Το ξέρατε ότι hebi σημαίνει φίδι;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Δημοσκοπήσεις    Jotaro Kujo Vs Dio Brando




Προτιμάτε Jotaro Kujo ή Dio Brando;

Jotaro Kujo
80%
 80%  [ 4 ]
Dio Brando
20%
 20%  [ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 5


Vetus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 08, 2009 5:07 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127


Ποίον από τους δυο υπέρτατους χαρακτήρες του Jojo's Bizarre Adventure προτιμάτε; Τον πολυμήχανο Jotaro ή τον υπερδύναμο Dio; Ή να το θέσουμε αλλιώς: Star Platinum ή The World; Yare yare daze! ή WRYYYYYYYYYY! ORA! ORA! ORA! ORA! ORA! ORA! ORA! ORA! ή MUDA! MUDA! MUDA! MUDA! MUDA! MUDA! MUDA! MUDA!

Προσωπικά προτιμώ τον Jotaro που είναι η αποθέωση της ποζεριάς, με φοβερό attitude, έχει λύση σε όλα (όσο ακατόρθωτη κι αν είναι η κατάσταση στην οποία βρίσκεται) κι οι ατάκες του σπάνε κόκκαλα (αν και σπάει κόκκαλα κυριολεκτικά και με το Stand του).
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
izo
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 08, 2009 11:26 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 900 Τόπος: Αμφισα
'Οσον αφορά τις δυνάμεις του σταντ ψηφoς στον Dio, όσον αφορά τα υπόλοιπα JoJo Cool

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
vazelos3
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 08, 2009 1:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 07 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 467 Τόπος: Athens/Patra Τώρα Βλέπω: One piece, Fairy tail, Beelzebub, ao no excorsist k.a...
Δε ξερω ρε παιδια ο Jojo μου κανει λιγο gay με την ολη εμφανιση του...Θα πρωτοτυπισω και θα ψηφισω Dio!! (α, και καλο θα ηταν να εβαζες και μια photo tou Dio για να μη φανει στημενο το poll Razz )

_________________


SPIN ON!

One Piece spoiler!!
Spoiler:


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Arekkusu
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 08, 2009 2:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 07 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 323 Τόπος: Shangri-La Τώρα Βλέπω: Naruto Shippuuden
vazelos3 έγραψε:
Δε ξερω ρε παιδια ο Jojo μου κανει λιγο gay με την ολη εμφανιση του...


Θα το δει αυτό ο Vetus και θα του 'ρθει κανα εγκεφαλικό. Laughing Laughing

_________________
Isn’t it weird how the death of one person washes out the color of an entire village?

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 08, 2009 2:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
vazelos3 έγραψε:
Δε ξερω ρε παιδια ο Jojo μου κανει λιγο gay με την ολη εμφανιση του...
Mην το ξαναπεις καλυτερα αυτο....

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ponder_Stibbons
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 08, 2009 3:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 10 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 209 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Madoka, Index S2, Korean Zombie Desk Car, Beelzebub, Gosick, Star Driver
vazelos3 έγραψε:
Δε ξερω ρε παιδια ο Jojo μου κανει λιγο gay με την ολη εμφανιση του...

Ξέρεις τι έκανε ο Dio με τον Vanilla Ice? Smile
Spoiler:
Τάβλι πάντως δεν έπαιζαν Smile

Εγώ θα ψηφίσω Jotaro, για τους προναφερθείς λόγους. Ο Dio είναι και κάπως δειλός, ο λόγος που φέρεται οπως φέρεται είναι οτι ξέρει οτι είναι πανίσχυρος, και δεν έχει τίποτα να φοβηθεί. Ο καθένας θα φερόταν έτσι σε υπο τέτοιες συνθήκες. Έχω διαβάσει μάλιστα οτι σε κάποια φάση στον πρώτο κύκλο, οταν του τις βρέχει ο Jonathan, κλαίει και τον παρακαλάει να σταματήσει. (Διορθώστε με αν κάνω λάθος.) Ο Jotaro, απο την άλλη, είναι άντρας με όλη την έννοια της λέξης. Όπως και ο Joseph.

_________________
Ridalnae ture inferiare manaf,
presia briyante enclone anw sol ciel.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 08, 2009 4:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
vazelos3 έγραψε:
Δε ξερω ρε παιδια ο Jojo μου κανει λιγο gay με την ολη εμφανιση του...Θα πρωτοτυπισω και θα ψηφισω Dio!! (α, και καλο θα ηταν να εβαζες και μια photo tou Dio για να μη φανει στημενο το poll Razz )

Aν σου φαίνεται ο Jotaro gay τότε ο Dio θα 'πρεπε ν' ανακυρηχτεί βασιλιάς των gay. Laughing Kαι μην μου πεις όχι από την στιγμή που είναι τόσο νάρκισος, κυκλοφορεί στην επαυλή του γυμνός και φορά εσώρουχα που είναι σαν στρινγκάκια. Rolling Eyes

Κρίνοντας από την απάντησή σου δεν έχει δει καθόλου Jojo's Bizarre Adventure, οπότε είναι κουτό να ψηφίζεις σ' ένα poll με γνώμονα μονάχα τις φωτογραφίες. Kι αυτό επειδή ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ οι χαρακτήρες στο Jojo's Bizarre Adventure φαίνονται gay από σχεδιαστικής άποψης τουλάχιστον (γενικά, το manga έχει πολύ ιδιότροπο σχέδιο). Αλλά πέρα από την εμφάνιση παραμένουν 100 % άντρες. Cool
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
vazelos3
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 08, 2009 4:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 07 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 467 Τόπος: Athens/Patra Τώρα Βλέπω: One piece, Fairy tail, Beelzebub, ao no excorsist k.a...
Vetus έγραψε:
vazelos3 έγραψε:
Δε ξερω ρε παιδια ο Jojo μου κανει λιγο gay με την ολη εμφανιση του...Θα πρωτοτυπισω και θα ψηφισω Dio!! (α, και καλο θα ηταν να εβαζες και μια photo tou Dio για να μη φανει στημενο το poll Razz )

Aν σου φαίνεται ο Jotaro gay τότε ο Dio θα 'πρεπε ν' ανακυρηχτεί βασιλιάς των gay. Laughing Kαι μην μου πεις όχι από την στιγμή που είναι τόσο νάρκισος, κυκλοφορεί στην επαυλή του γυμνός και φορά εσώρουχα που είναι σαν στρινγκάκια. Rolling Eyes

Κρίνοντας από την απάντησή σου δεν έχει δει καθόλου Jojo's Bizarre Adventure, οπότε είναι κουτό να ψηφίζεις σ' ένα poll με γνώμονα μονάχα τις φωτογραφίες. Kι αυτό επειδή ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ οι χαρακτήρες στο Jojo's Bizarre Adventure φαίνονται gay από σχεδιαστικής άποψης τουλάχιστον (γενικά, το manga έχει πολύ ιδιότροπο σχέδιο). Αλλά πέρα από την εμφάνιση παραμένουν 100 % άντρες. Cool


Το χω δει το jojo's...και αν δεις εχω βαλει κι εγω τον jotaro σε ενα poll που εχω postαρει και εχω βαθμολογισει και το anime κιολας καιρο τωρα...
απλα αυτη ειναι η αποψη μου!τι να κανω?
αν ειναι να μου τη λεει το μισο forum επειδη ψηφησα σε ενα ανοιχτο poll μονο και μονο επειδη διαλεξα τη μειοψηφια και ειπα τη γνωμη μου, να ξερω απο δω και περα να μην το ξανακανω...sorry guys.

_________________


SPIN ON!

One Piece spoiler!!
Spoiler:


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 08, 2009 9:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Δεν το 'ξερα ότι το 'χεις δει, sorry. Απλά με παράπλανησε το σχόλιο "μου φαίνεται κάπως gay ο Jotaro" και νόμιζα ότι έκρινες από την εικόνα, βλακεία μου. Αν έλεγες έστω "τον βρίσκω γενικά gay τον Jotaro ως χαρακτήρα" δεν θα "τσαντιζόμουνα". Αλλά και πάλι, όταν χαρακτηρίζεις gay τον Jotaro από την στιγμή που ο χαρακτηρισμός αυτός αντικειμενικά ταιριάζει πιο πολύ στον Dio τότε λογικό είναι να κακοφανεί το σχόλιο και στα υπόλοιπα μέλη. Είναι σαν να λες για παράδειγμα "Δεν μ' αρέσει ο Naruto επειδή τον βρίσκω emo, γουστάρω πιο πολύ τον Sasuke." (ας με συγχωρέσουν οι fans του Sasuke Embarassed ).

Όσο αφορά την εικόνα, στο background είναι κι ο Dio, απλά δεν φαίνεται και τόσο επειδή είναι ένα με το background. Απλά δεν έβρισκα κανα official artwork που να τους έχει και τους δυο μαζί. Αλλά για να μην σου χαλάσω το χατήρι βρες μου κάποια και θα την βάλω στην θέση αυτής που 'χω βάλει ήδη. Wink

Ελπίζω να λύθηκε η παρεξήγηση. Smile
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
vazelos3
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 08, 2009 9:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 07 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 467 Τόπος: Athens/Patra Τώρα Βλέπω: One piece, Fairy tail, Beelzebub, ao no excorsist k.a...
Φιλε Vetus,
εισαι πολυ καιρο σε αυτο το forum και πραγματικα πιστευω οτι ξερεις απο anime πολλες φορες μαλιστα κοιταω τη βαθμολογια που εχεις βαλει εσυ και καποια αλλα μελη σε ενα anime πριν το δω...επειδη ομως πιστευω οτι ειμαι κι εγω αρκετο καιρο εδω και εχω δει αρκετους τιτλους μπορω να σχηματιζω αποψεις για καποια θεματα..
και οχι δεν παρεξηγηθηκα καν με αυτο που εγραψες, απλα με χαλασε η διαθεση για κριτικη στο διαφορετικο.Πιστευω οτι οταν καποιος ζητα μια γνωμη πρεπει και να ειναι διατεθημενος να την ακουσει και να τη δεχθει(και δε μιλαω προσωπικα για σενα εδω).Αν ηθελα να ερθω σε αντιπαραθεση για το θεμα θα εψαχνα το αντιστοιχο thread οπου γινεται η συζητηση για το anime και θα εγραφα εκει.Εδω προκειται για ενα poll, ψηφηζει ο καθενας και ειμαστε ολοι χαρουμενοι!
Οσο για τον jotaro ναι μου τι σπαει που ειναι λιγο "δυσκοιλιος" και κρυφοgay ενω τουλαχιστον o Dio το απολαμβανει! (πλακα κανω ετσι μη με παρεξηγησει κανεις)

αυτα.

_________________


SPIN ON!

One Piece spoiler!!
Spoiler:


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 09, 2009 11:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Προς Θεού, δεν κάνουμε διακρίσεις στο πόσο παλιός είναι κάποιος στον χώρο των anime ή στο forum αλλά στο κατά πόσο γνωρίζει το αντικείμενο που σχολιάζει (δηλαδή, να μην σχολιάζει χωρίς να 'χει δει ούτε καν ένα επεισόδιο). Χαρακτηριστικά, έχω συναντήσει αρκετά νέα μέλη που δεν πάει και πολύ καιρός που 'χουν ξεκινήσει τα anime και μ' έχουν αφήσει άφωνο με την σφαιρικότητα των απόψεών τους και την διάθεση να δίνουν ευκαιρία σε διάφορες σειρές αντί να μένουν προσκολλημένοι σε 2-3 σειρές μονάχα και να χλευάζουν ο,τιδήποτε άλλο χωρίς να τα 'χουν δει. Από την άλλη πλευρά, αν πήγαινα εγώ για παράδειγμα στο thread του Eureka Seven κι άρχισα να έλεγα τι βλακεία που είναι έχοντας δει μονάχα το πρώτο επεισόδιο τι σημάσια έχει αν έχω δει 250 anime κι ασχολούμαι κάποια χρόνια, το κράξιμο θα το φάω απ' όλους δικαιολογημένα και δεν θα 'χω δικαίωμα να πω τίποτε άλλο παραπέρα κι ας είμαι ο παλαίουρας.

Για να κλείσουμε εδώ την παρένθεση και να μην βγούμε άλλο off topic, τονίζω για άλλη μια φορά ότι το φταίξιμο είναι δικό μου που νόμιζα ότι δεν είχες δει την σειρά. Αλλά από την στιγμή που 'χεις δει την σειρά μπορείς να έχεις ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ άποψη σε αντιπροσωπεύει. Αυτά από μένα.

Και για να επανορθώσω, σου αφιερώνω το τραγούδι αυτό (που τ' ακούω διαρκώς από προχθές που τ' ανακάλυψα):


http://www.youtube.com/watch?v=dMk_Ea3NCbI


ΥΓ: Δεν θυμόμουν καν ότι ήσουν έσυ το άτομο που είχες κάνει την δημοσκόπηση με τους badass χαρακτήρες. Gomen. Embarassed

vazelos3 έγραψε:
Οσο για τον jotaro ναι μου τι σπαει που ειναι λιγο "δυσκοιλιος" και κρυφοgay ενω τουλαχιστον o Dio το απολαμβανει! (πλακα κανω ετσι μη με παρεξηγησει κανεις)

Τώρα το έθεσες σωστά! Razz Συν τ' ότι ο Jotaro είναι μισογύνης του κερατά (αν και προσωπικά δεν με χαλάει αυτό).
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης