Το ξέρατε ότι higashi σημαίνει ανατολή;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Giati i lista mou me ta anime den megaloni?
EgNaRts
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 29, 2004 12:03 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ReVieWeR :: :: ReVieWeR ::

Συμμετέχει από: 10 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 205 Τόπος: Καβάλα Τώρα Βλέπω: DragonBall Again & Again, Voltron
To kalitero kata tin gnomi mou pou tha mporousame na kanoume oloi osoi exoume anime dvd, eidikotera ta spania, einai na ta kanoume divx kai na ta antallaksoume! Etsi osoi exoun megali sillogi tha tin megalosoun kai osoi exoun mikri sillogi tha psaksoun gia kala dvd tha ta kanoun divx kai meta tin antallagi tha apoktisoun mia kali sillogi. Xoris provlima na xalasoun ta aythentika dvd kai xoris pliromes! Cool
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ictus_cordis
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 20, 2004 6:38 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 17 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 18
.Αυτό από όσο ξέρω το σκέφτικε λέγοντας "Εγώ κάθισα και πλήρωσα για να το αγοράσω ή κάθισα και το κατέβασα, γιατί να περάσει και κάποιος άλλος τα ίδια.)
.
En merh symfono mazi soy alla oi logoi poy de ginontai gnosta einai poloi h Ellada den einai akomh etoimh gia anime , de thelo na gino ratsisths alla otan sthn Agglia ginontai 2 me 3 proboles anime sto panepistimio tzampa (me mikro kostos) kai h eyroph genika exei 1002 ethnikothtes mazemenes sthn idia polh tote yparxei polyxromatismos apopseon skepseon kai draseon . O allos logos einai oti ta original Dvd (giati yparxoun kai kopies dvd poy poylioyntai meso internet kata kyrio logo p.x. agorasa ta epeisodia toy Gits SaC me director's comments prin
ginei licenced) einai akomh se ypsyles times gia to ellhniko portofoli , opote enas mesos computerovios tha prepei na asxolhtei me sygekrimeno gnomona os pros tis protimhseis toy gia na toy ftanoyn ta lefta (px mono me mia kathgoria endiaferontos px games h movies h anime ) se batmo pou na einai eyxaristhmenos me thn porosh tou.
Tespa , kata th gnomh mou kalo einai gia mia balance na pairnoume
kai original (exo poly liga apo ayth thn spania syllogh) kai fysika polla
downlodarimsena (dystyxos exo para polla ) apo manga. Etsi oste na
dineis se kapoious titloys to sebasmo sou. Oso gia ta manga div-x apo prosopikh peira sympiezontai ligotero apo tis klasikes taineies kai h poiotita an skeyteis tous palious titlou px Gost in the Shell , NGE pou den
einai se remaster ekdosh mporo na sou po oti exoun eksisoy thn idia poiotita. Elpizo na mh sas koyrasa.
Kleinontas kalo einai h syllogh na apoteleitai apo liga anime poy na ta
exeis dei ola kai na ta exeis eyxaristhtei para apo pola kai na mhn exeis
dei oute ta misa. Gia to ti tha protimhseis den exeis para na mpeis kai na
diabaseis review apo ksena kai ellhnika site gia na diallekseis.
Geosu
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Menghus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 23, 2004 8:44 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 30 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 481 Τόπος: Ξάνθη Τώρα Βλέπω: Πολλά και διάφορα
Να πω και την δική μου άποψη.

Συμφωνώ με τα άτομα που λένε πως "έγώ το πήρα αυθεντικό και δεν θα κάτσω να στο δώσω για τον Α ή Β λόγο". Πόσοι όμως είναι αυτοί και πόσα anime έχουνε; (οι γνωστοί με τις μεγάλες συλλογές εξαιρούνται Very Happy ).

Εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα anime αυθεντικό, έχω μερικά rips και τα πιο πολλά είναι fansubs και η συλλογή μου μεγαλώνει συνεχώς γιατί είμαστε τρία άτομα που οι εγώ και άλλος ένας κατεβάζουμε από το internet και ανταλλάσουμε και οι τρεις. Δεν έχει περάσει από το μυαλό μου και πιστεύω πως ούτε από τα άλλα δυο παιδιά να "πουλήσουμε" αυτά που σε τελική ανάλυση εγώ ειδικά κατεβάζω τζάμπα από το υπολογιστικό της σχολής και που τους τα δίνω χωρίς αντάλλαγμα γιατί απλά έτσι το κάνουμε.

Τώρα αν έρθει εκείνη η στιγμή και πχ στείλει κάποιος ένα DVD με διάφορα anime σε κάποιον γιατί θέλει να τον βοηθήσει να μεγαλώσει την συλλογή του, δεν έχει συμβεί ακόμη παρεπιπτόντως, και του πει "ξέρεις ρε φίλε μην βγω και μείον εγώ δώσε, πχ 5 E για το DVD και τα μεταφορικά γιατί 5 το ένα DVD στον έναν, 5 στον άλλον, μπορεί να μπω μέσα άθελα μου", ε δεν νομίζω να υπάρχει τόσο μεγάλο πρόβλημα για 5 E να λάβει ο άλλος 4-4,5 GB από anime... και εγώ δεν θα υπάρχει η αίσθηση του "πουλάω", γιατί με προδιαθέτει αρνητικά αυτή η αίσθηση του "πουλάω", και ο άλλος θα είναι ευχαριστημένος.

_________________


Βαρύς ο κόσμος να τον ζήσεις, όμως για λίγη περηφάνεια - τ' άξιζε!
Γ. Σεφέρης
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RAven_FActoR
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 25, 2004 12:03 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 21 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 236 Τόπος: Mykonos Τώρα Βλέπω: Loveless
Ontws,einai provlima i mikri lista dioti kai egw tetoia exw,alla gia na katevasw to FMP:F exw ksagripnisei APEIRES nixtes logo tou 1 episode = 11 wres.Pedeutika poli wste na arxizw na ta moirazw....Alla epeidei varethika kai egw kai o pateras mou na me vlepei na katevazw me tis wres mou anakoinwse oti tha valoume ADSL "na teleiwnoume kai na vlepoume kai tipota tis prokopis" opws eipe (exw patera otakun pws na to kanoume) Wink .Opote,opws proanaferthike, an theleis vriskeis tropous....

_________________
"'Your eyes can deceive you, don't trust them'"
-Huey Freeman, quoting Obi Wan Kenobi
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 3 από 3
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης