Το ξέρατε ότι nande σημαίνει γιατί;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Podcasts    Episode #10
AnimePlanet
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2008 7:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
System ForceBot

Συμμετέχει από: 27 Αύγ 07 Δημοσιεύσεις: 9999 Τόπος: Web Server
Episode #10
Φτάσαμε επιτέλους και στο δέκατο επεισόδιο του AnimePlanet.gr Podcast για να σας γεμίσει το μυαλό και αυτόν τον νέο χρόνο με νέα από τον χώρο των anime, special καλεσμένους, γενικές συζητήσεις και τα πολυζήτητα διαλείμματα με top μουσικές επιλογές.
Ακούστε τώρα!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Girishajin
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2008 9:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 599 Τόπος: Κάπου δυτικά στο λεκανοπέδιο Αττικής... Τώρα Βλέπω: Μπόλικο JDrama, Cult Ιαπωνικές ταινίες...και διάφορα άνιμε....
Μόλις το άκουσα....άψογο!!! Καλά, κόντεψα να μείνω όταν άκουσα γυναικεία φωνή.... Surprised Λέω και γω, τι έγινε?? Χάλασε ο ήχος απο το PC?? Laughing Laughing Laughing Απλά, δώσατε ρέστα παιδιά, συγχαρητήρια για μια ακόμα φορά...!! Μου ξαναθυμήσατε και ένα old-time classic anime, το Area 88....

Πάντως, τα γυναικεία σαρδάμ συνοδεύονται και απο έναν τόνο γέλιου, ε??? Very Happy

_________________


ひぐらしのく頃に...
日本が大好きから...
http://girishakara-nihonmade.blogspot.com/

Ένα Blog για την Ιαπωνική κουλτούρα...^^
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
sammys
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2008 9:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 22 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 305 Τώρα Βλέπω: one piece
Αψογοι

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2008 9:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Και ξαφνικά ακούω γυναίκα και τράβαγα τα μουστάκια μου. Κατάλαβα ότι το Κάπα δεν βλέπει hentai Sad Πάντως πιλότος δεν έγινα. Χωρίς υπερβολές. Laughing

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kabez
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2008 9:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Perfecto!!!!

Εύγε!

Α, και η Kotoko για άλλη μια φορά στην αρχή σπέρνει!!!


Εύγε!

Wii want more!!!

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TheVirus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2008 10:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 17 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 133 Τόπος: Αθήνα
πολύ καλό μπράβο Smile Smile

_________________
AnimeFiury - AnimeAddicts | AFiury Thread
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2008 10:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
Tελικα η παρακληση μου εισακουστηκε. Very Happy ΔΟΞΑΣΤΕ ΜΕ!Εχω να πω kappa πως η συμμετοχη σου στο podcast ηταν κατι το τελειος διαφορετικο απο αυτα που ακουγαμε στα προηγουμενα και σε ευχαριστουμε απο τα βαθη της καρδιας,οπως και η γλυκια ιαπωνεζικη φωνη με την οποια μας αποχαιρετισες στο τελος Laughing .
Smile Shin Getter Robo μας τιμησες πολλη με την παρουσια σου στο podcast και επισης η αναφορα σου στο Area 88 με συγκινησε βαθυτατα και σε ευχαριστουμε.
Που τα βαζεις και τα κορυφαια σαρδαμ;H kappa ολα τα λεφτα και o elissaios στο τελος με το "υπερβολικα"...χαχαχαχαχαχα.
Μια παρατηρηση ομως....
Twisted Evil Ο ELLORAI ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ;

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
elissaios
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2008 10:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: administrator ::
喜多野 栄治
:: administrator ::<br>喜多野 栄治

Συμμετέχει από: 29 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1440 Τόπος: Thessaloniki
Monkey D Luffy έγραψε:
Μια παρατηρηση ομως....
Twisted Evil Ο ELLORAI ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ;


Εμ έλα ντε, που είσαι Ellorai???? Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
SuperGohanssj4
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2008 11:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 788 Τόπος: Dragon Universe Τώρα Βλέπω: Gohan,Sasuke&Εμένα έτοιμους για Μάχη..
Πολύ πολύ καλό!!! !!!ΜΠΡΑΒΟ σας παιδιά,μόνο μια ερώτηση..Αναφέρατε ένα καινούριο manga στην αρχή του podcast με ιατρικό περιεχόμενο..Είναι σαν να λέμε η Anime version του Trauma Center (παιχνίδι DS κ Wii) ή θα είναι πιο soft εκδοχή;

Υ.Γ.:Φοβερή φωνούλα η kappa !!Ελπίζω να έκανε την αρχή για μία χρονια κ με γυναικίες φωνες στο podcast..ΕΥΓΕ!!!!

_________________
May The Force Be With Fans!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ligpgf
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 15, 2008 12:03 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 04 Δημοσιεύσεις: 477 Τόπος: SOS Dan Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του υπολογιστή μου... :P
Νομίζω με καλύψανε πλήρως οι προλαλήσαντες... Συγχαρητήρια για άλλη μια φορά!

ΥΓ: Η pic για το podcast (στην αρχική σελίδα ) γίνεται όλο και καλύτερη κι είναι απλά φανταστική

_________________

Μουσική από games και anime
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
elissaios
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 15, 2008 12:06 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: administrator ::
喜多野 栄治
:: administrator ::<br>喜多野 栄治

Συμμετέχει από: 29 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1440 Τόπος: Thessaloniki
SuperGohanssj4 έγραψε:
Αναφέρατε ένα καινούριο manga στην αρχή του podcast με ιατρικό περιεχόμενο..Είναι σαν να λέμε η Anime version του Trauma Center (παιχνίδι DS κ Wii) ή θα είναι πιο soft εκδοχή;


Μακάρι να είχα περισσότερες πληροφορίες γιατί και εμένα με ενδιαφέρει (μου αρέσει επίσης και το Trauma Center). Μου φαίνεται θα είναι soft αλλα δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά. Το manga λέγεται Saijō no Meii.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την elissaios στις Τρι Ιαν 15, 2008 12:10 am, 3 φορές συνολικά

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
jedi_fillis
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 15, 2008 12:07 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 1040 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: 3X3 Eyes, FMA: Brotherhood, FairyTail, Naruto Shippuden, Bleach
Πολύ καλό και το Nr10! Keep it up! Ευχάριστη και ανανεωτική η γυναικία παρουσία (at last Very Happy ). Τα έσπασε η kappa. Τα είπε έξω από τα δόντια! Πέθανα στα γέλια με την ατάκα για το splatter και έγραψε στα outtakes! H παρουσίαση του Area 88 και της ταινίας του Patlabor ήταν άριστη!

Όσο για την background music, κάτι σαν να πήρανε τα αυτιά μου από shippuden... ε elisaios? Razz Πολύ καλή επιλογή, ειδικά στην αρχή μετά το opening! Welldone m8!

Συγχαρητήρια ξανά για μία ακόμη ωραία εκπομπή, αν και το τέλος μου φάνηκε..εεε... πως να το πώ...
Spoiler:
Υπερβολικότατό Razz Razz

_________________

"I always believed that in the ninja world those who break the rules and regulations are called trash.. "
Spoiler:

..But a friend told me that those who don't care about their companions are even worse than trash..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SummonerYuna578
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 15, 2008 12:11 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 30 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 282 Τόπος: Grand Line Τώρα Βλέπω: One Piece,Bleach, FMA : Brotherhood, Bakemonogatari
itan katapliktiko! bravo pedia! ta tragoydia itan telia^^ den pistebo oti balate kai to Almateria apo to ToS ! Initial D..Tales of Symphonia..ax.. episis to Area 88 prepi na to ixa petixi..prin kamia 10aria xronia poy imoyn 5 xronon kai eblepa JuniorXD..kala..stamatao ta dika moy...Perimeno me anipomonisia to epomeno Podcast^^ Very Happy

_________________
今日まで こんな どうしようもねェおれを
鬼の血をひくこのおれを・・・!!
愛してくれて・・・ありがとう!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
SuperGohanssj4
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 15, 2008 12:18 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 788 Τόπος: Dragon Universe Τώρα Βλέπω: Gohan,Sasuke&Εμένα έτοιμους για Μάχη..
elissaios έγραψε:

Μακάρι να είχα περισσότερες πληροφορίες γιατί και εμένα με ενδιαφέρει (μου αρέσει επίσης και το Trauma Center). Μου φαίνεται θα είναι soft αλλα δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά. Το manga λέγεται Saijō no Meii.


Thanks για την απάντηση Wink ..Θα ψάξω κ εγώ αν υπάρχουν ή βγουν τίποτα επιπλέον πληροφορίες κ θα κάνω θέμα στην κατηγορία manga γιατί είναι αρκετά ενδιαφέρον.Αν μάθεις,elissaios,πιο γρήγορα τίποτα επιπλέον αναφερετέ το στο επόμενο podcast ή σε θέμα στα manga. ..

Υ.Γ.:"Ladies Frest" Laughing Laughing

_________________
May The Force Be With Fans!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kappa
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 15, 2008 12:47 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: Moderator ::
VIP .::. Podcaster

Συμμετέχει από: 15 Φεβ 07 Δημοσιεύσεις: 144 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Jdrama (kyriws)
Συμφωνώ με τον lipgf, κι εμένα μου άρεσε πάρα πολύ η εικονίτσα του #10! Και εις ανώτερα, elissaios!

Επίσης, πάλι λύθηκα με το ΜΠΟΥΜ ΜΠΟΥΜ ΜΠΟΥΜ *σειρήνα* ΜΠΟΥΥΥΥΥΜ στο τέλος, είναι απλά (και υπερβολικά) ακαταμάχητο Laughing Laughing

--
Girishajin έγραψε:
Πάντως, τα γυναικεία σαρδάμ συνοδεύονται και απο έναν τόνο γέλιου, ε??? Very Happy


Πάντα... Κι εγώ γελάω εύκολα και πολύ, εξού και το υπερβολικό γέλιο Razz Embarassed

Monkey D Luffy έγραψε:
Εχω να πω kappa πως η συμμετοχη σου στο podcast ηταν κατι το τελειος διαφορετικο απο αυτα που ακουγαμε στα προηγουμενα και σε ευχαριστουμε απο τα βαθη της καρδιας,οπως και η γλυκια ιαπωνεζικη φωνη με την οποια μας αποχαιρετισες στο τελος Laughing .


Παρακαλώ, τιμή μου Very Happy Τέτοια καρτουνίστικα όσα θέλετε, έχει πολλά ο μπαχτσές Cool

SuperGohanssj4 έγραψε:
Φοβερή φωνούλα η kappa


Very Happy Τέτοια λέγε και θα γίνω κατακόκκινη~ thanks!! ^^

jedi_fillis έγραψε:
Τα έσπασε η kappa. Τα είπε έξω από τα δόντια! Πέθανα στα γέλια με την ατάκα για το splatter και έγραψε στα outtakes!


Laughing Laughing Ευχαριστώ πολύ!! Very Happy Όντως όμως μπορώ να δω τα πάντα (ή σχεδόν τα πάντα, meh).

--

Και ναι, να επιστρέψει ο Ellorai! Επιβάλλεται!! Twisted Evil

_________________


* MUSIC = life // * フエイスブック
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 3
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης