Το ξέρατε ότι bo-to σημαίνει βάρκα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Anime TV vs DVD quality.
Kite
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 31, 2007 1:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Hazuki έγραψε:
Kite έγραψε:


Κανονικα στο "Girls Bravo" το πρωτο πραγμα που βλεπεις στο πρωτο κιολας επισοδιο, ειναι ενα ζευγαρι γυμνα βιζια στην αντανακλαση του νερου. Οταν παιχτικε στην τηλεοραση υπιρχε ομιχλη που καλιπτε σχεδων ολοκλιρο το χαρακτιρα. Αν δεις το υπολιπο Girls Bravo απο DVD-rip θα παρατιρισεις οτι ολες οι ομιχλες και τα εμποδια εχουν φιγει και θα χωρτασει το ματι σου βιζια και κολους...


Kai etsi vgainei mia megali risi apo auto to oraio thema, Na vlepete ecchi mono apo dvd-rips. Ante to kaname to kathikon mas pros tin kainonea Razz
Δεν γινετε αυτο και σε ολα τα ecchi. Πολες φωρες αν στα διχνει ολα ξεκαρφοτα χωρτενει το ματι σου και χανει το ενδιαφερον τις η υποθεση. Παρε παραδιγμα το Eiken που ειναι ενα απο τα πιο υπερβολικα, και ταυτοχρωνα διασκεδαστικα ecchi anime χωρις να διχνει ουτε μια ρογα. Βεβεα δεν το εχω εξακριβοσει αυτο με πολα τα anime καθως "πιος καθετε τωρα να κατεβαζει το anime σε δυο εκδοσεις". Παρομια αφερεση λογοκρισιας παρατιρισα στο Mouse (ενα τελιος χαζο anime 13 επισοδια που αντιγραφει το lupin 3 σε μια ecchi εκδοχη) και υποψιαζομαι οτι εχει γινει και στο Burst Angel (Δεν μπορεσα ποτε να βρω dvd-rip απο αυτο το anime).
Το καλιτερο remake φανικε παντως στην περιλιψη που ειχε το Neon Genesis Evangelion στο Death and Rebirth. Καθως σκοπεβαν να διξουν αυτες τις σκινες σε ταινια, τις ξαναεκαναν απο την αρχη εχωντας δυπλασιασει τα frames και την ποιοτιτα. Εγω ενω ειχα αγωρασει μονο τις ταινιες σε dvd οταν ηδα ποσο καλα δουλεμενη φενοταν η περιλιψη, δεν καταλαβα οτι απλα την ηχαν ξαναδουλεψει και πηγα και αγορασα ολη την υπολιπη σειρα σε dvd.
Τωρα ειμαι στο ΤΕΙ μα θα διξω σε εικονα την διαφορα μολις παω σπιτι.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Tristessa_326
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 01, 2007 2:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: LoL-i::
::Moderator::<br>:: LoL-i::

Συμμετέχει από: 03 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 1357 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την anime wishlist μου που όλο μεγαλώνει...
+1 για το Mouse, τι βλακεία Razz έχε χάρη που είχε Καppei Yamaguchi
Και στο Witchblade έχει γίνει το ίδιο. Όπου βλέπετε γκρι εφαρμοστό στη Masane στο TV rip, στο DVD cut δεν υπάρχει Razz Και έχει κι ένα σωρό γκρο πλαν στις καμπύλες της Laughing Laughing

_________________


JaME Ελλάδα :: JMusic.gr :: my LJ :: my last.fm
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 01, 2007 2:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Να και το Witchblade! Διστυχως δεν καταφερα να βρω DVD-rip για τα 13 πρωτα επισοδια που να εχει υποτιτλους, μα δεν νομιζω να αργισει πολυ! Το πρωτο DVD κυκλοφορισε στην αμερικη εδω και λιγο κερο, και αναμενοντε τα υπολιπα!


Στο Witchblade εβαλαν τα δυνατα τους οι Ιαπονες να τραβιξουν τους fan δυνοντας μια πολυ εκδιλοτικη στολη στην Amaha! Διστυχως παρα το γεγονος οτι πρωκιτε για ενιλικο anime τους επιτεθικαν με νυχια και με δοντια τα καναλια, υποχρεονοντας τους να κανουν γκρι τα μπουτια της σαν να φωραει κολαν.

Θα βαλω και αυτο το διγμα στην πρωτη σελιδα του topic. (μου αρεσει η ταξη...)

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kite
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 17, 2008 6:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Βρικα νεο comparison, αν και δεν εχει σημαντικες αλαγες

Code Geass: Lelouch of the Rebellion.
Spoiler:

Οι ομιχλες εχουν φιγει, αν και δεν μπορω να φανταστω την Clamp να εδινε πιο ρεαλιστικα μοντελα στους χαρακτιρες. Το code Geass στο DVD ειναι Widescreen. Δυστιχως το μονο DVD-rip της σειρας το ειχε το boxtorrents, οι οποιοι το απεσιραν μετα απο τον tracker και πρωφτασα να κατεβασω μονο 3 επισοδια, οποτε δεν μπορω να μπω σε περισοτερες λεπτομεριες. Οι σκινες δρασης ομως φενοντε απαραλακτες!

Θα το κανω edit στο πρωτο post για να μπει στην συλογη! Very Happy

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
aboumonkey
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 18, 2008 1:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 141 Τώρα Βλέπω: Πολλά που άρχισαν να προβάλονται πρόσφατα στην Ιαπωνία
/\
θα το ψάξω το dvd-rip του code geass

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
aboumonkey
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 18, 2008 1:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 141 Τώρα Βλέπω: Πολλά που άρχισαν να προβάλονται πρόσφατα στην Ιαπωνία
/\
θα το ψάξω το dvd-rip του code geass αν και όχι μόνο για τη συγκεκριμένη σκηνή .(άλλωστε πιο μετά δείχνει και άλλο ...)

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kite
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 15, 2009 8:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Βρικα κι αλλο κελεπουρι!
Ikkitosen: Dragon Destiny (The series! Not the dvd extras)
Πολοι απο σας φενετε οτι πηστεβετε πως απο το dragon destiny, μονο τα μικρα 5λεπτα hot spring specials ειχαν το απαρετιτο fanservice για το οποιο φημιζετε η σειρα. Δηστιχως ή εφτιχως το uncensored dvd κανει εναν μαραθονιο απο γυμνα στηθι, που ετσι πως παει θα χορτασει το ματι μας και δεν θα μας κανουν πια εντιποση. Επισεις απ'οτι φενετε, η αμερικανικη εκδοση του dvd εξακολουθει να ειναι censored, οποτε μην ελπιζετε με μια τετια αγωρα να βρητε την παρακατο εκδοση. Μονο ενα fansub φενετε να subαρισε το Ιαπονικο DVD, κι αν το βρητε, μην το κρατιστε για τους εαυτους σας.
Large images Warning
Ecchi Warning
Spoiler:


Καθως δεν βρηκα ο ιδιος την uncut εκδοση, η πηγη μου ειναι η παρακατο.
http://kirayamato04.wordpress.com/2008/08/03/ikkitousen-dragon-destiny-dvd-vs-tv-ecchi/

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
izo
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 15, 2009 9:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 900 Τόπος: Αμφισα
thanks kite θα το τιμήσουμε ειδικά η σκηνή του μάκη με επιρεασε σαν νεαρό ψηφοφορο και τα απόκρυφα της... κυβέρνησης

Επιπλέον το Souten no Ken είχαν κόψει ολόκληρα επισόδεια και σχεδόν τις μισες σκηνές απο όσες είχε το DVD Rip σε σχέση με τα επισόδεια που τελικά παιχτηκαν

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 15, 2009 9:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
izo έγραψε:
thanks kite θα το τιμήσουμε ειδικά η σκηνή του μάκη με επιρεασε σαν νεαρό ψηφοφορο και τα απόκρυφα της... κυβέρνησης

Επιπλέον το Souten no Ken είχαν κόψει ολόκληρα επισόδεια και σχεδόν τις μισες σκηνές απο όσες είχε το DVD Rip σε σχέση με τα επισόδεια που τελικά παιχτηκαν
Αν εχεις και τις 2 εκδοσεις, βγαλε μερικες σκληρες comparison photos και postαρε τες εδω. Θα αναλαβω εγω να τις κανω edit στην πρωτη σελιδα.
Ευκολος τροπος να ενονεις φοτογραφιες, την μια διπλα στην αλλη, ειναι το picjoiner.
http://web.telia.com/~u11125889/

Με πρωτη ευκερια θελω να διξω και το κυριολεκτικα πετσοκομενο Gantz, που ενω ειναι καταπληκτικο, δεν τα πιγε καλα λογο του πετσοκοψιματος. Εκει να δεις επισοδια που αφερεσανε! Μου μενει να βρω πρωτα καπου την censored version.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kite
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 02, 2009 5:42 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Outlaw Star
Δεν με εντιποσιασε η σηγκεκριμενη σειρα και την παρατισα πρην την τελιοσω, οποτε δεν την εψαξα και πολυ. Βρικα ομως αυτο! Που σημενει οτι και αυτη εχει υποστε κι αυτη αλαγες στο dvd.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kite
Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 02, 2009 11:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Air Gear
Μερικες επιπλεων σκινες και πολα κορακια φευγουν. Οσοι θεωρισαν τα κορακια αστια και πηστεβουν οτι αν τα διοξουν η σειρα θα χασει ενα μερος της "μαγιας" της, να ξερουν οτι τα κορακα δεν εγκαταλιπουν την σειρα. Απλα ειναι πιο επιφιλακτικα με τα σημια που επιλεγουν να κριψουν.
Spoiler:



Δεν φτεω εγω που οι περισοτερες διαφορες εχουν να κανουν με ecchi stuff. Απλα αυτα ειναι που παρατιρουντε πιο ευκολα.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 03, 2009 5:19 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Hazuki έγραψε:
Kai etsi vgainei mia megali risi apo auto to oraio thema, Na vlepete ecchi mono apo dvd-rips. Ante to kaname to kathikon mas pros tin kainonea Razz

Aυτό αυτό με κυρίως με το Macademi Wasshoi που με διαφορά έχει την πιο κραυγαλέα λογοκρισία που 'χω δει ποτέ σε ecchi anime (κι όχι ότι είχε κάτι το τρελό όπως κάτι άλλα ecchi που φτάνουν σε hentai σημείο): είτε θα έβλεπες μαύρες σιλουέτες είτε την πρωταγωνίστρια φτιαγμένη από πλαστελίνη (κι όχι, δεν το έκαναν αυτό για κωμικούς λόγους όπως αρχικά νόμιζα). Mετά από τα δύο πρώτα επεισόδια αγανάκτησα και τα έσβησα προκειμένου να περιμένω για την dvd version (πρόσφτα βγήκαν τα δύο πρώτα επεισόδια της dvd version μεταφρασμένα στο Tokyo Toshokan). Για σχετικές συγκρίσεις στο Macademi Wasshoi δείτε εδώ:
Spoiler:
http://www.sankakucomplex.com/2009/01/02/macademi-wasshoi-ero-dvd-loses-clay-gains-nipples/


Άλλη μια σειρά που 'χα ακούσει ότι είχε τρελή λογοκρισία στο fanservice είναι το Strike Witches ( http://www.animeplanet.gr/1096_strike_witches_(2008).html ). Eυτυχώς το 'μαθα αυτό πριν προλάβω να δω κανά επεισόδιο από την tv σειρά και τώρα απολαμβάνω την dvd version όπου μάλιστα στο 7ο επεισόδιο δείχνουν το γυναικείο μόριο...μη λογοκριμένο. Shocked Τι διάολο; Aυτό το βλέπουμε μόνο στις μη-ιαπωνικές εκδόσεις των hentai (διότι ως γνωστόν ακόμα και στα hentai anime στην Ιαπωνία πρέπει να υπάρχει μωσαϊκό). Συγκριτικά screenshots γι' αυτό φυσικά δεν μπορώ να σας δείξω, ψάξτε το μόνοι σας (ή δείτε την σειρά). Razz

Να κάνω μια αναφορά στο Kanokon τ' οποίο το 'βλεπα όσο παιζόταν στην ιαπωνική τηλεόραση. Αν και λογοκριμένο όπως τα περισσότερα ecchi δεν έχασε την μαγεία του σε μεγάλο βαθμό (και να φαντάστεις ότι η σειρά ήταν ένα βήμα πριν το hentai Rolling Eyes ). Aλλά όταν είδα ότι στην dvd version τα αυτοκολλητάκια σε σχήμα καρδιάς στις ρώγες των κοριτσίων χάθηκαν και τώρα βλέπουμε κανονικά ρώγες μου 'ρχοταν να κοπανήσω το κεφάλι μου στον τοίχο. Παλί καλά που υπάρχουν κι εξτρά mini video clips άκρως αισθησιακά για να με αποζημιώσουν (θα τα βρείτε στο fansub release των Dyn-DVD.

Πολύ τυχερός ήμουν και στην περίπτωση του Renki-san Kyuu Magical Pokaan που είχα ενημερωθεί πρωτύτερα για την τρελή λογοκρίσια στην tv version.

Κλείνοντας το post θα 'θελα να κάνω μια ερώτηση: έχει δει κανείς την dvd version του hack//Legend of the Twinlight;. Δεν θυμάμαι αν αυτό που 'χα δει ήταν η tv version ή όχι (κι αν τυχόν τ' αλλάξαν στην dvd version) αλλά έχοντας διαβάσει πρώτα το manga (η anime μεταφορά του ήταν ΑΠΑΙΣΙΑ) μ' εκνεύρισε αφάνταστα όταν είδα την Ouka με περισσότερα ρούχα. Twisted Evil
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kite
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 03, 2009 7:45 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Πωπω! Πρεπει να φηλαγομαστε. Μολις ιδα τις διαφορες στο Macademi Wasshoi και τρελαθικα.
Πηγη:
http://kirayamato04.wordpress.com/category/ecchi-warning-erogenudity/i-love-anime-dvdbluray-rips/


Macademi Wasshoi!
Spoiler:

Αντικατεστισαν τους χαρακτιρες με πυλινα ανθρωπακια, και αυτο το εκαναν ακομα και σε σκινες που ειναι σχετικα αθωες, θαρεις και πρωσπαθουν να εξαφανισουν καθε ιχνος σεξουαλικοτιτας. Δεν το εχω δει ακομα, μα θα ξερω οτι θα ειναι ενα must σε dvd-rip.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Dante80
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 03, 2009 11:09 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 11 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 1052 Τόπος: Ima, Sokoni Iru Boku. Τώρα Βλέπω: Bounen no Xamdou
Ας προσθέσουμε και στην λίστα το ef a tale of memories. Στην DVD έκδοση υπάρχει πραγματικά καλύτερο artwork σε μερικές σκηνές...ένα παράδειγμα από το eps 10:

Spoiler:
TV:


DVD:

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 03, 2009 2:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
H TV φοτογραφια δεν εμφανιζετε.
Και αν γινετε γραψε και κανα 2 σχωλια...

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 3
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης