8:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Napster έγραψε:
Και εγω το ειδα το πρωτο επεισοδιο. Μου αρεσε αρκετα μπορω να πω. Θα συνεχισω να το βλεπω σιγουρα. Very Happy


Επιτελους και καποιος αλλος που συμπαθησε την σειρα περα απο εμενα και τον jorg. Tωρα τελευταια ακουγα συνεχεια αρνητικα σχολια περι fairy tail και χαρηκα που ειδα και μια θετικη αποψη.

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Napster
Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 16, 2009 3:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 17 Ιούλ 08 Δημοσιεύσεις: 583 Τόπος: Θεσσαλονίκη
Ναι οντος. Και εγω πολλα αρνητικα σχολια εβλεπα. ΟΚ παιδια. Ηρεμηστε. Για πρωτο επεισοδιο ηταν αρκετα καλο.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 23, 2009 1:04 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Ειδα τα δυο πρωτα. Ενδιαφερον. Ελπιζω να 'χει καλη πλοκη και πολυ γέλιο.

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Jorg
Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 23, 2009 4:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 11 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 552 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης Τώρα Βλέπω: τη ζωή μου να καταρρέει!
Παιδια αν το anime παει συμφωνα με το manga θα γινει πολυ καλυτερο απο αυτα τα επεισοδια που ειδατε.
Εχει ακομα παρα πολλα να δειξει.

_________________
A scattered dream that's like a far-off memory. A far-off memory that's like a scattered dream. I want to line the pieces up. Yours and mine.

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
darkphoenix
Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 30, 2009 11:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 11 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 40 Τόπος: Θεσσαλονίκη

Μετά από μια εβδομάδα εξοντωτικής δουλειάς, η Animearth με υπερηφάνεια ανακοινώνει τριπλό release! Η ομάδα του Fairy Tail έχει πάρει φωτιά και σας παρουσιάζει την βελτιωμένη έκδοση του πρώτου επεισοδίου, το δεύτερο επεισόδιο, καθώς και το τρίτο επεισόδιο της σειράς! Τρία επεισόδια μαζεμένα λοιπόν για τα μάτια σας μόνο. Μπορείτε να βρείτε τα release μας με μορφή torrent στα παρακάτω links:


[Animearth] Fairy Tail episode 001v2
[Animearth] Fairy Tail episode 002
[Animearth] Fairy Tail episode 003

Καλή προβολή και μην ξεχνάτε να βοηθάτε στο seed.

_________________

むぎわら の Luffy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 6
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης