Το ξέρατε ότι osoi σημαίνει αργά;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Games    Help gia ff7!!!
eni
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 20, 2008 1:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 14 Ιαν 05 Δημοσιεύσεις: 170 Τόπος: thessaloniki Τώρα Βλέπω: Fullmetal alchemist
Proxtes pou lete vrika tuxaia ena magazaki konta sta panepistimia pou kanei antigrafes paixnidiwn.Apo periergia rwtisa an mporoun na mou kanoun to final fantasy 7 gia PC.Otan to pira eixa 4 cd.Loipon,to vazw sto pc kanw kanonika install kai paw na valw meta to deftero cd apo ta 4 pou einai to paixnidi.Ksekinaei deixnei eidos kai tetoia kai meta ftanei sto menu pou leei new game kai continue.To xeraki omws den kounietai me tipota kai den kserw giati.
Epeidi den ta paw kai polu kala genika me tous upologistes,kai gia na min xalasw tipota,an kserei kapoios ti mporei na sumvenei 8a me voi8ouse para polu!To epsaxna polu kairo kai twra pou to vrika den mporw na to paiksw! Sad Sad

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ligpgf
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 20, 2008 1:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 04 Δημοσιεύσεις: 477 Τόπος: SOS Dan Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του υπολογιστή μου... :P
Πρωτού κάνεις τις ρυθμίσεις έχει από μόνο του περίεργα κουμπιά... Δοκίμασε να το κουνίσεις με το Num 8,2,6, και 4 (τα νούμερα που είναι στη δεξιά πλευρά του πληκτρολογίου)...Αν θυμάμαι καλά αυτά είναι τα αρχικά κουμπιά...Εαν δεν πιάσει δοκίμασε κι άλλα κουμπιά... Αν πάλι δεν κινείται δοκίμασε τις ρυθμίσεις εκτός παιχνιδιού...

_________________

Μουσική από games και anime
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 20, 2008 1:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Gamepad δεν αναγνωρίζει?
Ούτε με ειδικό λογισμικό?
Ξέρει κανείς?



Οι ρυθμίσεις από όσο κοίταξα από review τώρα στα γρήγορα είναι λίγο περίεργες, αλλά τα κουμπιά μπορείς να τα αλλάξεις.




Θέμα συνήθειας είναι πάντως, μην φοβάσαι.
Ένας γνωστός μου το είχε ξεκινήσει για pc πριν από 3 χρόνια περίπου, τις πρώτες 2 μέρες βρήκε κάποια προβλήματα με χειρισμό, άσε που δε του γέμιζε και πολύ το μάτι.
Την τρίτη μέρα είχε φτάσει κοντά στο τέλος του πρώτου cd! Laughing

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
eni
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 20, 2008 2:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 14 Ιαν 05 Δημοσιεύσεις: 170 Τόπος: thessaloniki Τώρα Βλέπω: Fullmetal alchemist
Mipws to oti einai laptop paizei kapoio rolo?8elei kamia sigekrimeni ri8misi?
Kabez min anisixeis,eimai an8rwpos me gaidourini upomoni Razz
8a to ma8w!

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
DarkEvil_II
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 20, 2008 3:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 08 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 1
Το πρώτο μου post στο forum για το αγαπημένο μου game!
Ωραία ωραία, (καλώς σας βρήκα παρεπιπτώντος) απ'ότι είπες eni έχεις laptop, πράγμα που σημαίνει ότι δεν έχεις στο πληκτρολόγιό σου τα πλήκτρα Num1,2,3,4,5,6,7,8,9 που βρήσκονται στα δεξιά ενός πληκτρολογίου για Desktop PC. Το παιχνίδι για την PC version απ'ότι 8υμάμαι παιζόταν με εκείνα τα πλήκτρα οπότε μάλλον πρέπει να βρέις ένα τρόπο να αλλάξεις τα controls. Τώρα αν δεν μπορείς μέσω του ίδιου του game προσπάθησε να βρείς κάποιο patch μέσω internet που να σου επιτρέπει να κάνεις τις αλλαγές που θές (λίγο ψάξημο στο google μάλλον αρκεί).
Αυτά, ελπίζω να βοήθησα, αν σε κάτι έκανα λάθος φταίει που τερμάτισα το game στο PSX και όχι σε PC!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Scatman
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 20, 2008 3:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 15 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 436 Τόπος: Scatman's World Τώρα Βλέπω: OVAs
http://www.download.com/Final-Fantasy-VII-XP-Patch/3000-7539_4-10122631.html

_________________
|My Youtube | RPG News
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kite
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 20, 2008 3:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Πρωβλεπω να τρεχει με τριπλασια ταχυτιτα απο το κανονικο, δλδ unplayable! Αν θες να παξεις το ff7, ο καλιτερος τρωπος ειναι το PSP με custom firmware, καθως στην εκδοση για PC η δουλια ειναι πολυ πρωχειρη.
Τα default κουμπια αν θημαμαι καλα ηταν αστα να πανε! Ηταν ολα στην αρηθμομηχανη του πληκρολογειου, και μονο το quit ηταν στο esc,,,

EDIT:
Scatman έγραψε:
http://www.download.com/Final-Fantasy-VII-XP-Patch/3000-7539_4-10122631.html

Ποτε βγικε αυτο? Φτιαχνει καθολου το πρωβλιμα με την ταχυτιτα και την μουσικη του παιχνιδιου?

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Scatman
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 20, 2008 3:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 15 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 436 Τόπος: Scatman's World Τώρα Βλέπω: OVAs
Εχει βγει χρονια τωρα.
Οταν το ειχα δοκιμασει εγω πριν πολλα χρονια δεν αντιμετωπισα το παραμικρο προβλημα.
Η περιγραφη αναφερει πως λυνει σχεδον ολα τα προβληματα.

_________________
|My Youtube | RPG News
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kabez
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 20, 2008 4:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Kite έγραψε:
Πρωβλεπω να τρεχει με τριπλασια ταχυτιτα απο το κανονικο, δλδ unplayable! Αν θες να παξεις το ff7, ο καλιτερος τρωπος ειναι το PSP με custom firmware, καθως στην εκδοση για PC η δουλια ειναι πολυ πρωχειρη.
Τα default κουμπια αν θημαμαι καλα ηταν αστα να πανε! Ηταν ολα στην αρηθμομηχανη του πληκρολογειου, και μονο το quit ηταν στο esc,,,

EDIT:
Scatman έγραψε:
http://www.download.com/Final-Fantasy-VII-XP-Patch/3000-7539_4-10122631.html

Ποτε βγικε αυτο? Φτιαχνει καθολου το πρωβλιμα με την ταχυτιτα και την μουσικη του παιχνιδιου?



Έχεις κανένα download link πρόχειρο με την cutom psp έκδοση του 7?
Δεν τα ξέρω καλά αυτά και δε λέει τώρα να κατεβάσω λάθος πράγμα ή ελλατωματικό

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
eni
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 20, 2008 6:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 14 Ιαν 05 Δημοσιεύσεις: 170 Τόπος: thessaloniki Τώρα Βλέπω: Fullmetal alchemist
Scatman έγραψε:
Εχει βγει χρονια τωρα.
Οταν το ειχα δοκιμασει εγω πριν πολλα χρονια δεν αντιμετωπισα το παραμικρο προβλημα.
Η περιγραφη αναφερει πως λυνει σχεδον ολα τα προβληματα.

Afou to katevasw meta ti kanw?(Eimai kai axristi pana8ema me)

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ghostdog
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 20, 2008 6:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 13 Ιούλ 06 Δημοσιεύσεις: 658 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: X_x
Υπάρχει ένα patch για το pc που το κάνει απόλυτα compatible με winXP , ένα άλλο που βάζει κλύτερης ποιότητας μουσική και ένα που προσθέτει τα hi-res models των βασικών παιχτών (αυτά που χρησιμοποιούνται στη μάχη μόνο) σε όλο το παιχνίδι. Υπάρχουν και άλλα καλούδια, τσεκάρετε τα link:

http://ff7-universe.com/
http://forums.qhimm.com/index.php?topic=5387.0
http://wiki.qhimm.com/FF7/Technical/Customising

Aν παρόλα αυτά έχεις πρόβλημα , ο πιο σίγουρος τρόπος να τρέξεις το ff7 στο pc είναι να παίξεις την PSX έκδοση με έναν emulator (ePSXe για την ακρίβεια)

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kite
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 20, 2008 6:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
kabez έγραψε:
Kite έγραψε:
Πρωβλεπω να τρεχει με τριπλασια ταχυτιτα απο το κανονικο, δλδ unplayable! Αν θες να παξεις το ff7, ο καλιτερος τρωπος ειναι το PSP με custom firmware, καθως στην εκδοση για PC η δουλια ειναι πολυ πρωχειρη.
Τα default κουμπια αν θημαμαι καλα ηταν αστα να πανε! Ηταν ολα στην αρηθμομηχανη του πληκρολογειου, και μονο το quit ηταν στο esc,,,

EDIT:
Scatman έγραψε:
http://www.download.com/Final-Fantasy-VII-XP-Patch/3000-7539_4-10122631.html

Ποτε βγικε αυτο? Φτιαχνει καθολου το πρωβλιμα με την ταχυτιτα και την μουσικη του παιχνιδιου?



Έχεις κανένα download link πρόχειρο με την cutom psp έκδοση του 7?
Δεν τα ξέρω καλά αυτά και δε λέει τώρα να κατεβάσω λάθος πράγμα ή ελλατωματικό


Για να το παιξεις πρεπει να εχεις PSP με custom firmware! Για να βαλεις custom firmware στο PSP πρεπει να βρεις καπιον που να εχει ο ιδιος custom firmware στο PSP του, για να κανεις κατι μαγικα και να βαλεις και στο δικο σου. Αν μενεις θεσ/νικη μπορω να βοηθισω ο ιδιος, αλλιος βρες κανεναν αλλο φυλο σου ή κανενα μαγαζι με πηρατικα που να κανει την συγκεκριμενη δουλια. Οιπαρχει και η παλια μεθοδος, αλλα δεν λεει καθως ειχε μερικους κυνδινους. Η κενουρια μεθοδος, οχι μονο ειναι ακυνδινη, μα ξεκαιει τα PSP που ειναι καμενα... Εγω εκαψα το PSP μου τις προαλες κληνοντας το ενω εκανε update. Συμερα ειναι μια χαρα και παιζει καλιτερα απο ποτε!

Αν ξες τα κολπα, κατεβασε το παιχνιδι απο το παρακατο link, κατεβασε την τελευτεα εκδοση του popstation, κατεβασε και το eboot του hot shot golf για να κανεις το Popstation να δουλεψει, και εισαι ετιμος!
http://emuparadise.org/roms/psx/

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kabez
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 20, 2008 7:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Kite έγραψε:


Αν ξες τα κολπα, κατεβασε το παιχνιδι απο το παρακατο link, κατεβασε την τελευτεα εκδοση του popstation, κατεβασε και το eboot του hot shot golf για να κανεις το Popstation να δουλεψει, και εισαι ετιμος!
http://emuparadise.org/roms/psx/


χοχο, μην ανησυχείς, το psp που έχω τώρα είναι fully hacked σε έκδοση 3.52 Smile

Thnx για το Info Και το Link πάντως

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RiZeR
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 21, 2008 9:51 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 11 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 515 Τόπος: In a house without ceiling... Τώρα Βλέπω: Naruto . One Piece
kabez έγραψε:
Gamepad δεν αναγνωρίζει?
Ούτε με ειδικό λογισμικό?
Ξέρει κανείς?


ypostirizei kanonika kai me to nomo Smile san na pezeis PSX me kalytero anti-aliasing Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ligpgf
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 21, 2008 5:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 04 Δημοσιεύσεις: 477 Τόπος: SOS Dan Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του υπολογιστή μου... :P
Το patch το έχω κι εγώ αλλά δεν θυμάμαι να φτιάχνει το χειρισμό...Απ'ό,τι θυμάμαι έφτιαχνε τα crashes που είχε το παιχνίδι στο υποβρύχιο και σε κάποια άλλα σημεία... Πάντως στη χειρότερη περίπτωση και επειδή υπάρχουν αρκετές πιθανότητες να μην έχεις PSP θα σου πρότεινα να κατεβάσεις ή να βρεις το παιχνίδι για PSX και να το τρέξεις από emulator στο PC...

_________________

Μουσική από games και anime
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης