Το ξέρατε ότι hoteru σημαίνει Ξενοδοχείο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    AnimeNews    Kλήρωση εισιτηρίων για την παγκόσμια πρεμιέρα του Yatterman
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 30, 2009 11:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
H New York Comic Con, Subway Cinema, και Nikkatsu παρουσιάζουν σε παγκόσμια πρεμιέρα την live action ταινίας Yatterman βασισμένη στην ομώνυμη κλασσική anime σειρά στις 6 Φεβρουαρίου 2009 και κληρώνει δωρέαν εισιτήρια μέσω του ΑnimeNewsNetork. Tην σκηνοθεσία έχει αναλάβει ο Takashi Miike (Audition, Ichi the Killer, Sukiyaki Western Django) και character and mecha design o Katsuya Terada (o oποίος έχει δουλέψει και πάνω στα Blood: The Last Vampire και Cutie Honey).

Λεπτομέρειες για τον διαγωνισμό καθώς και περισσότερες πληροφορίες για το event εδώ.

Ιδού και τα trailers της ταινίας:

http://www.youtube.com/watch?v=2hDkTRWcKIY


http://www.youtube.com/watch?v=9nFlhiKaQBs
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 31, 2009 3:11 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Δεν έχω δει την συγκεκριμένη σειρά Yatterman, αλλά θα κάτσω να την βρω torrent και θα βρω και το Live Action. Πολύ ενδιαφέρον ταινία μου χώνεται.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
jagi
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 31, 2009 1:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 118
DjDragon έγραψε:
Πολύ ενδιαφέρον ταινία μου χώνεται.


Προσεχε μην σφηνώσει Dj! Razz


Πάντως ο σκηνοθέτης είναι εγγύηση Τakashi Miike Cool

H σειρά από ο,τι είδα είναι παιδικό mecha και σε αυτό το πνευμα την κρατήσανε θα έχει την πλάκα της... Οψόμεθα

_________________
極真会館
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pit-bull
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 31, 2009 2:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 03 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 571 Τόπος: Volos Τώρα Βλέπω: Variemai na allazw kathe vdomada
Wraia efe fainetai na xei. Nomizw ena spin off edeixne sthn ellhnikh thleorash http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=2546

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 03, 2009 4:08 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
pit-bull έγραψε:
Wraia efe fainetai na xei. Nomizw ena spin off edeixne sthn ellhnikh thleorash http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=2546

Πράγματι, το Time Bokan είχε προβληθεί και στην Ελλάδα (αν κι εγώ το 'χα δει σε βιντεοκασσέτα). Aπ' όλην την σειρά πιο πολύ μου 'χε μείνει το ξεκαρδιστικό κι άκρως απολαυστικό Skull Trio (δεν ξέρω πως λέγονται στην ιαπωνική έκδοση) οι οποίοι αποτελούν τους villains και στο Yatterman (ή Yattaman όπως λέγεται στην Ιαπωνία). Σημειωτέον ότι κι ο Gan-chan (πρωταγωνιστής του Yatterman) κι η Doronjo (η σέξυ αρχηγός του Skull Trio) συμμετάσχουν στο Tatsunoko Vs Capcom για το Wii.

DjDragon έγραψε:
Δεν έχω δει την συγκεκριμένη σειρά Yatterman, αλλά θα κάτσω να την βρω torrent και θα βρω και το Live Action.

Ναι, κι αν βρεις torrent για την live action ταινία να μου τρυπήσεις την μύτη:

Παράθεση:
Please note that tickets must be picked up by 7:15 PM and that no recording devices will be allowed inside the theater.


Πράγμα που σημαίνει ότι θα πρέπει να περιμένεις μέχρι να βγει το dvd και να κάτσεις να τ' αγοράσεις, παλιοτσαμπατζή. Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 03, 2009 4:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Θυμαμαι το anime γιατα μαν το εδιχνε προσφατα στo 0-6 με ελληνικο dub και τις καλασικες αλοδαπες φωνες/εκφρασεις/προφορες που χρησιμοποιει το καναλι. Ισως γι' αυτο το λογο δεν μου πολυ αρεσε.

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Erisabetsu
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 03, 2009 6:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 28 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 416
χαχα ποιος θα το έλεγε ότι το παιδικό που παίζεται στην Ελλάδα εδώ και κάτι αιώνες, με το χειρότερο dub στον κόσμο θα ήταν τόση μεγάλη επιτυχία. λολ
περημένω να δω και εγώ την ταινία είμαι σιγουρη θα μου αρέσει.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 03, 2009 7:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Αλήθεια, τόσο απαίσιο ήταν το dub; Xειρότερο κι από το Dragonball GT; Laughing
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης